Home‎ > ‎Deník‎ > ‎

2009-10-04 neděle

 
 
 
  Ráno jsem naložil Denyho na svou vytuněnou ukrajinu a šlapal směr Šimloch. Mlha se sice válela po polích od Židlochovic až k Nosislavi,ale jsem optimista a na rybníce se vždy něco zajímavého děje. Nejdřív jsem si prohlédl vrby na ostrově, zda na nich není zapomenutý kvakoš. Nebyl.
  Na rybníce plavala poslední labuť a já už začínám tušit, kde je chyba. Labuť vzlétá rozběhem z hladiny a k tomu potřebuje mít nohy v pořádku. Ale já jsem si vzpomněl, že se mi zdálo,
že jedno z mláďat nemá na noze vyvinutou plovací blánu. A bez ní se po hladině nerozběhne. Zřejmě intoxikace přírody olovem, tvrzeným antimonem, prováděná myslivci s takovou vytrvalostí, nese své trpké plody. Na  obrázku je také slípka zelenonohá, mazácky využívající sešlápnutého rákosu k vyhřívání a sušení v paprscích vycházejícího slunce. 
Další slípka si vylezla na dozrálá semínka rostliny rostoucí na ostrůvku. Ty co jí upadly do vody sesbírala vzápětí z hladiny.Asistenci jí dělaly potápky malé, ale ty nějaká semínka
pochopitelně nezajímala.                                                          
 Poslední fotka zachycuje slípku jak překonává nebojácně volnou hladinu.                                                                   
Přiletěl i ledňáček, ale ten se tak šikovně schoval za list rákosu, že na fotce skoro není vidět. Také byl ve stínu, tak se není čím chlubit. Pak už jsem spěchal domů, neboť jsem si matně vzpomínal, že máme na dnešek naplánované vinobraní, a že bych se měl také zůčastnit. 
 

Prezentace PicasaWeb

 
zpět                                                                                                                                                                                                                 
 
Comments