Aktualności - Przedszkole

Prosiaczki odwiedzają Eksperta

opublikowane: 27 mar 2017, 03:30 przez Przedszkole Karlino

Tym razem nie Ekspert przyszedł do nas, ale to my poszliśmy do Eksperta.

W związku z tym, iż naszym marcowym tablitowym tematem jest "Powietrze - latanie", musieliśmy koniecznie dowiedzieć się czegoś o samolotach. Wprosiliśmy się wieć na wizytę do KOK'u, w ktrórym pracuje Pan Adam Wachol nasz Ekspertr od Modelarstwa. Oj trudne to, trudne.... takie małe samoloty. Próbowaliśmy nawet takie zmajstrować. Zaginaliśmy te kartki, meczyliśmy się troszeczkę i nam się udało. Odlatujemy !!!!!

Dziękujemy Panie Adamie i życzymy wielu podniebnych lotów.

Powitanie wiosny

opublikowane: 22 mar 2017, 06:48 przez Przedszkole Karlino


Powitanie wiosny

22 marca przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie dzieci zebrały się, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę. Grupa Sówki przygotowała dla swoich kolegów wiosenne przedstawienie. Przedszkolaki śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz prezentowały wiosenny taniec.  Mali aktorzy spisali się na medal. Celem spotkania było integrowanie społeczności dziecięcej, zapoznawanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. W przedszkolu zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ każda grupa przybrała  barwy nadchodzącej wiosny. Wszyscy pożegnali Marzannę, która odeszła do „Krainy wiecznych śniegów” i wróci do nas dopiero za rok. Przedszkolaki przemaszerowali kolorowym korowodem ulicami miasta. W ten sposób opuściła nas zima i powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem, piosenką i radosnymi okrzykami. Od razu jak za sprawą czarodziejskiej różdżki w naszym ogrodzie przedszkolnym zrobiło się wiosennie i kolorowo.

Bałtycki najazd gwiazd

opublikowane: 20 mar 2017, 07:53 przez Przedszkole Karlino

Bałtycki najazd gwiazd

18.03.2017 w koszalińskim teatrze Muza odbył się konkurs pt. Pierwszy Bałtycki Najazd Gwiazd zorganizowany przez Przedszkole nr 34 w Koszalinie.

Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli z całego regionu, które perfekcyjnie wcieliły się w role wielkich gwiazd muzyki. Publiczność rozgrzały Spice Girls, które pokazały zebranym… panie nauczycielki. Kolejnych wykonawców brawurowo przedstawiły już dzieci. Była Madonna, blues Brothers, Albano Romina Power, Bony M, Zenon Martyniuk, Czerwone Gitary, Maryla Rodowicz, Justin Timberlake, a także wspaniały występ Margaret w którym pokazały się dziewczynki z grupy Tygrysków z Przedszkola Miejskiego w Karlinie. 

Jury oceniało przygotowanie artystyczne występu, znajomość tekstu, choreografię i charakteryzację. Wybór był bardzo trudny, dlatego nagrodzono wszystkie występujące zespoły.

Gratulujemy udanego występu!

 

Poznajemy różne zawody

opublikowane: 20 mar 2017, 06:56 przez Przedszkole Karlino

 


Poznajemy różne zawody


Wybór zawodu jest trudnym zadaniem dla każdego człowieka, jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa, jeśli tylko są ku temu warunki. Aby naszym przedszkolakom stworzyć okazje do zapoznania z różnymi dziedzinami życia postanowiliśmy w ramach tygodnia „Poznajemy różne zawody” odwiedzić zakłady pracy naszych rodziców, a także inne instytucje.

W poniedziałek odwiedziliśmy Regionalne Centrum Turystyki i Sportu „Homanit Arena”. Pani Emilia Filipowicz prywatnie mama Krzysia oprowadziła nas po obiekcie, a także w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy.  Wspólnie zwiedziliśmy halę, a dzięki uprzejmości mamy Krzysia  mogliśmy zajrzeć w każdy zakątek. Tego dnia Pani Emilia przygotowała dla nas szereg atrakcji. Dzieci zostały zaproszone na warsztaty plastyczne, podczas których malowały gliniane ptaki, skorzystały z atrakcji „Małpiego gaju”, jechały prawdziwą windą, zobaczyły siłownię, kort do gry w squash’a, rozwijały tężyznę fizyczna ćwicząc na hali sportowej. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek, kolorowankę z wizerunkiem obiektu oraz wytwór swojej ciężkiej pracy.

Następnie nasze przedszkolaki odwiedziły placówkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie. Pan strażak Wojciech Nizioł zaprezentował nam swoją jednostkę.  Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przejechania się wozem strażackim, założenie na siebie podstawowego ekwipunku strażaka, zwiedzenie jednostki, a także możliwość posłużenia się strażacką sikawką. Pan Wojciech małych strażaków nagrodził upominkami w postaci breloczków oraz przypinek z logiem straży pożarnej.

Kolejnym miejscem do którego postanowiliśmy się wybrać był Klub Sportów Walki. Pan Radomir Obruśniak prywatnie wujek Borysa wraz z Panem Mateuszem Polskim  postanowili zorganizować dla naszych podopiecznych trening superprzedszkolaka. Dzieci zapoznały się z podstawowymi przyrządami sportowymi, poznały zasady fair play w zawodzie boksera, a przede wszystkim wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, podczas których rozwijały swoja tężyznę fizyczną oraz zaspokajały potrzebę ruchu. Przedszkolaki spisały się doskonale, wykonały trening, a w nagrodę każdy otrzymał złoty medal.

W tym miejscu grupa Kangurki wraz z wychowawcą chcieliby serdecznie podziękować wszystkim dzięki, którym tydzień pod hasłem „Poznajemy zawody” stał się niezapomniany, a przede wszystkim za zaangażowanie i cierpliwość prowadzących spotkania :)

ODKRYWAMY DINOZAURY

opublikowane: 18 mar 2017, 05:02 przez Przedszkole Karlino

Odkrywamy Świat Dinozaurów

Poniedziałek, czyli „Dinozaury w przedszkolu”

W sali Żabek od samego rana gościły przeróżne dinozaury, dzięki którym, dzieci zyskały nie małą wiedzę na temat dinozaurów i ich świata. Zajęły się ich poznawaniem i liczeniem, a nawet zamieniły się w groźne dinozaury. Jednak najfajniejsza okazała się praca – zadaniem dzieci było dobrać się w zespoły tak, aby dopasować i pomalować wspólnego dinozaura. Było wiele emocji i radości, a z tego wszystkiego powstały piękne prace, choć nie było to łatwe zadanie. A dinozaury zostały na noc w przedszkolu…

 Wtorek, czyli „Jesteśmy paleontologami”

Już, jako eksperci od dinozaurów, Żabki zajęły się ich odnajdywaniem. Fajna, choć trudna i czasochłonna praca zajęła młodym paleontologom nie tylko sporo czasu, ale także pochłonęła ich całą uwagę, ponadto trzeba było wiedzieć, czyje kości skrywała ziemia, ale mali odkrywcy od razu znali odpowiedź. Nie lada wyzwaniem była rekonstrukcja kości budzącego grozę Tyranozaura… Pracę zespołową młodych naukowców można ocenić na 6+, a ich dzieła godne są miejsca w muzeum!

 Czwartek, czyli „Skamielinowa pamiątka”

Na czwartkowych zajęciach dzieci podsumowały swoją wiedzę dotyczącą świata dinozaurów. Nie tylko bez problemu je rozpoznawały, ale również nazywały, grupowały, liczyły, układały wg wielkości, opisywały środowisko, w którym żyły i okoliczności ich wyginięcia. To był również kolejny dzień sprawdzający pracę zespołową grupy. W dobranych zespołach układały dinozaurowe puzzle oraz łączyły nazwy dinozaurów z odpowiednim zdjęciem. Na koniec każdy z młodych paleontologów mógł zrobić sobie skamielinową pamiątkę – odcisk dinozaura w masie solnej. 

,,Zdrowo jem, więcej wiem''

opublikowane: 17 mar 2017, 05:29 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 17 mar 2017, 05:30 ]

Zdrowo jem, więcej wiem

Kłapouszki zakończyły etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, w ramach którego poszerzają wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Tym razem, podczas zajęć, uświadomiły sobie ważne funkcje i znaczenie wody dla ludzkiego organizmu. Nauczyły się samodzielnie przygotowywać wartościową i smaczną wodę smakową, bez szkodliwych barwników i konserwantów. Wzięły udział w konkursie na postać „Wodolubka”, zorganizowały także w sali teatrzyk warzyw i owoców. Jednym z ważniejszych zadań była promocja podjętych działań, podczas której dzieci zachęcały swoich kolegów i koleżanki z innych grup do picia wody oraz zdrowego odżywiania.  

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej i oddziałów przedszkolnych

opublikowane: 9 mar 2017, 06:30 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 9 mar 2017, 06:32 ]

9. marca w budynku Szkoły Podstawowej w Karlinie odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanych sali gimnastycznej oraz oddziałów przedszkolnych, rozpoczęte tradycyjnym przecięciem wstęgi przez Burmistrza. Przybyłym gościom czas umilały występy artystyczne uczniów oraz dzieci z grupy ,,Prosiaczki", które zaprezentowały się w walcu angielskim.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

opublikowane: 8 mar 2017, 05:10 przez Przedszkole Karlino


Dzień Kobiet
8. marca to szczególna data dla tak zwanej "płci pięknej". Dziś wszystkie kobiety, zarówno te małe jak i duże mają swoje święto. W tym szczególnym dniu mali mężczyźni z Przedszkola Miejskiego w Karlinie zapragnęli złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom. Czego mogą życzyć mali chłopcy? Dowiemy się po obejrzeniu krótkiego filmu:) Zapraszamy do oglądania.

Przedszkolaki w gabinecie stomatologicznym

opublikowane: 8 mar 2017, 04:28 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 8 mar 2017, 04:28 ]

W gabinecie stomatologicznym

W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny. Pani doktor Anna Kozłowska- Przytuła, mama Agnieszki i Iwonki z grupy "Maleństwa", powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała  o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a także "przejażdżka" w górę i w dół. Pani doktor zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane dyplomem Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły dyplom i kwiaty. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń  wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Pani doktor za ciepłe przyjęcie i  poświęcony czas.

Tablitowy luty- ,,Laboratorium"

opublikowane: 6 mar 2017, 04:07 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 8 mar 2017, 04:30 ]

Już miesiąc marzec i trochę się zagapiliśmy. Wstawiamy więc zdjęcia z realizacji tablitowego tematu "Laboratorium" jaki realizowaliśmy w lutym. Tym razem zgłębiliśmy wiedzę na temat prądu i jego powstawania. Wiemy już jak działają urządzenia elektryczne i że prąd bywa niekiedy niebezpieczny. Oczywiście i tym razem gościliśmy u siebie eksperta- Pana elektryka, dzięki któremu mogliśmy dowiedzieć się i zobaczyć jeszcze więcej i więcej... Serdecznie pozdrawiamy i biegniemy dalej, bo w marcu też mamy ogromnie dużo pracy.

Prosiaczki.

1-10 of 107