AKTUALNOŚCI- PRZEDSZKOLE MIEJSKIE

Walentynki

opublikowane: 14 lut 2019, 09:24 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 17 lut 2019, 12:43 ]

14 lutego dla dzieci z naszego przedszkola był  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z dniem zakochanych m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, robiły samodzielnie walentynki dla swoich najlepszych kolegów. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego dnia dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Był to dzień pełen miłych wrażeń:)

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

opublikowane: 14 lut 2019, 04:40 przez Przedszkole Karlino


Pierwsza Pomoc

opublikowane: 14 lut 2019, 03:18 przez Przedszkole Karlino

Pierwsza pomoc

Dnia 11 i 12 lutego, dzieci z grup 5 i 6- latków (biedroneczki we wrześniu) odwiedził wyjątkowy gość. Pani Agnieszka Lazar przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przede wszystkim uczyła jak reagować, gdy zobaczymy kogoś nieprzytomnego. Najcenniejsze okazały się zajęcia praktyczne, w których dzieci same mogły ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach oraz przyjmowanie pozycji bocznej bezpiecznej. Dziękujemy za zdobytą wiedzę, którą z biegiem lat będziemy utrwalać i doskonalić.

Konkurs fotograficzny

opublikowane: 13 lut 2019, 07:19 przez Przedszkole Karlino


"Dzieciaki Mleczaki"

opublikowane: 5 lut 2019, 01:28 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 7 lut 2019, 10:15 ]

 "Dzieciaki Mleczaki"

Od września dzieci z grup „Tygryski”, „Pszczółki”, „Kangurki” i „Króliczki” realizowały program edukacyjny „DZIECIAKI MLECZAKI”. Program ten powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Celem programu jest m.in.: wzrost świadomości dzieci nt roli mleka i produktów mlecznych, edukacja nt walorów mleka i jego przetworów, kreowanie mody na picie mleka od najmłodszych lat. Wychowankowie poprzez organizowanie różnorodnych sytuacji edukacyjnych uczyli się jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie mleka i produktów mlecznych. Na organizowanych zajęciach w ramach projektu dowiedzieliśmy się, w jakich produktach mlecznych możemy znaleźć mleko. Dzieci kosztowały wybrane produkty, po czym określały, który produkt wyprodukowany został z mleka. Dzięki historyjce obrazkowej „Jak powstaje mleko?” ustalaliśmy także, jaką drogę musi odbyć mleko, aby trafić od rolnika na sklepową półkę. Na zakończenie cyklu zajęć wykonaliśmy także pyszne desery mleczne. Zorganizowaliśmy także w naszych salach kąciki tematyczne „Gdzie znajdziemy mleko”, w którym gromadziliśmy najróżniejsze opakowania po produktach zawierające w swoim składzie mleko oraz wykonaliśmy zdrowe kanapki z produktami mlecznymi.

Spotkanie ze strażnikiem miejskim

opublikowane: 29 sty 2019, 05:33 przez Przedszkole Karlino

Spotkanie ze strażnikiem miejskim                                                                                                              
Dnia 23.01.2019 r. nasze Przedszkole odwiedził p. Grzegorz Kundzienko  ze Straży Miejskiej w  Karlinie, który opowiedział nam jak zachować się przy udzielaniu pierwszej pomocy. Wspólnie utrwalaliśmy numery alarmowe, jak również ćwiczyliśmy różne scenki przy pomocy fantomów. Dzięki zdobytej wiedzy mamy większą świadomość tego jak należy zachować się w sytuacjach trudnych oraz jak zachować bezpieczeństwo w czasie trwania ferii zimowych. Dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedzę.

Bal karnawałowy

opublikowane: 25 sty 2019, 13:00 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 25 sty 2019, 13:28 ]

Bal Karnawałowy
,,W karnawale same bale..."
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Nie inaczej było również w naszym przedszkolu. Dzisiaj sale naszej placówki zamieniły się w miejsca pełne magicznych postaci. Każde z dzieci pięknie prezentowało się w oryginalnych karnawałowych kreacjach. Z uśmiechami na twarzach, ochoczo ruszyliśmy na salę w Homanit Arena, by tam w towarzystwie dwóch uroczych Pań oraz wesołych Elfów, dać upust naszej niespożytej energii w zabawie i tańcach. W międzyczasie pozowaliśmy do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy nawet mimo chwilowego zmęczenia. Z żalem opuszczaliśmy naszą salę balową, by wrócić do przedszkola na zasłużony odpoczynek. Ach, co to był za bal... ;)

Urodziny Kubusia Puchatka

opublikowane: 24 sty 2019, 06:54 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 24 sty 2019, 07:36 ]


24. stycznia swoje urodziny w naszym przedszkolu obchodził ulubiony miś wszystkich dzieci- Kubuś Puchatek, któremu baaardzo trudno było obudzić się z zimowego snu. Na szczęście prawdziwy miłośnik miodu zrobił dla naszych dzieci wyjątek i wraz ze swoimi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu- Sową oraz Królikiem przygotował dla nich iście zmisiowane zadania.Były zatem wyścigi z pluszakami, skoki przez skakankę, kubusiowe tańce, a wszystko to pod czujnym okiem solenizanta, który był bardzo dumny ze swoich przedszkolnych przyjaciół. Czas naszym pociechom umiliły również Babcie naszych przedszkolaków, które przeczytały o jednej z przygód naszego misia. Jak to bywa na przyjęciu urodzinowym, nie mogło zabraknąć prezentów, dlatego też nasze pociechy przygotowały piękne kartki urodzinowe oraz odśpiewały obowiązkowe ,,Sto lat". Dla gości Kubuś Puchatek przygotował zaś smaczny poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie na przyjęcie i życzymy naszemu misiowi kolejnych pięknych urodzin!

Żabki i Prosiaczki z wizytą w przedszkolnej kuchni

opublikowane: 24 sty 2019, 03:54 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 24 sty 2019, 03:56 ]

23. stycznia dzieci z najmłodszych oddziałów przedszkolnych odwiedziły iście magiczne miejsce- przedszkolną kuchnię, w której Panie Kucharki wyczarowują dla naszych pociesz pyszne dania. Dzieci mogły nie tylko poznać bliżej zawód kucharza, ale także zobaczyć przybory niezbędne im do pracy. Przedszkolaki nie mogli nadziwić się wielkości niektórych z nich i koniecznie chciały wszystkiego dotknąć, a nawet spróbować. Dziękujemy Paniom Kucharkom za tę cenną lekcję :)

I Przegląd Jasełek i Misteriów Bożonarodzeniowych

opublikowane: 23 sty 2019, 05:26 przez Przedszkole Karlino


I Przegląd Jasełek i Misteriów Bożonarodzeniowych

23. stycznia 2019 odbył się I Przegląd Jasełek i Misteriów Bożonarodzeniowych  w Białogardzie. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych, a także integracja społeczności dziecięcej z terenu powiatu białogardzkiego. Naszą placówkę reprezentowała grupa Kangurki. Gospodarzem przeglądu było Niepubliczne przedszkole Motylek w Białogardzie. W imprezie brały udział cztery grupy przedszkolne z placówek z Białogardu i Tychowa. Konkurencja była wyrównana i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Niemniej jednak, nasze przedszkolaki oczarowały publiczność i członków komisji zdobywając tym samym I Miejsce.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

1-10 of 57