Головна сторінка

Кілька слів про Конкурс.
   Підвищена увага освітян до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (далі - ІКТ) навчання сприяла тому, що з'явилася ідея започаткувати обласний методичний огляд-конкурс "Проектування ІТ-контенту сучасного уроку" (далі – Конкурс). Така методична форма роботи з педагогами дозволила нам виявити перспективний досвід учителів Кіровоградщини з вказаного питання та апробувати авторську модель проектування уроку та його ІТ-контенту.

  Конкурс проводився на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», з метою реалізації основних положень Державної цільової програми "Сто відсотків" на період до 2015 року та  впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій.

   Завдання Конкурсу:

-   аналіз потреб регіону щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій;

-   упорядкування регіональної бази ІТ-контенту сучасного уроку;

-   модернізація навчально-методичного та технологічного супроводу уроків;

-   підвищення рівня ІКТ-компетентності вчительства;

-   обмін досвідом щодо впровадження ІТ-контенту в практику навчання;

-   популяризація та поширення педагогічного досвіду, набутого в результаті впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, у навчально-виховний процес.

Конкурс проводиться кафедрою теорії і методики середньої освіти (авторська ідея - Л.Голодюк) спільно з науково-методичною лабораторією інформатики та інформаційних технологій навчання на базі комунального закладу "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського".

Організація Конкурсу

До участі у Конкурсі запрошувалися вчителі основної та старшої школи  загальноосвітніх навчальних закладів різних типів незалежно від рівня фахової кваліфікації та стажу роботи.

Строк проведення Конкурсу – з 1 жовтня 2011 року по 30 березня 2015 року.

Щорічний конкурс передбачав два етапи.

Перший (дистанційний) проводився з 1 жовтня поточного до 1 лютого наступного року. Він мав на меті ознайомлення з творчими здобутками вчителів, поданими у вигляді фахової розробки уроку та ІТ-контенту. Роботи розглядалися членами журі і визначалися по три найкращі роботи.

Другий (очний) етап проводився у березні-квітні кожного року на базі комунального закладу "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського". Для участі у другому етапі Конкурсу учасники прибували за спеціальним запрошенням оргкомітету та проводили майстер-класи за поданими матеріалами на Конкурс. Переможці визначалися за кількістю балів набраних у другому етапі.

Переможці та лауреати визначалися у трьох номінаціях:

методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу формування та вдосконалення предметної компетентності учнів на уроці;

методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці;

розробка ІТ-контенту уроку з використанням програмного засобу Notebook для організації інтерактивної взаємодії на занятті.