початок

Вітаємо! Цей сайт присвячено старовинній українській ком'ютерній грі  «Пригодам піонерки Ксені».

"Пригоди" з'явилися 1991 року в Чернігові завдяки команді програмістів та дизайнерів, яку, виходячи з документації до гри, очолював пан Юрій Лесюк. Сама гра є модифікацією ("хаком") давнішого платформера The Adventures of Captain Comic від Майкла (у титрах гри --- Михайла) Деніо. Попередні дані свідчать, що «Пригоди піонерки Ксені» були першою україномовною грою на PC, а можлово --- і першою справжньою грою українською мовою взагалі, хоч це й важко встановити.

Власне, тут ми підходимо до головної проблеми при розгляді нашого об'єкта: попри очевидну історичну цінність та славу (чимало людей чули про «Пригоди» чи навіть пам'ятають її як "гру дитинства") цієї непоганої, загалом, гри, в інтернеті матеріалів про «Ксеню» майже нема. Одне з призначень цього сайта --- зібрати в одному місці та проорганізувати всю інформацію, як є про цю незвичну гру, наголосивши на цікавому.

Ви також не дарма прийшли до нас, якщо ви хочете заграти у «Пригоди піонерки Ксені» на вашому комп'ютері. Для цього ви можете завантажити з сайта версію для сучасних комп'ютерів.