Pražské fórum: Zaměřeno na magistrát
 
http://dotazy.praha.eu/
Pražské fórum navrhuje a prosazuje konkrétní opatření, aby se z megaztrátu stal magistrát. Žijeme v tom společně, zapojte se!
 > Megaztrát

 > Komentáře

 > Happeningy

 > Projekty

 > Newsletter
zdroj: Vraťte nám stát

20. 2. 2015

Jednání začalo dvouhodinovou hádkou o program. Zastupitelé si navzájem vyčítali činy z minulých čtyř let i aktuální prohřešky proti jednacímu řádu, etickému kodexu a vkusu v oblékání. Připomíná to přírodovědné filmy National Geographic, kde si vážky navzájem poměřují velikost křidýlek.


zdroj: Vraťte nám stát

24. 1. 2015

Šampaňské! Sněmovna schválila tuto závěrečnou zprávu komise k Opencard a sněmovna:
1. bere zprávu na vědomí a bude postupovat podle návrhů a doporučení zprávy (tj. zasadí se o znovuotevření případu za využití všech možností sněmovny, ministerstva vnitra a spravedlnosti
2. ukládá předsedovi komise Schwarzovi podat trestní oznámení na státní zástupkyni Dagmar Máchovou a na policejní orgán pro podezření ze spáchání trestného činu „zneužití pravomoci úřední osoby“.

zdroj: Vraťte nám stát

22. 1. 2015

Podle dostupných informací bude zítra 23. ledna projednávat poslanecká sněmovna závěrečnou zprávu vyčetřovací komise Opencard. Při této příležitosti jsme poslance oslovili otevřeným dopisem, aby hlasovali pro usnesení, které komise navrhuje. Opětovné otevření případu a jeho řádné vyšetření má zásadní význam pro důvěru veřejnosti v policii, Státní zastupitelství a justici jako celek.

zdroj: Vraťte nám stát

5. 1. 2015

Poslanecká sněmovna překročila svůj stín a odhlasovala usnesení o vzdělávání ovčanů na občany. Jaké je znění textu, který poslanec Jandák označil za rudý a blbý?


zdroj: Vraťte nám stát

15. 12. 2014

Publikujeme text usnesení, kterým vyšetřovací komise předkládá svou závěrečnou zprávu sněmovně k projednání. Celý text závěrečné zprávy i originál usnesení jsou k dispozici na webu PSP na adrese v odkazu v textu usnesení.


zdroj: Vraťte nám stát

25. 11. 2014

„Chcete se dozvědět více o hospodaření městských firem? Chcete se k těmto otázkám vyjádřit?“
Kdy:         9.12.2014 od 18.30
Kde:         Konferenční sál Mucha, Hotel Jalta, Václavské náměstí 45, Praha 1
Vystoupí:  Václav Láska, Monika Zahálková, Tereza Kněžourková a Mikuláš Ferjenčík

zdroj: Vraťte nám stát

10. 11. 2014

U příležitosti 25. výročí Sametové revoluce se v pátek 14. 11. 2014 od 10:30 v místnosti č. 300 v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (nám. Jana Palacha 2, Praha 1) koná veřejná panelová diskuse na téma „Kam kráčíš, (česká) demokracie?“ Akce se koná pod záštitou děkanky FF UK Mirjam Friedové.

Výstavy happeningů Pražského fóra

8. 11. 2014

Akce na 17. listopadu připomínájí nejvíc slet sarančat: aplikuje se převážně kladení (věnců). Pokud nepatříte k hřbitovním fanatikům a zájem máte maximálně o věnec buřtů, přijďte oslavit výročí revoluce s námi.23. 10. 2014

Pražskému fóru se podařilo vypátrat ztracený volební program hnutí ANO pro komunální volby v Praze. Abychom předešli dalším škodám na dobrém jménu hnutí, obratem jej posíláme předsedovi Andreji Babišovi, krajské předsedkyni Radmile Kleslové a jedničce kandidátky do Zastupitelstva hl. m. Prahy Adrianě Krnáčové.

22. 10. 2014

Chceme Prahu otevřenou a transparentní. Aby se předešlo nedorozumění - otevřená neznamená, že peníze budou volně odtékat a političtí podnikatelé vesele pobíhat. Pod pojmem transparentní rozumíme správa dostupná veřejnosti, ne neviditelná.


Zápisky z 11. schůze komise k Opencard

14. 10. 2014

...Ondráček požádal Němce o přidělení většího počtu lidí, kteří by s vyhodnocováním pomáhali. To bylo zamítnuto. To způsobilo další spory Ondráčka s Němcem. Němec obvykle přišel do kanceláře, podíval se na mě a řekl "vypadni". Když měl lepší náladu, tak jen "vykvajzni."http://us4.campaign-archive1.com/?u=918ee79ec1cb8de4d3fcafd11&id=377cd9af9d

8. 10. 2014

Jak volit na Magistrát? Manuál zvídavého voliče.
Komentář

5. 10. 2014

Evropská komise zastavila dotace pro české nemocnice. Má obavy z nehospodárného čerpání financí a vyžádala si audit zakázek. Pro běžného člověka je spíš s podivem, že se pochybné rozdělování peněz řeší pouze ve zdravotnictví. /.../


Volební kalkulačka kohovolit.eu

2. 10. 2014

Volíš Losnu, nebo Mažňáka? Stínadla vypouští volební kalkulačku pro komunální volby. 
Na jejím vzniku se podílelo i Pražské fórum. Zápisky z 11. schůze komise k Opencard

2. 10. 2014

Rekonstrukce státu dnes zveřejnila shrnující hodnocení, jak politické strany naplňovaly svůj závazek k prosazení devíti protikorupčních zákonů. V rámci platformy nevládních organizací, které jsme členem, jsme sliby zhodnotili rok od minulé předvolební kampaně, kdy se kandidáti do Sněmovny i politické strany hromadně k projektu Rekonstrukce státu připojovali. Upozornění na „vysvědčení“ politických stran putuje zároveň v těchto dnech formou letáku odhadem do téměř 2,5 milionu domácností po celé České republice. V nadcházejících volbách tak může vysvědčení sloužit jako informační průvodce pro protikorupční voliče.

Zápisky z 11. schůze komise k Opencard

2. 10. 2014

Zářijová komise k Opencard aneb Kam zmizel Marek Benda?


Na komisi se poprvé objevil Marek Benda. Čte si noviny a zívá. Po pěti minutách dopíjí kávu a odchází. Že by se chtěl jenom vyhnout zasedání sněmovny, které je ve stejný čas? ...Zápisky ze zastupitelstva

2. 10. 2014

Program byl schválen až 3 hodiny po zahájení zasedání. Poté se nálada uvolňuje a zastupitelé se věnují osobním rozhovorům, svačině a procházkám po sále. Primátor během pětiminutového projevu žádá 4x o klid. Nejvíc to připomíná deváťáky těsně před vysvědčením. /.../


http://us4.campaign-archive2.com/?u=918ee79ec1cb8de4d3fcafd11&id=4719d3f08e&e=6ecfed93f7

2. 10. 2014

Poslední zasedání přilákalo davy. Zastupitelé se jako školáci poslušně vrací do lavic, rozněžněle listují programem a přemýšlí, kam je podzimní volební vítr zavane.
S dojetím se loučíme se starými známými a těsíme se na setkání s novou Radou - osobně i online. Jen parta Pavla Béma se nám vrací i virtuálně, jako duch se vznáší nad členyvyšetřovací komise a šeptá: "Už ani ne dva roky, a jsem volný jako kolibřík...
"


Video Dotazy na radní

1. 10. 2014

Jak se do Rady volá, tak se z Rady ozývá. Video je ode dneška ke shlédnutí na serveru youtube.com a na které se dostanete i přes naše stránky. Kdo můžete, šiřte a sdílejte, je to pro dobrou věc ;-)
Aplikaci může zdarma využívat jakákoliv radnice v celé ČR. Žádejte i po svých zastupitelích!