אודותנו

תנועת בית שאן החדשה

תנועת  "תנועת בית שאן החדשה"  נוסדה באביב תשס"ח , אפריל 2008  ,  ע"י  רפי בן שטרית ששימש באותה העת כסגן וממלא מקום ראש עיריית  
בית שאן. 

בפני אולם מלא מפה לפה בבית הארחה בעיר הכריז על הקמת  תנועה  ציבורית פוליטית שחרטה על דיגלה עקרונות של מינהל ציבורי תקין  טוהר מידות , ניקיון כפיים ושקיפות שלטונית.

התנועה שמה לה למטרה להילחם למען רווחתם של תושבי בית שאן בתחום החינוך הרווחה והתעסוקה. [תנועת החיר"ות].

התנועה תפעל למימוש חזונה בשורה ארוכה של נושאים ובהם :

עידוד הקמת דיור לזוגות צעירים , הפשרת שטחים לבנייה רוויה , בניית בנייני קומות למגורים בסטנדרטים גבוהים ובמחירים סבירים.

קידום ועידוד יזמים להקמת תעשייה ומפעלי היטק לטובת צעירי בית שאן .

עידוד החינוך לערכים ולמצוינות , קידום ההישגים של תלמידי התיכונים , פתיחת מגמות חדשות , תגבור שעות לימוד וקידום יוזמות חינוכיות מן הגיל הרך ועד סוף התיכון. העמקת הקשר עם סטודנטים וחיילים משוחררים.

הכפלת התקציבים לרווחת הפרט , משפחות במצוקה , נוער בסיכון ונערות במצוקה ,טיפול במשפחות קשות יום על ידי הגדלת תקני העובדים הסוציאליים  וגורמי טיפול נוספים.

עידוד יוזמות פרטיות וציבוריות בתחום תרבות הפנאי של היחיד והמשפחה חיזוק קרנות התרבות , התיאטרון , המוסיקה , הספרייה הציבורית , והמתנסים בכלל  ועיבוי מערך הספורט והקבוצות הייצוגיות.

הקצאה שנתית רחבת היקף לפעילות תנועות הנוער בעיר.

תנועת "בית שאן החדשה"  שמה לה למטרה להביא לבלימת נטישת הצעירים את העיר ע"י יצירת תשתית ראויה של תעסוקה דיור חינוך ותרבות  שיביאו בהכרח לגידול באוכלוסייה , לחיזוקה ולביסוסה הכלכלי והחברתי  של  בית שאן  ולהפיכתה לשכיית החמדה ביישובי הפיתוח בארץ.

 

 

 

רפי בן שטרית – ביוגרפיה

רפי בן שטרית , 45 אב לארבעה , נולד ב י' טבת תשכ"ו 2 בינואר 1966 בבית שאן.

גדל והתחנך בביה"ס תחכמוני  . ובתיכון במקיף הדתי אורט  בעיר.

בנערותו התבלט כחניך ,מדריך ופעיל בסניף תנועת הנוער בני עקיבא .

עם גיוסו לצה"ל , בשנת 1984 יועד למסלול מזורז לקצונה , סיים קורס מכי"ם וקורס קצינים , ושימש קצין קשר ואלקטרוניקה ביחידות שונות של אגף המודיעין . דרגתו כיום רס"ן במיל.

לאחר שחרורו החל את פעילותו הפוליטית במסגרת סניף הליכוד בבית שאן והקים את תנועת  צל"ש -  צעירים למען שלמה . שפעלה לבחירתו של שלמה בן לולו לראשות העיר בשנת 1989 . במקביל לפעילותו בצעירי הליכוד.

תוך כדי לימודים בסמינר אורנים , שימש כרכז הדרכה ונוער עירוני  במסגרת המתנ"ס והניח את היסודות לפעילות מחלקת הנוער ע"י הקמת תשתית  והפעלה של מאות בני נוער וילדים ברחבי העיר.

ב 1994 שימש כמדריך חינוכי ומרכז המרכזייה החינוכית המקומית של כפר הילדים  "אמונה" בעפולה ובמקביל ללימודיו האקדמיים בחינוך ופסיכולוגיה מונה למנחה מחוזי מטעם  המינהל לחינוך התיישבותי בתחום החינוך בפנימיות. בנוסף שימש כמנהל המדרשה להעמקת הזהות היהודית בכפר הנוער הדתי כפר  חסידים .

ב 1999 נקרא על ידי מזכ"ל בני עקיבא דאז לשמש כרכז מחוז הצפון של התנועה והיה אחראי להפעלתם של כ 60 סניפים בצפון.

במהלך כל השנים העמיק את פעילותו במסגרת תנועת הליכוד ושימש כחבר מועצת הסניף , חבר מרכז ,יו"ר הנהלת הסניף וראש מטה הבחירות של התנועה בעיר בבחירות לכנסת ולראשות הממשלה.

בשנת 2003 נבחר לתפקיד ממלא מקום וסגן ראש עיריית בית שאן פה אחד על ידי כל חברי מועצת העיר. בתפקיד זה היה ממונה  על  שורה ארוכה של תחומים ובהם מחזיק תיק הרווחה והשירותים החברתיים , יו"ר הוועדה לקליטה בקהילה , יו"ר ועדת תמיכות ,יו"ר ועדת תחבורה , יו"ר ועדת אירועים , יו"ר ועדת מלגות ,חבר מועצת המנהלים של המתנ"ס , חבר דירקטוריון שלוחת צבאים ודירקטוריון החברה הכלכלית וכחבר כמעט בכל ועדות החובה של העירייה. פעל ללא לאות לקידום אוכלוסיית מטופלי הרווחה בעיר .

בחודש אפריל 2008  הקים את תנועת  "בית שאן החדשה"  שחרטה על דיגלה את עקרונות טוהר המידות השלטוני וחתירה מתמדת לשיפור רווחתם של תושבי העיר  ורץ במסגרתה לראשות העיר בית שאן , בבחירות שהתקיימו ב 2008.

בבחירות אלה זכה לכ -25% מהקולות   {כ-2200  קולות } והגיע למקום השני מתוך חמישה מועמדים לראשות , וכן זכה בשני מושבים  במועצת העיר. מאז משמש כיו"ר האופוזיציה במועצת העיר ופועל במסגרתה למען ייצוג נאמן של תושבי העיר.

לאחר הבחירות מונה לתפקיד מנהל הפנימייה של כפר הנוער "נווה עמיאל" ועסק בשיקום  בני נוער במצבי  סיכון.

כיום ממשיך לעסוק  לפרנסתו בתחום החינוך בקידומן של אוכלוסיות נוער מוחלשות במסגרות חינוך שונות.

 לאחרונה הודיע על כוונתו להתמודד   לראשות העיר בית שאן בבחירות  שיתקיימו בנובמבר 2013.

 

 

 

Comments