2kuune Andri

Põhi (biskviittaigen):
6 muna
3 dl suhkrut
2 dl jahu
2 dl kartulijahu
2 tl küpsetuspulbrit

Põhjade valmistamiseks: Mikserda munad suhkruga kõvaks vahuks. Lisa munavahule küpsetuspulbriga segatud jahu ja kartulitärklis ning sega ettevaatlikult. Jaga taigen kolmeks. Vooderda kandiline keskmise suurusega koogivorm (kasutasin 28x21cm suurust vormi) küpsetuspaberiga. Küpseta seejärel 3 põhja üksteise järel ahjus 225°C juures umbes 5 minutit.

Täidis:
2 banaani
100 ml vahukoort
300 g kohupiima
1 tl vaniljesuhkrut
2 spl kama
suhkrut

Täidise valmistamiseks purusta kahvliga banaanid. Vahusta vahukoor. Vahustatud vahukoorele lisa purustatud banaanid, kohupiim, vaniljesuhkur ning kama. Maitsesta oma soovikohaselt suhkruga.

Immutamiseks:
mahla või kohvi

Kaunistuseks:
100 ml vahukoort
punast toiduvärvi
martsipani (akende tegemiseks)
4 Domino küpsist (autoratasteks)
kollast marmelaadi (autotulede jaoks)

Koogi kokku panemine:
kaks küpsetatud koogipõhja jäävad autole aluseks. Aseta esimene koogipõhi alusele. Immuta umbes kolme spl mahla või kohviga. Seejärel pane selle peale 1/3 täidisest. Silu täidis laiali ning aseta peale teine koogipõhi. Immuta seda põhja samuti nagu esimestki ning pane selle põhja peale pool järelejäänud täidisest. Määri täidist ka koogi äärtele ja otstele.

Kolmandast koogipõhjast valmista nö auto salongi osa. Selleks lõika koogipõhi kolmeks eri laiusega tükiks. Kõige suurem tükk aseta kõige alla. Immuta mahla või kohviga ning kata täidisega. Selle peale pane keskmise suurusega tükk, immuta ning kata täidisega. Kõige peale aseta kõige väiksem tükk, samuti immuta ning määri kook pealt täidisega. Aseta valmistatud kook vähemalt 3ks tunniks külmkappi tahenema.

Vahetult enne serveerimist kaunista. Rulli martsipan taignarulliga tuhksuhkrusel pinnal õhemaks (martsipan peab olema toatemperatuuril, nii on kergem rullida). Valmista martsipanist 4 autoakent ning kaks autonumbrimärki (1 ette ja teine taha). Aseta valmistatud martipani kaunistused autole. Sega vahustatud vahukoor paari tilga punase toiduvärviga. ning pritsi tordipritsi abil kogu vahukoorega üle. Aseta tuledeks marmelaadikommid ning ratasteks küpsised.

Head isu!