Vitajte!

...na stránkach festivalu fanúšikov scifi, fantasy, hororu a ďalších žánrov fantastiky - PegasCon!

PegasCon je stretnutie ľudí, ktorí majú radi filmy, knihy, hry a všetko možné, čo zapadá do žánrov fantastiky: fantasy, science-fiction alebo mystery či horor. PegasCon odvodzuje svoj názov od bývalého prešovského scifi klubu Pegas, ktorý bol aktívny v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch a taktiež v Prešove raz za čas organizoval otvorené stretnutia fanúšikov sci-fi a fantasy pod týmto názvom. Druhá časť slova (con) je skrátená forma slova convention, v preklade z angličtiny: stretnutie. Pegas síce už nie je aktívny, ale idea stretnutia je ešte stále živá...

Po obrovskom úspechu obnoveného Pegasconu v roku 2013 prichádzame s ďalśimi ročníkmi. V programe okrem klasických prednášok a rozhovorov nájdete aj nejaké prekvapenia. A možno bude zase aj divadelná hra.

PegasCon ponúkne počas jedného dňa svojim návštevníkom prednášky o fenoménoch žánrov fantastiky (napr. o seriáloch, filmoch, knihách), besedy s autormi kníh, premietanie vedecko-fantastických a fantasy filmov, hranie hier, workshopy a mnoho ďalšieho.

Stačí prísť!

PegasCon 2017 sa uskutoční 24. až 26. februára 2017 od 09:30 do 21:30 hod. v Prešove.