Podróże małe i duże

Kraje alpejskie i śródziemnomorskie

Od trzynastu lat jeździmy tam prawie co roku. Pierwsza wyprawa (1997) prowadziła przez Bawarię, dolinę rzeki Salzbach (wodospady Krimmler),  Wysokie Taury, Dolomity, Wenecję, Florencję, Monako, Prowansję (bardzo mi się podoba), okolice Chamonix w tym chodzenie po lodowcu Mer de Glace, dalej widok na Matternhorn, lodowiec Rodanu, Lichtenstein i na końcu wodospady Renu.

(na mapie zaznaczono tylko trasy wykonane własnym samochodem - przy podróżach samolotem  w miejscu docelowym korzystamy już tylko z wypożyczonych samochodów)

Druga wyprawa (98) wiodła przez Strasbourg, Lyon, dolinę Ardeche, Avignon, Pont du Gard, Carcassone, Pireneje do Costa Brava (Tossa de Mar). I z powrotem przez Gorges du Tarn, Masyw Centralny, Vichy, Luxemburg i dolinę Mozeli.

Trzecia prowadziła (99) po przez Góry Jura, Grenoble, Die, Sisteron, Ponteves, St. Tropez, Masyw Luberon, Castellane, Col de Menee, Belfort i dalej przez Góry Jura raz jeszcze do Szczecina.

Czwarta (2000) to znów Bawaria (Zamek Neuschwanstein), Tyrol,  Passo dello Stelvio, Jezioro Como, Turyn, Modane, Col du Galibier, Jezioro Serre-Poncon, Digne, Gorges de Dalius, Gorges de Cians, Nice, Grasse do Tavernes. Tam mieliśmy bazę wypadową odwiedzając: Marsylię, Mont Ventoux, Roussilion, Cotigniac, Barjols. Dalej wracaliśmy przez les Mees, Col du Festre, Grenoble znów do Bawarii (Solnhofen) i do Szczecina.

W grudniu 2000 odbył się wypad na Teneryfę. Wróciliśmy z bogatym łupem w postaci bazaltów i andezytów oraz pięknych slajdów

W roku 2001  zdarzyły się cztery wyjazdy: na Majorkę w kwietniu, do Słowenii w czerwcu,  i jak zwykle do Prowansji we wrześniu (po drodze załapaliśmy się na Masyw Centralny) . A w listopadzie na Cypr by oglądać ofiolity.

Rok 2002 właściwie był rokiem bez dalszych wyjazdów.

W 2003 w maju była Kreta, a pod koniec sierpnia wyjazd w Alpy ( Dolomity) i na Korsykę. W listopadzie padło na Turcję, a dokładnie na okolice Alanyi.

W lutym 2004 odwiedziliśmy Maderę.
We wrześniu samochodem  najpierw pojechaliśmy do Eifel w Niemczech (tu była baza w Bitburgu - na jeden dzień wypad do Luksemburga i odwiedzenie  miejsc ostatniego wulkanizmu w tym rejonie). Potem na 9 dni do Prowansji (tu baza w les Omergues koło Sisteron). Między innymi pływaliśmy także w rzece Verdon w Grand Canyon du Verdon. W drodze powrotnej znów Eifel z odwiedzeniem Trieru i Kolonii, a potem na kilka dni nad kanał Kiloński i Morze Północne (okolice Rendsburga i Vollerwiek).
W listopadzie tygodniowy pobyt w Andaluzji z wypadami do Gibraltaru oraz Ceuty w Afryce.

W roku 2005 (luty) naszym pierwszym odwiedzanym miejscem był Egipt.
W czerwcu oglądaliśmy Słońce w zenicie na Lanzarote.

Stara strona

 W 2005 doszło też do innych zmian. Pojawiła się nowa podróżniczka w rodzinie.

 W 2006 razem byliśmy na Majorce (w maju) i w Turcji (we wrześniu)

W 2007 odwiedziliśmy Ibizę (w kwietniu),


Pokaz slajdów PicasaWebpod koniec maja miałem okazję odwiedzić Ukrainę,

Pokaz slajdów PicasaWebrazem bawiliśmy się  na Bornholmie (w sierpniu), a w grudniu polecieliśmy ponownie na Lanzarote.

W 2008 mieliśmy okazję podziwiać kolorowe klify Algarve oraz poznać trochę mniej znanych zakątków Andaluzji - okolice Riotinto, Aracena no i oczywiście Isla Cristina gdzie mieszkaliśmy.

W maju odwiedziliśmy Hallstatt , ale były to tylko 3 dni.

Pod koniec września Bułgaria na siedem  dni pobytu padło na Obzor  


Pokaz slajdów PicasaWebPoczątek grudnia to Gran Canaria - trochę słońca, trochę chmur, dużo plaży, wydm i górskich dróg.

Pokaz slajdów PicasaWebRok 2009 to trochę mniej wyjazdów ale coś tam zawsze było. W październiku wspólny (3) wyjazd na Majorkę.   

Pokaz slajdów PicasaWeb

Dwa razy było kwietniowo-majowo, a tym razem październikowo. Pogoda była fajna. Tylko w tym dniu kiedy wybrałem się na objazd wyspy akurat trochę padało i było pochmurno. Dlatego takie zdjęcia.


W grudniu prawie ostatnio jak co roku wylot na wyspy Kanaryjskie. Tym razem Fuerteventura

Pokaz slajdów PicasaWeb

I przyszedł rok 2010. I znów dwa wyjazdy. Wrześniowa Majorka

Pokaz slajdów PicasaWeb


i grudniowa Teneryfa


Pokaz slajdów PicasaWeb

wraz z Pico del Teide

Pokaz slajdów PicasaWeb


Rok 2011 to także dwa wspólne wyjazdy Rodos w maju

Rodosi Fuerteventura w grudniu. 


Fuerteventura 2011Był także indywidualny, po części służbowy wyjazd w lipcu do Szwajcarii


Szwajcaria 2011stat4ustat4u
Stara strona
Prowansja
Austria
Niemcy
Włochy
Francja
Szwajcaria
Teneryfa
Majorka
Słowenia
Cypr
Kreta
Korsyka
Turcja
Madera
Bornholm
Szwecja
Inne wyjazdy
Andaluzja
Egipt
Lanzarote

Nowe zdjęcia (od 2007)


IbizaUkraina

Bornholm

Lanzarote

Algarve

Andaluzja 2008

Austria - Hallstatt 2008

Bulgaria 2008

Gran Canaria 2008

Majorka 10. 2009

Fuerteventura 2009

Majorka 2010

Teneryfa 2010 i Pico del Teide

Rodos 2011

Szwajcaria 2011

Fuerteventura 2011