Úvod

Plaisirs de Musique je soubor, který se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období na dobové nástroje.
Pod uměleckým vedením Jana Čižmáře se věnuje interpretaci hudby od 15. do 19. století. Jeho členové jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu.
Projekty, na kterých ansámbl účinkuje, jsou jednak čistě hudební, zahrnují však také spolupráci na operních realizacích, recitály se zpěváky, herci i tanečníky.


Nejbližší akce:

10. 12. 2015 v 19:00 Vánoce ve Versailles (Rytířský sál zámku Pardubice)
Hudba období Vánoc z doby Ludvíka XIV., Krále slunce. Letošní koncert navazuje na tradici předvánočních koncertů v cyklu Barocco sempre giovane. V minulých letech zazněla vánoční hudba česká, německá a italská. Tentokrát se posluchači mohou těšit na francouzskou vánoční hudbu z doby Krále slunce Ludvíka XIV.
V programu zazní orchestrální zpracování lidových koled Marc-Antoine Charpentiera, i adventní a vánoční moteta z per slavných skladatelů jako Jean-Baptiste Lully nebo André Campra. Vystoupí Dora Pavlíková - soprán, Markéta Cukrová - mezzosoprán, Jean-Sébastien Beauvais (FR) - kontratenor, Plaisirs de Musique, um. vedoucí Jan Čižmář.

11. 12. 2015 Vánoce ve Versailles (Brno)
13. 12. 2015 Vánoce ve Versailles (Hradec Králové)