ד"ר רז יצחקי - מורה לג'אז בגישה הוליסטיתג'אז - דרך חיים
מוזיקה היא אומנות נפלאה של תקשורת, הבעה של רגשות, מחשבות, תחושות. היא אמירה אומנותית וסגנונית, של תפיסה אסתטית, של זהות ושל בידול. מוזיקה היא אישית, חברתית, פוליטית, תרבותית והיא הרבה יותר מאשר הצלילים והיחס בניהם. המוזיקה והג‘אז בפרט, מאפשרים מבט מרתק על ההתנהלות שלנו כבני אנוש החיים בחברה, על תקשורת, שיח, הקשבה, ביטוי אישי, עבודת צוות, יצירה, יצירתיות ואמירה אמנותית.

החינוך המוזיקלי עוסק לא רק בצלילים וביחסים ביניהם, אלא ברבדים עמוקים בהוויה היום יומית שלנו. ג'אז, הוא דרך חיים.

חיים - דרך ג'אז
את הכשרתי כפסנתרן ג'אז קיבלתי ב Berklee College of Music אשר בבוסטון. סיימתי את התואר הראשון B.A בהצטינות ב- 1996, עם ניסיון בימתי עצום של שש שנים בתחומים השונים של הג'אז בבוסטון, הקלטת תקליטור כמוביל - "The Arcanum Trio" וסיבובי הופעות באירופה. ב- 1996 חזרתי לישראל, מאז עסקתי בנגינת פסנתר בתחומי מוזיקה שונים: ג'אז, רוק, פופ ותיאטרון.

בנוסף לחיי הבמה, פרחה אצלי אהבה גדולה בכל הקשור לחינוך מוזיקלי. במשך שמונה שנים ניהלתי את מגמת הג'אז בתיכון לאומנויות, ניהלתי צוותי הוראה, כתבתי תכניות לימודים, לימדתי בני נוער אלתור בג'אז, תיאוריה בג'אז, הרכבי ג'אז. ב- 2004 פרסמתי את הספר "האלתור בג'אז - יסודות ותיאוריה".  במהלך כל שנותי כמוזיקאי מקצועי לא פסקתי מלהדריך תלמידים מקשת רחבה של גילאים במוזיקה באופן פרטי: מורה לפסנתר ג'אז, מורה לג'אז -על תחומיו השונים, לנגנים מכל הכלים. 

בשנת 2009 סיימתי בהצטיינות את לימודי התואר שני בחינוך מוזיקלי M.Ed - במכללת לוינסקי לחינוך, עם התמחות בפתוח תכניות לימודים ייחודית בג'אז.
בשנת 2016 השלמתי את מחקר הדוקטורט שלי - בנושא פיתוח חשיבה יצירתית בחינוך מוזיקלי באוניברסיטת בר אילן.

כיום אני מרצה למוזיקה באוניברסיטת בר אילן, מרצה לג'אז במכללת לוינסקי לחינוך. 

שעורי ג'אז בגישה הוליסטית 

שיעורים פרטיים בפסנתר, בג'אז ובסגנונות מודרניים.  שיעורי פסנתר בג'אז ניתנים מרמת מתחילים ועד למקצועניים. לימוד פסנתר ג'אז כהכנה למוסדות גבוהים למוזיקה בישראל ובחו"ל. 

שיעורים באלתור,תיאוריה, הרמוניה ועיבוד לנגנים מכל הכלים. לימוד תיאוריה מוזיקלית, הכנה לבגרות במוזיקה, הכנה למוסדות גבוהים למוזיקה.

הדרכה להרכבים מוזיקלים החל מג'אז - רוק ועד לסגנונות לאטיניים ואפרו-קובאניים.
סדרת הרצאות - תולדות הג'אז

המוזיקה של לואי ארמְסְטרוֹנג, אלה פיצְגֶ'רַלְד, דיוּק אֶלינְגטוֹן ובני גודמן כובשת לב, סוחפת, מוכרת ואהובה לכל. סיפורו המרתק של הג'אז מגולל את סיפורה של המהפכה החברתית והתרבותית האדירה ביותר של המאה העשרים. המפתח להבנת הג'אז מצוי בהבנת ההקשר למהפכה זו. מהו הרקע החברתי והתרבותי שמתוכו צמח הג'אז? מיהם האומנים הבולטים ומהו ייחודם? מהו סוד הקסם האמיתי של תרבות הג'אז?

 

סדרת ההרצאות מיועדת לחובבי המוזיקה בכלל, והג'אז בפרט, ומספקת תמונה מרתקת, ססגונית ומחכימה על התפתחות הג'אז מניו אורלינס ועד ימינו. ההרצאות מלוות במצגות מרהיבות ובקטעי ווידאו נדירים של מוזיקאים מהפכניים ומעוררי השראה.

ספר: האלתור בג'אז - יסודות ותיאוריה

מנגן ג'אז? לומד לאלתר? זקוק להדרכה בג'אז? ספר האלתור בג'אז מיועד לתלמידים מתחילים ומתקדמים בתחום הג'אז. בעזרת הספר והתקליטור המצורף, תוכלו לקבל הדרכה ברורה, מדוייקת ופשוטה להבנה ביסודות התיאוריה, להבין את יסודות האלתור וליישם אותם בקלות, ולהתקדם צעד אחר צעד, עד לביטוי עצמי באלתור.