Wędryniacy we Lwowie

opublikowane: 25 kwi 2017, 04:24 przez Wędrynia Pzko   [ zaktualizowane 26 kwi 2017, 13:31 ]
Znowu we Lwowie

Zespół Teatralny im. Jerzego Cieńciały, działający przy Miejscowym Kole PZKO w Wędryni miał możliwość znowu po dwu latach wyjechać do Lwowa, żeby uczestniczyć w siódmej edycji „Polskiej Wiosny Teatralnej“. Amatorzy z Wędryni skorzystali z zaproszenia organizatora tej imprezy - Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej we Lwowie i wystawili w piątek 21 kwietnia br. w Lwowskim Obwodowym Teatrze Lalek znaną już na naszym terenie komedię „Boeing, Boeing“ Marca Camolettiego w reżyserii Janusza Ondraszka. Ósme już w kolejności odegranie tego spektaklu zainaugurowało tę tzydniową imprezę. Przyjemnie się występowało przed zapełnioną widownią, która może pomieścić powyżej 300 osób. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami konsulatu, aktorami z Wilna, Wiednia oraz członkami Lwowskiego Teatru Polskiego, których wędryniacy uważają już za swych przyjaciół.
W sobotę uczestnicy wyjazdu mieli możliwość pozwiedzać miasto i pooglądać spektakle teatralne innych zespołów uczestniczących w „Wiośnie“. 
Symbolicznym akcentem zakończenia wycieczki wędryńskiego zespołu było położenie w sobotę bukietu kwiatów na Cmentarzu Łyczakowskim.

Jerzy Macura

foto -David Peprník

Lwów 2017Comments