Domů‎ > ‎

Suchá, přístrojová, léčebná nebo medicinální pedikúra

Bezbolestný způsob ošetření nohou - bez použití skalpelu. Provádí se obroušením ošetřovaných míst frézkou se speciálními nástavci (diamantovými nebo z tvrdokovu). Nemůže tedy dojít k říznutí skalpelem nebo credem (žiletkou) a následným komplikacím. Je vhodná pro všechny, zvláště pak pro lidi s onemocněním žil, diabetem, ischémií, kardiaky, těhotné ženy, klienty s poruchou srážlivosti krve nebo užívající léky na ředění krve. Nedochází ke krvácejícím poranění kůže.
Tato metoda dokáže výrazně pomoci klientům se suchou popraskanou kůží, se zhrubělými nebo s vysokými nehty, s kuřími oky a s bolestivými otlaky. Výsledek je zřejmý již po první provedené pedikúře.
Díky systému čištění, desinfekce a sterilizace je zajištěna maximální hygiena při pedikérském zákroku. V době nárůstu chorob typu AIDS, TBC, žloutenky (Hepatitis B) je to proto velmi významné. 
Na rozdíl od klasické formy pedikúry mohou přístrojovou pedikúru absolvovat i lidé postižení cukrovkou, pro které není klasická pedikúra doporučována.

Suchá pedikura je hygienická!
 • Nástroje jsou dezinfikované a sterilizované.
 • Před samotným ošetřením se nohy dezinfikují.
 • Používají se papírové ručníky, ochranné rukavice a rouška.
 • Zákrok je prováděn přístrojem firmy Hadewe, který je tichý, vybavený účinným odsáváním prachu, vznikajícím při broušení. Nedochází k porušení citlivosti ani k poranění kůže.


Přístroj firmy Hadewe je tichý, s účinným odsáváním prachu vzniklého při broušení. Na každý zákrok a úkon jsou určey speciální frézy, které slouží ke zcela bezbolestnému ošetření, vyhlazení chodidel a nehtů a odstranění otlaků, ztvrdlé kůže, případně i kuřích ok. Bez narušení celistvosti kůže ošetří a dokonale vyhladí chodidla i nehty na vašich nohou. Na závěr ještě povrch vašich nehtů můžeme vyleštit.
Ošetření nohou je příjemné, bezbolestné a to i při ošetření bolestivých poranění nebo nohou s jemnou kůží se zvýšenou citlivostí. 
Při suché pedikúře není obnažena spodní citlivá vrstva kůže jako při klasické mokré pedikúře. Na chodidle zůstává tenká vyhlazená vrstva pevnější vrchní kůže. Díky tomu nedochází k rychlému obnovení otlaků. Výsledek ošetření nohou vám vydrží zpravidla 4 až 6 týdnů. 


Obr. 1 Přístroj Hadewe

Ošetření zahrnuje:
 • hygienickou očistu nohou (dezinfekce)
 • ošetření, vyčištění a leštění  nehtů
 • ošetření nehtového valu
 • vyčištění prostoru mezi nehtem a nehtovým valem
 • estetické dočištění a dotvarování nehtů
 • odstranění otlaků, mozolů, zrohovatělé kůže, kuřích ok (podle možnosti) 
 • podologické vyšetření nohy
 • edukace a ukázka, jak pečovat o Vaše nohy
 • vmasírování antimykotického, nebo výživného přípravku na nehty (na přání)
 • lehké vmasírování krému na nohy popřípadě pudrování (na přání)

Přístrojová pedikúra inovace v péči o Vaše nohy. Je nejlepší technologií v tomto oboru. Vysoké nároky na přípravu, vyškolení pedikérů a kvalitu provedení výkonů povýšily tento obor na profesionální péči o Vaše nohy .
Celé ošetření včetně krátké závěrečné masáže a případného aplikování léčebných přípravků a krémů trvá 45–60 minut.
Ošetření je možné spojit s lakováním nehtů na nohou,  parafínovým zábalem či zvlhčující maskou na nohy.
Ošetření může být prováděno s návazností na podiatrickou péči. Zhotovení silikonového korektoru, narovnávání zarostlého nehtu nejnovějšími metodami (šponováním), vyšetření vaší nohy a doporučení buď  lékařské prohlídky, speciální masáže či vhodné kosmetiky k ošetření nohou. 

Po provedení suché pedikúry nakonec odejdete s pocitem „lehkých nohou a větších bot“.

Nestyďte se za své nohy!