Vítejte na stránkách zaměřených na kvalitní, vyváženou a bezpečnou výživu psů i koček a na jejich zdraví

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů


Víte co obsahuje krmivo pro Vašeho čtyřnohého přítele?


Základem dobrého zdravotního stavu je kvalitní výživa psů a koček, která má zásadní a pozitivní vliv na jejich zdraví. Bez ní nemůžeme dosáhnout kvalitních chovatelských úspěchů ani se radovat ze spolužití s našimi čtyřnohými kamarády.
Pravda je ale taková, že ne všechna krmiva se přibližují přirozené stravě příbuzného našich psů - vlka.

V poslední době jsme si téměř všichni zvykli krmit naše psy a kočky průmyslově připravovanými krmivy (granule, konzervy). Jejich výhodnost je nesporná. V porovnání s doma vařenou stravou se zde snoubí výhody hygienické s jednoduchostí skladování a přípravy. Ale pozor, není krmivo jako krmivo!!! I když si myslíte, že mají všichni výrobci zvířecích potravin s naším miláčkem nejlepší úmysly a zájmy, není tomu tak vždycky a u všech. Spousta výrobců dává do krmiva přísady, které byste vědomě svému miláčkovi v životě nikdy nedali. Ve skutečnosti budete možná šokováni, až se dozvíte zde na těchto stránkách, co některé komerční značky krmiva pro domácí zvířata opravdu obsahují a jak je krmivo toxické.

V souvislosti s touto skutečností, je nadmíru potěšující, že výsledkem dlouhodobého vývoje v oblasti výživy domácích zvířat je stále více poučený chovatel, který po tom, co začal dbát o kvalitu své stravy, se začal zajímat i o správnou výživu svého zvířecího miláčka. Uvědomuje si důležitost vyvážené a bezpečné stravy svého kamaráda a přechází od domácí stravy či méně kvalitních krmiv ke značkám prémiovým, superprémiovým, ultraprémiovým, holistickým či Bio. Logicky vyhledává vyšší kvalitu krmiv, která se vyznačují nejen vysokou kvalitou použitých základních surovin, kusů ovoce, zeleniny a bylinek, ale také obsahem různých speciálních doplňků, např. na podporu imunitního systému, zdravé kůže a srsti, kloubní výživy atd.

Přesto je mezi námi stále mnoho majitelů, kteří si tento stav neuvědomují a velmi často jej podceňují. „Vždyť výrobce na luxusně vyhlížejícím obalu krmiva, v dojemné reklamě a letácích tvrdí, že je to pro psy i kočky nejlepší, tak to musí být pravda a dále nic neřeší.

Dle zkušeností veterinářů až 70 procent majitelů krmí své čtyřnohé kamarády nekvalitním krmivem, případně jim dokonce dávají uzeniny nebo kosti. Majitelé si pak stěžují, že jejich mazlíčci mají problémy s kvalitou srsti, zvířata nadměrně línají, mají velké množství lupů, trpí častými a opakovanými záněty zevního zvukovodu a záněty kůže, zejména v meziprstí. Častým problémem je také nadměrné usazování zubního kamene, nadýmání, zažívací potíže, jako je časté zvracení, průjmy nebo zácpy. Alarmující je vysoký výskyt močových kamenů a nádorů od nezhoubných až po rakovinotvorné.

Na druhou stranu jsou mezi námi i tací, kteří si začínají uvědomovat, že s výživou jejich miláčka není něco v pořádku a hledají odpověď.

Právě tato skutečnost, nás poučené chovatele dovedla k myšlence, vytvořit tyto stránky, na kterých naleznete užitečné informace a rady z oblastí souvisejících s výživou a dobrým zdravotním stavem vašich mazlíčků.

Pošlete to dál a varujte ostatní. Zabraňte zbytečnému negativnímu dopadu na zdraví jejich nevinných, chlupatých kamarádů.


Pokračovat na článek: KOMERČNÍ GRANULE ALÁ HOROR >>  


Naším mottem jsou slova jedné chovatelky, kterými přispěla do kynologické diskuse a která vystihují naprosto vše:

 CITACE

Uvažovala bych asi takhle:

Běžný ňouma vezme v supermarketu z regálu to nejlevnější.

Průměrný chovatel sáhne po něčem dražším "protože to asi bude lepší".

Nadstandardní chovatel bude přemýšlet, co nejlepšího si ještě může dovolit při počtu psů, které má, a při výplatě, která mu měsíčně chodí na účet.

Člověk, který chce dát svému psovi to nejlepší, bude navíc ještě přemýšlet, co to vlastně do té misky sype... 

 

 

Podřízené stránky (1): Odkazy