Co se děje nového?

26. září 2020 proběhl první ročník festivalu pěveckých sborů ve Sboru Božích bojovníků v Táboře. Festival založila sestra farářka Kamila Lukasová u příležitosti 100. výročí založení Církve československé husitské a 600 let města Tábora. Festival se konal pod záštitou starosty města Tábora Štěpána Pavlíka a patriarchy CČSH Tomáše Butty. Ratměřický pěvecký sbor Jordánek se účastnil jako jeden ze čtyř sborů. Dále vystoupili Sbor M.Jakoubka ze Stříbra, Pěvecký spolek Hlahol z Tábora a Bacha, baby z Příbrami. Pěvecký sbor Jordánek přispěl k této významné události svým padesátým vystoupením. Díky všem statečným na straně pořadatelů i účinkujících i těm, kteří s námi byli ve svých myšlenkách a pro které jsme také zpívali!

Fotodokumentace je přiložena ve spodní části stránky.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________V jednom dni, 21.12.2019 vystoupíme na dvou místech - pokaždé v kostele Sv.Havla - v Ratměřicích od 11:00 hodin a ve Střezimíři od 14:30 hodin.
Těšíme se na vaši návštěvu!!!Poslední vystoupení proběhlo 18.10.2019 v Křečovicích při mši svaté a uctívání ostatků svatého Lukáše.
Těšíme se na další vystoupení na Tři krále v Táboře, které je prozatím v jednání.

Srdečně vás zveme na slavnostní svěcení varhan a koncert v kostele Sv. Václava ve Voticích - 27. září 2018 od 17 hodin.
Varhany po generální opravě vysvětí Otec Piotr Henryk Adamczyk. Zazní proslov pana starosty Jiřího Slavíka a krátká přednáška o varhanách diecézního organologa Štěpána Svobody, který objasní celý proces rekonstrukce nástroje.

V rámci programu koncertu vystoupí Chrámový sbor Votice pod vedením sbormistryně Anny Kubišové, na nově opravený nástroj přednese varhanní skladby a improvizace Josef Kšica, regenschori katedrály Sv. Víta v Praze.

V oddíle Dokumentace koncertů a vystoupení naleznete seznam všech dosavadních vystoupení Pěveckého sboru Jordánek.

Pěvecký sbor Jordánek pokračuje ve své činnosti a těší se na další setkání při vystoupeních. 

Koncerty se doposud uskutečnily v Miličíně, Střezimíři, Odlochovicích, Voticích a Ratměřicích.
Děkujeme všem za pozvání a těšíme se na další setkání s hudbou a zpěvem.

Opět se rozezněly hlasy pěvců 16.10.2016 v ratměřickém kostele sv. Havla.
Při doprovodu mše od 14:00 hodin zazněla díla českých autorů.

Pěvecký sbor Jordánek vystoupil dne 16. dubna 2016 při slavnosti svěcení zvonů v Libouni. Mši svatou celebroval Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, primas český.

K této příležitosti pěvecký sbor Jordánek připravil dvě nové skladby:
Chorál Sv. Václave - autor Jindřich Jindřich a
Die Glockenmelodie in der Kirche zu Berghall - autor Jean Sibelius

Na podzim roku 2015 pěvecký sbor Jordánek nastudoval novou skladbu renesančního autora Heinricha Isaaca: Innsbruck, ich muss dich lassen.
Tuto skladbu poprvé uvedl 17.12.2015 v Husově sboru ve Voticích ve spolupráci s žesťovým kvintetem Milana Včeláka. Dále na samostatném koncertě sboru v Ratměřicích v kostele sv. Havla, dne 19.12. a na prvním koncertě pěveckého sboru mimo okolí Votic ve Střezimíři, dne 26.12.2015.

Těšíme se na další společné zkoušky v roce 2016!!!
Čeká nás renesanční klenot tentokrát autora Orlanda di Lassa: Matona mia cara.
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
ċ

Zobrazit Stáhnout
  178 kB verze 1 27. 9. 2020 2:05 Sylva Stejskalová
ċ

Zobrazit Stáhnout
  155 kB verze 1 27. 9. 2020 2:05 Sylva Stejskalová
ą

Zobrazit Stáhnout
  1546 kB verze 1 12. 3. 2016 0:19 Sylva Stejskalová
Comments