2010/2011 w bursie

4 WRZEŚNIA 2010 - wybory Rady Mieszkańców Bursy i opiekuna

Odbyły się WYBORY do Rady Mieszkańców Bursy na rok szkolny 2010/2011

Skład:

  • przewodniczący - Daniel Fałek

  • z-ca przewodniczącego - Eliza Puzio

  • członkowie - Agnieszka Wit, Karolina Partycka, Monika Majcher,

  • Marta Wrona, Ola Wiśniecka, Kasia Kuzioła

Opiekun RMB:

  • p. Dorota Antoszuk -Frymus / z-ca p. Anna Jaruga

14 PAŹDZIERNIKA 2010 - święto Komisji Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Nauczyciela czyli Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Przedstawiciele mieszkańców Bursy złożyli życzenia wychowawcom wraz z pięknymi kwiatami i laurką.

LISTOPAD 2010 - początek przygotowań do turnieju internatów, inne inicjatywy

Rozpoczynamy przygotowania do turnieju internatów, który zaplanowano na 15 lutego 2011 w hali MOSiR.

Pojawił się intrygujący plakat, zachęcający mieszkańców do rywalizacji turniejowej.

23 listopada odbyła się pierwsza próba skakanki, ale zgłosiło się za mało osób.

...chyba jeszcze niektórym zabrakło motywacji lub odwagi.

To również czas na podejmowanie licznych inicjatyw, np. włączenia się w akcję zbierania plastykowych korków, aby pomóc w zdobyciu funduszy na protezę dla małego Adriana z Puław.

Odnotowano pewne uciążliwości związane z remontowaniem kolejnych pięter w pawilonie C (chłopców), ale za to wszyscy chłopcy będą mieć ładnie i czysto w pokojach jeszcze w br. Poza tym tymczasowe pokoje okazały się lepsze, bo z łazienkami.

30 LISTOPADA 2010 - zmiany w RMB

Ze składu RMB musiał odejść jedyny mężczyzna.

Zatem mieszkańcami będą rządzić energiczne i pełne zapału dziewczęta.

Jak widać piękna płeć nie zamierza się poddawać.

Nową przewodniczącą została: Monika Majcher (pok.64).

Ale gdzie ci mężczyźni !!!???

8 GRUDNIA 2010 - mikołajki

8 grudnia odbyły się w bursie mikołajki dla dzieci z ogniska wychowawczego.

Zabawę przygotowały i poprowadziły:

- Karolina Partycka, Marlena Niewęgłowska, Sylwia Furtak i Agata Furtak.

W roli Św. Mikołaja wystąpił Michał Adamczyk.

W świetlicy Mikołajem był Karol Kuś.

[ więcej fotografii ]

7 - 8 GRUDNIA 2010 - kino

Na te dni mieliśmy zamówione seanse w kinie Sybilla na polską komedię romantyczną "Śniadanie do łóżka".

Dla mieszkańców bursy wstęp był bezpłatny, tzn. sfinansowany z projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Barwy Tęczy".

W kinie było nas w sumie ponad 100 osób.

10- 12 GRUDNIA 2010 - wycieczka do Zakopanego

W całkowicie zimowej scenerii odbyła się super wycieczka do Zakopanego. Wyjechało ponad 60 mieszkańców bursy za symboliczną opłatą. Doskonałe warunki mieszkaniowe w pensjonatach w Poroninie i w Białym Dunajcu, pyszne jedzonko i moc wrażeń w Krakowie, w w Zakopanem. Podziwialiśmy piękne widoki ośnieżonych szczytów tatrzańskich. Wyjazd był sfinansowany z funduszy MEN, które otrzymało Stowarzyszenie "Barwy Tęczy".

Więcej w relacji fotograficznej [ FOTO z WYCIECZKI ]

16 GRUDNIA 2010 - przed Bożym Narodzeniem

Już wszyscy żyją atmosferą świąt: na ulicy, w sklepach oraz w bursie pojawiły się pierwsze świąteczne dekoracje. Na holu stoi ubrana choinka.Przed wejściem na stołówkę można było kupić przepiękne dekoracje świąteczne wykonane przez nauczycieli naszych szkół RCKU.Czujemy atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a tymczasem okazało się, że niektóre pokoje mają problemy z porządkiem. Jeszcze jest czas na poprawę.[ foto ] 21 GRUDNIA 2010 - wigilia w bursie

Kolacja wigilijna jest już wieloletnią tradycją bursy. Tym razem o właściwą organizację tej uroczystości zadbała Rada Mieszkańców Bursy pod opieką p. Ani Jarugi .

Były zaproszenia dla dyrekcji i wychowawców, piękne stroiki na stołach, a także program artystyczny. Kolacja została przygotowana w sali czerwonej w sąsiednim budynku. Zgromadziła nie tylko mieszkańców bursy, ale również wychowanków ogniska wychowawczego oraz OHP. Program artystyczny przygotowali mieszkańcy bursy. [foto]

Tego dnia został rozstrzygnięty KONKURS NA DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ - wygrał pok. 64.

Upominki będą wręczone po feriach zimowych.

4 STYCZNIA 2011 - dyskoteka karnawałowa

Odbyła się pierwsza karnawałowa dyskoteka w tym roku kalendarzowym.

Niestety nie cieszyła się zbyt dużą frekwencją. Być może potencjalni tancerze siedzieli z "własnej chęci" i przyjemności nad książkami walcząc tym samym z zagrożeniem niższymi ocenami na półrocze. Dzięki temu najbardziej wytrwali tancerze mieli więcej miejsca do tańca w sali widowiskowej.

12 STYCZNIA 2011 - konkurs czystości - cz.1

Został rozstrzygnięty konkurs czystości w I semestrze. Za najczyściejsze pokoje w I semestrze zostały uznane:

Upominki dla mieszkańców wymienionych pokojów zostaną wręczone po feriach zimowych.

W lutym rozpoczynamy kolejną edycję konkursu czystości, który zostanie zakończony w maju. Najlepsze pokoje będą nagrodzone.

Kryteria oceny: pościelone łóżka, opróżnione kosze, ogólne wrażenie estetyczne, własna inwencja dekoracyjna.

Przypominamy, że niczego nie można przyklejać do ścian - takie pokoje zostaną zdyskwalifikowane.

Mieszkańcy najbrudniejszych pokojów (3-krotnie najgorsze oceny) będą ukarani karami porządkowymi.

15 LUTEGO 2011 - XVII TURNIEJ INTERNATÓW

15 lutego o godz. 13:30 w Hali Sportowej MOSiR zgromadzili się mieszkańcy 5 internatów z powiatu puławskiego: Bursy Szkolnej w Puławach, MOS w Puławach, Internatu Liceum Lotniczego w Dęblinie, Internatu I LO im. ks.A.J.Czartoryskiego w Puławach oraz Internatu ZS nr 2 w Nałęczowie. Reprezentacja Bursy dzielnie walczyła, ale niestety zajęliśmy III miejsce po I LO i LL.

Nasi byli najlepsi w 3 konkurencjach: kalambury, teście historycznym i podbijaniu piłki nogą. Rewelacyjnie (na II miejscu) spisali się również w puzzlach, nakładaniu ubrań i skakance (weszło aż 37 osób!!!). Emocji było dużo. Nieważne zajęte miejsca, bo tak naprawdę chodziło o dobrą wspólną zabawę. [foto]

22 lutego 2011 - DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

Oczywiście modne Walentynki obchodziliśmy już 14 lutego w dzień Świętego Walentego.

W bursie pojawiło się mnóstwo czerwonych serduszek na tablicach i na ścianach.

A w ten wtorkowy wieczór odbyła się dyskoteka walentynkowa.

Na imprezkę w podziemiach przybyli nie tylko zakochani mieszkańcy bursy.

13 kwietnia - pożegnanie maturzystów

13 kwietnia w świetlicy odbyła się tradycyjna uroczystość pożegnania maturzystów mieszkających w bursie.Rada Mieszkańców Bursy przygotowała krótki program artystyczny. Każdy z absolwentów otrzymał na pamiątkę porcelanowego słonika. Podobno słonie przynoszą szczęście na maturze.Wyróżniający się maturzyści dodatkowo otrzymali informację o przygotowanych listach gratulacyjnych do ich rodziców i do szkół.Po części oficjalnej była chwila na wspomnienia i poczęstunek.Naszym maturzystom życzymy "połamania piór" na maturze. [foto]

11 - 17 maja 2011 - Wymiana międzynarodowa z Ukrainą

W dniach 11 - 17 maja przebywała w bursie 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Kijowa (Ukraina). Była okazja do poznania rówieśników z Ukrainy podczas spontanicznych zajęć (mecze na "Orliku", wspólne dyskoteki).

Uczestnicy z Ukrainy skorzystali z ciekawej oferty turystycznej - zwiedzili Puławy, Lublin, Nałęczów, Wojciechów, Kazimierz Dolny, Wolę Okrzejską, a nawet Warszawę.

W rewanżu otrzymaliśmy zaproszenie na tygodniową wycieczkę do przepięknego Kijowa pod koniec września. Zainteresowani wyjazdem powinni już teraz wyrobić sobie paszporty.

31 maja 2011 - uroczyste podsumowanie roku szkolnego

We wtorek 31 maja w świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego w bursie. Pani dyrektor Jolanta Morawska wręczyła ponad 30 dyplomów wyróżniającym się wychowankom bursy. Dyplomy były za wzorowe zachowanie oraz za aktywność w różnych sferach działalności w bursie (np. w Radzie Mieszkańców Bursy, uczestnictwo w turnieju internatów, prace ogrodnicze wokół bursy, wykonywanie okolicznościowych gazetek itd.). Ponadto do każdego dyplomu dołączono sympatyczny upominek.

5 czerwca 2011 - współpraca z siostrami zakonnymi

W czwartki Marlena Kosmala, Julia Lemieszek, Wioleta Janiszek chodziły do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Klary Staszczyk OSB w Puławach, by tam pomóc siostrom w opiece nad chłopcami z porażeniem mózgowym i autyzmem, dla których prowadzony jest specjalny tok nauki, odpowiednie metody pracy i wychowania. Jest to placówka ogólnodostępna dla chłopców w wieku do 18 lat niezależnie od wyznania. Chłopcy w ośrodku podzieleni są na grupy zwane "Rodzinkami". Przebywa tam 59 wychowanków i są oni podzieleni na 5 "Rodzinek". Dziewczyny pomagały im w odrabianiu lekcji lub spędzały z nimi czas na świeżym powietrzu grając piłkę, a gdy pogoda nie dopisywała grały z nimi w różnego rodzaju gry planszowe, pomagały w układaniu puzzli. Chłopcy z ośrodka przygotowywali różnego rodzaju przedstawienia i dyskoteki, na które były zapraszane dziewczyny z bursy.

"Praca z takimi dziećmi pozwalała nam otworzyć się na ludzi chorych i zobaczyć, że niczym się od nas nie różnią. Po prostu oni tylko potrzebują więcej uwagi , poświęcenia i opieki." [autor: Wioleta Janiszek]

Rok szkolny w fotograficznym skrócie ...