XVII.Pécsi Művészeti Tábor időpontja zenészeknek és általános iskolás drámásoknak 2017.augusztus 21-25., táncosoknak és leendő 9.osztályos drámásoknak 2017.augusztus 26-30.

A zenész jelentkezés lezárult.

Részletes információk itt olvashatók.







XIV. PÉCSI MŰVÉSZETI TÁBOR


Információk :

Helyszínek:
· Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium (foglalkozások)   Pécs, Radnics u. 9. Telefon: 72/517-950
·  Maláta Étterem (ebéd, vacsora) Pécs, Xavér u. 19.
· Hajnóczy József Kollégium (szállás és reggeli)  Pécs, Kodály Z.út 20/A

Helyi közlekedés:
- Az iskola, a kollégium és az étterem között csoportosan, tanári kísérettel gyalog közlekedünk.
- Az étterem és a kollégium is az iskola mellett található.





Részletes program zenész résztvevők számára:       

2017.augusztus 20.vasárnap
            16:00 – 19:00 között szállást igénylő tanulók érkezése a kollégiumba, regisztráció, elhelyezkedés 

2017.augusztus 21., 22., 23., 24.
            7:45              A nem bentlakó tanulók érkezése az iskolába, regisztráció az iskola előterében 
            8:00              I. csoport reggeliztetése  a kollégiumban
            8:30              II. csoport reggeliztetése a kollégiumban
            9:00              A XVII.Pécsi Művészeti Tábor megnyitója és a résztvevők tájékoztatója a hangversenyteremben (csak hétfőn, a többi napon beosztás szerinti foglalkozások)
            9:30              Résztvevő növendékek és hangszeres tanárok találkozása, az egyéni hangszeres foglalkozások időpontjának beosztása 
                                (a zenei tantermekben külön kiírás szerint)                        
            10:00            Szolfézs (1-es csoport a 404-es teremben, 3-as csoport a 403-as teremben, 5-ös csoport 406-os teremben, 7-es csoport 401-es teremben) * 
            11:00            Szolfézs (2-es csoport a 404-es teremben, 4-es csoport a 403-as teremben, 6-os csoport 401-es teremben, 8-as csoport 406-os teremben) * 
            13:00            I. csoport ebédeltetése a Maláta Étteremben
            13:30            II.csoport ebédeltetése  a Maláta Étteremben
            14:30-16:00   Kóruspróba az előadóban / Gitárzenekar a 308-as teremben
            14:30 -16:45   Fúvószenekari próba a hangversenyteremben / Vonószenekari próba 15:00 - 17:00 -ig a 241-es teremben 
            17:00            Sport a tornateremben
            19:00            Vacsora a Maláta Étteremben
            20:30            Esti dráma játszóház a kollégiumban * 


2017.augusztus 23-án szerdán délután meglepetés program :-)

            
augusztus 25. péntek
            8:00         I. csoport reggeliztetése  kollégiumban
            8:30         II. csoport reggeliztetése zenészek a kollégiumban
            9:00         Zenészek főpróbái a hangversenyteremben 
            11:00       A drámás résztvevők záró programja és a zenész résztvevők hangversenye a hangversenyteremben 

Zeneművészeti program 
foglalkozásai, csoportbeosztás:
          
Egyéni hangszeres órák
Augusztus 21-től augusztus 24-ig egyéni hangszeres órákat  tartunk az egyéni órabeosztás alapján.
Hangszeres szaktanáraink augusztus 21-én 9:30-kor a csoportos foglalkozások figyelembevételével osztják be az egyéni hangszeres órákat. 
Kérjük, hogy a megnyitót követően minden hangszeres tanuló jelenjen meg az alábbiakban kijelölt zenei teremben.
A tábor ideje alatt lehetőség nyílik a hangszeres gyakorlásra azokban a zenei termekben, ahol nem tartunk foglalkozást.

Az egyéni órabeosztások aug.21-én (hétfőn) 9:30-kor az alábbi termekben lesznek:
 hegedű: Adorján Zsófia                 (115-ös terem)
Fejes Laura Réka
Németh Júlia
Strano Angelika





hegedű: Papp Gábor                      (114-es terem)
Berti Franciska 
Horváth Eszter Julianna
Sütő Boglárka
Bene Dávid
Antal Kristóf


cselló: Szakács Viktória              (115-ös terem)  
Mireider Ferenc
Kovács Adelina
Illés Dorina

magánének: Berényiné Hardi Aliz    (406-os terem)
magánének: Nemes-Horváth Orsolya   (406-os terem)
Kollár Diána    klarinét, magánének






gitár: Straub Tamás,Tóth Álmos     (401-es terem)
Török Csongor
Blága Kristóf Károly
Androsics Anett
Bátai Lilla
Gergely Orsolya Anna
Polgár Krisztián
Gyöngyösi Ferenc
Fetzer Lili





fuvola: Szeléndi Zsuzsanna            (118-as terem)
fuvola: Huszár Eszter                       (118-as terem)
Csutak Tilda
Kardos Fruzsina
Szennai Rebeka Mária
Ritter Regina

Krájer Lilla
Völgyi Boglárka
Szemelyácz Hanna
Hégely Nóra
Szirmai Bernadett Anna
Csirke Míra
Varga Sára
Szép Alfréd
Perei Nóra
Győri Anna
Batka Csenge
Kaiser Luca
Kiss Viktória Eszter





oboa: Kothencz Melinda                    (210-es terem)
Bíró Inez Napsugár





orgona: Köcsky Tibor                       ( 119-es terem)
Osvald Otília    zongora, orgona
Werner Lilla Anna


ütő:Bánky Géza                                   (112-es terem)

Ferenczy Enikő Auróra
Karácsony Áron
Gombos Csongor









klarinét: Radics Miroslav                (116-os terem)
klarinét: Laduver Mihály                (116-os terem)
Vidus Georgina
Kollár Diána    klarinét, magánének
Hargitai Réka
Ölveti Júlia Anna
Porkoláb Bori
Pál Virág Vivien
Csőszi Csenge
Sterner András



fagott: Dr.Herpay Ágnes       120-as terem
Pete Dániel
Illés Kata


szaxofon: Szendrői Zsuzsanna    (120-as terem)
Gáspár Zsombor
Takács Levente
Németh Gréta
Mátyus Anna
Gazda Inez
Havasi Kristóf János
Horváth Hajnalka
Gombos Marcell




zongora: Ancil Anita                        (104-es terem)
Iloskics Fanni
Ziegenheim Luca
Ferencz Péter





zongora Forgó György                     (105-ös terem)
Máté Alexandra
Varga Nadin
Vörös Zsolt




zongora: Megyimóreczné Schmidt Ildikó (106-os terem)
Osvald Otília  zongora, orgona
Babic Bíbor
Herman Dalma
Kecskeméti Endre 
Tóth Zsolt
Németh Vilmos
Kemény Zsombor
Kemény Johanna
Német Ferdinánd
Czapák Réka
Tirk Zsófia Ágnes
Horváth Dóra
Maros Bojána
Horváth Apor Boldizsár



zongora: Petőcz Zsuzsanna            (105-ös terem)
Kéthelyi Gergely
Rónai Ákos Balázs

trombita: Mátyás Tibor , Solymosi Péter (109-es terem)
Szendrei Bálint
Szilágyi Máté
Horváth Bence
Tálos Gergő Zoltán
Szőke Viktória
Lovász Benjámin
Kovács Dániel
Hahn Márton
Pingált Zalán
Kéthelyi Gergely
Kuti Gergő
Kemény Kristóf


kürt: Kreka László,                           (113-as terem)
kürt: Szilágyi Lajos                          (113-as terem)
Kovács Dominik
Németh Máté
Szolga Adrián Attila
Török Luca



harsona: Barkóczi László                  (306-os terem)
Szabó Luca
Somogyi Bence
Szalai Hunor Tamás
Zsebeházi Mátyás
Illés Petra Liza
Kéthelyi Anna
Szente Tamás
Kaluczky Zoltán    tenorkürt
Drahos Botond
Tarlós Bence



tuba: Beregi András                          (308-as terem)
Kálmán Benedek

harmonika: Kéméndi Tamás           (253-as  terem)
Réger Henriett
Kramm András



Szolfézs órák
A szolfézsfoglalkozásokon szükség lesz ceruzára, radírra és egy ötvonalas füzetre.

Szolfézs órák
at augusztus 22-én, 23-án, 24-én és 25-én tartunk az alábbiak szerint:
 1.csoport, 10.00 óra
406-os terem, Tóth Emília

2. csoport, 11.00 óra
406-os terem, Tóth Emília

 3. csoport, 10.00 óra
401-es terem, Harmat Katalin

4. csoport, 11.00 óra
401-es terem,  Harmat Katalin
 5. csoport, 10.00 óra
403-as terem, Győrffy István

6. csoport, 11.00 óra
403-as terem, Győrffy István

 7. csoport, 10.00 óra
404-es terem, Bontovics Jánosné Rába Mária

8. csoport, 11.00 óra
404-es terem,  Bontovics Jánosné Rába Mária





Kóruspróba
14:30 - 16:00
Bártfai Zsuzsanna a hangversenyteremben
Névsor:   Osvald Otília, Werner Lilla Anna, Iloskics Fanni, Máté Alexandra, Varga Nadin, Babic Bíbor, Herman Dalma, Kecskeméti Endre, Tóth Zsolt, Kéthelyi Gergely, Réger Henriett, Kramm András, Németh Vilmos, Kemény Zsombor, Kemény Johanna , Ziegenheim Luca, Német Ferdinánd, Ferencz Péter, Czapák Réka, Tirk Zsófia Ágnes, Horváth Dóra, Rónai Ákos Balázs, Maros Bojána



Képző-és iparművészeti program
:





Táncművészeti program:

táncművészeti pályára felkészítő képzést indítunk leendő 7. és 8. osztályos növendékeknek. A tábor során hangsúlyos szerepet kap a speciális tánctechnikai fejlesztés, elősegítve a résztvevők saját adottságai szerinti képességfejlesztést. A fiatalok betekintést kaphatnak képzésünkbe, megbizonyosodhatnak pályaválasztásuk helyességéről. 


Részletek az alábbi linken olvashatók:


http://www.pecsimuveszeti.hu/tancmuveszet/tabor/


A tábort bemutatóval, tájékoztatóval zárjuk.

 

Táncos foglalkozások:


Testtudat fejlesztő gimnasztika 60p

Klasszikus balett alapok 90p

Moderntánc kurzus 90p


A foglalkozásokat vezető tanárok:  Lovas Pál, Szigeti Oktávia, Nagy Írisz, Nűbl Tamara

A táncművészeti program résztvevői: 
Berkes Anna, Farkas Panna, Németh Janka Napsugár, Pilisi Míra, Makrai Máté, Kiss Csenge, Hercz Klára, Berényi Csenge Boglárka, Bánki Petra


A drámatagozat 
foglalkozásai, csoportbeosztás:
augusztus 
22-én, 23-án, 24-én és 25-én
            10:00        Kreatív zenei foglalkozás a hangversenyteremben 
            11:00        Dráma tagozatosok foglalkozása a hangversenyteremben 
            14:00        Dráma tagozatosok foglalkozása a 136-os teremben  

Résztvevők: 

Amrich Máté, Novreczky Flóra, Hűvös Barbara, Gellén Hunor, Petrik Panka, Tóth Luca Anna, Nyitray Ágnes, Bori Dorottya Anna, Mayer Hedda

A foglalkozásokat vezető tanárok: Bánky Géza, Bagossy László

                                                              

Nyitott, szabadon választható programok:

** Felhívjuk résztvevőink figyelmét, hogy az alábbi programokon azok a tanulók is részt vehetnek, akik a jelentkezéskor nem jelöltek meg szabadon választható foglalkozást, rendezvényt.


**






** Sport 
augusztus 
 22-én, 23-án,
24-én és 25-én  17 órától
Varga Csabáné Zakariás Emőke és Szabó Dávid a tornateremben
Kérjük, hogy a sportolni vágyó résztvevők hozzanak magukkal erre alkalmas öltözetet.



** Esti dráma játszóház 
augusztus 
 21-én, 
22-én, 23-án, 24-én  20:30-tól
        



                
Szeretettel várjuk nyitott, szabadon választható programjainkra, 
valamint a zeneművészeti képzés záró eseményére a résztvevők szüleit, tanárait, hozzátartozóit és az érdeklődőket.