Neden Polonca (Lehçe) ?

            Öncelikle Polonca ( lehçe ) dilini ne sebepden dolayı öğrenmek istiyorsun ? bu sorunun cevabını  bilmemiz gerekir. Günümüzde artık öğrenmesi zorunlu  hale gelen ingilizce dünya dili sayılmaktadır ingilizcenin sana ne yararı olur ? turist olarak bir ülkeye gidersin iyi kötü  ingilizce bilen bulur iletişim kurarsın, ticaret alanında yabancılarla iletişim kurarsın, iş başvrularında CV artı kazandırır vs. bu şekilde bir çok şey sayabiliriz ama şunu unutmamak gerek ki artık ingilizce  hemen hemen herkez biliyor fakat yeni bir dil yeni lisan sana herzaman artı puandır ikinci bir dil olarak benim tercihim Polonca yani lehçe çok köklü uzun yıllar hükmü sürmüş bu dil yeni avrupa üyesi olmuş bir ülke .
        Herşeyin hızla geliştiği bir ülkeden  bahsediyoruz. Hepimiz bilirizki avrupa türklerin ikinci vatanı haline gelmiştir. Bir Almanya , Hollanda, Fransa  vs. gibi ekonomisi üst düzey ülkelerde türklerin söz sahibi olcak kadar çok türk vatandaşlarınımız bulunmakta yeni nesillerin buralar gidip iş kurma ticaret yapmak artık çok zorlaştı birçok firmanın olması  rakiplerin çok olması demek oluyor buda senin işlerini düşüncelirini zorlaştırıyor.
         Polonya evet polonyaya pek çok türk firmalarının heniz girmemiş olması çok şaşırtıcı ama biliyoruz ki ilerliyen yıllarda türkler için yeni yatırım alanları olcak daha yep yeni bir avrupa ülkesi ekonomisi git gide güçlenen bir ülke önce öğrenmek istedimiz dilin ülkesini iyi tanımaloyız ki  dilini öğrenmekten zevk allalım zevk almadığın hiç birşeyden başarı bekleyemezsin.
        Öğrenmek istedin dil sana ne katıcak ne kazandıracak ne gibi yararı olcak bunları hesaba katalım ki öğrenme isteğiniz hevesiniz artsın.
        Herkezin düşüncesi idaelleri yapmak istedikleri farklı olduğundan kendi kendine düşünerek ben neden bu dili öğrenmeliyim demelisin bu sorulara ne kadar cevap bulursan öğrenmeye o kadar istekli olursun şimdi soruyorum Gerçekten Öğrenmek istiyorumusun? EVET - HAYIR

Polonya

Comments