טקסי משפחה

 
טקסי משפחה הינם אירוע מיוחד הנשמר בזיכרוננו לארוך שנים. אנו מציינים רגע מרגש בחיינו, ובטקס עצמו אנו עוצרים בכדי להעניק הכרה והוקרה לתהליך שעברנו. אם זו לידה - אז התהליך היה הריון ויצירת חיים חדשים. הטקס יביע את השימחה שלנו על החיים שנוספו בקרבנו ואת הבעת האמון שלנו בהורים הטריים. אם זה טקס התבגרות, בר או בת מצווה, אז התהליך היה גדילתו של התינוק והפיכתו לילד ולנער. הטקס יבטא משימה שהמצטרף החדש לחבורת המבוגרים יבצע לפנינו (קריאה טקסית מספר התורה), ואת ברכתנו אליו/אליה להמשך גדילה והתפתחות מוצלחים ונקיים ממכשולים. טקס חופה וקידושין מביע את ההכרה שלנו בזוג ואת תמיכתנו בשותפות החיים שהם יוצרים. כאשר אנו זוכים להשלים בנייה או שיפוץ של בית אנו מבקשים להודות ליושב במרומים על חסדו ולהתפלל לימים של שלווה ושיגשוג בביתנו החדש. לבסוף - כאשר אנו נאספים בדרך כל בשר, אזי קרובינו ואהובנו מתכנסים להביע את געגועיהם ולמצוא נחמה בזיכרונות.
 
כל אלה הם תחנות חייו של האדם. דרכם אנו מספרים לעצמנו את סיפור חיינו האישי והמשפחתי.
תפקידי בעת ההכנה לטקס ובעת עריכתו הוא לתת את המרחב הראוי לסיפור המיוחד המתרחש ברגע זה ולאנשים הנוטלים בו חלק. המשימה שלי היא לגרום לתהליך להיות עוצמתי ומרגש, ולא פחות מכך - נעים ונינוח. זאת אני עושה גם באמצעות הקשבה לאנשים שלפני והבנה מהו הצורך שלהם, ואז התכווננות אליהם מתוך "ארגז הכלים" של התרבות היהודית והישראלית.
 
מבין שלל ההיבטים של עבודתי, טקסי המשפחה אהובים עלי ביותר. אני מרגיש שאני זוכה לגעת בחיים של אנשים באופן עמוק ביותר ברגע מיוחד מאוד של החיים שלהם. זוהי זכות גדולה בעבורי, ואני מלא תודה על כך.
 
 
 
 
 
 

תיבת טקסט

 
 
זכות גדולה היא לי להמליץ בחום
על מפעל העוגות והשוקולדים הביתי של אשתי, שרון.
כל מי שאני עורך לו אירוע זכאי מיידית
להנחה של 15% ברכישת עוגה מעוצבת או מארזי שי לאורחים.
 

 

 
Comments