Ozan Pages


Yazılarım...

Yazı: Warcraft III (Strateji Oyunu,Strategy Games)

Strateji oyunlarını çoğu kişi çok seviyor.(benim gibi) Çoğu strateji oynunun temeli aynıdır. Mesela bir ülke, ırk, şehir ve benzeri şeyler kurarsın sonra işçiler ve askerler çıkartırsın tabi bu sadece insan tabanlı strateji oyunlar için, sonra düşmanınla stratejik planlar içerisinde hareket edip onu bu bölümde tarihe gömmeye çalışırsın. Ben burda şimdi çoğu strateji oyunları sevenler bilir  WarCraft III (3) 'ü tanıtıcam.Devamı için buraya tıklayın...

 

Yazı: Internet Browser

Gün geçtikçe artan internet kullanımı internet yazılımarının da artmasına ve genişlemesine yardımcı oluyor. Bildiğiniz gibi interneti kullanmak için internet browser ' larına yani internet tarayıcılarına ihitiyacımız bulunmakta. Bu tarayıcalardan bilindik; Internet Exploler 8,Mozilla Firefox 3, Opera 9, Maxthon, Safari ve bunun gibi bir sürü tarayıcı. Ama bunlardan hangisi güvenli,kullanışlı, hızlı ? Ben bunları katagoriler halinde yazıcam.

Güvenlik:
Bence güvenli olan tarayıcılar Firefox , Opera , Maxthon.
Ama Firefox bu üçü arasından sınıfta kalabilir.

Kullanışlılık:
Nerdeyse tüm tarayıcılar kullanışlı. ama arasında bir tanesi daha kullanışlı oda Firefox.
Hızlı:
Hızlılık bakımından tek geçeceğim tarayıcı (browser) Safari 'dir.Ama safarinin teksorunu bazı karakterleri iyi gösterememesidir. Onun ardında tabiki Mozilla Firefox geliyor.

bu verilere bakarsan en iyi browser Mozilla Firefox 3. Ama not olarak sakın Internet Explorer' ı silmeyin o bir kenarda kalsın zararı dokunmaz bazen yararı bile dokunabilir. Ayrıca birden çok browser kullanabilirsiniz mesela benim PC'mde toplam 4 tane browser var ama bunun sayısı ihtiyaca göre değişir siz isterseniz uygun olarak Mozilla Firefox ile Internet Explorer'ı beraber kullanın.