Новини

Готуємось до світлого свята - Великдень

опубліковано 19 квіт. 2019 р., 04:43 Сіпеєва Марина   [ оновлено 19 квіт. 2019 р., 04:44 ]

17 квітня 2019 року на базі Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості проведено районний конкурс писанки. Більшість робіт вражали своєю неповторністю, високим рівнем виконавської майстерності, оригінальністю. Відзначено художню майстерність виконання писанки, естетичний вигляд, оригінальність задумів, правильний підбір орнаменту, відповідність знакам та символіці писанкарства нашого народу. За довершеністю, складністю орнаменту та оригінальністю вирізнялися роботи вихованців Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Долинського академічного гуманітарного ліцею №6, Вигодської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Княжолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, Долинського навчально-виховний комплексу №2, Церківнянської гімназії Витвицької сільської ради ОТГ.

16 квітня писали писанки і юні лідери учнівського самоврядування Долинщини, учасники Районної школи лідерів. Вже стало традицією у передвеликодні дні писати писанки у рамках акції «Напишу писанку мамі, тату і захиснику солдату». Майстер-клас, завданням якого є навчити юних лідерів азам магії писанкарства, провели керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Віра Миколаївна Клименко, Наталія Ярославівна Халус та їхні вихованці. Учасники Районної школи лідерів завдяки керівнику РШЛ – Королюку Василю Васильовичу, організатору майстер-класу, відкрили для себе чарівний світ магії писанкарства, наносячи на яйце рисочку за рисочкою, символ за символом..

12 квітня в Долинській районної станції юних техніків під керівництвом завідувача відділу методичного Ярослави Косар проводилось свято «Воскресни, писанко!». Понад сотню писанкарів, які підтримують традицію своїх дідусів та бабусь, представили біля 200 робіт, виготовлених власними руками в техніці виконання традиційних писанок розтопленим воском, дряпанки, мальованки, зернівки; виготовлені у техніці мармурова крашанка, аплікація, квілінг, орігамі; писанки, прикрашені бісером, стрічками-канзаші. Дитячі роботи вражали невичерпною імпровізацією, співзвучною з традиційністю та нетрадиційністю бойківського краю. Свято Писанки свідчить про багатогранний талант дітей та педагогів. А головне – діти навчились вкладати частинку своєї душі у роботу, виконувати її з любов’ю, щиро, від душі.

Долиняни бережуть свої традиції та передають їх з покоління в покоління. Гармонійну атмосферу, яку відчули діти під час виготовлення писанок, принесли до своїх домівок та продовжать сім’єю неповторні українські звичаї.

Зроби свій внесок у святкування добрими справами. Тоді Великдень принесе особливе щастя у твій дім та родину. Світлого усім свята Воскресіння Христового!

Олімпіада- це свято шалених емоцій і здорового духу суперництва

опубліковано 26 бер. 2019 р., 07:44 Сіпеєва Марина   [ оновлено 19 квіт. 2019 р., 04:46 ]

    Учасники загальнонаціонального етапу Всеукраїнської учнівської  олімпіади з навчальних предметів- це велике сузір’я яскравих та неповторних дитячих талантів. У цьому сузір’ї  було шестеро  учнів закладів освіти району, які   брали участь у семи змаганнях такого рівня (Чудик Михайло, учень Долинського наукового ліцею №1, учасник  двох олімпіад: з фізики та інформатики). Юні особистості, які представляли Долинщину на найвищому рівні випробувань, дуже різні та неймовірно талановиті. Вони  презентували свої  практичні уміння, збагачувалися новими знаннями, розвивали інтелект, ерудицію, уміння спілкуватися та здобували необхідний у житті  досвід боротьби. Результати, яких вони досягли- це  шалена праця,  мрії та  очікування  від спільної роботи учнів, вчителів і батьків.
Знайомтесь з нашими переможцями:

-Лучків Іван та Романюк Тарас, учні 11 класу  Вигодської ЗОШ І-ІІІ ступенів, привезли із Чернівців і Харкова дипломи   ІІ ступеня олімпіад з трудового навчання та біології. 

-Чудик Михайло, учень 10 класу Долинського наукового ліцею №1,  отримав у Херсоні диплом   ІІІ ступеня олімпіади  з фізики.

 - Фурдига Роксолана, учениця 9 класу Малотур’янського НВК, у Івано-Франківську  нагороджена  дипломом ІІІ ступеня за перемогу  у олімпіаді  з правознавства.

         

Олімпіади загальнонаціонального етапу  з німецької мови та інформатики  триватимуть до 30 березня. Очікуємо на  результати з німецької мови Пагути Віталія, учня 9 класу Долинського гуманітарного ліцею №6,  та  інформатики- Штеньовича Василя та Чудика Михайла, учнів 11 та 10  класів Долинського наукового ліцею №1.  

Вони справді найкращі, вони надихають нас! Тільки поряд з творчими інтелектуалами, винахідливими, веселими та дружніми приходить впевненість, що  Україна має майбутнє!  Вітаємо переможців та їх педагогів!

Відбувся районний конкурс колективів екологічної просвіти "Земля - наш спільний дім"

опубліковано 21 бер. 2019 р., 06:26 Сіпеєва Марина   [ оновлено 21 бер. 2019 р., 06:40 ]

19 березня на базі Долинського ліцею №7 відбувся районний конкурс колективів екологічної просвіти «Земля –наш спільний дім», мета якого - підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи.

В конкурсі взяли участь колективи екологічної просвіти Надіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Лолинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Великотур’янського навчально-виховного комплексу. Виступи екологічних агітбригад були присвячені темі «Моя мала Батьківщина». Учасники демонстрували власні досягнення в просвітницькій та природоохоронній діяльності, висвітлювали екологічні проблеми регіону, зв’язок з громадськими та природоохоронними організаціями, відображали популяризацію руху за збереження довкілля, відтворювали та пропагували народні традиції. Презентації еколого-просвітницької діяльності відображали практичну природоохоронну роботу агітбригад протягом навчального року.

Детальніше

21 березня- Всесвітній день поезії

опубліковано 21 бер. 2019 р., 02:06 Сіпеєва Марина   [ оновлено 21 бер. 2019 р., 06:53 ]

                       Поезія- як живопис: один твір полонить тебе більше,

                        якщо Ти будеш розглядати його зблизька,

                        а інший-якщо відійдеш подалі. 

                                                                                           Горацій

    Сьогодні відзначають Всесвітній день поезії. Це свято ухвалила 1999-го ЮНЕСКО,  щоб  залучити якомога більше людей до поезії, надати можливість молодим талантам заявити про себе. Багато педагогів  та учнів нашого району знаються на поетичному слові, мають цю Божу іскру таланту. Вони плідно і наполегливо працюють і тішать нас своїми рядками. Їх вірші наповнені любов’ю до свого роду, малої батьківщини. В них пломеніють пори року, почуття радості і любові, журби і переживань. Юні автори спонукають нас берегти навколишній світ. Вони блукають у мріях, мандрують планетами, збирають крихітки добра, засіяні щедрою людиною. Стимулом   для них є творчість  їхніх педагогів.

Детальніше

Районна радіотехнічна олімпіада

опубліковано 12 бер. 2019 р., 07:31 Сіпеєва Марина   [ оновлено 12 бер. 2019 р., 07:39 ]

7 березня 2019 року в Долинській районній станції юних техніків відбулись районні змагання з радіоелектронного констрювання у двох вікових групах: віком від 10 до 13 років та від 14 до 15 років. Учасники виконували наступні завдання: теоретичний залік; розробляли друковану плату; здійснювали монтаж радіоелектронного пристрою на друкованій платі

Десята українознавча гра «Соняшник»

опубліковано 5 бер. 2019 р., 06:46 Сіпеєва Марина

Традиційно на початку березня в усіх школах України проходить Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник».    Десята українознавча гра для учнів 1-11 класів  відбулася 5 березня 2019 року.  Щороку кількість учасників закладів освіти району зростає і цьогоріч 695  учнів  із 18  закладів освіти району стали учасниками гри. Школярі  перевіряли свої знання з української мови та  літератури,українознавства та  історії. Участь у такій грі дала можливість дітям перевірити свою  грамотність,  уміння логічно мислити та  працювати самостійно.

Бажаємо всім учасникам успіхів і і щедрих урожаїв на українознавчій ниві.


Результати проведення ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів та конкурсу-захисту учнів-членів МАНУ у 2018-2019 навчальному році

опубліковано 5 бер. 2019 р., 06:37 Сіпеєва Марина   [ оновлено 5 бер. 2019 р., 06:44 ]

У 2018-2019 навчальному році ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади проведено з 17 навчальних предметів. У І етапі брали участь 7998 учнів (2017-2018н.р.-8039), у ІІ –974 учні (2017-2018н.р-1074) із 37 закладів освіти району. Призові місця посіли 387 (2017-2018н.р.-439) учасників ІІ етапу олімпіади (І місце 62, ІІ-126, ІІІ-199).

Детальніше 

Результати проведення ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських оліпіад з навчальних предметів у 2018-2019 навчальному році Ви можете переглянути у прикріплених файлах до сторінки

Результати проведення І та участі у ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018-2019 навчальному році

опубліковано 4 бер. 2019 р., 03:27 Сіпеєва Марина

На базі Долинських наукового ліцею №1, академічного гуманітарного ліцею №6, наукового академічного ліцею «Інтелект», районної Станції юних техніків І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ було проведено у 20 секціях, об’єднаних у 9 наукових відділень. Для участі у І етапі було представлено 83 науково-дослідницькі роботи учнів 9-11 класів. Учасники І етапу  Конкурсу вибороли 25 призових місць, які брали участь у ІІ етапі.  Найчисельнішими  були команди Долинского наукового академічного ліцею  «Інтелект»(12 переможців) та районної Станції юних техніків (6 переможців).

Перемогу у ІІ (обласному) етапі здобули 20 учнів. З них 1місце вибороли 7 учасників (5 учнів наукового ліцею «Інтелект», 1-вихованка СЮТ та 1-учениця наукового ліцею-інтернату). Дипломом другого ступеня нагороджені 6 молодих науковців (2 учнів наукового ліцею №1, 2 - наукового академічного ліцею  «Інтелект», 1- районної Станції юних техніків, 1- академічного гуманітарного ліцею №6). Дипломами третього ступеня нагороджені 7 переможців (2- учнів наукового ліцею-інтернату, 2- наукового академічного ліцею  «Інтелект»,1- академічного гуманітарного ліцею №6,1- наукового ліцею №1,1- районної Станції юних техніків). Спасибі учням та їх науковим керівникам.

Переможці, які були нагороджені дипломом першого ступеня, будуть представляти Долинський район у загальнонаціональному етапі  у Києві. Бажаємо їм успіхів! 

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

опубліковано 20 лют. 2019 р., 23:34 Сіпеєва Марина   [ оновлено 21 лют. 2019 р., 03:37 ]                        Нації вмирають не від інфаркту. 
                        Спочатку їм відбирає мову.
                                                                            Ліна КостенкоМіжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років . Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, щоб зосередити увагу світової спільноти на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Дехто вважає мову тільки засобом порозуміння між людьми. Насправді цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Людина може знати кілька мов, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень. Але найкраще, найдосконаліше вона має володіти рідною мовою, в якій чується голос предків, відлунюють перегорнені сторінки історії свого народу. Вона є тим найміцнішим зв’язком, що з’єднує усі покоління народу у одне велике історичне живе ціле.

Пам’ятаймо слова В.Сосюри:»Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема».

.

опубліковано 20 лют. 2019 р., 11:00 Сіпеєва Марина   [ оновлено 4 бер. 2019 р., 03:35 ]


1-10 of 35