4.Ulusal Yavru TEMA Şenliği Ankara'da yapıldı 


Ana Sayfa

 

 

 

4. Ulusal Yavru TEMA Şenliği 21-22 Nisan 2008 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Yurdumuzun dört bir yanından öğretmenleri ile gelen Yavru TEMA öğrencilerimiz şenliğe

 

Küçük hanımlar, küçük beyler, sizler hepiniz geleceğin bir yıldızı, bir mutluluk pırıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.

 

diyen ve kendilerine bayram armağan eden ulu önder M.Kemal Atatürk’e saygılarını sunmak üzere Anıtkabir’deki törenle başladılar.

 

Active Image

 

Büyük bir saygıyla çelenklerini sunan Yavru TEMA öğrencileri daha sonra Anıtkabir özel defterini yazarak duygularını ifade ettiler.

 

Active Image

 

Büyük Ata’m,

 

“Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez.” söyleminizi içimizde hissederek huzurunuzdayız.

 

Büyük uğraşlar, dünya tarihinde örneği az görülür bir dayanışma ve engin dehanızla ülkemizi kurtarıp Cumhuriyetimizi kurdunuz. Sizin sayenizde egemen bir milletin çocukları olmanın gururuyla yaşıyoruz.

 

Çok önemsediğiniz biz çocuklar, sizin çizginizde ülkemiz ve geleceğimiz için çalışıyoruz.

 

Bizler Yavru TEMA öğrencileri; kanla, canla kazanılan ve uğrunda şehitler verilen bu kutsal topraklarımızı korumaya, bu konuda herkesi bilinçlendirmeye ant içtik. 

Sevgili Ata’m,

Egemenliğimize ve topraklarımıza sonsuza kadar sahip çıkıp koruyacağız.

 

Sizi sevgi, saygı ve tarif edilmez bir özlemle anıyoruz.

 

Topraklarını korumaya ve daha verimli kullanmaya söz veren Yavru TEMA’lar, Türk Ulusuna Atatürk’ün armağanı olan AOÇ’de Atatürk Evini ziyaret ettiler. Hayvanat Bahçesinde eğlenceli bir gezi yaparak günü tamamladılar.

 

Active Image

 

22 Nisan 2008 sabahı Yarının karar vericileri, doğanın koruyucuları, geleceğimiz, çocuklarımız, Yavru TEMA giysileri içinde büyük coşkuyla öğretmenleri ve TEMA gönüllüleri ile TBMM’ye geldiler.

 

Active Image

 

TBMM’yi gezen Yavru TEMA grubu Başkanlar Parkına gelerek; kendi yöreleri ile ilgili çevre sorunlarını anlatan kolaj çalışmalarını sergilediler. TBMM Başkanı Sn. Köksal TOPTAN’ın teşrifleri ile tören başladı.

 

Active Image Active Image

 

 

Sn. Hayrettin KARACA’nın konuşması, geleceğe umutla bakması, çocuklara güvenmesi izleyenleri duygulandırdı.

 

Active Image

 

Yavru TEMA adına konuşan öğrenci büyüklerinden nasıl bir dünyada yaşamak istediklerini çok güzel ifade etti. 

 

Sn. Köksal TOPTAN, tüm Yavru TEMA çocuklarına Hayrettin Dedenizin (toprak dedenin) yolundan yürüyün dileğinde bulundu.

 

Sn. Köksal TOPTAN’a Ulu önder M. Kemal Atatürk’ün tarım konusunda milletvekillerine hitaben söylevinde yer alan metin çerçevelenmiş olarak, Atatürk ve Çocuk sevgisi kitabı çocukların gönülden hazırladıkları armağanlar ve TEMA teşekkürü sunuldu.

 

Active Image

 

Yavru TEMA öğrencileri Sn. Köksal TOPTAN’ın ve Sn. Hayrettin KARACA’nın elinden tutarak yörelerinin çevre sorunları ile ilgili hazırladıkları kolaj çalışmalarını ve isteklerini sergiledikleri panoları beraber gezdiler.

 

Active Image

 

Yavru TEMA öğrencilerimiz çağrıda bulundukları milletvekillerini aralarında görünce çevre sorunlarını ileterek geleceğe sahip çıkmanın adımını attılar.

 

Active Image

 

Başkanlar Parkında Sn. Köksal TOPTAN, Sn. Hayrettin KARACA, Yavru TEMA öğrencileri, TBMM kreş çocukları ve o günün en küçük TEMA’cısı (Sn. Köksal TOPTAN’ın torunu) hep beraber doğa şarkıları ve Yavru TEMA marşı eşliğinde Başkanlık ağacını diktiler.

 

Active Image Active Image

 

 

TBMM Bahçesinde doğa ile ilgili atölye çalışmalarını rehber öğretmenler eşliğinde neşe ile yürüten Yavru TEMA’lar gelecek için ne kadar değerli olduklarını hissederek kendilerine bayram armağan edilen bir ulusun çocukları olduklarını gururla yaşadılar. (Eğlendirirken öğreten, doğa ile ilgili çalışmaları yürüten REC Sorumlusu Şebnem Feriver ve ekibine, M.Duran Öznaçar öğretmenimize elinize yüreğinize sağlık diyoruz teşekkür ediyoruz)

 

Ankara turu ile şenliği tamamlayan Yavru TEMA öğrencileri, öğretmenleri, TEMA gönüllüleri; umuyoruz ki Ankara’dan unutulmaz anılarla ayrılmışlardır.

 

Bu şenliğe kutlama telgrafı gönderen Milli Eğitim Bakanımıza, Yavru TEMA öğrencileri arasına girerek çocuklarımızı yüreklendiren milletvekillerimize, emeği geçen tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

DİĞER RESİMLER 

 

Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image Active Image