2020/2021 - semestr 1

1 .09.2020 (wt) - rozpoczęcie roku szkolnego

Witamy mieszkańców bursy w nowym roku szkolnym 2020/2021. Rozpoczynamy go zupełnie inaczej niż dotychczas, ale mamy nadzieję, że spędzimy go w zdrowiu i radości w stacjonarnym systemie edukacji.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, zapału do nauki, wspaniałych przyjaciół, aby ten nowy rok był jak najlepszym okresem w księdze Waszego życia.

30 września 2020 - Dzień Chłopaka

W naszej bursie tradycją już jest świętowanie „ Dnia Chłopaka”.

30 września nasi chłopcy z okazji swojego święta obdarowani zostali niespodzianką i lizakami! Każdy z chłopców otrzymał również życzenia prosto z serca od wszystkich dziewczyn!!! [FOTO]

wybory do Rady Mieszkańców Bursy

8 października 2020 - wybory do Rady Mieszkańców Bursy

W dniu 8 października 2020 roku w mieszkańcy naszej bursy wybrali swoich przedstawicieli do Rady Mieszkańców Bursy. Frekwencja wyborcza była wysoka.

Skład RMB został ukonstytuowany w dniu 13 października 2020 r i tworzą go: przewodniczący, zastępca przewodniczącego, sekretarz i 2 członków.

Rada Mieszkańców Bursy w nowym składzie zdecydowała o wyborze opiekunów.

[FOTO]

8-11.10.2020 - wycieczka dla grupy ukraińskiej

W dniach 08-11 października 2020 grupa ukraińska (50 wychowanków) miała świetną okazję spędzenia czasu na wycieczce, zorganizowanej przez Dyrekcję Bursy.

W ramach wycieczki odbywały się następujące imprezy:

  • spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu w Radomiu

  • zwiedzanie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

  • Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie

  • wycieczka z przewodnikiem po ciekawych miejcach Nałęczowa

  • gry i zabawy na terenie ośrodka wypoczynkowego w Drzewcach

  • ognisko, dyskoteka.

Młodzież z wyjazdu przywiozła masę fantastycznych wrażeń i poczucie, że ta wycieczka była wyjątkowa.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Bursy RCKU za zorganizowanie tak wspaniałej integracji.grudzień 2020 - wsparcie Hospicjum Małego Księcia w Lublinie

Wychowankowie i pracownicy Bursy biorą udział w wielu akcjach pomocowych. W bieżącym roku jako pierwszych potrzebujących wsparliśmy chore dzieci z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W ramach „ Zakręconej Akcji” zbieraliśmy nakrętki plastikowe od początku roku szkolnego, a następnie dostarczyliśmy je do Hospicjum.

[plakat "Zakręcona akcja"]