Головна сторінкаРозрахунок,  проектуванняВітаю Вас на моєму сайті.

Мене звати Тарас Довгалюк, я інженер-конструктор.


Детальніше про мене Ви можете дізнатись із мого резюме.
Що я пропоную:

Проектувння житлових будівель та будівель громадського призначення.
Проектуваннч складів, ангарів, мийок автомобілів і т.п.

Виконуємо розрахунок окремих конструкривних елементів (розрахунковий комплекс SCAD).
Наприклад: окремий проект
- фундаментів,
- конструкції перекриття,

- сходів,
- басейну,
- Підпірних стін,
- крокв'яної системи даху.

Готові  співпрацювати з архітектурними та дизайнерськими бюро.

Шановні ЗАМОВНИКИ, більшість з нас, рано чи пізно підходить  до такого етапу як будівництва свого власного житла. Про один з етапів цього процесу я хотів би коротко викласти свою думку у даній статті. А саме про проектування і чи потрібне воно взагалі.

От Ви довго і важко працюєте, відкладаєте гроші можливо у чомусь відмовляючи собі, для того щоб в майбутньому мати свій окремий «дах над головою», свій затишний казковий будиночок, який Ви так давно і довго  «бачите» у своїй уяві. Де в деталях Ви розставили вже усі меблі, визначили де буде яка кімната, і навіть приблизно знаєте колір шпалер і краєвид, який  Ви б хотіли  бачити кожен ранок, прокидаючись у своїй спальні від ніжного сонячного проміння…

 І тут настає диво! Ви досягли у своєму житті необхідної матеріальної і моральної готовності  приступити до будівництва своєї «мрії». З чого ж Вам почати?

Будемо вважати що земляна ділянка у Вашій власності вже є. І підходить справа до замовлення проекту. Ви починаєте шукати необхідну Вам інформацію в журналах, на інтернет сайтах, форумах і у знайомих... Хтось радить Вам купити готовий проект, хтось взагалі обійтись без проекту а  зробити його після будівництв по факту, і хтось радить вам замовити індивідуальний проект у проектній організації.

Звісно, Вас може більше приваблювати дешевший варіант, наприклад купити готовій проект у проектній організації, тим самим Ви жертвуєте своєю мрією і купляєте чужу але дешевшу. У купленому Вами проекті вже готові всі архітектурні, конструктивні і інженерні рішення. Цей варіант дійсно вигідний і доцільний якщо Вам у ньому все підходить. Якщо ж Ви бажаєте проект дещо поміняти під свій смак, наприклад залізобетонні монолітні сходи замінити на дерев’яні чи металеві, або поміняти планування, то корекція проекту буде коштувати вам додаткових коштів. Що ж стосується фундаменту, то він проектується на основі результату геологічних вишукувань ділянки будівництва. Так що не факт, що геологічні умови Вашої ділянки співпадуть з геологічними умовами цієї ділянки, під яку проектувалась будівля, проект якої Ви придбали. Можливо у вас на ділянці погані геологічні умови і Вам не обійтись стрічковим фундаментом який закладений у купленому Вами проекті. Або ж навпаки, Ви купили проект, у якому спроектована фундаментна плита під всю будівлю, а для геологічних умов Вашої ділянки достатньо стрічковий фундамент, що дозволить Вам значно зекономити на будівництві. Я в жодному разі не говорю, що купувати готові проекти не раціонально. Готовий проект економить час і гроші у випадку якщо  Вас все влаштовує. При індивідуальному проектуванні враховуються всі Ваші побажання, починаючи від планування та зовнішнього вигляду будівлі і закінчуючи розташуванням раковин. При цьому Ви також отримуєте консультації і поради спеціалістів у питаннях які Вас цікавлять. Проект розробляється відповідно до геологічних і кліматичних умов місцевості, що дає змогу раціонально використати будівельні матеріали.

Варіант з відсутністю проекту приводить до небажаних наслідків. У моїй практиці проектування зустрічалось багато випадків коли замовник відмовлявся робити проект на будівництво, аргументуючи це тим, що він і сам все знає і що це лишні витрати, і платити за «аркуш паперу» він не буде. Без перебільшення всі, хто спочатку замовляв проект а потім відмовлявся від нього, тому що це на їхню думку «дорого»,  пошкодували про це і в процесі будівництва звертались до мене за допомогою. Щоб не бути пустослівним, приведу приклад будівництва котеджа  у м. Київ на Осокорках. Замовник відмовився від креслень марки КЗ (Конструкції залізобетонні) і вирішив що армування плити перекриття це не такий вже складний процес, щоб платити гроші за робочий проект. У результаті армування плити була відсутня верхня сітка. Замовник аргументував це тим, що вона зайва оскільки працює в прольоті тільки нижня зона плити. І він був правий, але не до кінця, через те що на опорах, розтягується верхня зона а нижня стискається. В результаті в плиті над проміжними стінами утворились тріщини від 2 до 4 см, а у прольоті плита провисла так, що візуально це було помітно і  ходити під нею було страшно, при тому, що ніякого навантаження окрім власної ваги, на перекритті не було. Проект підсилення з роботою обійшовся замовнику у 2,2 рази дорожче ніж повний проект всієї будівлі.

Шановні ЗАМОВНИКИ, ні в якому разі не подумайте, що архітектори і конструктори хочуть тільки витягнути з Вас гроші, нажаль звичайно є і такі! Зрозумійте нас правильно, ми економимо Ваші гроші! Тому що 1$ зекономлений на проекті може коштувати Вам 10 $ марно потрачених при будівництві!

З повагою, інженер-конструктор Тарас!