Домашня сторінка

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В ПОНОРНИЦЬКІЙ ЗОШ

опубліковано 21 трав. 2018 р., 06:40 Юлія Фока   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 06:41 ]

       У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. І Понорницька ЗОШ І-ІІІ ступенів не стояла осторонь цього свята. 17 травня учні та вчителі школи прийшли до школи у вишитих сорочках. На дошці оголошень можна було прочитати про історію виникнення вишиванки, значення і географія, цікаві факти про вишиванку: чому український національний одяг полюбився цілому світу, скіфи – прародителі вишивки, найсильніший оберіг, перша школа вишивки, символ кохання, перший модник у вишиванці, безмежний простір для творчості, вишиванка кожного регіону – унікальна, орнаменти - "списані" з природи, найоригінальніша вишиванка.

       Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

   Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом.Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальний скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100. Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом. Найсильніший оберіг.

        Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір'ями, оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Для кожного ритуалу була особлива вишиванка. Дітям при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.

Завершився І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

опубліковано 7 трав. 2018 р., 04:53 Юлія Фока   [ оновлено 7 трав. 2018 р., 04:58 ]

03-04 травня  2018 року  на стадіоні Деснянської ЗОШ відбувся  районний етап  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної  гри «Сокіл»(«Джура») основною метою якої  є національно-патріотичне та духовне виховання учнівської молоді на ідеях козацького лицарства та козацьких традицій.

       Участь у змаганнях взяли рої юних козаків із 6 шкіл району.

    На урочистому відкритті заходу із вітальним словом до учасників гри звернулись заступник військового комісара Шаповал В.П., депутат обласної ради Селянський В.М., Деснянський сільський голова Сова В.І. та головний суддя  районного етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної  гри «Сокіл»(«Джура») Груша М.І.

       Гра складалася із десяти етапів, на кожному з них визначено переможців.

На етапі «Впоряд» І місце розділили між собою учні Деснянської та Вербівської ЗОШ, ІІІ місце отримала Понорницька ЗОШ .

 

 На етапі «Відун» перемогу отримали: Деснянська ЗОШ (І місце), Радичівська ЗОШ (ІІ місце), Понорницька та Крисківська ЗОШ (ІІІ місце).

      На етапі «Рятівник» ґрунтовні знання продемонстрували учні Деснянської ЗОШ (І місце), Радичівської ЗОШ (ІІ місце), Понорницької ЗОШ (ІІІ місце).

     На етапі «Пластун» ерудицію та кмітливість показали учні Деснянської ЗОШ (І місце), Вербівської ЗОШ (ІІ місце), Радичівської ЗОШ (ІІІ місце).

   На етапі «Перетягування линви» силу, вміння діяти в колективі продемонстрували учні Деснянської ЗОШ (І місце), Понорницької ЗОШ   (ІІ місце), Покошицької ЗОШ (ІІІ місце).

     На етапі «Стрільба» перемогу отримали: Деснянська ЗОШ (І місце), Радичівська ЗОШ (ІІ місце), Покошицька ЗОШ (ІІІ місце).

      

 Учасники Гри продемонстрували козацький вишкіл, гарні знання з історії України, силу, мужність, вміння діяти колективно, влучність та наполегливу боротьбу в змаганнях.

    Підвівши підсумки, визначено рої-переможці районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної   гри «Сокіл» («Джура»).

        На етапі «Турисько-спортивна смуга перешкод» перемогу отримали: Деснянська ЗОШ (І місце), Вербівська ЗОШ (ІІ місце), Покошицька ЗОШ (ІІІ місце).

         У 2018 році переможцями стали:

  • рій «Нащадки козаків» Деснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (І місце);
  • рій «Соколята» Понорницької ЗОШ І-ІІІ ступенів  (ІІ місце);
  • рій «Вербоград» Вербівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  (ІІІ місце).

      Відділ освіти Коропської райдержадміністрації  дякує:

Груші М.І., головному судді гри, Салуян О.С., фельдшеру села Деснянське, Груші С.І., директору Деснянської ЗОШ, Симоненко Н.В., в.о. директора Мезинського національного парку, Селянському В.М., депутату обласної ради,  усім керівникам та педагогічним працівникам,  завдяки яким було забезпечено організацію та проведення районного етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної  гри «Сокіл»(«Джура»).

Заходи пов’язані з 32- ми роковинами Чорнобильської катастрофи

опубліковано 24 квіт. 2018 р., 06:09 Юлія Фока

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.

У Вербівській ЗОШ I-III ступенів проводилися заходи пов’язані з 32- ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

Були проведені заходи:

·       Виховні години «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської».

·       Години спілкування «Чорнобильська трагедія».

·       Демонстрація документальних кінофільмів «Мужність і біль Чорнобиля».

·       Лінійка «Мій біль –  Чорнобиль». Хвилина пам’яті героям Чорнобиля.

Земний уклін, довічна вдячність усім, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, заради нас брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Священна пам'ять тим, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози.

Кольоровий тиждень початкових класів Радичівської ЗОШ І - ІІІ ст.

опубліковано 24 квіт. 2018 р., 05:58 Юлія Фока   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 06:01 ]

У Радичівській ЗОШ відбувся тиждень початкової школи під яскравою назвою «Кольоровий тиждень». Кожен день тижня присвячений певному кольору та має свою тематику.

Понеділок виявився дуже сонячним і яскравим, адже він був жовтим. Жовтий колір – це колір сонця, радості і оптимізму. Око радіє, серце переповнюється захватом, душа співає, відчуваючи теплий подих. Жовтий – потреба у перспективах, надіях на краще. Колір творчості і життєздатності. Протягом дня учні початкової школи залюбки гралися,  фотографувалися, визначали найяскравіший образ, приймали участь в конкурсах. День минув швидко і весело.

Вівторок у нас був зелений день. День надії, безпеки, юності, спокою. Зелений колір – скромний, спокійний, вологий, м’який. Це колір природи, рослин. Без них неможливе життя, вони своїм корінням йдуть в землю, а листям тягнуться до неба. Отже сьогодні ми вчилися любити природу, берегти її, бути з нею одним цілим.

Середа зафарбувалася у синій колір. У блакитні, сині, ультрамаринові шати вдяглися учні початкових класів. Тематика дня дозволила поговорити про глибинну красу водних просторів, про неперевершені чари синього неба, про важливість і розуміння цінності життя. Адже синього так багато на нашій планеті і він має дуже важливе значення для нас. Це колір повітря та легкої води – струмків та річок. Це колір вічності, таємниці та глибокого спокою. Синій вважається кольором інтуїції. Він стимулює мислення. А як красиво він виглядає! Захопленню та гарному настрою не було меж.

Четвер – фіолетовий. Магічний і загадковий. Символізує ніч., таємницю, загадку, містику. Фіолетовий – досить загадковий колір. Наша уява розпочинає активно фантазувати. З'являються чарівні та фантастичні образи, відчуваємо мрійливість.
Фіолетовий асоціюється з царською владою. Цей колір є втіленням духовності та аристократизму духа. Той, хто вибирає фіолетовий, бажає, щоб усі його думки і мрії стали реальністю. Любителі фіолетового воліють реальному свій вигаданий світ, зі своїми цінностями і цілями. Вони дуже мрійливі і часом відмовляються миритися з загальноприйнятими нормами і стандартами Такі люди дуже творчі і креативні.

А п'ятниця у нас була червоною. Яскравою, чарівною, неповторною… Недарма червоний асоціюється з сонцем, вогнем, енергією, коханням. Він надає впевненості, заряджає енергією, позбавляє від туги і негативних емоцій, викликає відчуття тепла і має зігріваючу дію. Сьогодні ми мали змогу переконатися у цьому.

Протягом тижня ми переконалися, як кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися. Ентузіазм, творчий підхід учителів початкових класів, інноваційні педагогічні технології допомогли зробити тиждень початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих. Кожен день «Кольорового тижня» пройшов на високому емоційному підйомі та позитиві. Посмішки не сходили з облич дітей. Вчитися, дійсно, цікаво і весело!

День Землі

опубліковано 23 квіт. 2018 р., 07:04 Юлія Фока

22 квітня – день Землі.

Цього дня ще більше уваги приділяється екологічним проблемам пов'язаним із забрудненням річок, озер, забрудненням повітря,сміттєзвалищам.

Напередодні в Крисківській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися тематичні години спілкування, присвячені цій темі. А в день Землі для учнів молодших класів провели   екологічний урок  " Цінуй, людино, доброту Природи"

День довкілля

опубліковано 23 квіт. 2018 р., 06:57 Юлія Фока   [ оновлено 23 квіт. 2018 р., 06:59 ]

В наш час актуальними є заходи з покращання стану навколишнього середовища, благоустрою. Воно має величезне значення в житті людини і навколишнього середовища.Зелені насадження є основними елементами художнього оздоблення населених пунктів. І в нашій школі значну увагу приділяють озелененню, насадженню квітів, дерев. З нагоди всеукраїнського Дня довкілля, який ми відзначаємо 21 квітня, учні 9-11 класів Понорницької ЗОШ І-ІІІ ступенів долучилися до акції "Посади дерево — врятуй планету!"

Цієї весняної днини на території школи було висаджено 32 ялинки.  Така робота своєю метою ставить навчальну, виховну, фізичну, розвиваючу і відпочинок учнів. Метою подібних заходів є формування екологічної свідомості у підростаючого покоління.

Акція «Посади дерево»

опубліковано 23 квіт. 2018 р., 06:49 Юлія Фока   [ оновлено 23 квіт. 2018 р., 06:51 ]


17 квітня учні 11 класу Вербівської ЗОШІ-ІІІ ступенів разом із класним керівником Нікитенко Я. С. за ініціативою сільського голови Залозного В. М. посадили алею беріз на території урочища Синього колодязя.

Акція проводилась з метою поліпшення стану навколишнього середовища і благоустрою.

АКЦІЯ " Посади своє дерево" в Крисківській ЗОШ

опубліковано 17 квіт. 2018 р., 02:36 Юлія Фока   [ оновлено 23 квіт. 2018 р., 06:52 ]

З настанням весни  учні нашої школи щорічно садять дерева та кущі, беруть участь у акції               " Посади своє дерево". В цьому році  посадили біля школи  вишневу алею. Будемо чекати , коли наші вишні порадують нас цвітом та плодами.

ВЕЛИКОДНЯ ВИСТАВКА

опубліковано 10 квіт. 2018 р., 23:01 Юлія Фока   [ оновлено 10 квіт. 2018 р., 23:03 ]

6 квітня в Понорницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася виставка робіт присвячена великоднім святам та зережемо первоцвіт.

     На виставку було подано 35 індивідуальних робіт, а 5, 6, 7, 9  класи – колективні роботи. Там можна було побачити: малюнки, плакати, аплікації, вироби в стилі оригамі, із кольорового паперу, швидкозастигаючого пластиліну, ниток, вишивані пасхальні рушнички, фарбовані яйця, писанки, паски і т. д.

     

Найкращими виробами були визначені: рушничок «Великодній кошик»,  учениці 11 класу Ісакової Анни, «Великодній сюрприз», учениці 4 класу Ірхи Анастасії; «Самовар» робота учнів 7 класу, «Чарівне яйце» , учениці 3 класу, Бибік Анастасії, «Велика сім’я», учениці 3 класу, Сушениці Сніжани, «Подарунок весни» , робота учнів 4 класу та плакати учнів 9 та 6 класів, «Збережемо первоцвіти».   Подивившись  виставку,  кожен радів за таланти дітей.  

Свято зустрічі птахів

опубліковано 6 квіт. 2018 р., 00:45 Юлія Фока

Шануй, примножуй скарб неоціненний,

Який вручила нам свята земля!

Насаджуй сад, прочищай джерельце,

І скривдити не дай маленьке пташеня.

 

В Крисківській ЗОШ  I-III ступенів 02.04 було проведено квест "Птахи – наші пернаті друзі".

У квесті взяли участь дві команди з учнів  7-8 класів – хлопці "Лелеки" та дівчата "Ластівки".

Учні показали свої знання по темі, уміння працювати в команді, толерантність на станціях "Майстер і майстриня", "Лабіринт", "Загадкова", "Болото", "Рекламна" та інші.

Після проведення квесту учні вивісили зроблені ними шпаківні  в саду. Потім організували виставку – конкурс малюнків.

1-10 of 116