אתר סקראץ' צ'יגעון המחודש

סקראץ' בקלי קלות !


כניסה לערוץ יוטיוב של סקראץ' צ'יגעון

לומדים סקראץ' בבית-ספר? שמעתם על סקראץ' מחברים?  רוצים ללמוד לבנות משחקים מגניבים בקלי קלות? הגעתם למקום הנכון. באתר סקראץ' צ'יגעון תמצאו הדרכה מבוארת ומפורטת מהצעד הראשון בסקראץ', דרך תסריטים מתקדמים, שיעורים מודרכים, ועד ליווי פרויקטים שלמים.

באתר סקראץ' צ'יגעון תמצאו גם הרבה טיפים ורעיונות, שישפרו את היכולת שלכם להגשים את הרעיונות שלכם. תוכלו גם לשלוח בקשות לייעוץ ועזרה.

סקראץ היא סביבת יצירה חינמית המאפשרת תכנות ללא הצורך בלימוד כתיבה טכנית, אך כדי לתכנת בסקראץ' צריך ללמוד לא רק "איך עושים" או "איפה לוחצים", אלא גם ובעיקר צריך ללמוד לחשוב כמתכנת!

מהבחינה הזאת - אין תכנות בסקראץ' שונה מתכנות בשפת ג'אווה, C או בכל שפת תכנות אחרת. עשו מאמץ, וקראו את החלק "חושבים לפני" בו ננסה להבין כיצד הופכים רעיון לתכנה עובדת.

סקראץ' פותחה על-ידי מעבדת המדיה של MIT בארה"ב במסגרת קבוצת
Life long Kindergarden בהנחייתו של פרופסור מיטש רזניק (ציטוט  מאתר פרויקט סקראץ' ישראל). 

תכנת סקרץ' אמינה, בטוחה, ונמצאת בשימוש בבתי ספר רבים בארץ ובעולם. מידע נוסף על התכנה ועל יוצריה אפשר למצוא בקישורים בסוף לשונית "התקנה"

שאלות? בעיות? רעיונות? הערות והארות? אשמח לשמוע מכם. בהצלחה

מה באתר?


באתר חמישה חלקים. זה מה שמצאו בכל חלק:

צעדים ראשונים -

בחלק זה תמצאו הדרכה והכוונה בעשיית הצעדים הראשונים עם סקראץ' מהתקנת סקראץ', דרך התמצאות במרחב המגרש, עבודה עם תלבושות ודמויות, ועד צעדים בסיסיים בבניית תסריט.

חושבים לפני -

בחלק זה תמצאו כמה מילים על דרך החשיבה של מתכנת מחשבים.

בסוף העמוד תמצאו פרויקט דוגמה, הממחיש איך הופכים רעיון טוב למשחק עובד.

נושאים מתקדמים -

כאן תוכלו לשכלל את יכולת בניית התסריטים בסקראץ' עם כלים כמו שימוש במשתנים, עבודה עם רשימות, תנאים מורכבים ועוד.

שיעורים מודרכים -

בחלק זה תמצאו שיעורים מודרכים לבניית פרויקטים מגוונים בסקראץ'. בכל פרויקט ושיעור תלמדו עוד על דרך החשיבה של מתכנת, ועל יכולת המתכנת לבצע תכנית לפי רצון. השיעורים ממוינים לפי נושא ודרגת קושי

מילון פקודות - 

בחלק זה תמצאו הסבר קצר לכל הפקודות הקיימות בסקראץ'.