İstiyoruz ki


Ana Sayfa

Vizyonumuz     Misyonumuz     İlkelerimiz     İstiyoruz ki

İSTİYORUZ Kİ...

—İstiyoruz ki; Okulumuz da öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.

—İstiyoruz ki; Okulumuz da her veli, öğrencesine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin

—İstiyoruz ki; Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.

—İstiyoruz ki; Okulumuz öğrencilerini sadece orta öğretime değil aynı zamanda hayata da hazırlasın.

—İstiyoruz ki; Okulumuz toplam kaliteyi benimseyen öğrenci merkezli eğitimi hedef alan eğitim konusunda öncü ve lider olsun.

—İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz kendi potansiyellerine uygun bir başarı, göstererek hedeflemiş oldukları orta öğretim kurumlarından geri dönmesinler.

—İstiyoruz ki; Rahime Bilici İlköğretim Okulu, Okul-Aile işbirliğinin bilincinde olan, barışa ve refaha önem veren disiplinli öğrencilerin yetiştiği bir kurum olsun.

—İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz okul içinde ve dışında örnek birer insan olsun.

—İstiyoruz ki, Okulumuzda verilen eğitim ve aktarılan bilgi olumlu davranış değişikliği sağlasın ve bu değerle öğrencilerin kendilerini seven, güvenen ve yaşamın her alanında sorgulayan iyiye ve güzele ulaşmak için çalışan bireyler olsun.

—İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz yaşamın her alanında başarılı, psikolojik sağladıkları sarsılmayan, kendi ayakları üstünde durabilen insanlar olsun.

—İstiyoruz ki, Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

—İstiyoruz ki; Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.