Як отримати та оформити іноземцю тимчасову та постійну посвідку на проживання або дозвіл на імміграцію?

Перед тим як отримати посвідку на проживання в Україні, слід знати, що вона буває тимчасовою і постійною. Перший має обмеження по терміну дії в 12 місяців, а другий надає безстрокове право на проживання в Україні. Нижче буде описано, як оформити саме такий постійний ВНЖ.
Почати потрібно з того, що претендувати на отримання посвідчення ВНЖ можуть: українці, які проживали в Україні і залишаються жити, але при цьому відмовилися від українського громадянства; іноземці, які отримали право на імміграцію в Україну.

Найпростіше оформити подібні документи жителям колишнього СРСР. Це як отримати громадянство України громадянину Россііполучіть громадянство України громадянину Росії з тим, як це відбувається для інших іноземців, помітно, що процедура сильно спрощена для перших.
Етапи отримання ВНЖ
Для початку іноземець, який претендує на постійний ВНЖ, повинен оформити дозвіл на імміграцію в органах МГС. Однак отримання цього дозволу і безпосереднє оформлення ВНЖ здійснюються одним процесом, тому розділяти їх не варто.
Оформити подібний дозвіл буде легше тим особам, які мають певні пільги. Подібні категорії громадян вказані в Законі про імміграцію. Наприклад, досить просто такий дозвіл видадуть тим, у кого були або зараз родичі в Україні, а також тим, хто раніше проживав на території української держави і т. Д.
Крім того, на полегшених підставах його можуть отримати особи, які отримали статус біженця, а також ті, хто оформив опікунство над українськими громадянами і так далі.
Список документів для тимчасової посвідки на проживання надається Міграційною службою. Точний перелік всієї необхідної документації може сильно варіюватися від випадку до випадку, що пов'язано в першу чергу з тими підставами, які підштовхнули іноземця до отримання постійного ВНЖ в Україні. Тому нижче будуть описані лише основні документи, потрібні в кожному випадку. Першим і ключовим документом виступає папір, який підтверджує присутність достатніх підстав для того, щоб іноземець міг претендувати на оформлення посвідки на проживання. Дуже полегшує завдання наявність родинних зв'язків, територіальні ознаки, відкриття бізнесу в Україні, покупка нерухомості тощо. Щоб отримати ВНЖ іноземцю в обов'язковому порядку знадобиться як мінімум один раз відвідати в Україні, будучи присутнім при подачі зібраної документації. Іноземні громадяни, що живуть в країнах, з якими у України налагоджений візовий в'їзд, повинні надати копію візи з закордонного паспорта, а жителі безвізових держав зобов'язані зафіксувати факт в'їзду-виїзду.