Aktualności - Przedszkole

Pasowanie na Starszaka- ogłoszenie

opublikowane: 20 paź 2017, 09:38 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 20 paź 2017, 09:40 ]


Szanowni Rodzice/ Opiekunowie Żabek, Prosiaczków i Sówek 

Serdecznie zapraszamy na uroczystość ,,Pasowania na Starszaka”, która odbędzie się 3. Listopada 2017 r. o godz. 16:00 w Karlińskim Ośrodku Kultury

Karliński Talent Show

opublikowane: 19 paź 2017, 12:41 przez Przedszkole Karlino

Karliński Talent Show

19 października w Karlińskim Ośrodku Kultury obyła się impreza- „Karliński Talent Show”. Celem przedsięwzięcia było prezentacja nieprzeciętnych umiejętności dzieci i ich rodziców oraz umożliwienie przeżywania radości ze wspólnej zabawy z opiekunami. W przeglądzie talentów wzięło udział 9 zespołów:

1. Gabriela Agnieszka Szczepanik

2. Kinga i Karolina Kos

3. Magdalena Rdzeniewska, Agnieszka Rdzeniewska i Martyna Rdzeniewska

4. Oskar i Dariusz Wojciechowski

5. Zuzanna i Wojciech Kalitkiewicz 

6. Michał i Aleksandra Olesiak 

7. Hania Babiarz i Emilia Elsenbach

8. Zuzanna, Filip i Joanna Rytwińscy

9. Danusia Wapniarska, Wiktor Wapniarski-Kóna i Iwona Wapniarska

Impreza miała charakter gminny i integrowała przedszkola z terenu gminy Karlino. Przedsięwzięcie otworzył między innymi występ grupy 6 latków "Prosiaczki", która zaprezentowała elektryzujący taniec tango. Dzieci wraz z rodzicami śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły oraz demonstrowały swoją sprawność fizyczną. Gościnnie podczas przeglądu wystąpili: grupa „Sówki” z Karwina z opiekunem grupy panią Anią Radzimską, Zuzanna Lachs ze Szkoły tańca Top – toys w Koszalinie w występie „gimnastyka fitness”, grupa dzieci z Karścina z opiekunem grupy panią Katarzyną Majszewską, grupa taneczna „Pasja” ze Sławoborza z opiekunem Agnieszką Olszak.

Artystów oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Wszystkim podobały się występy prezentowane przez dzieci, które demonstrowały swoje ukryte talenty. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowy dyplom oraz prezent niespodziankę. Po tak wielu emocjonujących chwilach dla dzieci i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek.

Głosujemy na nasze przedszkole!!

opublikowane: 19 paź 2017, 10:35 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 22 paź 2017, 08:28 ]Grupa Pszczółki wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Play-Doh "Geometryczny Świat Wyobraźni" Aby wygrać atrakcyjne nagrody dla przedszkola potrzebujemy Państwa głosów. Głosowanie jest proste: wystarczy wejść w link:
i kliknąć 'głosuj' na naszą pracę "Czarodziejskie morze". Głosowanie trwa od 20.10 do końca października. Można głosować codziennie. Potrzebujemy waszego wsparcia!

Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 16 paź 2017, 10:04 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 16 paź 2017, 11:20 ]

Taniec Żabek z okazji Dnia Edukacji Narodowej - VIDEO
Dzień Edukacji Narodowej- zdjęcia
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przedszkolne Żabki, w ramach podziękowań, zaprezentowały nauczycielom oraz pracownikom przedszkola wesoły skecz. Śpiewały piosenki, popisały się w układzie tanecznym, ale to nie był koniec niespodzianek… Publiczność miała okazję przekonać się, że dzieci z karlińskiego przedszkola wiedzą najlepiej kim jest nauczyciel oraz czym się zajmuje. Na koniec, dzieci wręczyły nauczycielom przygotowane przez siebie upominki. Dzień minął w miłej i przyjemnej atmosferze, a Żabki spisały się na medal!


Akademia Play-Doh

opublikowane: 27 wrz 2017, 12:20 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 22 paź 2017, 08:27 ]


Akademia Play-doh

Dzieci z grupy Pszczółki w tym roku biorą udział w kreatywnych warsztatach Akademii Play-Doh. Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. We wrześniu Pszczółki pełne zapału zabrały się do przygotowania przetworów na zimę. Nie zabrakło ogóreczków, słodkich malin czy apetycznych śliwek...a wszystko to włożone w estetycznie przygotowane słoiczki. Po wykonanym zadaniu dzieci oddały się wyobraźni bawiąć się ciastoliną i zabawkami Play-Doh dostarczonymi przez rodziców. Na stronie Akademia Wyobraźni Play-Doh można również znaleźć kącik "Dla rodzica" - można w domu kontynuować przygodę z ciastoliną:)

Dzień Przedszkolaka

opublikowane: 24 wrz 2017, 11:29 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 24 wrz 2017, 11:30 ]

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia bowiem przypada ich święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Podobnie jak w poprzednich latach, Panie zadbały o to, by uczynić ten dzień wyjątkowym. Dzieci miały możliwość nie tylko popisać się wiedzą na temat przedszkola czy zdolnościami manualnymi podczas prac plastycznych, ale przede wszystkim wspólnie uczestniczyć w zabawach ruchowych i harcach przy muzyce. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a na twarzach dzieci nieprzerwanie gościł uśmiech. Naszym milusińskim jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Lato u Kubusia Puszatka

opublikowane: 21 wrz 2017, 09:37 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 wrz 2017, 09:38 ]


Dnia 21. września w Karliński Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny pt. 
 „ Lato u Kubusia Puszatka”Na to wydarzenie szturmem przybyły przedszkolaki. Aktorzy wcielili się w role, dobrze już znanym dzieciom przyjaciół ze stumilowego lasu.   Przedszkolaki tak zabawnego  spektaklu o przygodach Kubusia Puszatka dawno nie widzieli. Miś budzi się pewnego ranka i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie lata. Tymczasem, przyjaciele ze Stumilowego Lasu poczynili już przygotowania do powitania Pani Lato.  Spektakl poruszył  tematykę zmian w przyrodzie, letnich prac polowych i wakacji. Nasi podopieczni brali aktywny udział w przedstawieniu, co powodowało wiele radości i uśmiechu. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami oraz zaproszono do odwiedzania nas ze swoim repertuarem, jak najszybciej jak będzie to możliwe.Serdecznie dziękujemy za spektakl.

Żabki i Prosiaczki na wykopkach

opublikowane: 21 wrz 2017, 00:19 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 wrz 2017, 09:02 ]

Przedszkolaki na wykopkach

Żabki i Prosiaczki już w maju, odwiedzając przyjazną Zieloną Farmę w Żelimusze, zapoznały się z zawodem rolnika, wracając tam we wrześniu miały okazje wczuć się w jego rolę. Tematem przewodnim wycieczki był wszystkim znany ziemniak. Dzieci uczyły się, które zwierzęta są smakoszami ziemniaków, jak wygląda miejsce, gdzie ziemniaki rosną oraz poznały etapy wzrostu tego warzywa. Ale na tym nie koniec… Pracowite dzieci, niczym prawdziwi rolnicy, uczestniczyły w wykopkach. Wykopywały i dumnie chwaliły się swoimi zbiorami. Następnie otuliły ziemniaki folią i czekając, aż upieką się w ognisku przygotowywały ziemniaczki-cudaczki – fantazyjną pamiątkę z wycieczki.

Ps. Pieczone ziemniaki okazały się prawdziwym rarytasem i każdy młody rolnik prosił o dokładkę!

Bezpieczny przedszkolak

opublikowane: 20 wrz 2017, 11:06 przez Przedszkole Karlino


Taki właśnie temat podjęto na spotkaniu przedszkolaków z przedstawicielem Straży Miejskiej.Dzieciaki przypomniały sobie podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia takich jak między innymi: rozmowy z nieznajomymi, zagubienie się, atak pasa i bezpieczna droga do przedszkola.
Dzieci dowiedziały się czym jest pozycja żółwia, dlaczego należy nie ufać obcym, gdzie szukać pomocy w przypadku zgubienia się. Przedszkolaki miały możliwość podzielenia się swą wiedzą na temat właściwych sposobów przechodzenia przez jezdnię, znajomości numerów alarmowych czy też zasad bezpiecznej zabawy. Niejeden chłopiec z podziwem przyglądał się gościowi w mundurze, marząc o wcieleniu się w jego rolę.

Akcja Sprzątanie Świata

opublikowane: 15 wrz 2017, 11:30 przez Przedszkole Karlino


Podczas tegorocznych obchodów Akcji "Sprzątania Świata" nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość. Śmieciowy stworek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, by uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Niecodzienny cudak wyjaśnił przedszkolakom, dlaczego należy segregować odpady korzystając z odpowiednio przystosowanych kolorowych pojemników. Dzieci odpowiednio zmotywowane do działania wyruszyły ulicami Karlina w celu poszukiwania śmieci. W ogrodzie przedszkolnym również zrobił się niesamowity bałagan. Z uśmiechami na buziach  i ogromnym entuzjazmem przedszkolaki udały się do okolicznych parków, aby wspólnie uporządkować miejsca codziennych spacerów. Worki powoli zapełniały się, a dzieciaki ochoczo uwijały się pomiędzy drzewami głośno informując wszystkich o większych  „znaleziskach”.

 

1-10 of 12