Aktualności - Przedszkole

Lato u Kubusia Puszatka

opublikowane: 21 wrz 2017, 09:37 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 wrz 2017, 09:38 ]


Dnia 21. września w Karliński Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny pt. 
 „ Lato u Kubusia Puszatka”Na to wydarzenie szturmem przybyły przedszkolaki. Aktorzy wcielili się w role, dobrze już znanym dzieciom przyjaciół ze stumilowego lasu.   Przedszkolaki tak zabawnego  spektaklu o przygodach Kubusia Puszatka dawno nie widzieli. Miś budzi się pewnego ranka i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie lata. Tymczasem, przyjaciele ze Stumilowego Lasu poczynili już przygotowania do powitania Pani Lato.  Spektakl poruszył  tematykę zmian w przyrodzie, letnich prac polowych i wakacji. Nasi podopieczni brali aktywny udział w przedstawieniu, co powodowało wiele radości i uśmiechu. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami oraz zaproszono do odwiedzania nas ze swoim repertuarem, jak najszybciej jak będzie to możliwe.Serdecznie dziękujemy za spektakl.

Żabki i Prosiaczki na wykopkach

opublikowane: 21 wrz 2017, 00:19 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 wrz 2017, 09:02 ]

Przedszkolaki na wykopkach

Żabki i Prosiaczki już w maju, odwiedzając przyjazną Zieloną Farmę w Żelimusze, zapoznały się z zawodem rolnika, wracając tam we wrześniu miały okazje wczuć się w jego rolę. Tematem przewodnim wycieczki był wszystkim znany ziemniak. Dzieci uczyły się, które zwierzęta są smakoszami ziemniaków, jak wygląda miejsce, gdzie ziemniaki rosną oraz poznały etapy wzrostu tego warzywa. Ale na tym nie koniec… Pracowite dzieci, niczym prawdziwi rolnicy, uczestniczyły w wykopkach. Wykopywały i dumnie chwaliły się swoimi zbiorami. Następnie otuliły ziemniaki folią i czekając, aż upieką się w ognisku przygotowywały ziemniaczki-cudaczki – fantazyjną pamiątkę z wycieczki.

Ps. Pieczone ziemniaki okazały się prawdziwym rarytasem i każdy młody rolnik prosił o dokładkę!

Bezpieczny przedszkolak

opublikowane: 20 wrz 2017, 11:06 przez Przedszkole Karlino


Taki właśnie temat podjęto na spotkaniu przedszkolaków z przedstawicielem Straży Miejskiej.Dzieciaki przypomniały sobie podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia takich jak między innymi: rozmowy z nieznajomymi, zagubienie się, atak pasa i bezpieczna droga do przedszkola.
Dzieci dowiedziały się czym jest pozycja żółwia, dlaczego należy nie ufać obcym, gdzie szukać pomocy w przypadku zgubienia się. Przedszkolaki miały możliwość podzielenia się swą wiedzą na temat właściwych sposobów przechodzenia przez jezdnię, znajomości numerów alarmowych czy też zasad bezpiecznej zabawy. Niejeden chłopiec z podziwem przyglądał się gościowi w mundurze, marząc o wcieleniu się w jego rolę.

Akcja Sprzątanie Świata

opublikowane: 15 wrz 2017, 11:30 przez Przedszkole Karlino


Podczas tegorocznych obchodów Akcji "Sprzątania Świata" nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość. Śmieciowy stworek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, by uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Niecodzienny cudak wyjaśnił przedszkolakom, dlaczego należy segregować odpady korzystając z odpowiednio przystosowanych kolorowych pojemników. Dzieci odpowiednio zmotywowane do działania wyruszyły ulicami Karlina w celu poszukiwania śmieci. W ogrodzie przedszkolnym również zrobił się niesamowity bałagan. Z uśmiechami na buziach  i ogromnym entuzjazmem przedszkolaki udały się do okolicznych parków, aby wspólnie uporządkować miejsca codziennych spacerów. Worki powoli zapełniały się, a dzieciaki ochoczo uwijały się pomiędzy drzewami głośno informując wszystkich o większych  „znaleziskach”.

 

Przedszkolaki na 12. urodzinach Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie

opublikowane: 1 wrz 2017, 07:24 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 1 wrz 2017, 07:26 ]

Przedszkolaki na urodzinach Wioski Dziecięcej SOS

1. września 2017r. grupy „Żabki” oraz „Prosiaczki”, jako przedstawiciele społeczności przedszkolnej, wybrały się na urodzinowy piknik Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie. Po złożeniu życzeń i przekazaniu przez przedszkolaków urodzinowego prezentu, dzieci skosztowały pysznego tortu, obejrzały występ artystyczny podopiecznych placówki oraz pobawiły się na „dmuchańcach”. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło pięknej pogody i przemiłej atmosfery. Wiosce Dziecięcej SOS dziękujemy za zaproszenie oraz życzymy pomyślności i sukcesów w kolejnym roku! 

"Dzielny Przedszkolak"

opublikowane: 3 sie 2017, 03:25 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 14 wrz 2017, 09:25 ]


1-6 of 6