2016/2017 w bursie

FOTO-EXPRESS 2016/2017

czyli [fotograficzny rejestr wydarzeń w bursie]

[więcej]

Fotograficzna galeria z działalności bursy >> [ FOTO-MIX ]

SEMESTR I

WRZESIEŃ

6 września 2016 (wt) - apel wychowanków

Pierwszy apel dla mieszkańców bursy w tym roku szkolnym odbył się 6 września (wtorek) godz. 20:00 na holu

31 sierpnia 2016 (środa) - początek roku szkolnego w bursie

Rok szkolny w bursie rozpoczął się 31 sierpnia czyli w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego zgodnie z planem:

  • godz. 15:30 - zebranie rodziców, podczas którego pan dyrektor Wiesław Smyrgała przedstawił wicedyrektora p. Beatę Nowak oraz skład kadry pedagogicznej

  • godz. 16:00 - rozpoczęcie kwaterowania w bursie

Tegoroczny nabór do bursy był rekordowy. Z tego powodu prawie wszystkie pokoje są 4-osobowe. Docelowo ma nas być ponad 300 mieszkańców.

Jest jeszcze długa lista rezerwowa.

Ponadto nastąpiły zmiany, w tym wicedyrektorem ds. bursy została pani Beata Nowak oraz w składzie kadry pedagogicznej bursy jest wielu nowych wychowawców.

29 września 2016 - Dzień Chłopaka

W Dniu Chłopaka odbyła się pierwsza w tym roku dyskoteka. Cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem.

Być może sprawiło to nowe nagłośnienie i atrakcyjne światełka.

SEMESTR II

LUTY 2017

5 lutego 2017 - konkurs walentynkowy

Organizujemy konkurs walentynkowy, który składa się z 3 części: na najpiękniejsze życzenia, na najciekawszą kartkę walentynkową oraz na walentynkową dekorację pokoju. Prace oraz pokoje należy zgłaszać do do pok. wych. do 13 lutego (pn). Finał konkursu planowany jest 16 lutego (cz) o godz. 17.00.Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

2 lutego 2017 - poczta walentynkowa

Organizujemy pocztę walentynkową od 2 do 14 lutego do godz.17. Przed pokojem wychowawców wystawiona została skrzynka na korespondencję walentynkową.

Mieszkańcy korzystali z tej oryginalnej poczty, aby przesłać anonimowo życzenia walentynkowe swoim sympatiom.

6 lutego 2017 - akcja "Wylosuj Anioła"

kartki dla dzieci w szpitalu onkologicznym w Lublinie z okazji walentynek

Akcja "WYLOSUJ ANIOŁA" polegała na pisaniu kartek dla dzieci w celu wsparcia oraz wywołania uśmiechu na twarzach małych pacjentów szpitala onkologicznego.Tego dnia wieczorem w świetlicy zebrała się grupa dziewcząt i chłopców, którzy pod kierunkiem pani Marzeny Mitury i p. Gabrieli Kapusty wykonywali oryginalne, niepowtarzalne kartki dla chorych dzieci w szpitalu onkologicznym w Lublinie. W rezultacie powstało 15 pięknych kartek walentynkowych z życzeniami dla nieznanych dzieci, pokrzywdzonych przez ciężką chorobę.

8 lutego 2017 - pieczenie gofrów

PAŹDZIERNIK

12 października - wybory do RMB

W wyniku tajnego głosowania do Rady Mieszkańców Bursy weszli:

 • Ewelina Stępień - przewodnicząca RMB

 • Bartosz Goluch - zastępca przewodniczącej RMB

 • Paweł Maciąg - sekretarz RMB

 • Maja Cąkała - członek RMB

 • Arkadiusz Chodoła - członek RMB

Gratulujemy i życzymy owocnej działalności na rzecz mieszkańców bursy!

październik 2016 - doposażanie sypialni

W tym miesiącu odnotowaliśmy duże zmiany w bursie. Wymieniono na nowe 80 tapczanów. Poza tym cieszą odremontowane krzesła. Nowe fioletowe obicia krzeseł szczególnie pasują do zasłon w pokojach dziewcząt w pawilonie B.

16 października 2016 - Dzień Papieski

XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej dla Wychowanków Burs i Internatów Woj. Lubelskiego "ERATO" (Bursa Nr 2 w Lublinie)

W kąciku kulinarnym pod kierunkiem p. Gabrysi Kapusty odbywały się zajęcia pieczenia gofrów. Okazało się, że najlepiej wychodzą na starej wysłużonej, antycznej gofrownicy. Wspaniały zapach gofrów przyciągnął do 09 sporą grupkę łakomczuchów. Gofry znikały w tempie niezwykłym. A może warto częściej organizować takie zajęcia, aby zaspokoić wszystkich łasuchów. Trzeba się śpieszyć, bo karnawał wkrótce się skończy. [ FOTO ]

14 lutego 2017 (wt) - konkurs recytatorski

Trzy wychowanki bursy: Dominika Jarosławska, Karolina Jachowicz oraz Aleksandra Osińska wyjechały z p. Anną Matej do Lublina na konkurs recytatorski. Podróż bursowym busem minęła szybko. Dotarliśmy na czas do Bursy Nr 2 przy ul. Dolnej Panny Marii 65. XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej dla Wychowanków Burs i Internatów Woj.Lubelskiego "ERATO", organizowany w pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Okazało się, że ta bursa mieści się w starej kamienicy i z trudnością znaleźliśmy wejście od nieatrakcyjnego podwórka. Natomiast w samej bursie przywitano nas bardzo miło. Przygotowany był poczęstunek (domowe ciasta, pączki, drożdżówki, owoce, napoje itd.). Poza tym panowała serdeczna atmosfera. Pani dyrektor Renata Bielecka każdego osobiście powitała i znalazła choć chwilę na rozmowę. Podczas konkursu każdego uczestnika wspierała swoim serdecznym spojrzeniem. [ FOTO ]

16 lutego 2017 (cz) - zakończenie konkursu walentynkowego

W POK "Dom Chemika" odbyło się zakończenie XVI Dni Papieskich, w ramach których zorganizowano VIII Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Ojcu Świętemu". Miło nam obwieścić, że nasza koleżanka Angelika Stanczykiewicz tak urzekła swoim głosem komisję konkursową, że przyznano jej II miejsce.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

19 października 2016 - akcja "Uwolnić książkę"

W bursie odbyła się ciekawa akcja propagująca czytelnictwo. Zadanie polegało na wytropieniu książek. Jako pierwsza książkę wytropiła Paulina Czarnota. Natomiast prawdziwą rekordzistką w tropieniu książek okazała się Paulina Byzdra, która zdobyła aż 7 książek.

19 października 2016 - wojewódzki festiwal muz.

Walentynki to okazja do przesyłania miłych życzeń. Dlatego 14 lutego w dzień św. Walentego zapełniła się skrzynka z życzeniami walentynkowymi. Niestety nikt nie zgłosił swoich życzeń do konkursu. Natomiast do konkursu na najpiękniejszą dekorację walentynkową zgłosiły się 3 pokoje dziewcząt: 19, 24 i 60. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie zgłoszone pokoje.

21 lutego 2017 (wt) - pieczenie pizzy

Kolejne niezwykłe zwycięstwo! Nowo utworzony zespół muzyczno-wokalny o tymczasowej nazwie "Wróbelki" wziął udział w 3 Przeglądzie Muzycznym Burs i Internatów Województwa Lubelskiego pod hasłem "Gramy bez prądu" w Zamościu i nieoczekiwanie zajął ... III miejsce wśród 10 reprezentacji z innych placówek. Skład zespołu: Julia Mańka, Weronika Piwońska, Bartosz Goluch, Paweł Maciąg, Daniel Jurczak, Jakub Łukasik, Patrycja Dajos, Angelika Stanczykiewicz i Katarzyna Solecka. Z zespołem pojechały na przegląd panie: Magdalena Wróbel i Monika Bancerz. [FOTO]

LISTOPAD

3 listopada 2016 (czwartek) - otrzęsiny

Tegoroczne otrzęsiny odbyły się w miłej atmosferze pod czujnym okiem dyrekcji i kadry pedagogicznej. Była fajna zabawa. Bursowe "koty" brały udział w licznych konkurencjach, które zostały uwiecznione na fotkach. Na koniec musiały złożyć "kocią przysięgę" i tym sposobem zasłużyły na miano "bursiaków" czyli zostały włączone oficjalnie i uroczyście do społeczności bursowej. W trakcie zabaw była okazja do zrobienia pamiątkowej fotki w fotobudce, z czego z wielką przyjemnością skorzystało wielu "kociaków" (i nie tylko).

[foto]

listopad 2016

  • Rozpoczęły się eliminacje w turnieju tenisa stołowego.

  • Kolejne uzupełnienia wyposażenia pokojów mieszkańców bursy. Po tapczanach i krzesłach otrzymaliśmy nowe szafki nocne. Nie wszystkim przypadły one do gustu z powodu małych rozmiarów. Dlatego niektórzy zgarnęli podwójnie.

3 listopada 2016

Rozpoczęły się eliminacje w turnieju tenisa stołowego.

Wzorem ubiegłego roku turniej cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród dziewcząt i chłopców. Piłeczki tenisowe stały się towarem deficytowym i bardzo cenionym.

15 listopada 2016 (wtorek) - spotkanie z pracownikiem MONAR

spotkanie mieszkańców bursy z pracownikiem MONAR-u w Puławach w świetlicy. Pani omówiła mechanizm uzależnień i wpływ substancji uzależniających na mózg człowieka.

16 listopada 2016 (środa) - seans filmu "Pitbull"

Spora gromadka bursiaków (ok. 40 osób) pod opieką p. Moniki Bancerz, p. Madzi Wróbel i p. Gabrysi Kapusty wybrała się na godz. 18 do kina "Sybilla"na film "Pitbull". Film podobał się, choć zakończenie spowodowało pewien niedosyt u wielu widzów.

17 listopada 2016 (czwartek) - próbna ewakuacja

Punktualnie o godz. 16 dzwonek wezwał do próbnej ewakuacji. W akcji wzięło udział ponad 200 mieszkańców bursy obecnych na ten moment. Szybko czyli w ciągu 3 minut i sprawnie wszyscy opuścili budynek. Wystarczyło 5 minut na zebranie się na placu przed bursą. Szkoda tylko, że nie przyjechała wezwana Straż Pożarna. A wszyscy na to liczyli.

24 listopada - dyskoteka andrzejkowa

Tym razem dyskoteka nie cieszyła się aż tak dużym powodzeniem. O godz. 20 w pustej sali migały światełka i brzmiała muzyka zachęcająca do tańców. Z dużym opóźnieniem pojawili się nieliczni mieszkańcy. A może nagle mieszkańcy bursy zapałali chęciami do nauki? Mamy nadzieję, że tak właśnie jest.

28 listopada 2016 - konkurs o patronie Puław

W XV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Św. Bracie Albercie – patronie Puław uczestniczyło 80 uczniów, w tym kilka osób z naszej bursy. Konkurs odbył się godz.12.30 w PG3 przy ul.Legionu Puławskiego 8 (na Niwie). Tegoroczny konkurs zorganizowany został w 17. rocznicę nadania miastu Puławy Patrona. Święty Brat Albert jest przykładem jak można służyć Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi.

Hasłem przewodnim konkursu były słynne słowa świętego „Trzeba dobrym być jak chleb”. [FOTO]

GRUDZIEŃ 2016

1 grudnia 2016 - konkurs o AIDS i HIV

1 grudnia 2016 (czwartek) o godz. 17 odbył się doroczny konkurs o AIDS i HIV w budynku MOS przy ul. Kołłątaja 1. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: jako konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny. Naszą bursę reprezentowało kilka osób. Ogłoszenie wyników oraz zajęcia warsztatowe dla uczestników konkursu odbędą się w późniejszym terminie.

3 grudnia 2016 - urodziny w grupie zagr.

We wtorkowy wieczór Paulina Byzdra i Bogdan Ievzhyk pod kierunkiem p. Magdy Kalinowskiej przygotowali 2 blaszki pizzy. Apetyczne zapachy przyciągały do kącika kulinarnego. [ FOTO ]

22 lutego 2017 (śr) - smażenie pączków na "tłusty czwartek"

Kończy się karnawał, a tu już ostatki i "tłusty czwartek". Z tej okazji dziewczęta pod kierunkiem p. Gabrysi Kapusty smażyły apetyczne pączki na "tłusty czwartek". Wystarczyło trochę mąki, jaj, białego twarogu, aby wyczarować piękne kulki. Usmażone na złoty kolor zachęcały do konsumpcji. [FOTO]

27 lutego 2017 (pn) - akcja "Sypnij karmą"

Przedstawiciele mieszkańców bursy wraz z opiekunkami p. Moniką Bancerz i p. Magdaleną Wróbel odwiedzili puławskie schronisko dla zwierząt. Zawieźli dla zwierząt 43 kg karmy w puszkach, kołdry i poduszki. Karma została zakupiona w markecie za pieniążki zebrane wśród mieszkańców bursy. Natomiast kołdry i poduszki były wybrane spośród zbędnych zasobów bursy. Jest to już kolejny rok, w którym nasi mieszkańcy wspierają schronisko dla zwierząt. Była przy tym okazja do wyprowadzenie przesympatycznych psiaków na spacer. Niektórzy chcieliby zabrać je do swoich domów. [FOTO]

MARZEC 2017

1 marca (śr) - dyskoteka ostatkowa

Wiadomo było, że dyskoteka w bursie nie przyciągnie tłumów. I tak się stało i tym razem. Jak zwykle przybyła nieduża gromadka bursiaków -pasjonatów tańca na parkiecie. Można było zaprosić również dziewczynę z bursy. W najlepszym momencie było ok. 20 osób. Część przyszła tylko podpierać ściany. Jak na aktualną frekwencję w bursie to niecałe 10% mieszkańców. [FOTO]

6 marca 2017 - konkurs "Książka na Dzień Kobiet"

Konkurs był adresowany do wszystkich zaczytanych kobiet i mężczyzn, którzy chcieliby im zrobić prezent książkowy. Była szansa, by wygrać wybraną przez siebie lekturę. Wystarczyło wysłać maila na adres: czytamwbursie@wp.pl z odpowiedzią na pytanie: „Jaka książka powinna się znaleźć w bursowej bibliotece?”. Zwycięzcami konkursu zostały: Paulina Byzdra i Paulina Czarnota. W prezencie otrzymały wymarzone książki.

8 marca 2017 (śr) - Dzień Kobiet w bursie

Tradycyjnie męska część społeczności bursowej postanowiła uczcić Święto Kobiet w naszej placówce. Dumnie podążali z naręczem ponad 160 tulipanów ulicami miasta zanim dotarli do Bursy. Wieczorem płeć piękną czekała nie lada atrakcja. Dziewczęta zostały zaproszone przez chłopców do świetlicy na godz. 19:30, gdzie każda z nich otrzymała wiosenny kwiat. Przedstawiciele męskiej części mieszkańców złożyli paniom okolicznościowe życzenia. Niespodzianką dla dziewcząt było również przygotowane przez chłopców karaoke. Dziewczęta mogły zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę. Szkoda, że tak mało chętnych skorzystało z tej okazji. Ale to nie wszystko. Chłopcy zaplanowali również projekcję filmu. Wybrali film "Czas na miłość". Jest to nie tylko typowe "romansidło", ale film z przesłaniem, pokazujący wartość prawdziwej miłości. [FOTO]

9 marca 2017 (cz) - Dzień Mężczyzn w bursie

Miłym wydarzeniem w grupie I (ukraińsko-białoruskiej) jest organizacja przyjęć urodzinowych dla wychowanków. Jubilaci otrzymują drobne upominki. Poza tym wszyscy korzystają ze słodkiego poczęstunku. Grupa ma okazję do wzajemnej integracji. Tego dnia uczciliśmy urodziny 11 wychowanków, którzy mieli swoje święto w miesiącach IX-XII. "100 lat" zabrzmiało w kilku językach! [FOTO]

6 grudnia 2016 - spełnienie książkowych życzeń

Z radością informujemy, że Święty Mikołaj spełnił książkowe życzenia trzech osób, które napisały do niego maile na adres:czytamwbursie@wp.pl. Tym razem, szczęście uśmiechnęło się do: Patrycji Kuś, Aleksandry Osińskiej i Maksyma Starkova.

Te trzy książkowe życzenia zostały wybrane losowo przez ekipę Świętego Mikołaja. Pozostałe książkowe marzenia trafiły do Tajnej Bazy Potencjalnych Prezentów, którą prowadzą współpracownicy Mikołaja. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!

6 grudnia 2016 - mikołajki w bursie

Tego dnia w bursie pojawił się św. Mikołaj. Odwiedzał mieszkańców w pokojach i rozdawał mandarynki.

Okazuje się, że słodycze nie są zdrowe i nawet Mikołaje dostosowują prezenty o przepisów obowiązujących w polskich szkołach. Natomiast w kuchni zrobiono wyjątek i każdy otrzymał słodki dodatek w postaci batonika w czekoladzie.

8 grudnia 2016 - ogłoszenie wyników konkursu o AIDS i HIV

W tegorocznym XVII Międzyinternackim Konkursie o AIDS i HIV ok. 10 naszych mieszkańców. W kategorii wiedzy o AIDS i HIV wyróżnienie otrzymała Tatiana Ivasiunko, natomiast w kategorii na plakat o AIDS i HIV 1. miejsce zajęły: Anastasia Zlenko i Yuliya Sokolovska.

16 grudnia - ubieranie choinki

Dziewczęta nie pozostały dłużne swoim kolegom. W podziękowaniu za zorganizowanie Dnia Kobiet postarały się uczcić Dzień Mężczyzn. Wszak chłopcy mieszkający w bursie to prawdziwi mężczyźni. Wielu z nich jest szarmanckich, kulturalnych, darzących kobiety szacunkiem. Bez wahania przystąpiły do działania. Już w środę po południu przygotowały smaczne torty na Dzień Mężczyzny. W czwartek 9 marca podczas kolacji dziewczęta złożyły chłopcom życzenia oraz częstowały słodkim upominkiem własnej roboty. Do wyboru były 3 smaki tortów: orzechowy, śmietankowo-owocowy oraz waniliowy. Przyznacie, że wybór trudny i wielu chłopcom sprawiał nie lada problem. [FOTO]

9-10 marca 2017 - Nałęczów - spotkanie samorządów internackich

sukces naszej koleżanki - II miejsce dla Angeliki Stanczykiewicz w VIII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej w Puławach (16.10.2016)

Już rano pojawiła się na głównym holu w bursie prawdziwa choinka z lasu. Po zawieszeniu światełek i ręcznie przygotowanych ozdób stworzyła prawdziwie świąteczny nastrój. Już bursiaki nie mogą się doczekać ferii świątecznych i odpoczynku od szkoły.

20 grudnia (wtorek) - wigilia bursowa

Wigilia bursowa rozpoczęła się o godz. 17:30 w świetlicy. Pani dyr. Beata Nowak i opiekun RMB pani Monika Bancerz ogłosiły wyniki konkursu na najładniejszą świąteczną dekorację pokoju i wręczyły upominki:

1. miejsce - pok. 95 (chłopcy)

2. miejsce - pok. 24 (dziewczęta)

3. miejsce - pok. 60 (dziewczęta)

wyróżnienie - pok. 86 (chłopcy)

Następnie został zaprezentowany półgodzinny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez mieszkańców bursy. Piękna świąteczna dekoracja, kolędy, okolicznościowa poezja i życzenia przybliżyły atmosferę zbliżających się świąt. Spotkanie odbyło się z udziałem dyrekcji bursy, wychowawców. Tę uroczystość zaszczycił również ksiądz Tomasz z kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej ("Garnizonu"), który odczytał ewangelię i złożył życzenia. Potem był czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Po części oficjalnej od godz. 18:15 była uroczysta kolacja w świątecznie udekorowanej stołówce: białe obrusy ze stroikami. Wszyscy z apetytem pochłaniali wigilijne potrawy. Był barszczyk z uszkami, smażony karp, śledziki, pierogi z kapustą, kapusta z grzybami, kluski z makiem, sałatka jarzynowa, a nawet kompot z suszonych owoców. Z powodu dużej liczebności mieszkańców kolacja musiała odbywać się na 3 tury.

21 grudnia 2016 (środa) - wigilia dla dzieci

W środę o godz. 17 w świetlicy bursy zebrała się spora grupa dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej "Lepsze Jutro". Dzieci przybyły ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Na początku zaprezentowały jasełka. Potem odbyło się składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Wśród zaproszonych gości była pani wiceprezydent m.Puławy - pani Ewa Wójcik oraz wicedyrektor bursy - pani Beata Nowak. Następnie swój program muzyczny przedstawiła młodzież z bursy.

STYCZEŃ 2017

2 stycznia 2017

W ubiegłorocznym konkursie Wiedzy o św. Bracie Albercie Chmielowskim -patronie Puław w 17. rocznicę nadania miastu Puławy Patrona, który odbył się 28 listopada 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Puławach, wzięło udział 80 osób z 14 placówek oświatowych powiatu puławskiego. Okazało się, że wśród laureatów konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych znaleźli się i mieszkańcy naszej bursy:

 • Weronika Babska - I miejsce (wg organizatora najlepszy uczestnik w historii tego konkursu!)

 • Jakub Wiak - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

6 stycznia 2017 - Orszak Trzech Króli

W tym roku kilka dziewcząt pozostało w bursie, aby uczestniczyć aktywnie w Orszaku Trzech Króli w Puławach.

Miały odpowiedzialne zadania jako "służba mundurowa". Trzeba przyznać, że pięknie prezentowały się w mundurach i z flagami orszaku.

6 stycznia 2017 - Wigilia prawosławnych

W bursie mieszkają uczniowie z Ukrainy i Białorusi. W związku z tym obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia dwukrotnie w roku szkolnym. I w tym roku również nasi mieszkańcy oraz goście z Ukrainy i Białorusi tradycyjnie zasiedli wieczorem 6 stycznia przy wspólnym "rodzinnym" stole. Co prawda potrawy bardziej przypominały polskie tradycje, ale wszystkim bardzo smakowało.

Nasze sukcesy w r.szk. 2016/2017

W internacie Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie odbywało się 2-dniowe spotkanie samorządów uczniowskich połączone z warsztatami. Zajęcia prowadzili trenerzy Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.Z naszej bursy uczestniczyli pierwszego dnia: Jakub Wiak i Bartosz Goluch, a drugiego: Ewelina Stępień i Mariia Salganik. Byli tam z p. Anną Jarugą. Okazało się, że tylko nasi przedstawiciele mogli pochwalić się bardzo dobrą współpracą ze swoją dyrekcją, pozostali tylko narzekali. Szkoda, że tego nie usłyszeli członkowie Zarządu Powiatu Puławskiego. [FOTO]

23 marca 2017 (cz) - Talent Show

Do udekorowanej świetlicy przybył tłum mieszkańców bursy, zainteresowanych poznaniem talentów swoich koleżanek i kolegów z bursy. Była to już druga edycja tego konkursu. Można było podziwiać piękne obrazy, posłuchać prezentacji piosenek, tańca czy własnych wierszy. Dwie osoby zaprezentowały również swoje umiejętności gry na pianinie.Uczestnicy Talent Show:

Bartosz Goluch, Jakub Maik, Patrycja Strzelecka, Bogdan Ievzhik, Anastazja Zlenko, Mariia Salganik, Kateryna Golovko, Angelika Stanczykiewicz, Sylwia Stanczykiewicz, Weronika Piwońska

JURY: Przemysław Pataj, Robert Markiewicz, Grzegorz Giza, Katarzyna Kwietniewska. Okazuje się, że w bursie jest więcej talentów, które tym razem nie miały odwagi zaprezentować się przed społecznością bursową. [FOTO]

26 marca 2017 – urodziny wychowanków

W świetlicy bursowej świętuje swoje urodziny II tura zagranicznych wychowanków (Ukraina, Białoruś). Tym razem upominki urodzinowe otrzymało 15 wychowanków. Jak zwykle było to spotkanie integracyjne połączone z poczęstunkiem. [FOTO]

KWIECIEŃ

6 kwietnia (cz) - II Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn

Przed południem na boisku orlik przy I LO przy ul. Partyzantów odbył się II Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn "Bursa CUP 2017" dla chłopców i dziewcząt. Inicjatorem i organizatorem turnieju była p. Monika Bancerz. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: z MOS, I LO, 5 męskich drużyn oraz jedna dziewcząt z Bursy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna chłopców z I LO i dziewcząt z Bursy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. [FOTO]

6 kwietnia (cz) - pożegnanie maturzystów

W świetlicy bursy odbyła się tradycyjna impreza na pożegnanie maturzystów. Przy pięknie przygotowanych stołach zasiedli wychowankowie, którzy są w ostatniej szkole. Każdy maturzysta otrzymał granatowy kubek z nadrukiem "Kubek mieszkańca bursy" wraz z życzeniami w postaci zwiniętego wydruku dezyderaty z zieloną wstążeczką. Na początku został zaprezentowany filmik - fotograficzne wspomnienia różnych chwil z pobytu w bursie z ostatnich 3-4 lat. Filmik przygotowały: Ewelina Stępień i Weronika Piwońska. W imieniu Rady Mieszkańców Bursy życzenia maturzystom złożyli Kamila Malesa i Jakub Wiak. Program artystyczny zaprezentował Daniel Lasota, który zagrał na gitarze. Następnie pani dyrektor Beata Nowak złożyła życzenia w imieniu swoim i kadry pedagogicznej. Na koniec była chwila na wspomnienia, oglądanie kroniki bursowej, a także na poczęstunek w postaci owoców, napojów i paluszków. [FOTO] [filmik]

6 kwietnia (cz) - konkurs na wiosenne dekoracje pokoju

W konkursie na wiosenną dekorację pokoju zostały nagrodzone dwa pokoje dziewcząt: pok.44 i pok. 60. Dziewczęta częściowo same wykonały dekoracje nawiązujące do wiosny i świąt wielkanocnych. Wśród elementów dekoracyjnych dominowały pisanki i kwiaty.

11 kwietnia (wt) - Dzień otwarty

W tym roku Dzień Otwarty bursy i szkoły miał dosyć bogaty program. Chłopcy chętnie zapraszali młodsze koleżanki do pokojów, służyli za przewodników po szkole. Dzień Otwarty upłynął pod znakiem sportu. [FOTO]

20 kwietnia (cz) - podsumowanie konkursu multimedialnego w Lublinie

Mieszkańcy naszej bursy uczestniczyli w II Konkursie Multimedialnym dla Burs i Internatów Woj. Lubelskiego pt. "Szlachetna reklama - o wartościach inaczej". Organizatorem konkursu była Bursa Szkolna Nr 3 w Lublinie. Filmik "Wartości inaczej" został przygotowany przez 8-osobowy zespół The best Crew Bursa Szkolna (Paweł Maciąg, Weronika Przerwa, Kasia Solecka, Weronika Piwońska, Patrycja Dajos, Julia Mańka, Bartek Goluch, Karolina Pytlak). 20 kwietnia zorganizowano uroczystość podsumowania konkursu, podczas której była projekcja filmów, prezentacja plakatów oraz poczęstunek. Nasi uczestnicy zostali wyróżnieni za dobór muzyki do filmu. [FOTO] [filmik WARTOŚCIinaczej]

23 kwietnia (pn) - dni książki w bursie

Tego dnia z okazji obchodów Światowego Dnia Książki pojawił się na holu w bursie stolik przykryty obrusem w kolorowe kwiaty, a na nim wiele tajemniczych jednakowych pakunków w szarym papierze. Była to kolejna ciekawa inicjatywa pani Marzeny Mitury, która chciała w ten sposób zaproponować "Randkę w ciemno z książką". Chodziło o to, aby wypożyczyć książkę w "ciemno", nie oceniając jej po okładce. Można było wypożyczyć losowo wybraną książkę i po przeczytaniu odnieść do pokoju wychowawców. Poza tym na stoliku umieszczono pudełko, gdzie zainteresowane osoby mogły wrzucić kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Wśród tych osób 10 maja odbędzie się losowanie upominków promujących czytanie. [FOTO]

24 kwietnia (pn) - zakończenie turnieju w tenisa stołowego

Konkurs Wiedzy o św. Bracie Albercie Chmielowskim - edycja grudzień 2016 (ogłoszenie wyników i przekazanie nagród w styczniu 2017)
III miejsce dla naszego zespołu w III Przeglądzie Muzycznym Burs i Internatów Województwa Lubelskiego
ogłoszenie wyników konkursu o AIDS i HIV

Przez wiele tygodni trwały rozgrywki w ramach bursowego III Turnieju Tenisa Stołowego.Turniej cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Zapaleńcy wykorzystywali na grę każdą wolną chwilę, a przerób piłeczek tenisowych był ogromny. Niektórzy nawet zorganizowali zapisy na piłeczki.Dziś najlepsi otrzymali dyplomy i upominki [FOTO]

Wśród chłopców zwyciężyli:

I miejsce - Daniel Czarnecki

II miejsce - Grzegorz Giza

III miejsce - Michał Łukaszuk

wyróżnienie - Jakub Sanecki

Spośród dziewcząt wyróżniły się:

I miejsce - Karolina Rybak

II miejsce - Angelika Drąg

III miejsce - Diana Kustra

wyróżnienie - Weronika Piwońska

26 kwietnia 2017 - udział w przeglądzie poezji śpiewanej w Zamościu

[ więcej w FOTO-MIX ]

Nasza twórczość

Zespół wokalno-instrumentalny "NO NAMES", działający w naszej bursie (Weronika Przerwa, Kasia Solecka, Julia Mańka, Weronika Piwońska, Patrycja Dajos oraz Bartek Goluch), wziął udział w tegorocznym jubileuszowym X Wojewódzkim Przeglądzie Poezji Śpiewanej poświęconym twórczości Marka Grechuty -Zamość'2017. Wyjechali pod opieką p. Gabrieli Kapusty i p. Marzeny Mitury. Zaprezentowali znany utwór artysty "Będziesz moją panią" oraz melodyjny utwór "Biały latawiec" z repertuaru zespołu WAWELE. Mimo, że nie udało się stanąć na podium, grupa miło spędziła czas i dobrze bawiła się. Podczas przerwy między występami Bartek ochoczo przygrywał na pianinie, a śpiewem towarzyszyła mu prawie cała zgromadzona w auli młodzież. Wyjazd był okazją do nawiązania nowych znajomości, integrowania się wychowanków burs oraz zdobywania nowych doświadczeń scenicznych. Organizatorem festiwalu była Bursa Szkolna nr 2 w Zamościu. [FOTO]

27 kwietnia (cz) - wyjazd na paintball na Rudach

O godz. 14 silna i zmotywowana do działania 14-osobowa ekipa z opiekunami p. Moniką Bancerz i p. Zbyszkiem Szczawińskim wyjechała na paintball na Rudach koło Końskowoli. Atrakcji było wiele. Każdy otrzymał strój ochronny oraz niezbędny sprzęt z amunicją z kolorową farbą. Po instruktażu można było wyruszyć na pole walki.

Na zakończenie czekało jedzonko przywiezione z bursy. Smakowało jak nigdy w bursie. [FOTO]

MAJ 2017

10 maja (śr) - zakończenie "randki w ciemno z książką"

To był już kolejny konkurs dla miłośników drukowanej książki. Konkurs nawiązywał do obchodów Światowego Dnia Książki. Była to zachęta do czytania książek losowo wybranych, bez możliwości obejrzenia graficznej postaci okładki. Tym razem upominki promujące czytanie otrzymały: Karolina Pytlak i Maryna Mieniailnova.

11 maja (cz) - zajęcia "dekoracyjne butelki"

W ramach zajęć plastyczno-dekoracyjnych była możliwość tworzenia dekoracji na zgromadzonych butelkach. W etapie końcowym zajęcia musiały być realizowane na placu przed bursą. Powstały prawdziwe arcydzieła, które mogliśmy podziwiać na holu głównym bursy. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem p. Ani Jarugi i p. M.Kalinowskiej.

26 maja (pt) - V Spotkanie samorządów szkolnych i internatów

Spotkanie odbywało się w świetlicy bursy. Tematem przewodnim był wolontariat. Udział w spotkaniu wzięli członkowie oraz opiekunowie samorządów z dziewięciu placówek oświatowych Powiatu Puławskiego tj. Zespołu Szkół Nr 1 w Puławach, Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach, Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, IV Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, Centrum Kształcenia Zawodowego w Puławach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Puławach, Bursy w Puławach, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Puławach i Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie. Nie zabrakło również kierownik Wydziału Edukacji - Małgorzaty Noskowskiej, która jest pomysłodawczynią cyklicznych zgrupowań młodzieży oraz pedagogów. Po przemówieniach gospodarzy oraz kierownik Małgorzaty Noskowskiej, przedstawiciele Rady Mieszkańców Bursy RCKU, wyświetlili krótką prezentację multimedialną o swojej placówce i działaniach w niej podejmowanych. Pochwalili się także samodzielnie zmontowanym filmikiem o „Wartościach inaczej”, za który otrzymali wyróżnienie w konkursie organizowanym przez bursę z Lublina. Był on doskonałym wstępem do tematyki warsztatów. Głównym celem spotkania było zapoznanie młodych samorządowców z charakterystyką wolontariatu, korzyściami, jakie mogą z niego płynąć, a także zachęcenie do aktywnego udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Po częściach oficjalnej, integracyjnej oraz teoretycznej, nastąpiła część praktyczna. Ćwiczenia przeprowadzone przez panie z Centrum Wolontariatu PROJEKTOR w Lublinie (w ramach programu „Projektor-wolontariat studencki”) miały za zadanie przedstawienie, w jaki sposób dzięki działalności w wolontariacie można rozwinąć swoje kompetencje oraz jak zdobyte umiejętności wykorzystać w praktyce. W trakcie spotkania, uczestnicy mogli degustować pyszne słodkości, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków sekcji kulinarnej naszej bursy.

[program] [FOTO]

31 maja (śr)- koncert charytatywny

Mieszkanki naszej bursy wraz z p. Magdaleną Wróbel włączyły się do akcji charytatywnej. 14 dziewcząt było na koncercie "Przyjaciele dla Floriana - koncert z licytacją", który odbywał się w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". Dochód z tego wydarzenia przeznaczony został na leczenie małego Floriana z Pożoga. Wstępem na koncert był datek do puszki. Koncert uświetniły dzieci ze Starego Pożoga. Gwiazdą tego wieczoru był Dariusz Tokarzewski z grupy VOX.

CZERWIEC 2017

7 czerwca 2017 - wyjazd do Lublina na trampoliny

więcej >> [ foto ]

Tego dnia po południu 40 wychowanek bursy z p. Gabrysią Kapustą i p. Marzenką Miturą wyjechało do Lublina na "manię skakania trampoliny & park linowy". Była okazja do skakania. Można było zapomnieć o istnieniu siły przyciągania Ziemi. Luz i swoboda...

13 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego w bursie

STUDIUM PLASTYCZNE

w roku szk. 2016/2017

opiek. Aleksander Zinchenko

W świetlicy bursy odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców bursy z dyrekcją i kadrą pedagogiczną. W spotkaniu uczestniczył również pan dyrektor Wiesław Smyrgała, który podziękował młodzieży za poparcie, życzył udanych wakacji. Wielu mieszkańców otrzymało pamiątkowe dyplomy i upominki za wykazanie się aktywnością w kończącym się roku szkolnym. A dla pana dyrektora Rada Mieszkańców Bursy wręczyła tort. [FOTO]

23 czerwca - koniec roku szkolnego

Część mieszkańców zdecydowała się na wyprowadzkę z bursy od razu po wystawieniu ocen. Pozostali rozliczali się obiegówkami w ostatni dzień roku szkolnego.

Nareszcie WAKACJE!!!

Życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku.