Сайт загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченко місто Запоріжжя

 

Наші школярі славляться своїм артистизмом та дзвінкими голосами, спортивними досягненнями та літературними талантами. Вихованці школи випробовують свої сили і соціально значущих проектах. В школі працює система учнівського самоврядування. Діти самі обирають форму роботи та намагаються самостійно контролювати процеси свого шкільного життя. 

Для того, щоб діти всебічно розвивалися, адміністрація школи знаходить можливості для введення додаткових навчальних дисциплін, таких як: друга іноземна мова (французька), історія рідного краю, вивчення ПК та правознавства, економіка – все те, що є необхідним для сучасної людини в майбутньому. 
     Виховання та навчання тісно пов'язані між собою, тому віддати першість одному з напрямів неможливо. Ось чому педколектив концентрую свою увагу на вихованні всебічно розвинутих, що заслуговують на повагу, громадян України.

1873 рік – в Олександрівській фортеці побудована гарнізонна школа

1878 рік – школа реорганізована в начальне училище

Наслідки Першої світової війни, Українська революція, та багато інших причин не змогли завадити початку будівництва майбутнього українського навчального закладу. І у 1917 р. завершилось будівництво одного шкільного корпусу закладу. Тоді ж було розпочато будівництво другого корпусу, котре завершилося 1918 року. Саме цей рік вважається початком заснування дитячої установи. Установа мала вигляд одноповерхового цегляного будинку. Це була початкова українська школа м. Запоріжжя, яка була розташована по вулиці Матроській,1. (До сьогоднішнього дня ця вулиця не збереглася. Вона знаходилася між вулицями Запорізькою і Українською. На даний момент школа розташована за адресою: вул. Героїв Сталінграду, 11.)