Jak wykorzystać sprawdzone sposoby oszczędzania i świadomie rozporządzać swoimi pieniędzmi?

W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę duże sumy pieniędzy?Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak wielu ludziom ciągle brakuje pieniędzy? Czy często zdarza Ci się zachodzić w głowę, na co poszła w tym miesiącu cała Twoja pensja i dlaczego mimo wcześniejszego zarzekania się znów jesteś zmuszony korzystać z wysoko oprocentowanego kredytu na karcie? Czy stosujesz wówczas system zaprzeczeń w stylu "raz się żyje" albo "jakoś to będzie"?

A może kupujesz coś, na co absolutnie Cię nie stać, kwitując to krótkim:

"Nie będę się ciągle ograniczał"?

Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że właśnie w momencie, gdy to mówisz, decydujesz się na ograniczanie siebie. I choć ograniczanie to nie jest jeszcze wówczas namacalne, kolejne raty do zapłacenia szybko uświadomią Ci, że horacjańskie "carpe diem" nie powinno być stosowane w dziedzinie ekonomii, również ekonomii domowego budżetu.

Dzięki tej publikacji nauczysz się:


- Które z podejmowanych przez Ciebie w kwestii finansów decyzji faktycznie są Twoim świadomym wyborem, a które nieświadomym podążaniem za modą, prestiżem i złudnymi obietnicami.

- Które przyzwyczajenia ułatwiają Ci życie, które natomiast czynią je coraz bardziej skomplikowanym, a nierzadko również kosztownym.

- Które Twoje działania pośrednio i bezpośrednio, w krótszym bądź dłuższym czasie, przyczyniają się do uszczuplania Twojego portfela, z czego na co dzień wcale nie zdajesz sobie sprawy.

Opinie o "Inteligentne oszczędzanie"


        To jest to - kolejne rady do okiełznania budżetu domowego - dziękuję i polecam innym!

    Jakub Koralewski anglista

        Niby to wszystko wiemy, ale nie stosujemy,może ta pozycja wprowadzi trochę dyscypliny w naszym finansowym życiu.

    Sławek ekologia,zdrowy tryb życia,mlm

        Autor w bardzo przystępny sposób przekonuje do tego, żeby zostać "sknerą" dla własnego dobra. Podaje na to mnóstwo przykładów i sposobów dotyczących wszystkich sfer naszego życia. Myślę, że dzięki tej książce rozwiążę wszystkie swoje problemy finansowe i odzyskam władzę nad moimi pieniędzmi.

    Marcin Galewski Serwisant sprzętu komputerowego

        Moim zdaniem jest to książka dla każdego,komu pieniądze "gdzieś" uciekają. Dużo praktycznych porad, które, co najważniejsze, można zastosować w życiu codziennym bez żadnych inwestycji. "Inteligentne oszczędzanie" pokazało mi gdzie popełniam największe błędy i jak nauczyć się ich unikać.

    Justyna Szczepanik Jestem młodą mamą, w tej chwili szukam sposobu na niezależność nie tylko finansową,ale także uwolnienie się od wpływu innych ludzi. Narazie poszukuję miejsca w którym będę dobrze zarabiać.

        I kolejna moja inwestycja w "uświadamianie" finansowe. Prosta, zwięzła i bardzo praktyczna.

    Robert Szymczak właściciel firmy

        książka którą kupiłam jest bardzo interesująca. "inteligentne oszczędzanie" to rady proste, zwyczajne ale tak trudno do nas na co dzień docierające. dzięki tej lekturze zrozumiałam,że aby oszczędzać należy zacząć od maleńkich szczegółów a osiągniemy wtedy zamierzony przez nas cel czyli wiecej gotówki w naszych portfelach...

        Większość informacji pokrywa się z publikacją budżet domowy pod obstrzałem. Myślę, że wydawnictwo niepotrzebnie łączy obie publikacje w pakiet, ponieważ wystarczy jedna z nich ale czego nie robi sie dla pieniędzy.

    Rafał Garlicki prowadzę własną firmę

        Modny ostatnio temat ujęty w przystępnej formie z praktycznymi uwagami.

    Aleksander Wójcik elektryk

        Książka napisana jest prostym językiem, co ułatwia jej czytanie i przyswojenie wiedzy w niej zawartej. Polecam tą książkę nie tylko za względu na język jakim została napisana, ale również na jej wartość merytoryczną, która pomaga w organizacji oszczędzania.

    Kamil Stenzel Student

        No cóż , w zasadzie nic nowego ,wszystko to rzeczy oczywiste ale nieźle poukładane i pomocne ,można powiedziec ,że główne wątki zostały poruszone . W sumie brak tylko jednej kwestii a mianowicie oszczędzania na produktach bardzo wysokiej jakości np.odzież,meble,materiały budowlane,energooszczędne technologie grzewcze,obuwie,zdrowa żywnośc . Oszczędzanie w tym przypadku ma charakter długoterminowy a nie doraźny. Kupując produkty spożywcze najwyższej jakości,naturalne, zdrowe (trudno zdobyc) w dłuższej perspektywie nie tylko podwyższymy sobie komfort życia ale i oszczędzimy na kosztach leczenia ,szczególnie w naszym kraju - gdzie darmowa służba zdrowia nie istnieje.Co do oszczędzania na energooszczędnych technologiach , warto inwestowac w nowe rozwiązania tj. ogrzewanie budynków pompą cieplną (geotermalną)czy kolektorami słonecznymi bo choc inwestycje są dośc drogie , to w efekcie po latach pozwalają wiele zaoszczędzic .

    Piotr Figurski marynarz nie tylko słodkich wód

Spis treści:

 • WSTĘP
 • BYCIE SKNERĄ MOŻE BYĆ FASCYNUJĄCE!
 • RADOŚĆ Z NIEPOSIADANIA
 • PO PIERWSZE — POSPRZĄTAJ
 • LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ
 • ZESTAWIENIE WYDATKÓW
 • PLANOWANIE WYDATKÓW
 • KAIZEN OSZCZĘDZANIA
 • NAWET NIE WIESZ, CZEGO CI BRAKUJE...
 • POZOSTAĆ W DOBREJ FORMIE
 • PUBY, RESTAURACJE, IMPREZY
 • NAPIJ SIĘ PIWA, ALE NIE KUPUJ BROWARU
 • ŻYWNOŚĆ I NAPOJE
 • WODA I ENERGIA ELEKTRYCZNA
 • KARTY ZNIŻKOWE I ZBIERANIE PUNKTÓW
 • KONTO OSOBISTE
 • KREDYTY
 • DNI BUDDYJSKIE
 • TE OKROPNE (I DROGIE) PAPIEROSY...
 • UWAGA NA PROMOCJE
 • KOSMETYKI, CZYLI CZEGO NAPRAWDĘ POTRZEBUJE TWOJA SKÓRA
 • NIE RÓB Z LOGO BOŻKA
 • KILKA DODATKOWYCH TRIKÓW DLA SKNER
 • ZAKOŃCZENIE


Cena wersji elektronicznej: 9,00 PLN
 

Inteligentne oszczędzanie

Warto przeczytać


Niesprawiedliwa przewaga


Finansowy spokój

CZWARTA DROGA. Przełom w budżecie domowym.

CZWARTA DROGA. Ulepszony System Finansów Osobistych
 
Mądry bogaty dom
 
Budżet domowy pod ostrzałem
Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej

Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej
 
Jak być kobietą zadbaną finansowo

Finansowy Geniusz