AKTUALNOŚCI - PRZEDSZKOLE MIEJSKIE
Święta w każdym przedszkolu- Boże Narodzenie

opublikowane: 14 gru 2018, 13:37 przez Przedszkole Karlino

Święta w każdym przedszkolu to coroczne spotkanie przedszkolaków, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Gminy Karlino. Spotkania mają na celu integrację dzieci z terenu miasta i gminy oraz podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych. Gospodarzami tegorocznej uroczystości zorganizowanej w Homanit Arena w Karlinie były dzieci z Małego Przedszkola w Karścinie. Dzieci z Karścina, Karwina, Daszewa oraz Karlina, zaprezentowały bogaty program artystyczny o tematyce świątecznej. Uświetnieniem spotkania były ,,Jasełka na wesoło" w wykonaniu grupy ,,Kangurki" z Przedszkola w Karlinie. Wszystkim biorącym udział w owym przedsięwzięciu, zarówno małym zdolnym artystom jak i przygotowującym je Paniom, serdecznie gratulujemy, a Rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

ZMIANA NUMERU TELEFONU

opublikowane: 12 gru 2018, 03:34 przez Przedszkole Karlino

Informujemy, iż z przyczyn technicznych 
dokonano zmiany numeru kontaktowego 
do Przedszkola Miejskiego w Karlinie.
Aktualne numery:

48   94 307 06 00

48   94 307 07 66

Kiermasz Bożonarodzeniowy

opublikowane: 11 gru 2018, 06:45 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 11 gru 2018, 06:46 ]

Serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz!!!
Dziękujemy rodzicom za trud i zaangażowanie jakie włożyli w wykonanie świątecznych dekoracji.
Dziś dotarł do nas Rudolf z zaprzęgu Świętego Mikołaja.
Wykonawcom gratulujemy zdolności i kreatywności.
Pieniążki uzbierane z kiermaszu zostaną wykorzystane na cele przedszkola.

Mikołajki

opublikowane: 10 gru 2018, 07:09 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 11 gru 2018, 07:44 ]

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj! Dzieci powitały go z ogromną radością śpiewając mu piosenki oraz recytując wiersze. Wszystkie przedszkolaki złożyły  obietnice, że przez cały rok będą grzeczne i posłuszne. Po obietnicy Mikołaj obdarował  ich wspaniałymi prezentami i obiecał, że niebawem do nich wróci. Dziękujemy wszystkim Mikołajom i Mikołajkom za zaangażowanie i wspaniale spędzony czas !:) 

Warsztaty świąteczne - Pomerania

opublikowane: 5 gru 2018, 10:19 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 5 gru 2018, 21:23 ]

Warsztaty świąteczne- Pomerania
Dnia 05.12.2018 r. grupa Króliczków wraz z paniami wybrała się na wycieczkę na warsztaty świąteczne do Parku Rozrywki „Pomerania” w Pyszce. Przedszkolakom tego dnia nie zabrakło atrakcji, miały okazję zniszczyć swoje złe uczynki w przeznaczonej do tego maszynie, wysłać listy do Świętego Mikołaja, brać udział warsztatach plastycznych, gdzie mogły wykonać przepiękne bombki, pomalować świąteczne figurki ceramiczne oraz spotkać się z Mikołajem. Jednak największą frajdą były harce na ogromnym placu zabaw, gdzie dzieci bawiły się w kulkach, zjeżdżały ze zjeżdżalni oraz skakały na trampolinie pod czujnym okiem miłych elfów, które towarzyszyły nam podczas tego spotkania.

Dziękujemy Wam za świetną zabawę!

Cała Polska Czyta Dzieciom- listopad

opublikowane: 4 gru 2018, 09:01 przez Przedszkole Karlino

W listopadzie w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom", oddziały z naszego przedszkola zapoznały się z pięknymi miejscami w Polsce na podstawie rodzimych legend oraz innych utworów literackich o dziedzictwie kulturowym czytanych przez dyrekcję placówki. W związku z tym, każda z grup utworzyła album z kolorowanek, wydzieranek, bądź wyklejanki na temat malowniczych miejsc w naszym kraju. Ponadto odbyło się czytanie bajek przez przedstawicieli różnych zawodów. Oddziały I oraz II odwiedził z bajką Komendant Straży Miejskiej w Karlinie- Pan Jacek Miron. Natomiast dla oddziałów III, IV i V, czytał Strażnik Miejski- Pan Grzegorz Kundzienko. Przedstawiciel policji- Pan Paweł Koziak, odwiedził z bajką oddziały VI- X. Wizytę w Bibliotece Miejskiej złożyły tym razem dzieci z grupy VIII.

Andrzejki

opublikowane: 3 gru 2018, 14:20 przez Przedszkole Karlino

W miniony piątek, 30. listopada, nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.
Wszystkie dzieci chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty oraz dekoracje, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb i magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Polak Przedszkolak

opublikowane: 2 gru 2018, 07:04 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 3 gru 2018, 13:39 ]

"Polak Przedszkolak"

Listopad to najważniejszy miesiąc w trakcie całego roku realizacji programu „Polak Przedszkolak”. Biedroneczki starały się nauczyć i zrozumieć, co to znaczy niepodległość i jak ważna jest ona dla każdego Polaka. Wraz z innymi grupami śpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy. Wykonaliśmy papierowych małych patriotów oraz orły. Do wspólnej pracy zaangażowaliśmy również rodziców, dlatego ogłosiliśmy grupowy konkurs plastyczny pt. „To dla mnie Polska”. Dzieci wykazały się pracowitością i pomysłowością, gdyż napłynęło aż 15 prac, z czego komisja wyłoniła:

I miejsce: Szymon Majchrzak

II miejsce: Bartosz Remiśko, Bernadetta Ciesielska

III miejsce: Stanisław Szudy.

Wyróżnienia: Barbara Buszka, Lena Góral, Zuzanna Karczewska, Gabriela Karczewska, Zofia Reimann, Lena Sawicka.

Wszystkim dzieciom gratulujemy!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

opublikowane: 1 gru 2018, 08:45 przez Przedszkole Karlino

  
30.listopada nasi najmłodsi przedstawiciele grup przedszkolnych, Żabki oraz Prosiaczki wzięli udział w uroczystości ,,Pasowania na przedszkolaka". Dzieci przed licznie zgromadzoną w swoich salach publicznością, zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, których nabyły do tej pory w przedszkolu. Żabki i Prosiaczki udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków, na których zostali oficjalnie mianowani przez Panią Dyrektor. 

Dzień Pluszowego Misia

opublikowane: 1 gru 2018, 01:27 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 1 gru 2018, 01:33 ]

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszym przedszkolu jak co roku wspólnie z dziećmi obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym odwiedzili nas wyjątkowi goście- duże, małe , kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie, które przybyły ze swoimi właścicielami, aby wspólnie bawić się i świętować. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię tego święta, bawiły się i tańczyły przy misiowych piosenkach, rozwiązywali zagadki, porównywali wielkości zbiorów, rozpoznawali poznane już literki  oraz wykonywali  prace plastyczne. Ten dzień w przedszkolu był pełen wrażeń i uśmiechu jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt  zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.    Tygryski  Pszczółki  Biedronki  Puchatki  Kłapouszki  Żabki  Prosiaczki  Kangurki  Króliczki  Sówki


1-10 of 41