Aktualności - Przedszkole

Dzień Rodziny

opublikowane: 27 maj 2017, 03:18 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 27 maj 2017, 18:19 ]

Dzień Rodziny- Zdjęcia

Jaś i Małgosia- film

26 maja w naszym przedszkolu cała społeczność obchodziła „Święto Rodziny”. W tym roku dla odmiany, to nie dzieci sprawiły prezent w postaci przygotowanego przedstawienia swoim rodzicom lecz nauczyciele z myślą o tych małych i dużych przygotowali spektakl teatralny pt. Jaś i Małgosia. W bajce wystąpiły osoby na co dzień znane i lubiane przez dzieci. Przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom. Bajkę opowiadał Zajączek (P. Kasia Wojciechowska), w roli Mamy i Taty odnaleźli się Pani Magdalena Kolbusz oraz Pan Dariusz Wojciechowski. Nieocenioną parą rodzeństwa Jasia i Małgosi wcielili się: Pani Helena Anioł oraz Pani Agata Wojda. Postrachem widzów okazał się wilk (P. Kasia Owczarz) oraz czarownica (P. Marta Ruskowiak), która ku przestrodze wszystkich dzieci ostrzegała przed łakomstwem i konsekwencjami nieposłuszeństwa wobec rodziców. Scenografię wypełniły drzewka, w które wcieliły się: P. Monika Kalitkiewicz, P. Marlena Orlik, P. Agnieszka Pizon, P. Bogumiła Majszewska, P. Ania Musioł oraz  P. Hania Piotrowska. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była P. Żaneta Karolczyk.

     Po przedstawieniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a przedszkolaki miały okazję spędzić aktywnie czas ciesząc się z obecności Mamy i Taty. Niespodzianek było bez liku: kawiarenka z pysznościami, wata cukrowa, popcorn, puszczanie baniek mydlanych, mobilna lodziarnia, mobilne miasteczko, malowanie twarzy, kącik plastyczny,  kącik rybacki, jazda konna, różnego rodzaju "dmuchańce" do skakania i fikania. Chłopcy w towarzystwie tatusiów, z ogromnym  zainteresowaniem oglądali samochód Straży Miejskiej. Dziewczynki wraz z mamusiami dawały upust swoim artystycznym umiejętnościom w kąciku plastycznym. Wokół widać było roześmiane buzie nie tylko dziecięce, lecz także i te nieco starsze. Tego dnia zabawy królowały w naszym ogrodzie przedszkolnym. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń.

Żabki i Prosiaczki jako młodzi rolnicy

opublikowane: 25 maj 2017, 03:17 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 27 maj 2017, 01:37 ]

Żabki i Prosiaczki na ,,Zielonej Farmie"

Dzieci z oddziałów V oraz VI, „szukając powiewu świeżego powietrza” znalazły niepowtarzalne miejsce na Ziemi – Zieloną Farmę w Żelimusze. W tym magicznym miejscu mogły na własne oczy zobaczyć jak wygląda wiejskie życie. Nie tylko podpatrywały zwierzęta Zielonej Farmy, ale również miały okazję je nakarmić. Zwiedziły wiejski ogródek, wywąchały roślinki pachnące jak „rosołek” i „guma do żucia”, a także posadziły własne kwiatki. Dzieci poznały maszyny rolnicze, jeździły konno, bawiły się na placu zabaw, a na koniec zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska. Pogoda i humory były fantastyczne. Wspólnie zgadzamy się, że na Zielonej Farmie „czas biegnie inaczej” i na pewno wrócimy tam we wrześniu!


IV Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

opublikowane: 22 maj 2017, 00:00 przez Przedszkole Karlino


Gminna Olimpiada Sportowa


19 maja odbyła się IV Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Karlinie oraz Regionalne Centrum Turystyki i Sportu „Homanit Arena”. Celem spotkania było integrowanie grup przedszkolnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Olimpiadę rozpoczęto powitaniem gości, zaprezentowanie okrzyków dopingujących poszczególne drużyny. Omówiono zasady konkurencji sportowych i rozpoczęto rywalizację drużynową. Po długich zmaganiach Jury ogłosiło wyniki. Każda z grup została doceniona, wręczono im puchary oraz dyplomy za różnorodne umiejętności i osiągnięcia. Zmęczeni trudami zawodów uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Głównym sponsorem przedsięwzięcia był Zarząd Obiektów Sportowych Turystycznych i Rekreacyjnych „Homanit Arena”. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Prezes Emilii Filipowicz za wkład oraz zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia:)

Przedszkolaki w kinie

opublikowane: 18 maj 2017, 04:06 przez Przedszkole Karlino

W piękny, majowy dzień przedszkolaki z grup „Kłapouszki”, „Puchatki”, „Sówki”, „Tygryski” wybrały się do Kina Centrum w Białogardzie na bajkę pt. „Dzieciak rządzi”. Jest to cudowna historia, opowiadająca o najważniejszych wartościach: miłości, przyjaźni, odwadze, braterstwie. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody dwóch braci, którzy początkowo rywalizują ze sobą o miłość i uwagę rodziców, by po wielu perypetiach zrozumieć, że bardzo się kochają i są dla siebie najważniejsi. Polecamy tę bajkę wszystkim, którzy chcą mile spędzić czas w kinie.

Karliński Talent Show

opublikowane: 18 maj 2017, 01:08 przez Przedszkole Karlino

Karliński Talent Show


Karliński Talent Show

17 maja w Karlińskim Ośrodku Kultury odbył się po raz kolejny Karliński Talent Show. Organizatorem Konkursu było Przedszkole Miejskie w Karlinie. Uczestnicy konkursu to dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodzice opiekunowie zamieszkujący na terenie gminy Karlino. Forma przeglądu to krótka prezentacja sceniczna w formie: śpiew, taniec, zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich, małe formy teatralne, prezentacja treści kabaretowych, gra na dowolnym instrumencie, recytacja, zdolności manualne i inne. Celem konkursu było promowanie młodych talentów, rozwijanie współpracy między przedszkolami z terenu gminy Karlino, wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadający różnorodne talenty i umiejętności. Całą imprezę rozpoczął występ grupy tanecznej ,, Taneronki” oraz ,, Crazy Step” - pod czujnym okiem Pani Marzeny Spolskiej. Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 uczestników wraz z opiekunami. Komisja po burzliwych obradach zadecydowała, że wszyscy uczestnicy są wygrani. Dzieci otrzymały piękne prezenty i dyplomy od organizatorów konkursu. Na koniec było wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek.

Uczestnicy konkursu:

- Oskar Wapniarski z mamą Iwoną – śpiew

- Oskar Wojciechowski z tatą Darkiem – sztuczki magiczne

- Alicja i Aleksandra Gałeckie z mamą Danusią – śpiew

- Agnieszka i Magdalena Rdzeniewskie z mamą Martyną – śpiew

- Maja Ruskowiak z mamą Martą - taniec

- Amelia Nowak z tatą Rafałem – śpiew

- Julia i Maciej Piotrowscy z mamą Hanią Taniec

- Danusia Wapniarska z mamą Iwoną – śpiew

- Gabrysia Szczepanik z mamą Agnieszką – taniec

- Kinga Kos z mamą Karoliną śpiew i taniec

Serdecznie gratulujemy!

Karliński tydzień

opublikowane: 15 maj 2017, 02:56 przez Przedszkole Karlino

Karliński tydzień


Żabki mają za sobą intensywny tydzień, w którym przekonywały się, że Karlino kryje wiele pięknych miejsc, wartych poznania. Ale po kolei…

Poniedziałek – rozmawiamy o Karlinie

Poznawanie Karlina przedszkolaki rozpoczęły od wspólnej rozmowy. Oglądały zdjęcia, wypowiadały się i uczyły. Prezentowały przyniesione przez siebie materiały o mieście oraz występowały w „reklamie Karlina”, w której ochoczo i z pełnym zaangażowaniem zachęcały ”turystów” do odwiedzania miasta. Zainteresowane dzieci nie mogły się już doczekać, kiedy będą mogły zobaczyć te ciekawe miejsca na własne oczy.

Wtorek – odwiedzamy Muzeum Ziemi Karlińskiej oraz zwiedzamy część miasta

Koniecznym miejscem do odwiedzenia było Muzeum Ziemi Karlińskiej. Żabki więc wyruszyły w drogę. Zmierzając ku Muzeum rozpoczęły zwiedzanie miasta. Pierwszym obiektem, przy którym się zatrzymały było Regionalne Centrum Turystyki i Sportu – Homanit Arena, następnie cmentarz, pomniki w miejskim parku i dotarcie do celu. A muzeum… już na samym wejściu zrobiło na dzieciach wielkie wrażenie, dodatkowo oglądanie zdjęć Karlina w 3D i te niezwykłe, ciekawe eksponaty, całkowicie pochłonęły uwagę dzieci. Po wyjściu z Muzeum, Żabki natchnione zdjęciami dawnego miasta, ruszyły na dalsze zwiedzanie. Zobaczyły piękne, zabytkowe wozy strażackie, których nie sposób było ominąć bez zrobienia zdjęcia. Oglądały 500-letni Kościół oraz 100-letni Urząd Miasta i Gminy Karlino. Następnie przeszły się wzdłuż głównej drogi Karlina, jaką jest ulica Koszalińska, a wracając do przedszkola „zahaczyły” jeszcze o Szkołę Podstawową. Nie mogły się doczekać kolejnej wyprawy…

Czwartek – odwiedzamy Karlińską Ochotniczą Straż Pożarną

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o wspaniałej Ochotniczej Straży Pożarnej, jaką może pochwalić się Karlino. Mimo wielu obowiązków, Panowie Strażacy bardzo chętnie przyjmują przedszkolaków w swojej placówce. Dzięki uprzejmości Pana Sylwestra Ziębickiego oraz taty naszego Filipa, Pana Krzysztofa Oziębło, Żabki dowiedziały się jak ciekawa, ale też trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Dokładnie poznały wyposażenie strażackiego wozu, a nawet mogły lać wodę ze strażackiego węża. Panowie zaprezentowali dzieciom do czego służy deska ratunkowa oraz pokazali medyczne wyposażenie wozu. Dzieci przymierzały podstawowy strój strażaka oraz poznały siłę strażackiej „dmuchawy” do rozwiewania dymu. Obejrzały wóz z zewnątrz i z wewnątrz oraz pooglądały eksponaty w strażackim muzeum. Atrakcji co nie miara, Żabki jeszcze bardzo długo wspominały pobyt w Straży.

Piątek – zwiedzania ciąg dalszy

Spragnione wrażeń dzieci wyruszyły na zwiedzanie kolejnych, ciekawych miejsc Karlina. Swoje zwiedzanie rozpoczęły od znajdującej się niedaleko przedszkola, pięknej eklektycznej willi, która zrobiła na grupie nie małe wrażenie. Następnie stacja kolejowa, szlakiem torów – most kolejowy i barwna przystań kajakowa. Potem kierunek ul. Konopnicka i widowiskowe fontanny. Dzieci podziwiały posągi dzielnych strażaków, choć ich uwagę najbardziej przyciągał duży i kolorowy plac zabaw, z którego oczywiście skorzystały. Zostało jeszcze jedno miejsce… Dziwnie brzmiąca nazwa i w dodatku „tak daleko” sprawiały, że Spichlerz to miejsce, które zaintrygowało młodych turystów. Ich zdumienie było równie duże jak sam budynek. Dzieci żałowały jedynie, że nie można wejść do środka. Przedszkolaki troszeczkę zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

I tak oto zakończyła się ciekawa i wesoła wędrówka po urokliwym Karlinie. Żabkom podobało się każde miejsce, choć wybierały swoje ulubione. Dzielne i wytrzymałe przedszkolaki zwiedzając te piękne miasto, pokonały prawie 7 km piechotą, brawo! 

Obchody 3. Maja

opublikowane: 3 maj 2017, 22:55 przez Przedszkole KarlinoPoczątek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja także w Karlinie wspólnie świętowaliśmy to ważne wydarzenie. Przedszkolaki, jako najmłodsze pokolenie przygotowujące się do roli pełnoprawnych obywateli świetnie poradziły sobie podczas prezentacji piosenki pt. „Tu mieszkam”. Na zakończenie  obchodów dzieci wraz z rodzicami wypuściły biało-czerwone balony do nieba jako symbol Polskiej wolności.

Akademia eksperymentów- wiatr

opublikowane: 28 kwi 2017, 04:30 przez Przedszkole Karlino

Akademia eksperymentów- Maleństwa

Akademia eksperymentów- Kangurki

Dzieci z grupy „Maleństwa” i „Kangurki” podczas kwietniowych zajęć w ramach „Akademii eksperymentów” postanowiły wyjaśnić zawiłości z niewidzialnym powietrzem i przeprowadzić kilka prostych eksperymentów. Przedszkolaki przekonały się na własne oczy jak powietrze dopasowuje się do przedmiotów oraz jaką ma moc. Następnie nadszedł czas na sprawdzenie siły powietrza, którym same dzieci dysponują. Przedszkolaki dmuchały w gazety, piórka i torebki foliowe próbując wprowadzić je w ruch. Dzieci dmuchały także w słomki, tworząc bąbelki powietrza oraz robiły bańki mydlane. Ciekawym eksperymentem okazała się zabawa z suszarką i balonem. Powietrze wydobywające się z suszarki wprowadzało w ruch balon sprawiając dzieciom wiele radości. Zabawy badawcze z powietrzem okazały się bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci Poznając właściwości powietrza przedszkolaki świetnie się bawiły oraz wiele się nauczyły.

Karliński Talent Show

opublikowane: 27 kwi 2017, 03:04 przez Przedszkole Karlino


Zielona farma- Mały Rolnik

opublikowane: 26 kwi 2017, 05:59 przez Przedszkole KarlinoPrzedszkolaki "znudzone miejskim życiem" postanowiły szukać przygód na łonie natury. Dzieci odwiedziły malownicze gospodarstwo agroturystyczne o nazwie Zielona Farma, by wcielić się w rolę małego rolnika. Podekscytowane taką formą spędzania czasu wzięły się prędko do pracy. Przedszkolaki: zwiedzały zakątki Zielonej Farmy, widziały jak rosną roślinki  i jakimi maszynami rolniczymi się je pielęgnuje, poznały zwierzęta żyjące na Zielonej Farmie, zajmowały się ich pielęgnacją i karmieniem, jeździły konno, własnoręcznie zasiały roślinki, a także poharcowały wspólnie na placu zabaw.
Uwieńczeniem wycieczki było pieczenie kiełbasek:) Zarówno pogoda jak i humory dopisały wszystkim uczestnikom tej krajoznawczej wyprawy. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci zachwycały się bogactwem otaczającej  przyrody. A oto wspomnienia utrwalone na fotografii.

1-10 of 147