Персональний блог заступника директора з навчально-виховної роботи та учителя історії Колеснікової Людмили Іванівни |
70 років подвигу
Далеко відійшли від нас роки Другої світової війни, але ми не забуваємо тих, хто віддав життя за наш сьогоднішній день. Своєю відвагою живуть у наших серцях герої. Микола Рігачін в головну хвилину свого життя знехтував смертю в ім’я життя. 21 січня 2015 року виповнилося 70 років подвигу героя. 10 квітня 1945 року йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу – посмертно. Саме в цей пам’ятний день у Злинській загальноосвітній школі № 2 І-ІІІ ступенів пройшов урок мужності «Хвилина життя». На заході був присутній онук героя, який нині проживає у селі Злинка, Шевченко Микола Володимирович. Гість разом з учнями 8 класу відвідав шкільний музей бойової слави, де учениця 9 класу Стаднік Олександра провела тематичну екскурсію, присвячену пам’яті нашого земляка, уродженця далекої Карелії. На уроці мужності учні пригадали сторінки біографії та розповіли про останні хвилини життя героя. Микола Іванович Рігачін загинув у бою за визволення польського міста Крайцбург (нині Ключборк). Він закрив своїм тілом амбразуру, з якої строчив німецький кулеметник і повторив подвиг Олександра Матросова.
Онук героя Микола Володимирович розповів учням, як дізнався про подвиг свого діда. Адже він підтримував тісний зв'язок з Анатолієм Гордієнком, який дослідив історію життя і написав повість про героя Радянського Союзу Миколу Рігачіна «Хвилина життя». Микола Володимирович отримав від автора у подарунок друге видання цієї книги під час перебування на службі у Афганістані з надписом: «Николаю Шевченко – Ригачину славному советскому солдату, не посрамившему полковое знамя в далёком Афганистане, на добрую пам'ять о его дедушке Герое…» . Після служби в Афганістані Микола Володимирович відвідав Петрозаводськ (Батьківщину героя) на запрошення Анатолія Гордієнка, який на той час був головним редактором Карельського телебачення.
Під час заходу учениці Крижановська Олена та Безпрозвана Оксана в пам'ять про подвиг у роки страшної далекої війни виконали пісні «Журавлі» та «Боевые ордена». Наприкінці уроку мужності хвилиною мовчання вшанували пам'ять Миколи Івановича Рігачіна та поклали квіти до меморіальної дошки, розташованої на шкільному подвір’ї.
Безсмертна у віках справа, яка підіймає людину на такий подвиг. І поки є на землі поняття "обов'язок", "совість", "честь", "Батьківщина", подвиг Миколи Івановича Рігачіна не буде забутий.