O szkole‎ > ‎Media‎ > ‎

Chopin 2010


 
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dnia 9 maja 2008 r. ustanowił rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina


W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się przeznaczone dla dzieci „Spotkanie z panem Fryderykiem Chopinem”. Po raz kolejny chcieliśmy w sposób wyjątkowy uczcić pamięć Fryderyka Chopina, z okazji obchodzonego „Roku Chopinowskiego 2010”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o życiu i twórczości polskiego kompozytora zaprezentowanych przez kierownika Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Marlenę Nabzdyk.  W trakcie spotkania zaproszeni goście – nauczycielki fortepianu z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Krotoszynie: Mariola Krysicka, Ilona Olejnik i Joanna Mykietiuk- Paszek, oraz bibliotekarka Beata Waleńska czytały wiersze o Chopinie Wandy Chotomskiej z książki pt. „Muzyka pana Chopina”, natomiast uczniowie tej szkoły: Olga Szymczak, Karolina Danielczyk i Dawid Kaźmierczak zaprezentowali minikoncert, który wzbudził ogromny aplauz publiczności. Po wysłuchaniu utworów Fryderyka Chopina dzieci wykonały rysunki do jego muzyki. Nauczycielka Ilona Olejnik dała uczestnikom cenną wskazówkę, zwracając im uwagę na emocje w muzyce Chopina oraz ukazała kontrast między łagodną, relaksującą muzyką, a dźwiękami żywymi i niepokojącymi swym nastrojem. Następnie dzieci wykonywały z nut, a także z różnych instrumentów muzycznych stroje, tym samym przy dźwiękach muzyki przeniosły się w epokę, w której żył Fryderyk Chopin. Czas spędzony z muzyką Fryderyka Chopina na pewno pozostanie dzieciom długo w pamięci i zapamiętają tego Polaka, o którym w tym roku mówi cały świat.

Marlena Nabzdyk KBP

Spotkanie z Panem Fryderykiem Chopinem


Konkurs, święto i koncert to trzy wydarzenia.
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki zorganizowały dla melomanów i lokalnych znawców kultury ogłoszenie wyników konkursu „Chopin w słowie, rytmie i kolorze” z obchodami Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek i koncertem z cyklu In Regenerationen „Chopin na Jazzowo”. Potrójna impreza odbyła się 10 maja o godz. 17.00 w kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie. Wydarzenie współfinansowane było przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu i Miasto i Gminę Krotoszyn.      przeczytaj więcej 

Posłuchaj zespołu 

Laureaci konkursu w AntoninieW konkursie plastycznym dla klas I-III udział wzięły 32 osoby. Komisja jednogłośnie przyznała cztery pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie: 
I - Anna Witkowska, Adrianna Sławuta, Natalia Gusior, Jan Rzekiecki - wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Świnkowie 
II - Zuzanna Tokarek, Szkoła Podstawowa w Świnkowie 
III - Zuzanna Jankowska, Szkoła Podstawowa w Świnkowie 

W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina w etapie finałowym wzięło udział 15 uczniów szkół podstawowych i 11 gimnazjalistów. 
Podstawówki: 
I - Paulina Witkowska, SP Świnków 
II - Monika Jagodzińska, SP Lutogniew i Weronika Kałążna, SP Kobierno 
III - Monika Szamałek, SP 8 Krotoszyn i Dominika Sobecka, SP Świnków 
Gimnazja: 
I - Marta Kaczmarek, G 4 Krotoszyn i Jakub Tokarek, G 2 Krotoszyn 
II - Magdalena Rauchut, G w Pogorzeli (uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Krotoszynie) 
III - Marcin Lindner. G 4 Krotoszyn i Anna Skrzypczak, G 4 Krotoszyn

Ogłoszenie wyników konkursu, nagrodzone prace plastyczne, Chopin-jazz


Finał konkursu „Chopin w słowie, rytmie i kolorze"


Fryderyk Chopin - Koncert Filharmonii Poznańskiej

LISTA osób zakwalifikowanych do IV etapu konkursu o Chopinie

Konkurs III etap 2010


Koncert dla przedszkoli

  

Chopin 2010 w PSM