Aktualności - Przedszkole
Ząbki myj, bez próchnicy żyj !

opublikowane: 18 lis 2018, 09:36 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 19 lis 2018, 02:52 ]


Ząbki myj, bez próchnicy żyj!

Przedszkolaki z grup: Biedroneczki i Pszczółki wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białogardzie. Praca dotyczyła kształtowania dbałości o zdrowie jamy ustnej i stan uzębienia wśród dzieci, tytuł pracy „Ząbki myj, bez próchnicy żyj.

Dzieci się bardzo napracowały i wykazały wielką kreatywnością. Prace naszych wszystkich przedszkolaków zostały nagrodzone.

Laureaci konkursu:

I MIEJSCE: Zofia Reimann

II MIEJSCE: Bernadetta Ciesielska i Barbara Buszka

III MIEJSCE: Maciej Piotrowski, Stanisław Szudy, Szymon Majchrzak

WYRÓŻNIENIA: Maja Proskura, Aleksander Zdrowowicz, Hubert Dzinkowski, Zuzanna Kołodziejczyk, Izabela Karczewska, Aleksandra Juraszek, Szymon Karczewski.

Gratulujemy laureatom!

Przedszkolaki w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

opublikowane: 16 lis 2018, 10:35 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 16 lis 2018, 10:36 ]

16. listopada grupy: Tygryski, Kłapouszki oraz Puchatki wybrały się do Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl pt. ,,O Ignasiu który nie lubił szkoły".

Karliński Talent Show

opublikowane: 15 lis 2018, 07:09 przez Przedszkole Karlino

14. listopada w Karlińskim Ośrodku Kultury odbył się już po raz piąty Karliński Talent Show. W pokazie wzięło udział 10 zespołów z całej gminy. Mali artyści na scenie wystąpili wraz z rodzicami i przed liczną publicznością prezentowali przygotowane utwory o tematyce patriotycznej. Na scenie wystąpiła również grupa ,,Króliczki" z karlińskiego przedszkola, która uświetniła cały konkurs pięknie zatańczonym Krakowiakiem. Wszystkie występy wzbudziły wielkie wzruszenie u publiczności i były głośno oklaskiwane. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

opublikowane: 13 lis 2018, 09:26 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 13 lis 2018, 09:27 ]

Święto Niepodległości

W biało-czerwonym marszu, który 11 listopada przeszedł ulicami Karlina z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, brali  udział mieszkańcy Karlina i okolic. Niesiono 50m  flagę narodową uszytą przez pracowników Spółdzielni Socjalnej ,,Dobra Marka" w Karlinie. W tym dniu nie mogło zabraknąć naszych przedszkolaków, którzy wraz z rodzicami brali udział w tegorocznych obchodach. Po złożeniu kwiatów pod Obeliskiem wszyscy uczestnicy udali się na halę sportową Homanit  Arena, gdzie nasi podopieczni mogli zaprezentować się tańcząc Krakowiaka. Dziękujemy dzieciom jak i rodzicom za przybycie, zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Cała Polska Czyta Dzieciom- październik

opublikowane: 13 lis 2018, 09:09 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 13 lis 2018, 09:12 ]

Czytające przedszkole- październik

W miesiącu październik w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, we wszystkich oddziałach przedszkolnych były czytane utwory o misiach, zarówno przez obsługę naszego przedszkola jak i przez zaproszonych gości. Dla starszych grup w Szkole Podstawowej, opowiadanie z morałem „O królewnie Kartoflance i kucharzu czarodzieju” przeczytała Pani pielęgniarka- Teresa Synoracka. Natomiast oddziały przy ul Moniuszki odwiedziła z bajką ,,Brzydkie Kaczątko”, Pani stomatolog Anna Kozłowska- Przytuła. Ponadto odbyły się spotkania czytelnicze  w Bibliotece Miejskiej, gdzie dzieci z oddziałów IX i X wysłuchały utworów o tematyce patriotycznej, a następnie wykonały do nich ilustracje.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i podzielenie się z dziećmi pięknem literatury.

Wycieczka Biedronek do Środowiskowego Domu Samopomocy

opublikowane: 9 lis 2018, 10:03 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 18 lis 2018, 09:27 ]

Wycieczka Biedronek
Wycieczka Biedronek część 2
8.11.18r. Ahh co to był za dzień. Tego dnia Biedroneczki zjadły śniadanie wcześniej niż zwykle by wcześnie rano wyruszyć na wycieczkę do Koszalina. Miejscem docelowym był Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie udaliśmy się na zaproszenie mamy Stasia. Pani Renata przywitała nas, jako Pani Lato. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszym zadaniem było wydostanie z szafy Pani Jesieni. By to uczynić dzieci musiały pokonać 5 konkurencji i zdobyć klucze do szafy. Gdy to się udało wykonaliśmy wspólnie z Panią Jesień cebulowe ludziki. Myśleliśmy, ze to koniec atrakcji, lecz okazało się, że to dopiero początek. Udaliśmy się do pracowni gospodarstwa domowego, gdzie dzieci samodzielnie ozdobiły pierniczki. Nie da się ukryć, że były bardzo apetyczne, gdyż nie wszystkie dojechały do przedszkola . Na zakończenie czekały na nas jeszcze zadania w pracowni ceramicznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej gdzie z wielką radością dzieci lepiły z gliny piękne cuda. Na zakończenie przekazaliśmy wielkie podziękowania za gościnę i pięknie przygotowane zajęcia. My również otrzymaliśmy coś pysznego i ładnego - podziękowanie wisi dumnie na drzwiach naszej sali. Emocje po wizycie długo opadały, w autobusie dyskusji nie było końca. Okazała się to dla nas trudna lekcja tolerancji, gdyż niektóre dzieci miały pierwszy kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Egzamin dla dzieci zdany na 6! Pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Długo będziemy ten dzień wspominać.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Pracowników i Podopiecznych ŚDS w Koszalinie.

Biedroneczki na ludowo

opublikowane: 4 lis 2018, 11:47 przez Przedszkole Karlino

Biedroneczki na ludowo

Polska na ludowo- to temat realizowany w październiku w ramach programu „Polak Przedszkolak”. Biedroneczki w tym miesiącu tańczyły trojaka a w parach tańczyły do piosenki siała baba mak i mała Maryneczka. Derkacz, jawor, talarek, Pan Zelman, szewc to tylko niektóre zabawy ludowe poznane w tym miesiącu. Wiele emocji związanych było z tradycyjnym tańcem dolnego śląska pt. furman. Śpiewaliśmy także pieśń, która występuje w wielu wariantach zależnie od okolicy pt. Cztery mile za Warszawą opowiadającą o ptasim weselu. Dodatkowo dzieci miały okazje wykonać taniec z wykorzystaniem wstążek gimnastycznych do muzyki ludowej. Podsumowaniem programu w tym miesiącu było skonstruowanie gier planszowych na samodzielnie wykonanych przez dzieci mapach Polski. Dzieci wymyśliły zasady gry a następnie je przetestowały grając w nią z wielkimi emocjami

Biedronki uczą się programować

opublikowane: 3 lis 2018, 05:45 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 3 lis 2018, 05:47 ]

Uczymy się programować

Drugi miesiąc przygody z ogólnopolskim programem „Uczymy Dzieci Programować” już za nami. Wiele się działo.. Z początkiem miesiąca przedszkolaki poznały aplikację Scratch Junior w której wykorzystując komendy tworzy się skrypt a co za tym idzie, prostą animację utworzoną wedle pomysłu i kreatywności dziecka. Następne zadanie dotyczyło odnalezienia kodu do zabawek, rozwijało to umiejętność logicznego myślenia, planowania i oczywiście współpracy w grupie. Od 15 do 19 października braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania w którym wzięło udział aż 8300 dzieci z całego kraju. W ciągu tego pracowitego tygodnia, każdego dnia mieliśmy inne zadanie do spełnienia: poznaliśmy historię CodeWeek, udało nam się stworzyć kod/drogę z warunkiem prowadzący od startu do mety z zachowaniem warunku poprowadzenia trasy przez kolejne litery tworzące napis „Code Week”, kodowaliśmy informację dotyczące naszego województwa, poznaliśmy miejsca, które warto w nim odwiedzić, stworzyliśmy też mapę Karlina, po którym wybraliśmy się na spacer za pomocą strzałek kierunkowych a na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną a co za tym idzie zrealizowaliśmy wszystkie 5 zadań!! Brawo My! Po wyczerpującym tygodniu kodowania na przedszkolaki czekała ogromna niespodzianka- aż 4 roboty do nauki programowania, które zakupił Pan Ditlev Hovmand! W ostatnią środę miesiąca zaprosiliśmy naszego darczyńcę na zajęcia, w których połączyliśmy programowanie z językiem angielskim.


Mali Kucharze Kubusia Puchatka

opublikowane: 1 lis 2018, 09:29 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 2 lis 2018, 15:04 ]

Projekt „Mali Kucharze Kubusia Puchatka”
Tygryski i Króliczki od września realizują projekt, którego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz stwarzanie  możliwości do działań kulinarnych. Swoją przygodę z projektem Mali Kucharze zaczęli od poznania piramidy żywieniowej, smakowali warzywa i owoce by następnie w październiku zrobić przepyszne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapeczki. Oprócz oczywistej konsumpcji Mali Kucharze postanowili podzielić się przygotowanymi przez siebie kanapkami. Pysznie !
Dziękujemy również rodzicom, którzy włączyli się w zorganizowanie tych zajęć. 

Pasowanie na starszaka

opublikowane: 31 paź 2018, 04:15 przez Przedszkole Karlino

Pasowanie na starszaka

30. października 2018 r. aula Karlińskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w królewską salę balową. Na uroczystość przybyło wielu dostojnych gości, bez zaproszenia przyszła również zła wróżka, która rzuciła zaklęcie. Kiedy zapadła decyzja o odwołaniu przyjęcia, dobre wróżki znalazły rozwiązanie.Wysłały dzieci do czterech krain, gdzie przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą, pracowitością, miłością do ojczyzny, umiejętnością taneczną i wokalną oraz zdobyć symbole tych krain. Wszystkie powierzone zadania dzieci wykonywały z zaangażowaniem wykazały się wieloma talentami i zdobyły wszystkie atrybuty, które umożliwiły dobrym wróżkom odczarowanie złego zaklęcia. Dalsza część uroczystości przebiegła już bez żadnych zakłóceń. Sześciolatki złożyły ślubowanie na starszaka, natomiast rodzice przyrzekli, że będą wspierać swoje dzieci. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki. Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość, a starszakom życzymy wielu sukcesów w dalszym funkcjonowaniu w przedszkolu 😊

1-10 of 30