(121-140)


Акмеологічні прийоми створення ситуації успіху на уроках української мови та літератури

Автор: Король Валентина Василівна
Заклад:Бердянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад № 1 «Мрія» Бердянської міської ради
Ресурс: http://korol7108.blogspot.com/

Досвід присвячений розгляду педагогічних умов формування в учнів ситуації успіху на уроках української мови та літератури, які сприяють появі у них почуття самовдосконаленості, зацікавленості до праці, впевненості не тільки в навчальній діяльності, але й успішної адаптації в суспільстві.
Створення ситуації успіху в навчальній діяльності школярів - це проблема, до якої все частіше звертається сучасна педагогічна наука. Провівши огляд та аналіз літератури, вважаю, що обрана тема є актуальною для освіти, залишається лише допомогти дитині в період формування її особистості, ні в якому разі не позбавляти школяра чекання завтрашньої радості віри у свої можливості.

Дата розміщення: 29.03.2017


Блог - освітнє середовище для учнів, учителів, батьків

Автор: Горчакова Олена Михайлівна
Заклад:Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 51 Запорізької міської ради
Ресурс: http://blogosvub.blogspot.com/

В даний час спостерігається справжній бум освітніх блогів, що створює нові можливості. У процесі роботи вчитель робить записи в блозі, тим самим удосконалює своє писемне мовлення; цікавиться новинами вчительського блог-ком’юніті, розширює свій кругозір; підтримує блоги колег, що сприяє створенню професійного мережевого вчительського співтовариства; використовує нові веб-інструменти, тому безупинно вдосконалює свої ІКТ-навички. Діяльність сучасного педагога настільки широка, що поєднати всі результати навчальної та позакласної діяльності в одному документі просто неможливо. У цьому випадку необхідно створити електронне портфоліо чи блог-портфоліо, що накопичує документи, презентує всі аспекти діяльності вчителя і може бути альтернативною формою оцінювання професіоналізму та результативності роботи педагога.

Дата розміщення: 29.03.2017


Художньо-естетичний розвиток дітей дошкільного віку засобами творчості художниці Марії Приймаченко

Автор: Гревцева Тетяна Валеріївна Хенцу Валентина Миронівна
Заклад:Дошкільний навчальний заклад «Теремок» Новенської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області
Ресурс: http://valentinakhentsu.blogspot.com/

Марія Овксентіївна Приймаченко – народна художниця, майстер українського «наївного мистецтва» - сприймала життя як вічну казку. І творчість її – це неповторний, чудовий світ фантастичних образів неіснуючих птахів і звірів, чудернацьких квітів. Вражають барви – яскраві, наповнені теплом і сонячним сяйвом – саме вони створюють радісний, святковий настрій. Наша мета – запросити дітей у цей чарівний, казковий світ. Різні види занять, використання наочного матеріалу, музики, художнього слова зроблять ці заняття живими, цікавими для дітей. Це наче екскурсія до казки.
Світ казок Марії Приймаченко подарує дітям натхнення, навчить творити в міру своїх можливостей. Малята будуть створювати власні образи, втілювати їх в образотворчому мистецтві, придумувати назви своїм «шедеврам», складати казки, вірші, загадки. Така діяльність розвине у дошкільнят здібності до малювання, художньо-мовленнєвої діяльності, артистичність, фантазію, уяву. А співпраця з педагогами і батьками заохотить до використання мотивів Марії Приймаченко у власній творчості.

Дата розміщення: 29.03.2017


Формування творчої компетентності учнів на уроках біології за допомогою іноваційних технологій

Автор: Батичко Аліна Сергіївна
Заклад:Бердянська загальноосвітня школоа І-ІІІ ступенів № 20
Ресурс: http://alinabat.blogspot.com

Дата розміщення: 29.03.2017


Вдосконалення технології педагогічної взаємодії в контексті сучасного підходу до освіти спрямованих на соціальну адекватність і життєву компетентність вихованців

Автор: Суптеля Ольга Вікторівна
Заклад:КЗ "Молочанська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" ЗОР
Ресурс: http://syptolga777.blogspot.com/

Дата розміщення: 29.03.2017


Робота зі здібними та філологічно обдарованими учнями на уроках словесності та в позаурочний час як складова системи роботи з розвитку творчих здібностей учнів

Автор: Підпала Наталя Іванівна
Заклад:Більмацька ЗОШ І-ІІІ ступенів Більмацької районної ради Запорізької області
Ресурс: http://npidpala.blogspot.com/2017/03/blog-post_32.html

За інноваційним потенціалом досвід – комбінаторний.
Провідна ідея досвіду – поєднання технологій навчання української словесності, створення педагогічних умов для розвитку творчих здібностей, інтересів, умінь і навичок та інших інтелектуальних чинників у сучасних школярів, формування життєвих компетенцій.
Талант подібний до невиліковної хвороби: приховати важко, а симулювати неможливо. Але якщо хворобу потрібно лікувати після перших симптомів, то таланту необхідно проявити себе якомога раніше, заграти всіма барвами. Учитель для талановитого учня – кресало для іскри, і саме шкільний учитель повинен не тільки забезпечити якісне засвоєння учнями навчальної програми, а й не втратити філологічно обдарованих і талановитих зірочок-іскринок, створити всі умови для їх виявлення, розвитку, навчання та вдосконалення.

Дата розміщення: 29.03.2017


Активізація пізнавальної та творчої діяльності учнів на уроках англійської мови та в позаурочний час

Автор: Хвостенко Валентина Григорівна
Заклад:Кушугумський навчально-виховний комплекс "школа І-ІІІ ступенів-гімназія "Інтелект" Запорізького району Запорізької області
Ресурс: http://ouenglish.blogspot.com/p/2017.html

Активізація у школярів пізнавального інтересу до знань – одне з найважливіших завдань для вчителя. Те, що з інтересом сприймається учнями, засвоюється легко і міцно. Пізнавальний інтерес до знань сприяє тому, що навчання приносить радість учням і перетворюється у життєву необхідність. Пізнавальний інтерес позитивно впливає не тільки на процес і результат діяльності, але і на протікання психічних процесів — мислення, уяви, пам'яті, уваги, які під впливом пізнавального інтересу набувають особливої активності і спрямованості.

Дата розміщення: 29.03.2017


"Застосування активних методів на уроках інформатики у контексті компетентністного підходу до навчання"

Автор: Пелагейченко Вікторія Олександрівна
Заклад:Бердянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» №1 «Мрія» Бердянської міської ради Запорізької області
Ресурс: http://aktmetod.blogspot.com/

Саме на активних заняття, якщо вони орієнтовані на досягнення конкретних цілей і добре організовані, учні часто засвоюють матеріал найбільш повно і з користю для себе. Учні думають про те, що вони вивчають, застосовують це в ситуаціях реального життя або для подальшого навчання і можуть продовжувати вчитися самостійно. Можливості різних методів навчання в сенсі активізації навчальної діяльності різні, вони залежать від природи і змісту відповідного методу, способів їх використання, майстерності педагога.

Дата розміщення: 29.03.2017


Реалізація акмеологічного підходу при вивченні історії та правознавства в загальноосвітніх навчаль

Автор: Члени міського творчого центру «Акмеологія та підвищення якості освіти»: Лях Ганна Миколаївна, Барнінець Олена Володимирівна, Іздебська Вікторія Олександрівна, Доценко Катерина Олександрівна, Пономарьов Павло Олегович, Проценко Поліна Іванівна, Самилічева Надія Петрівна, Стоїльська Галина Іванівна, Фокіна Світлана Анатоліївна, Шолойко Тетяна Олексіївна
Заклад:Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради, МТЦ «Акмеологія та підвищення якості освіти»
Ресурс: http://lyakh2014.blogspot.com/

Дата розміщення: 29.03.2017


Формування творчої особистості школяра шляхом використання інноваційних підходів на уроках іноземної мови

Автор: Стаценко Ірина Василівна
Заклад:Запорізька гімназія "Контакт"
Ресурс: https://docs.google.com/document/d/1qEE3PAJ-dvSN70NP52wrED7KBvlB2idW6VgXOZFTsdo/edit?usp=sharing

В даній роботі розглянута творча особистість учня з психологічної та педагогічної точки зору, проаналізований сучасний урок іноземної мови, вимоги до нього, його складові. Дуже детально показано, що урок складається з трьох основних етапів:
PRESENTATION
PRACTICE
PRODUCTION
Вчитель може проявити свою творчість на перших двох етапах і тим самим дати поштовх для творчості учня на останньому етапі.
Наведені приклади уроків у вигляді конспектів, презентацій та іншого матеріалу, також додаються творчі роботи учнів.
В результативності досвіду зазначено де і коли ця робота пройшла опробацію, додаються фото.

Дата розміщення: 30.03.2017


Формування творчої особистості учнів шляхом використання інноваційних технологій на уроках музичного мистецтва та в позаурочний час

Автор: Комякова Галина Анатоліївна
Заклад:Бердянська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 7 Бердянської міської ради Запорізької області
Ресурс: http://galinakomakova27.blogspot.com/

Дата розміщення: 30.03.2017


Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами декортаивного малювання

Автор: Вельможко Людмила Іванівна
Заклад:Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №270 "Іскринка" Запорізької міської ради Запорізької області
Ресурс: http://iskrinka.zp.ua/tvorcha-osobystist/

На сучасному етапі розвитку дошкільної освіти одним із найважливіших завдань є формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей. Без виховання естетично освічених людей, вміння розуміти і цінувати мистецтво, без пробудження в дітей творчого початку неможливе становлення цілісної, гармонійно розвиненої і творчо активної особистості.
Образотворча діяльність дошкільнят містить у собі великі потенційні можливості всебічного розвитку дитини. Використання декоративно-прикладного мистецтва в навчальному процесі суттєвий вклад у формування морально-естетичного світогляду дошкільників. Декоративно-прикладне мистецтво становить собою величезний досвід розвитку народу та його культури, формує глибоку повагу до джерел, розвиває патріотичні почуття і переконання як результат розуміння своєї належності до нації.

Дата розміщення: 30.03.2017


Вплив нестандартних форм проведення уроків та позакласних занять з іноземних мов на розвиток творчих здібностей учнів

Автор: Асіама Любов Миколаївна, Дерев`янко Олена Володимирівна
Заклад:Запорізька гімназія №50 Запорізької міської ради Запорізької області
Ресурс: https://drive.google.com/file/d/0B7Y7l-02Kc-NZENxVUJySDFEcG8/view?usp=sharing

В представленій роботі висвітлено досвід роботи вчителів іноземних мов Запорізької гімназії №50. Розкрито вплив нестандартних форм проведення уроків та позакласних занять з іноземних мов на розвиток творчих здібностей учнів. Акцентовано увагу на ефективності використання в навчально-виховному процесі методу проектів, який сприяє розвитку творчих здібностей учнів. Розвиток творчих здібностей учнів одне з найбільш важливих завдань освіти, адже цей процес супроводжує всі етапи розвитку дитини, допомагає пробудити ініціативу, самостійність прийнятих рішень, формує звичку до вільного самовираження, робить дитину більш впевненою у собі.
Представлено етапи роботи над проектом « Запроси волонтера до своєї школи», який передбачав виконання креативного завдання в рамках Всеукраїнського проекту «Gocamp – 2017». Презентовано відеофільм – переможець Всеукраїнського етапу конкурсу, який знято творчою групою педагогів та учнів гімназії. Розкрито потенціал проведення уроків іноземної мови і позакласних заходів в оригінальній, нетрадиційній формі, які спрямовані не тільки на розвиток основних видів мовленнєвої діяльності, а й на формування асоціативного мислення, пам'яті, навичок спілкування в колективі, творчої ініціативи школярів.

Дата розміщення: 30.03.2017


Формування національно-патріотичних якостей учнів

Автор: Золотько Юліана Петрівна
Заклад:Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Бердянської міської ради Запорізької області
Ресурс: http://zolotkoyuliana.blogspot.com/

Одним з основних завдань сучасної школи є формування свідомого громадянина, патріота своєї держави. Саме з любові до малої Батьківщини розпочинається любов до неньки-України. У даній розробці виховного заходу особлива увага акцентується на вихованні громадянських почуттів, гордості за місто, де народився і живеш; розширенні знань учнів про історію рідного міста, ознайомленні з видатними людьми, що проживали в ньому, історичними і культурними пам'ятками.

Дата розміщення: 30.03.2017


Метод евристичних запитань

Автор: Лимар Оксана Олександрівна
Заклад:Бердянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №13 Бердянської міської ради Запорізької області
Ресурс: http://oksana-matem.blogspot.com/p/2017.html

Автор презентує власний педагогічний досвід роботи щодо формування творчої особистості учнів засобам використання методу евристичних запитань. Евристичні запитання як один із методів евристичного навчання – це коло проблемно-пошукових завдань, які розвивають творче мислення особистості, логічну побудову відповіді, формують комплекс психологічних якостей учня, активізують його пізнавальну діяльність та готують до професійної діяльності.
У презентації представлені практичні завдання використання методу евристичних запитань на уроках математики.

Дата розміщення: 30.03.2017


Інноваційні технології на уроках біології – шлях до самопізнання та самореалізації учнів

Автор: Кучерява Людмила Миколаївна
Заклад:Фруктовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області
Ресурс: http://kucheravaliudmila.blogspot.com/

Представлений досвід роботи присвячено питанню впровадження інноваційних технологій для розкриття потенціалу самопізнання та самореалізації учня в умовах сільської школи.
Впровадження ІКТ, технології критичного мислення, проективних технологій, ТРВЗ стимулює пізнавальну активність учнів, сприяє розвитку їх інтелектуально-творчого потенціалу, вихованню особистості, підготовленої до розв’язування проблем у різних сферах діяльності.
Пропонована система роботи допомагає підвищувати креативний розвиток, передбачає максимальну реалізацію самостійності та самотворчості у процесі предметно-практичної, навчально-пізнавальної, соціально-комунікативної і ціннісно-орієнтаційної діяльності

Дата розміщення: 30.03.2017


Розвиток комунікативних та творчих здібностей учнів шляхом використання комунікативного методу навчання на уроках англійської мови

Автор: Кравчук Євгенія Олександрівна
Заклад:Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 92 Запорізької міської ради Запорізької області
Ресурс: http://evgeniyakravchukschool92.blogspot.com/p/2017.html

Сьогодення ставить перед школярами непросту задачу оволодіння іноземними мовами, як засобами спілкування та взаємодії з представниками інших країн та культур, тому сучасний вчитель має докладати неабияких зусиль, щоб виховувати не просто розумних, а й творчих особистостей.
Добре розвинуті творчі та комунікативні здібності в учнів дадуть їм змогу орієнтуватися в дорослому житті та гармонічно поєднувати в собі духовне та матеріальне, адже особистість, яка хоче бути значущою та цікавою для оточення може розкрити себе як творчу людину лише за допомогою спілкування.

Дата розміщення: 30.03.2017


Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики

Автор: Сінченко Тамара Вікторівна
Заклад:Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 92
Ресурс: http://tamarasinchenko.blogspot.com/p/blog-page_50.html

Визнано, що математика є найбільш важким навчальним предметом, що вимагає від учнів постійної, копіткої і значної за обсягом роботи. Тому одним з головних завдань вчителя математики є формування і розвиток навичок вивчення математики, елементів культури вчення і мислення. Для цього необхідно детально пропрацювати змістовний аспект навчання і відібрати з усього різноманіття методів, форм, технологій такі, які приведуть учнів до засвоєння насамперед теоретичної частини програми навчання. Провідна ідея досвіду полягає у створенні комфортних умов навчання, коли кожен учень відчуває свою успішність, потрібність, інтелектуальну спроможність, формується як особистість.
Учитель працює над вирішенням проблеми: як зберегти зацікавленість учнів до математики протягом її вивчення?
Тому метою даної роботи є розроблення та теоретичне обґрунтування впливу інноваційних освітніх технологій на формування стійкої мотивації і активізації пізнавальної діяльності учнів.

Дата розміщення: 30.03.2017


Формування ключових компетентностей учнів на уроках української мови та літератури за допомогою інтерактивних методів навчання

Автор: Тесленко Наталя Миколаївна
Заклад:Комиш-Зорянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Комиш-Зорянської селищної ради Більмацького району Запорізької області
Ресурс: http://teslenkonm.blogspot.com/

Працюючи над проблемою «Формування ключових компетентностей учнів на уроках української мови та літератури за допомогою інтерактивних методів навчання», вчитель активізує пізнавальну діяльність учнів, створює комфортні умови для роботи , розвиває творчі здібності дітей. Досвід роботи забезпечує всебічний розвиток і саморозвиток особистості, сприяє міцному засвоєнню програмового матеріалу та формуванню ключових компетентностей. Результативність реалізації навчальної мети — свідомість, міцність і глибина знань учнів з української мови та літератури перебуває у прямій залежності від активної зацікавленості предметом, бажання знати його, тобто від рівня мотивації учнів до вивчення предмету.
Учитель добре володіє методикою викладання української мови та літератури, вивчає і застосовує у своїй роботі елементи інноваційних технологій, що сприяють розвитку творчих здібностей учнів. На заняттях завжди панує атмосфера довіри, доброзичливості, взаємодопомоги. Учитель добирає оригінальні вправи, завдання для розвитку творчих здібностей учнів, що дозволяють перетворити навчальний процес у пізнавально-творчу діяльність і розвивати креативні здібності дитини. Цілісною системою навчальної діяльності є поєднання фронтальної, індивідуальної та групової форм роботи. Щоб забезпечити ефективність навчання, повноцінність уроку, вдало поєднує різні види діяльності, навчає учнів самостійно здобувати знання.

Дата розміщення: 30.03.2017


Розвиток творчих здібностей школярів на уроках образотворчого мистецтва

Автор: Гармашова Людмила Іванівна
Заклад:Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№6
Ресурс: https://brdschool6.blogspot.com/2016/03/blog-post_90.html

У розробці порушується тема використання новітніх педагогічних технологій у навчально-виховному процесі, зокрема на уроках образотворчого мистецтва. На прикладі методичної розробки розкривається формування загальнокультурної та образотворчої компетентності учнів. Такий погляд буде цікавий вчителям образотворчого мистецтва.
У даній роботі робиться висновок, що педагогічними умовами розвитку творчих здібностей учнів є створення сприятливого мікроклімату на уроках, посилення мотивації творчої діяльності, урахування психологічних особливостей кожного учня, уміла організація та керування діяльністю дітей. Саме тоді кожен учень зможе відчути себе маленьким митцем, творчою особистістю, людиною, причетною до мистецтва.

Дата розміщення: 30.03.2017