O Petru Brandejsovi - tedy mně:-)

Petr Brandejs (* 25.12.1969 v Náchodě) začal hrát v jedenácti letech na kytaru a krátce po vstupu do vodáckého oddílu Albatros v Novém Městě nad Metují na pětistrunné banjo Marma, které si původně koupil jeho bratr Pavel. Spolu začali hrát v oddílové skupině Bukanýři a poté založili Bluegrass Cwrkot

Petr pak prošel skupinami Nugget (Rakousko), vysokoškolskými Hello a Kosové už naladili, doprovázel Jacka Tottla a Rose Maddox, na jediném vystoupení si zahrál i s Billem Monroem. Působil v pražském E.G.Revivalu a v letech 1997-2005 hrál profesionálně s brněnskými Poutníky. Od roku 1995 do roku 2010 vedl svůj Petr Brandejs Band, který získal na prestižním celoevropském festivalu EWOB v Holandsku v roce 2001 cenu pro nejlepší skupinu. V roce 2009 se kvůli náhlému úmrtí banjisty Milana Leppelta vrátil do BG Cwrkotu.

Petr byl třikrát zvolen v anketě členů Bluegrassové asociace banjistou roku. V roce 1998 vydal Školu hry na pětistrunné banjo, a v roce 2008 DVD Pětistrunné banjo v českých country hitech. Dvakrát ročně organizuje bluegrassové dílny.

V současnosti žije v Bludovicích u Nového Jičína. Je ženatý a má dvě děti.