Home‎ > ‎Deník‎ > ‎

2010-08-29 Chřiby a hřiby

  Tak tento víkend byl zase vyhrazen rodinným povinnostem, přesněji návštěvě švagrové v Uherském Hradišti. Potřebovala smontovat skříň, a tak nás nalákala na společnou houbařskou vycházku. Po houbách moc neprahnu, roste mi doma na polenech hlíva, ale pro klid v rodině jsem to přetrpěl. Vyrazili jsme už v pátek. Na nádraží stála testovaná vlaková souprava, jezdící normálně do Sarajeva. Koleje z Hrušovan do Břeclavi jsou nejrovnější v republice, tak u nás bylo testováno nejen Pendolino.
Neměli jsme kliku, a tak IC souprava Hukvaldy vyjíždějící z Břeclavi, měla zpoždění pro poruchu lokomotivy. Drobnou nepříjemnost nám ČD vynahradily nádhernou dvojitou duhou, trvající až do Hodonína a jen do západu Slunce :-). Na fotce je vidět i ropný vrt zaplavený vodou, ale ten tu duhu na svědomí určitě nemá.
  Do Buchlovického zámku jsem byl zlákán návštěvou záchranné stanice. Byli tam k vidění: výr, mořský orel, poštolky, káňata, krahujec, včelojedi, čápi bílí, havrani, kavky, krkavci a další vodní a hrabaví ptái. Většinou nějak nenapravitelně zranění, takže bych raději dal přednost jejich pozorování na větší dálku v přírodě, než z pár metrů v kleci. Prohlédli jsme si i zámek, kde brigádničí jako průvodce naše nejoblíbenější neteř. Po obědě jsme vyrazili do Chřibů na hřiby a nacházeli jsme pěkné exempláře. Však jsem jeden pro vás i vyfotil, nesbíhají se vám sliny? Prošli jsme i kolem Sadu klenotů, kde nadšenci shromáždili štěpy nejoblíbenějších místních ovocných odrůd. A jak dopadla montáž skříně? Dobře. Jen dle návodu měla montáž 3 chlapům trvat 90 minut, ale nám trvala 3 hodiny :-).
   
 

Prezentace PicasaWeb

 
Comments