Новини
Реєстрація дітей до системи електронного запису здійснюється за адресою:
вул. Липська, 9а, каб. 5,

Години прийому:
 понеділок: 09.00-13.30, четвер: 14.00-17.30
Шановні батьки!
На даний момент проходить введення нової системи запису до дошкільних навчальних закладів міста Києва. Зараз створено сторінку, на якій ви зможете залишити заявку на реєстрацію ще до моменту завершення впровадження нової системи.

УВАГА!
Нові нормативні документи доступні у розділі:
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ-НОВІ НАДХОДЖЕННЯ


УВАГА!
Відповідно до Розпорядження Печерської районної в м. Києві державної адміністрації від 28.10.2016 року №565 затверджено "Перелік територій обслуговування, закріплення за загальноосвітніми навчальними закладами"

УВАГА!
Розпочались районні олімпіади. Ознайомитись з графіком проведення можна за посиланням (графік)

12 листопада
в Гімназії № 32 відбулася районна олімпіада з  української мови та літератури. Участь взяли 523 школярі. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія відбудеться 23 листопада, початок о 15-00.


11 листопада
в Кловському ліцеї № 77 відбулася районна олімпіада з  географії. Участь взяли 225 школярів. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія відбудеться 24 листопада, початок о 15-00.


11 листопада
в Ліцеї інформаційних технологій № 79 відбулася районна олімпіада з  комп'ютерної анімації. Участь взяли 33 школяри.
Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія відбудеться 19 листопада в Природничо-науковому ліцеї № 145, початок о 11-00.


9 листопада 2017 року
учні Печерського району разом з головою Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергієм Мартинчуком взяли участь у культурно-освітньому заході з нагоди відзначення Дня української писемності та мови й ушанування пам’яті Нестора Літописця. Готуючись до свята, учні району написали есе, вірші, створили колажі, присвячені Несторові – історику та письменнику.
Учасники заходу відвідали Музей історії Києво-Печерської лаври у супроводі наукового співробітника Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, де оглянули експозиції та
ознайомилися з основними віхами тисячолітньої історії й діяльністю видатних історичних постатей, пов’язаних з Лаврою.
Учням було вручено Подяки голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за любов до історії та рідної мови, збереження й популяризацію українських традицій, творчі здібності та участь у заходах, присвячених вшануванню пам’яті Нестора Літописця, а навчальним закладам – Подяки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника Нестору Літописцю.До Дня української писемності та мови в Ліцеї інформаційних технологій № 79 відбулася цікава зустріч учнів із заступником директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка Національної академії наук України Гальченком С.А.
У ході зустрічі перед ліцеїстами відкрилися цікаві маловідомі сторінки із життя та творчості Тараса Григоровича Шевченка. Протягом зустрічі учні мали чудову нагоду почути живу розмовну та літературну мову. Із уст літератора лунали поезії Тараса Григоровича, насичені ліризмом та сповнені роздумів про наше сьогодення. Учні слухали, затамувавши подих, бо у роздумах і віршах виражалися такі близькі всім почуття, такі святі поняття: мати і батько, рідна хата та рідний край.
Із великим захопленням учні розглядали копії захалявної книжечки та першого видання «Кобзаря».
На завершення зустрічі ліцеїсти мали можливість отримати відповіді на  запитання,  сфотографуватися на пам’ять із науковцем, а  він у свою чергу  побажав ліцеїстам вірити у себе та краще майбутнє України.

9 листопада
учні Спеціалізованої школи № 89 написали радіодиктант національної єдності під девізом «Нас – багато. Ми різні. Але в нас є спільна мета!»
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства впродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації.

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».
Панас Мирний    


9 листопада
відзначається День української мови та писемності (Указ Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови»).
Нагадаємо,  сьогодні на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності під девізом «Нас – багато. Ми – різні. Але в нас є спільна мета». Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
16 листопада
відбудеться ІІ (районний) етап VIІI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка серед учнів 5-11 класів.


26 листопада відбудеться районна олімпіада з математики. Початок о 10:00
25 листопада відбудеться районна олімпіада з фізкультури і спорту. Початок о 10:00
25 листопада відбудеться районна олімпіада з історії. Початок о 10:00
24 листопада відбудеться районна олімпіада з астрономії. Початок о 14:00
19 листопада відбудеться районна олімпіада з трудового навчання. Початок о 10:00
19 листопада відбудеться районна олімпіада з інформатики. Початок о 10:00
18 листопада відбудеться районна олімпіада з педагогіки і психології. Початок о 10:00
18 листопада відбудеться районна олімпіада з французької мови. Початок о 10:00
18 листопада відбудеться районна олімпіада з німецької мови. Початок о 10:00

У жовтні, в спеціалізованій школі №89 Печерського району відбулася традиційна осіння виставка поробок з природних матеріалів «Барви осені».
У ній брали участь учні 2-6 класів. Яскраві поробки дітей вразили своєю осінньою палітрою, незвичними знахідками та оригінальністю композицій.2017-2018 н. р. проголошено українсько-німецьким роком мов. Рішення було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ України та Німеччини, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між цими країнами, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.

Спеціалізована школа №80 в рамках проведення українсько-німецького року мови та продовження співпраці з благодійним союзом «Антропос - заради дітей цього світу» з

10.10. по 12.10.2017 р. приймала Ханса-Вольффа Графа (Мюнхен, Німеччина) – бізнес-психолога, фінансиста, економіста. Програма перебування Ханса-Вольффа Графа була насиченою та цікавою. Відбулася лекція-дискусія  на тему «Наш світ в умовах глобалізації: реалії та перспективи» в приміщенні Київського національного торговельно-економічного університету та тренінги з учнями 9-11 класів «Від мрії до мети - мистецтво самомотивації»; «Лідерство. Страхи. Повага, а не страх перед педагогом. Навчання з радістю та без страху перед авторитетами. Позиція в класі та сім’ї. Оцінки», тренінг для адміністрації спеціалізованої  школи №80, голів методичних об’єднань та батьків «Від гравця-одинака до командної роботи», тренінги з учнями 6-8 класів «Я хочу,  щоб мене розуміли! Мистецтво спілкування з оточуючими»; «Чому я завжди винен? Конфлікти у сімї та школі». Велике зацікавлення школярів  викликав круглий стіл для учнів 7-11 класів «Який педагог потрібен сучасному учню і чи потрібен взагалі?»  (за результати анкетування учнів). Завершив програму  районний семінар-практикум  для вчителів іноземної мови  «Який педагог потрібен сучасному учню і чи потрібен взагалі?» 

Модератором усіх заходів був Ханс-Вольфф Граф (Мюнхен,   Німеччина),  асистент-перекладач -  Анастасія Сидоренко (Київ, Україна)


20 жовтня традиційно учні та педагоги Ліцею інформаційних технологій № 79 відсвяткували День народження навчального закладу та перегорнули 113-ту сторінку в його славному літописі.

Традиції живуть тоді, коли їх підтримують і зберігають. Продовжуючи найкращі традиції ліцею, батьки учнів 1-11 класів провели цікаві уроки

Новоприбулі учні та вчителі відвідали Музей історії Ліцею та ознайомилися виставку дитячих робіт учнів початкової школи «Осінній вернісаж».

Цього дня традиційно до лав ліцеїстів було урочисто прийнято учнів 5-х класів, які представили свої класні колективи блискучими виступами. 

Закінчилося свято урочистою лінійкою, на якій директор Ліцею Ганна Ломаковська привітала вчителів та ліцеїстів зі святом, а 

голова Піклувальної Ради Ліцею Олександр Кардаков традиційно нагородив Подяками та цінними подарунками призерів Міжнародних олімпіад та Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін і вчителів, які підготували цих учнів. Олександр Юрійович зазначив, що шлях, який відкривається перед ліцеїстами, – тернистий, але лише успішна та впевнена у своїх знаннях молодь зуміє збудувати сильну та суверенну державу. Заступник голови Піклувальної Ради Ліцею Юрій Щербань звернувся до ліцеїстів зі словами привітання, побажаннями успіхів у навчанні, натхнення  і подальших  перемог.

        

По закінченню свята дітям влаштували «солодкі столи» та організували тематичні екскурсії по місту.


  
   З 5 по  14 жовтня 2017 р. у Польщі відбулося продовження роботи над міжнародним проектом «Thats important!» під патронатом Польсько-Української Ради обміну молоддю. Учасники проекту (по 15 учнів та троє вчителів з гімназії №117 ім. Лесі Українки та навчального закладу з м. Цеханув, Польща) поєднали щоденні напружені репетиції з відвідуванням найцікавіших пам’яток культурної спадщини Варшави (музеї, театри, собори, тощо).
    
 Проект фінішував 12 жовтня 2017 року. У польському містечку Цеханув відбулося яскраве шоу про те, що важливо для кожної молодої людини: любов, сім'я, дружба, толерантність, мир.
    Учні гімназії 117 ім. Лесі Українки, працюючи разом під час напруженого творчого процесу, здобули безцінний досвід. Формат заходу дозволив розкрити потенціал кожного учасника, вселив упевненість у своїх силах й залишив багато позитивних емоцій! Вдячні польським друзям за можливість стати безпосередніми учасниками євроінтеграції.

We hope we've changed the world for the better!!!

                                         (Сподіваємось, ми змінили світ на краще!)

                                                                                                                                                                                       

13 жовтня 2017 року в Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна відбувся святковий концерт до Дня захисника України. Ансамбль військово-патріотичної пісні «Кадет» центру «АРТ»- лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів (керівник В.Кияниця) разом з духовим оркестром Київського військового ліцею (диригент: майор А. Бондар) презентував Новий марш української армії від О. Скрипки.13 жовтня
  в рамках відзначення  Дня захисника України учні шкіл І-ІІІ ступенів № 5 і № 133 та Спеціалізованої школи №  88 взяли участь  у військово-патріотичному заході «Я- патріот України», який відбувся на території Окремої комендатури охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України. Учні ознайомилися з сучасними зразками озброєння й техніки,  з технічними засобами охорони державного кордону, з сучасними засобами зв’язку, із  зразками нової форми одягу військовослужбовців Держприкордонслужби України. Школярі побачили
показові виступи мобільних підрозділів та інспекторів-кінологів зі службовими собаками та  взяли участь у військово-спортивних іграх між командами молоді навчальних закладів міста Києва. Учнів почастували кашею з польової кухні.  Учні школи І-ІІІ ступенів № 133 посіли І місце в змаганнях на розбирання та збирання АК-74 й І місце у військово-спортивній естафеті. Такі заходи сприяють вихованню у дітей любові до Батьківщини, свого народу, формують прагнення до оволодіння військовими знаннями, вимагають відповідного рівня фізичної підготовки, виховують шанобливе ставлення до військовослужбовців – наших захисників.

11 жовтня в Ліцеї інформаційних технологій № 79 напередодні Дня Захисника України та Дня українського козацтва з метою патріотичного виховання учнів, вивчення традицій українського народу, формування навичок здорового способу життя відбулися традиційні спортивно-ігрові змагання  «Ми нащадки ваші, козаки!».
Команди 7-х класів Ліцею демонстрували свої вміння працювати з різним спортивним інвентарем: волейбольними та баскетбольними м'ячами, скакалками, кеглями, гімнастичними кругами, спортивними гранатами тощо. Під час естафет члени команди старанно випробовували свої сили, долаючи різноманітні смуги перешкод.
Подібні свята, що проводяться в Ліцеї інформаційних технологій № 79, долучають учнів до джерел національної історії та культури, сприяють осмисленню себе як частини великого українського народу, фізично загартовують.1 жовтня 2017 року в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня Українського козацтва.
У святковому концерті взяли участь колективи центру «АРТ»: Народний художній колектив дитячий хор «Веснянка» та ансамбль військово-патріотичної пісні «Кадет».

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм присвоєно почесне звання: 
"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ" ГОЛОВАНЮ Олексію Валерійовичу — учителеві Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер" Печерського району міста Києва
26 вересня
у Ліцеї міжнародних відносин №51 традиційно відзначається Європейський день мов, метою якого є підвищення мотивації учнів до вивчення іноземних мов, знання яких розширює освітні можливості та сприяє інтеграції в європейський простір.
У рамках Європейського дня мов було презентовано роботу навчального закладу у міжнародному проекті Європейської Комісії eTwinning, започаткованого в 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Учителі та учні Ліцею, які зареєстровані в інтернет-мережі eTwinning, мають можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Проект eTwinning допомагає школярам вивчати й цінувати європейські культури та мови, розвивати інтелектуальний діалог з однолітками Європи за допомогою різних мов. Вчителі англійської мови Зайченко Н.С. та Постоєнко О.Г. провели інтерактивний відеотренінг «Global News Magazine» для учнів 5-х та 6-х класів. Вчителі історії та іноземних мов підготували уроки «Європейський День мов – 2017. Шляхи Європейської інтеграції» для учнів 3-10-х класів.

26 вересня 2017
у Печерському районі відбулася спортивно-краєзнавча гра «Пам’ятники старого Печерська».  У змаганнях взяла участь  31  команда із загальноосвітніх навчальних закладів району, учасники яких продемонстрували навички орієнтування на місцевості, різноманітні  знання з історії, музики, літератури та  креативні здібності.
Перемогу отримала команда гімназії № 117ім.Лесі Українки, друге місце – за Предславинською гімназією №56, третє місце виборола гімназія №109 ім.Тараса Шевченка.  Усі учасники гри отримали велике задоволення від участі у грі.

ПЕЧЕРСЬКА РАЙОННА У м. КИЄВІ ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Шановні освітяни!

Щиро вітаємо Вас з професійним святом! Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.
Вам вірять, Вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів.
Бажаємо Вам відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.
Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші святкові і щирі вітання!


З повагою,
колектив Київського міського
відділення (філії)
Комітету з ФВС МОН України


Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”
До уваги учасників та координаторів Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

Розпочато реєстрацію на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”

  1. Заявки та квитанції від навчальних закладів на участь у першому етапі Конкурсу приймаються до 12 листопада 2017 року листом на електронну адресу gelena7@ukr.net
  2. Всеукраїнський етап проводиться для учнів 2 – 6 класів.
  3. Конкурс відбудеться 8 грудня 2017 року.
  4. Перевірити стан реєстрації на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру” можна за посиланням: Кенгуру_І етап

За консультаціями звертайтесь до регіонального організатора Конкурсу у м. Києві: Герасимович Олени Миколаївни (конт.тел.: 067-705-79-55).

Детальніше про умови організації та проведення Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру” у 2017 – 2018 н.р. можна дізнатися на сайті Конкурсу: www.kangaroo.com.ua

Координатору “Кенгуру“  Підготовка до “Кенгуру”
Шановні колеги – дошкільнята!

За те що горнеться до Вас дитина,
Вважає другом, цілковито довіряє
І шепотить свою дитячу таємницю, -
Хай Божа сила Вас оберігає!
За працелюбність, доброту, уважність,
Ласкаву усмішку, терпіння,
Коли навколо пустощі і гамір, -
   Здоров'я Вам, наснаги і везіння!
   Хай вдячні будуть мами й тата,
   Допомагають у складну хвилину
   За те, що в Ваші руки довіряють
   Свій найцінніший скарб - дитину!
   Хай сонячно на серці завжди буде,
   На добрі справи кожен день багатий,
   Хай поважають і цінують люди!
   Ми Вас вітаєм з професійним святом!

21 вересня Ліцей міжнародних відносин № 51 традиційно відзначив Міжнародний день миру. 
Учні та вчителі Ліцею приєдналися до Всеукраїнського флешмобу «Двін Миру». О 14 годині в багатьох школах України в унісон Дзвонові Миру, який традиційно лунає у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, задзвонили українські шкільні Дзвоники Миру, сповіщаючи про волю дітей, вчителів і батьків щодо встановлення миру в Україні.
Проведено урочисте тематичне засідання клубу ЮНЕСКО Ліцею за темою Дня миру - 2017 "За мир — разом: повага, безпека і гідність для всіх". 
Традиційно учні 6-х та 7-х класів пройшли символічною Ходою Миру до пам’ятного знаку жертвам терористичних актів у всьому світі «Розбите Серце», який було відкрито в день пам'яті жертв терористичних атак 11 вересня 2001 року в США. Ліцеїсти вшанувати пам’ять невинних жертв тероризму хвилиною мовчання. 

21 вересня до дошкільного навчального закладу № 205 Печерського району завітала делегація у складі 6 осіб, серед яких були представники Міністерства освіти Республіки Білорусь. Під час зустрічі гості ознайомилися з роботою дитячого садочка, обговорили окремі питання дошкільної освіти, пройшлися затишними групами та приміщеннями, які використовуються для корекційної та реабілітаційної роботи з дітьми дошкільного віку (бассейн, кабінет ЛФК, масажний кабінет, логопедичний та психологічний кабінети). Зустріч пройшла у дружній атмосфері, освітяни двох країн домовилися про подальшу творчу співпрацю.  

  

 
 19 вересня з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля у приміщенні Київського академічного театру ляльок відбулося міське свято «Дошкілля Києва» до якого долучилися і працівники дошкільних навчальних закладів Печерського району та взяли участь у виставці: «Творчий вихователь - обдарована дитина». Учасників та гостей заходу вразили творчі роботи працівників дошкільних навчальних закладів.


Гімназія №117 ім. Лесі Українки долучилася до роботи над міжнародним проектом «That’s important!» під патронатом Польсько-Української Ради обміну молоддю. 1 вересня 2017 року відбулася попередня зустріч з керівником навчального закладу-партнера з м. Цеханув (Польща) – пані Катаржиною Ставицькою. Після узгодження всіх організаційних питань щодо спільної роботи було підписано угоду про співпрацю між двома навчальними закладами. 
Головними завданнями проекту є обмін делегаціями молоді, визначення спільних цінностей, проведення тренінгів, майстер-класів, робота театральних та танцювальних студій, ведення блогу, інтеграція у європейський простір. Кінцевим результатом має стати презентація роботи у форматі театралізованого дійства у м. Цеханув (Польща) у жовтні 2017 року.
7 вересня 2017 року відбулося знайомство 36 учасників проекту (по 15 учнів і троє вчителів з гімназії №117 ім. Лесі Українки та навчального закладу з м. Цеханув, Польща). Оскільки одна з умов проекту - спільна діяльність усіх учасників, то команда провела 10 плідних днів у Київському центрі дитячо-юнацького туризму. 
Безперечно, що робота на першому етапі проекту дала свої позитивні результати, а набутий неоціненний досвід став ще одним кроком до модернізації українського освітнього простору.

            
          


14 вересня ц.р. у Сковородинській світлиці спеціалізованої школи № 47 імені А.С.Макаренка відбувся семінар освітян району, на якому обговорювалися організаційні та змістові аспекти підготовки до 300-річчя з дня народження видатного філософа , педагога, письменника Г.С.Сковороди.
На семінарі виступили доктор педагогічних наук, професор Г.М.Сагач, письменник О.А.Шокало, педагоги спеціалізованої школи № 47.
Учасники семінару визначили перспективні напрями участі у Всеукраїнських сковородинських навчаннях «Пізнай себе».

З 5 по 11 вересня 2017 року у МДЦ "Артек" Пуща-Водиця відбувся четвертий етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу "Олімпійське лелеченя-Olympic moves".
8 вересня, під час Всеукраїнського фіналу спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя»-«Olympic Moves», пройшли змагання з естафети. Естафета складалась з 12-ти етапів, саме по стільки учасників має кожна команда з 25 регіонів України, що завітали до МДЦ «Артек».
До півфінального раунду естафетних змагань вийшло 8 команд, які показали найкращий загальний час, а саме: команди Чернігівської, Житомирської, Вінницької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Рівненської областей і представники м. Києва. У фіналі зустрілися команди Чернігівської, Рівненської, Житомирської областей та м. Києва та розіграли медалі.
За підсумками усіх випробувань естафети представники Рівненщини здобули бронзові медалі. Друге місце – у Чернігівської області, а чемпіонами естафети стала команда Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер, яка представляла Київ.

У рамках благодійної національно-патріотичної акції «Замість квітів – допомога пораненим в АТО», що стартувала в Ліцеї інформаційних технологій № 79 на святі Першого дзвоника, лідери учнівського самоврядування 9 вересня черговий раз відвідали Ірпінський військовий шпиталь. Пораненим хірургічного та травматологічного відділень були передані речі першої необхідності, засоби особистої гігієни тощо. Також кошти, зібрані під час благодійної акції, учні вручили одному із тяжко поранених бійців відділення нетрадиційних методів лікування.
Заступник начальника з виховної роботи військово-медичного клінічного центру ЗСУ Яремчук І.Г. щиро подякував учнівському, педагогічному та батьківському колективам Ліцею за небайдужість та підтримку поранених військовослужбовців.


Щиро вітаємо
учительку математики Києво-Печерського ліцею №171 "Лідер" Романенко Аліну Оскарівну  з присвоєнням почесного звання «Заслужений вчитель України» за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм (Указ Президента України № 251/2017 від 24.08.2017 року)!

З 30 липня до 5 серпня у Дубліні (Ірландія) проведено XV Міжнародну олімпіаду з лінгвістики. Олімпіада традиційно пройшла у два тури: особистий етап змагань та командний.
Усього у змаганні взяли участь 172 школярі з 27 країн світу. Україну було представлено на олімпіаді у четвертий раз; удруге — двома командами. Вітаємо учня Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Семківа Назара, який виборов бронзову медаль та ученицю Новопечерської школи Петрусенко Владу, яку нагороджено відзнакою олімпіади.

Лист МОН України від 09.08.2017 №1/9-436 Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році
З 6 по 15 липня 2017 року в Таїланді в м.Накхонпатхом відбулися Міжнародні учнівські змагання з хімії. Вони об’єднали 300 учасників із 78 країн світу. Усі завдання були цікавими, творчими, сприяли розвитку мислення учнів, а експериментальний тур дав можливість продемонструвати учасникам набуті навички.
Українська команда повернулася додому з трьома срібними та бронзовою медалями. «Срібло» – у випускниці Природничо-наукового ліцею № 145 Печерського району міста Києва Юлії Філь, випускника Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Миколи Авраменка, випускника Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка Тараса Сех. Бронзової медалі удостоєний учень Харківського ліцею № 89 Олександр Коломієць.

У бразильському місті Ріо-де-Жанейро з 15 до 24 липня 2017 року проходила 58 Міжнародна олімпіада з математики, у якій змагалися 615 учнів із 111 країн світу. Варто знати, що міжнародні математичні олімпіади проводяться у два тури. У кожному з них пропонують по три задачі, для розв’язання яких надають 4,5 години.
Команда України повернулася з вагомими нагородами: золота медаль (учень столичної гімназії «Академія» Антон Тригуб), 2 срібні нагороди (Нго Нгок Тхай Шон та Олег Руденко з Харківського фізико-математичного ліцею № 27) та 2 бронзові медалі (учень Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Роман Сарапін та учень Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Георгій Іванчик).

Учні спеціалізованої школи №94 «Еллада» , серед яких кращі знавці новогрецької мови, призери міських та Всеукраїнських олімпіад, відпочивають на грецькому острові Лімнос.
Протягом двох тижнів учні вдосконалюють свої знання з новогрецької мови, здійснюють захоплюючі подорожі та здобувають незабутні враження від країни мiфiв i лeгeнд, крaїни з мнoжинoю aрxiтeктурниx пaм’ятникiв античної i ceрeдньoвiчнoї культури.
Перебування в Греції та екскурсії організував та оплатив відомий грецький меценат пан Пантелеймон Бумбурас.


24-26 жовтня 2017 року
відбудуться Дев’ята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Шоста Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» в Київському Палаці дітей та юнацтва.
У програмі виставок:
• Презентація здобутків закладів освіти, органів управління освітою, наукових установ, центрів із реформування галузі освіти.
• Презентація досвіду співпраці з закордонними закладами освіти, дослідницькими центрами, науковими спільнотами та практики реалізації спільних інноваційних педагогічних, наукових і науково-технічних проектів.
• Обмін практичним досвідом інноваційного розвитку на науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, майстер-класах, презентаціях, експертних дискусіях, дискусійних панелях.
• Демонстрація сучасних засобів навчання, обладнання, проектів, програм і рішень для впровадження в освітню практику.
• Інформування учнів, майбутніх абітурієнтів, студентів і їх батьків про умови прийому до навчальних закладів, підготовчі курси, можливості та переваги навчання в Україні та за кордоном.
• Вручення переможцям конкурсів виставки Почесних нагород «Лідер інновацій в освіті», «Видатні науково-практичні досягнення в освіті», золотих і срібних медалей, дипломів і сертифікатів.
Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.
Виставки працюватимуть в Київському Палаці дітей та юнацтва за адресою: вул. І. Мазепи, 13 (м. «Арсенальна») 24-25 жовтня 2017 р. – 10:00-18:00; 26 жовтня 2017 р. – 10:00-16:00.
Стань учасником виставки http://innovosvita.com.ua/index.php/uk/to-participants
Стань відвідувачем виставки http://innovosvita.com.ua/index.php/uk/to-visitors/invite
За додатковою інформацією звертайтеся в Оргкомітет за телефонами: (044) 498-42-04, 498-42-05, (067) 656-51-89 або е-mail: expo@vsvit.com.ua

З 30 травня по 23 червня на базі спеціалізованої школи № 94 «Еллада» працював літній мовний табір «Радість» для дітей м. Києва. Під час відпочинку відбулися цікаві зустрічі, екскурсії, спортивні змагання. Дітям сподобалося вивчати новогрецьку мову, збагачуючи свої знання з історії, культури, побуту грецького народу. Найбільше вразило дітей заняття з народних грецьких танців, які проводив вчитель з Греції пан Костас Евангелінос. Наш літній мовний табір «Радість» дав дітям чудову можливість вивчати грецьку та англійську мови у цікавій формі, весело проводити час разом із друзями, розвивати свої здібності, отримувати пізнавальну інформацію, навчатися новому та корисному кожного дня.

06 червня 2017 року на базі Палацу дітей та юнацтва Печерського району відбулося урочисте відкриття пришкільних таборів "Все краще дітям". Маленькі печеряни з задоволення відвідали різноманітні                майстер-класи та театралізовано-розважальну програму "Пригоди Мурлики Брисівни". Під час програми малеча мала змогу пограти в веселі ігри та отримати солодкі подарунки. Завершував цей чудовий день невеличкий концерт від вихованців колективів Палацу дітей та юнацтва. Яскраві емоції, добрі друзі та безліч дитячих посмішок - ось такий девіз сьогоднішнього дня.
22 травня 2017 року у приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся КИЇВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФОРУМ «РОЗУМІННЯ, РОЗВИТОК, ТВОРЧІСТЬ»
Педагоги дошкільних навчальних закладів Печерського району відвідали 7 педагогічних студій, виставок, анонсів-оглядів новинок літератури «Педагогічний бестселер». Ознайомились під час форуму з особливостями реалізації компетентнісного підходу в системі дошкільної освіти, розглянули механізми впровадження інноваційних форм виховання й розвитку дітей з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, специфікою програмного забезпечення освітнього процесу на компетентнісних засадах, особливостями реалізації партнерської позиції в процесі організації освітнього процесу ДНЗ, перевагами демократичного стилю взаємодії порівняно з авторитарним; умовами суміщення в одній особі організатора процесу, партнера та керівника та отримали рекомендації, пропозиції, поради щодо створення психологічного комфорту педагогів у навчальному закладі. Відвідали і взяли участь в майстер-класах, тренінгах, лекціях.

18 травня
у приміщенні навчально-виховного комплексу «Домінанта» відбувся міський етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва. 8 збірних команд – переможці районних етапів змагань, виборювали першість у міському етапі.
Програма Заходу  включала три складові : спортивну, освітню та культурну частини:
презентація команди ( назва, емблема, девіз,);
зустрічні естафети;
культурно-освітня програма (вікторина).
Всі учасники змагань відзначені грамотами, дипломами та  подарунками.
Вітаємо команду Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»,
яка виборола  I місце (керівник команди Копилова Л.В.)!

Всесвітній день вишива́нки—міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Виховуючи юне покоління патріотів, педагоги в дошкільних навчальних закладах району звертають увагу на збереження українських традицій та звичаїв. Національне вбрання не тільки прикрашає дітей, але і зацікавлює їх
у пізнанні нового, незвіданого. Малята милуються, роблять компліменти один одному, пишаються собою та своїми пращурами. До святкування Дня вишиванки долучилися усі дошкільні заклади району. Дорослі та малеча в садочках № 273 та 450 теж прийшли у вишиванках. Педагоги та діточки були горді з того, що є учасниками всеукраїнського свята.


У дошкільних навчальних закладах Печерського району проведений  Тиждень національно-патріотичного виховання  «УКРАЇНА МОЯ, БАТКІВЩИНА, МОЯ!», метою якого було сформувати національно свідомого громадянина, патріота України.
У рамках тижня патріотичного виховання проводились різноманітні заходи: заняття, бесіди, дидактичні вправи та дидактичні ігри, оформлені виставки малюнків, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, самостійно-художня діяльність, батьківські збори та інше. Діти долучалися до слухання українських пісень, промовляння та заучування творів українського фольклору і віршів українських поетів, грали в українські народні ігри.
Педагоги дошкільних навчальних закладів району виховували у дітей шанобливу пам’ять про історичне минуле свого народу, повагу до старшого покоління та людей, які прославляють нашу Батьківщину, формували почуття патріотизму, гуманний світогляд, спрямований на недопущення жахів війни; сприяли збереженню пам’яті про тяжкі випробування нашого народу.

30 квітня 2017
 відбувся міжнародний конкурс "Талановиті діти України" , в якому  вихованці вокального колективу "Viva la musica" Палацу дітей та юнацтва Печерського  отримали ТРИ Гран-Прі і у різних номінаціях:
1. Аліса Шептицька. Академічний вокал. Молодша вікова категорія.
2. Нікіта Йосипенко. Естрадний, академічний вокал. Середня вікова категорія.
3. Вокальне тріо: Даня Бойко, Марія Мітрофанова, Аліса Шептицька.
Вітаємо з яскравою перемогою!!!
Пишаємось  талановитими та працьовитими учнями!
Величезна подяка професіоналам-викладачам  "Viva la Musica": незмінному керівнику Ларисі Смазі, концертмейстеру Таїсії Козаченко та молодому педагогу Богдані Хіті!

Інформаційна довідка про проведення фестивалю дитячої творчості “Веселий дзвоник”  серед дітей дошкільного віку дошкільних навчальних закладів Печерського району міста Києва
                                                                                                                                                            (Докладніше)

 
З метою набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я і життя людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності з 24 по 29 квітня 2017 року у школі І –ІІІ ступенів № 90 проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, під час якого проведено ряд виховних заходів, бесід, класних годин, присвячених дотриманню правил пожежної безпеки. Учні 4 та 5 класів відвідали пожежну частину Печерського району, де познайомились з нелегкою роботою рятувальників. 
На завершення Тижня, за підтримки Печерського районного управління ДСНС України у м. Києві, було проведено практичне навчання зі справжньою евакуацією, гасінням умовної пожежі, евакуації заблокованого в приміщенні учасника НВП. Учні продемонстрували свої навички у наданні першої медичної допомоги постраждалим, користуванні приладами хімічної та радіологічної розвідки. 
Як зізналися самі учні, цей захід є для них повчальними, адже вони дізнаються багато нового та корисного для себе і що найважливіше – вчаться цінувати власне життя.

26 квітня 2017 року
відбувся ХІV загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті» під гаслом «Ми - це не безліч стандартних «я», А безліч всесвітів різних». Команда Предславинської гімназії №56, яка стала переможницею районного етапу конкурсу, гідно представила Республіку Вірменію на міському конкурсі-фестивалі, продемонструвала глибокі знання учнів з історії та культурних традицій держави. 
Команду Предславинської гімназії №56 нагороджено Грамотою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту за ІІІ місце та цінними подарунками. Дякуємо за співпрацю і допомогу у підготовці і проведенні заходу  Вірменським громадам м. Києва та м. Полтави, ККПНЗ «Київський міський будинок учителя», родину Тер-Терян


11 травня 2017 року
представниця Греції на Євробаченні співачка Демі разом зі своєю командою відвідала спеціалізовану школу №94 «Еллада» Печерського району. Учні школи радо зустріли гостей, продемонстрували свої знання грецької мови та культури. Українські пісні заспівали учні 4-а класу та фіналістка українського дитячого Євробачення Поліна Дашкова, а талановите виконання старшокласниками грецьких танців розчулило Демі до сліз.

27 травня 2017 року
в Києві, на території Дитячої Інженерної Академії, вул. Саратовська 20, відбудеться масштабний освітній фестиваль Kyiv STEM Festival, метою якого є популяризація STEM-освіти серед молоді. Наука, технології, інженерія та математика – 4 основні дисципліни, які стають визначальними вже сьогодні.
Фестиваль буде цікавий школярам віком від 10 до 18 років, молодим спеціалістам, які цікавляться науково-технічним напрямком або мають власні винаходи.
Програма фестивалю пропонує лекції, змагання, конкурси технічних рішень, виставку проектів, STEM-воркшопи, наукові експерименти, зону професій майбутнього, демонстрацію радіокерованих моделей від клубів автомоделювання, авіа моделювання, DroneUA.
Запрошуються до участі учні загальноосвітніх навчальних закладів Печерського району, ліцеїсти та гімназисти.


Україна – це складова частина світової культури. Наша країна має 1000-літню історію, яка подарувала нам неймовірні пам’ятники архітектури, які занесені до списків ЮНЕСКО. Серед них Києво-Печерська Лавра, Софія Київська та інші.

Сьогодні у рамках проекту «Україна – європейська держава» та напередодні проведення Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення – 2017», який відбудеться у травні у Києві учні Спеціалізованої школи № 89 презентували шкільний проект «Шедеври світової архітектури». Кожен клас познайомив учасників проекту з відомим архітектурним пам’ятником, продемонструвавши його копію та розповівши коротко про нього.

Виставка «Шедеври світової архітектури» буде постійною. Це стало першим етапом проекту. Другий етап заплановано на наступний навчальний рік, під час якого кожен клас матиме можливість презентувати історією, традиції та культуру іноземних держав.
У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, Всесвітнього дня охорони праці в Україні під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» у школі І-ІІІ ступенів №133 були проведені інформаційні уроки та виховні години, на яких діти були ознайомлені із законодавством України про охорону праці, повторили правила безпечної поведінки в школі та гігієнічні вимоги до розумової праці школярів, розглянули перелік елементів для складання режиму школярів. Діти зібрали інформацію та зробили повідомлення про дотримання техніки безпеки на робочому місці батьків. Було розглянуто дії при виявленні недоліків та порушень техніки безпеки. Учні виконали творче завдання – самостійно склали перелік правил техніки безпеки на майбутньому робочому місці.
20 квітня
в Ліцеї інформаційних технологій № 79 для учнів 10-А класу (профіль «ІТ-Освіта») пройшли заходи з питань захисту дітей від жорстокого поводження, у тому числі кіберзлочинів. Мета заходу - донести до кожної людини важливу інформацію про те, що саме від нас залежить наша безпека в онлайн просторі.
Для проведення тренінгу до Ліцею завітали експерти:
Наталія Беца - Національний спеціаліст проектів у сфері верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні
Андрій Пазюк - голова правління ГО «Партнери цифрового правозахисту», доктор юридичних наук.
Олена Черних - координатор національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні, дослідник формування безпечної поведінки дітей та молоді онлайн, тренер.
Учні 10-А класу взяли активну участь у обговореннях теми «Фейкові та правдиві новини»; із великою зацікавленістю виконували вправи в групах: «Легально чи нелегальго?», «Загрози та можливості онлайн» тощо.
По завершенню заходу представники учнівських робочих груп запропонували топ-5 необхідних дій щодо «Безпеки онлайн» для Ліцею, Міністерства освіти та науки України, Кіберполіції, громадських та міжнародних організацій.

                                          УВАГА! ДО ВІДОМА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ!

З 1 травня офіційна поштова скринька Управління освіти та інноваційного розвитку - education@prda.gov.ua З метою популяризації діяльності дошкільних навчальних закладів з питань музичного виховання дітей шляхом створення оптимальних умов в закладах для організації музичної діяльності та забезпечення гармонійного розвитку дітей, формування їх естетичного світогляду та музичних здібностей проведено районний конкурс «Музичний калейдоскоп», у якому взяли участь музичні керівники 11 дошкільних навчальних закладів (ДНЗ №№  143, 152, 205, 265, 378, 450, 457, 498, 632, 653, 720) та представили музично-дидактичні посібники у вигляді моделей, малюнків, схем, ігор ІКТ що розкривають характер музики в музичних жанрах, зміст музики в музичних образах та засоби музичної виразності.

12-17 квітня 2017р. в м. Алмати (Казахстан) відбулася V Міжнародна олімпіада з комп’ютерних технологій «INFOMATRIX– 2017». В олімпіаді брали участь близько 300 учасників з 23 країн світу: Україна, Китай, Монголія, В'єтнам, Ірак, Казахстан, Бангладеш, Туркменістан, Таджикистан та багатьох інших. Конкурсними дисциплінами були: «Робототехніка», «Комп’ютерна графіка та дизайн», «Програмування», «Апаратні комп’ютерні системи».
Учні Ліцею інформаційних технологій № 79 представили в І турі науковий проект «Створення мобільного додатка для експрес-тестування якості харчових продуктів» (автори проекту – Ліпський Даниїл та Локтіонова Єлизавета, керівники – Ломаковська Г.В., Пороховніченко І.А.) та в ІІ турі склали іспит із програмування.
Міжнародне журі високо оцінило досягнення учнів Ліцею та нагородило бронзовими медалями!
Бажаємо юним програмістам захопливої творчої праці та нових здобутків в царині інформаційних технологій!

20 квітня 2017 року проводиться фестиваль стартапів "Class ідея" в рамках плану роботи Департаменту освіти і науки, молоді та спорту на 2016-2017 навчальний рік та з урахуванням Концепції «Нова школа. Простір освітніх можливостей».
28 березня
в гімназії № 117 ім.Лесі Українки відбулися педагогічні читання «Ян Амос Коменський – філософ, мислитель, гуманіст, педагог». Серед гостей читань були присутні науковці Інституту педагогіки НАПН України, представники управління освіти та інноваційного розвитку й навчальних закладів Печерського району, колеги з інших районів м. Києва й Володарської ЗОСШ І-ІІІ ступенів.
Педагогічний колектив гімназії №117 ім. Лесі Українки здійснив ґрунтовне дослідження творчої спадщини видатного вченого, його внесок у сучасний процес навчання в системі шкільної освіти. Ян Амос Коменський по праву вважається основоположником нової прогресивної педагогічної системи. Доповідачі у своїх виступах ще раз довели, що вчення Я.А. Коменського зберігає свою актуальність і в наш час.

10 квітня в Ліцеї міжнародних відносин №51 м. Києва було проведено  Міжнародний форум асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Європа та Азія в діалозі  культур. Уроки життя від Конфуція» в рамках 
 Десятиріччя зближення культур (2013 – 2022 рр.), оголошеного Генеральною Асамблеєю ООН (A/RES/67/104).
 Мета заходу - формування полікультурних компетенцій учнів в умовах глобалізованого світу,  залучення  молоді до вивчення культури КНР та спадщини видатного китайського філософа Конфуція, формування відповідального ставлення до життя сучасного суспільства. 
Міжнародний форум відбувся за участю делегації з Польщі, представників посольств КНР та Королівства Бельгія в Україні, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Інституту Конфуція при Київському національному   університеті ім.Т. Шевченка. 
Почесними гостями форуму були Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний Посол  Королівства Бельгія в Україні; Сергій Рева, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Посол з особливих доручень  МЗС України; Валентин  Скуратовський, радник Департаменту секретаріату Міністра закордонних справ України;  Валерія Рева, керівник
міжнародних проектів Ради Європи; Лю Тай,  Третій  секретар з питань освіти  Посольства КНР в Україні; Валерія  Гохман, головний спеціаліст департаменту  загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Сунь Кевень, директор Інституту Конфуція при  Київському Національному Університеті  ім. Т.Шевченка; Лі Сян, глава Асоціації «Китайська діаспора в Україні». У заході брали участь представники  асоційованої школи ЮНЕСКО Республіки Польща   Шкільного   комплексу №3 м. Легіоново (Роман Смогоржевський, мер  м. Легіоново;  Анета Островська,  учитель). 
Учителі та учні ліцею підготували для гостей форуму різноманітну програму. Була представлена  робота в міжнародному проекті  «Європа та Азія в діалозі  культур. Уроки життя від Конфуція». Ліцеїсти показали  міні - виставу  «Великий шовковий шлях», презентували екскурс-портрет Конфуція, філологічне дослідження «Конфуцій та видатні українці». Відбулася цікава дискусія «Що ви візьмете з уроків Конфуція у сучасний світ, щоб змінити його на краще?» за участю представників навчальних закладів ПАШ ЮНЕСКО.  Учні ліцею виконали традиційні китайські пісні та танці, продемонстрували знання китайської мови.   
Учасники форуму мали унікальну можливість доторкнутись до китайської
культури та взяти участь у роботі  майстер-класів  з каліграфії, з виготовлення традиційних китайських ажурних композицій, з плетіння  вузликових прикрас. Окрасою форуму стала традиційна чайна церемонія.
Висловлюємо подяку всім учасникам форуму - Першій міській гімназії м. Черкаси та асоційованим школам ЮНЕСКО м. Києва (НВК «Гуманітарна гімназія «Гармонія», НВК «Оболонь», Коледжу економіки, права та інформаційних технологій «КРОК», Київській гімназії східних мов №1, Українському гуманітарному ліцею КНУ ім. Т.Шевченка, Гімназії №109 ім. Т.Шевченка, Печерській гімназії №75, Спеціалізованій школі  з поглибленим вивченням англійської мови №85, Спеціалізованій школі №80).


Вибір професії – невід’ємний в житті кожного, хто здатен трудитися. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, - єдиний.
Не секрет, що правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, що дозволяє поєднати особисті інтереси та інтереси суспільства.
Вибір професії, яка відповідає інтересам і  нахилам особистості молодої людини - завдання складне. 
З метою сприяння професійному самовизначенню молоді, формуванню позитивного ставлення до професій, що користуються попитом на ринку праці, 11 квітня  в школі І-ІІІ ступенів № 90  за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та фахівців професійно-технічних закладів м. Києва відбувся профорієнтаційний захід для учнів 8-11 класів Печерського району. Вихованці 15 професійно-технічних закладів м. Києва провели цікаві майстер-класи з робітничих професій,  презентували свої навчальні заклади.

У Ліцеї інформаційних технологій № 79 пройшов IІ етап конкурсу «Міс та Містер Ліцею» - конкурс «Ораторське мистецтво», на якому юні конкурсанти 5-8-х класів виступили в ролі ораторів.
За умовами конкурсу учасникам було запропоновано 2 теми:
«Можна вибрать друга і по духу брата, та не можна рідну матір вибирати» та «Ми у відповіді за тих, кого приручили».
Почесним гостем свята та головою журі був відомий журналіст, репортер, керівник проектів, телеведучий українського телебачення - Костянтин Грубич.
Конкурс ораторського мистецтва продемонстрував  здатність юного покоління Ліцею самостійно мислити та переконувати живим словом. Зірковий гість був приємно вражений рівнем виступів ліцеїстів та охоче поділився секретами ораторського мистецтва і запевнив, що конкурсанти мають усі шанси стати цікавими особистостями й досягти у майбутньому успіху у різних галузях.

Учні та вчителі Природничо-наукового ліцею № 145 відвідали грузинське місто Зугдіді у рамках проекту «Школа GG-КПНЛ». Українську групу приймала Gurtskaya Gymnasium
Педагоги грузинської гімназії підготували для учасників ЗШ насичену програму: майстер-класи, спортивні змагання, екскурсії. Тренінги з профорієнтації та на згуртування групи проводили англійською мовою вчителі Марі Квірікадзе, Ада Гогілава. Учасники опановували ораторське мистецтво з викладачем риторики ліцею Ольгою Танцюрою. За 10 днів
ліцеїсти познайомились з культурою та звичаями Грузії: навчалися готувати хачапурі (шеф-повар Моніка Лагвілава), танцювати грузинські танці (хореограф Ніно Сабахтарішвілі), співати менгрельські колядки (викладач вокалу Нана Нодія), розмовляти грузинською мовою (учитель Лайма Шанава) та розуміти традиції справжнього грузинського застілля.
Учні ПНЛ № 145 у школі GG вперше здобули досвід роботи у справжньому тележурналістському комплексі, спробували себе в ролі ведучого новин, оператора, сценариста, записували та монтували відзнятий матеріал, мали змогу проаналізувати власну роботу з фахівцями - керівниками ТЖК Тамуною Латарією, Макою Самушією.
Перебуваючи в Зугдіді, учні ліцею відвідали Державний історико-етнографічний музей, розташований у палаці Дадіані, де познайомилися з
унікальною колекцією творів мистецтва і старовинними артефактами, з інтер'єрами розкішного княжого житла, відтвореними за допомогою справжніх предметів побуту, меблів, дізнались історію цього знаного роду, побачили посмертну маску Наполеона.
Незабутнє враження отримали ліцеїсти у карстових печерах Сатаплійського державного заповідника, відчули надзвичайну духовну силу в старовинному монастирі Гелаті, який побудований Давидом Будівничим.
В останній день перебування наша група завітала на місцевий базар за спеціями, східними солодощами та делікатесами.
Велику вдячність українська делегація висловлює засновнику гімназії GG Дмитру Олександровичу Гурцкая, який приділив чимало уваги КПНЛівцям. Незважаючи на свій дуже щільний графік, він завжди знаходив час для зустрічі з нами. Його лекції з психології учні готові були слухати цілодобово.
Учні задоволені, що провели канікули саме в Грузії, в «Школі GG-КПНЛ», та сподіваються на наступну зустріч зі своїми друзями із Зугдіді вже влітку, у ЛПНШа «Зоряний час».

З 4 квітня 2017 року по 10 квітня 2017 року під патронатом очільника Печерського району Сергія Мартинчука відбувся  футбольний турнір на Кубок голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації серед школярів ІІ-ІІІ класів.
У заходах взяли участь: голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук, перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Дмитро Загуменний, начальник Управління освіти та інноваційного розвитку Тетяна Копил, виконуючий обов’язки начальника відділу у справах відділу сім’ї, молоді та спорту Олег Шкорупинський та головний суддя змагань - заслужений
тренер України, член виконавчого комітету федерації футболу міста Києва Олег Мічурін.
Сергій Мартинчук привітав присутніх  та подякував батькам, вчителям та тренерам, які підготували таких талановитих молодих спортсменів.
Так, за результатами змагань очільник Печерського району Сергій Мартинчук нагородив переможців медалями та Кубками голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації. Отже, третє місце посіла команда спеціалізованої школи №89, друге місце - команда Новопечерської школи та перше місце - команда спеціалізованої школи №181.
Також, почесними дипломами за участь у змаганнях з футболу на Кубок голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації нагородили всі команди.
Крім того, на урочисте закриття заходу завітала зі своїм виступом команда чирліденгів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №84.


21 березня 2017 року у 8-А класі ліцею№145 відбувся захід «Україна – Європа: діалог крізь віки і кордони».
Конкурсно-розважально-пізнавальна програма розширила кругозір ліцеїстів про особливості, традиції і культуру європейської держави – Італії. Проведений захід нагадав учням, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. І Україна – частина Європи, країна, якою ми всі пишаємося.31 березня в Палаці дітей та юнацтва відбувся звітний концерт Народного художнього колективу дитячого хору «Щедрик» на підтвердження почесного звання «Народний художній колектив».
Всесвітньо відомий хор, володар безлічі призових місць міжнародних та всеукраїнських конкурсів подарував шановному журі феєричне музичне шоу під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв, Відмінника столичної освіти, Відмінника освіти України, хормейстера ПДЮ – Маріанни Сабліної. Вихованці хору продемонстрували високу культуру, професійне володіння голосом, злагоджену спільну роботу та неперевершену виконавську майстерність, виконуючі як українські народні пісні, так і класичні хорові
композиції. Особливо члени журі відзначили виконання української народної пісні «Дощик» в обробці Р.Кофмана, під час якого не використовувались музичні інструменти. Концертну програму відкривав молодший склад хору під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв, талановитого педагога Олени Штукар. Найменші вихованці вразили  присутніх своєю виконавською майстерністю та вмінням у  юному віці триматись на сцені та потішили всіх присутніх своєю дитячою безпосередністю. Перлинкою концерту стало виконання концертним та підготовчим складом хору української народної пісні «Щедрик» в обробці М.Леонтовича, яке вразило гостей потужністю та чистотою звучання.


23 березня 2017 року
 в клубі військового госпіталю  "ГВКГ" відбувся  звітний концерт творчих колективів центру "АРТ" Печерського району на підтвердження почесного звання "Народний художній клектив" ансамблю бандуристів "Мальви", дитячому хору "Веснянка" та на присвоєння почесного звання "Народний художній клектив" зразковому художньому колективу ансамблю спортивно-бального танцю "Унісон".
Колективи продемонстрували високий рівень виконавської майстерності вихованців та постановчої роботи керівників, які змогли урізноманітнити репертуар цікавими постановками.  Усіх присутніх зворушив спів дитячого хору "Веснянка" своєю емоційністю та культурою виконання  (керівник - “відмінник - освіти України” Оксана Ткаченко). Особливо було відмічено журі такі авторські номери: "Квітка душа", де поєднано народний спів бандуристів із сучасним танцем (керівник - “Заслужений працівник освіти України” Людмила Кияниця); шоу-вистава "Бременські музиканти", де  вихованці спортивно-бального танцю "Унісон" показали свою акторську майстерність (керівники - Вікторія та Євген Олех).


22 березня 2017 року
на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка за підтримки посольства Греції в Україні та грецького підприємця і мецената Пантелеймона Бумбураса відбувся грандіозний захід до Дня незалежності Греції. Учні трьох шкіл Києва, в яких вивчається новогрецька мова: спеціалізованої школи №94 «Еллада», гімназії «Потенціал» та спеціалізованої школи №139, - продемонстрували на великій сцені своє знання грецької мови, історії та культури Греції. Запальні грецькі танці та пісні не залишили глядачів байдужими, а перфоманси, підготовлені учнями спеціалізованої школи №94 «Еллада», справили на присутніх величезне враження і були зрозумілі навіть без перекладу.

21 березня  2017 року учні 10-11 класів гімназії № 109 імені Тараса Григоровича Шевченка були запрошені на зустріч із паном Романом Ващуком, послом Канади в Україні, у рамках проекту «Один клас- одне посольство», присвяченому до щорічного святкування Франкофонії.
До зустрічі із послом діти підготували щире традиційне привітання: співали пісні українською та французькою мовами, декламували поезію Шевченка та Бодлера під чарівні звуки бандури, виступали з гімнастичною стрічкою, подарували символічний каравай, прикрашений канадським кленовим листком, та традиційні українські сувеніри.
Під час зустрічі відбулася цікава бесіда на різні теми, які цікавили наших учнів: порівнювали традиції, звичаї, національні кухні країн, цікавилися особистістю посла, його вподобаннями, задавали питання  щодо навчання в Канаді і ступеню підтримки посольством українських студентів, тощо.  Посол радо відповів на всі запитання дітей, подарувавши їм своєю бесідою можливість насолодитися аутентичною французькою мовою і спілкуванням з витонченою особистістю.
Атмосфера зачарувала усіх. Діти натхненно дивились на Романа Ващука і, здавалось, вони б провели в цій домашній, приємній атмосфері ще б декілька днів, але час минає швидко, і тому було враження, що зустріч пролетіла, а не пройшла, та наші учні виходили з посольства із зачарованими, задоволеними і  веселими посмішками.
Сподіваємося, що у таких проектів велике майбутнє, адже культурний обмін і франкомовне спілкування - це неповторна можливість надати дітям, які вивчають одну з наймелодійніших мов світу, шанс втамувати спрагу до спілкування, творіння і вираження своїх знань.
Ми дуже вдячні посольству Канади, і особисто пану Роману Ващуку, а також організаторам цього проекту за справжнє франкомовне весняне свято і подаровані учням емоції!


21 березня 2017 року
відбувся  районний ХІV конкурс-фестиваль «Діалог держав-партнерство в освіті» під гаслом  «Ми-це не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних», в якому взяли участь команди 9 навчальних закладів: гімназії № 32 «Успіх», Ліцею міжнародних відносин № 51, Предславинської гімназії № 56, Печерської гімназії № 75, спеціалізованих шкіл № 80, 89, 181, гімназії № 117 та Українського гуманітарного ліцею. Учасники представляли міжнародний діалог з такими цікавими країнами, як Грузія, Бельгія, Кіпр, Данія, Франція, Іспанія, Австрія, Вірменія, Ліхтенштейн та Люксембург та продемонстрували знання історії,  традицій та  музичної культури країн. Кожна команда розробила цікавий сценарій виступу, 
підготувала  яскраві національні  костюми, створили чудові презентації.

Переможцем районного етапу визнано команду Предславинської гімназії № 56, яка представляла Вірменію.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів на міському етапі конкурсу!


09 - 21 березня 2017 року
в навчально-виховному комплексі «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів з поглибленим вивченням природничих наук – ліцей № 293» Деснянського району відбувся ІІ (міський) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», метою якого є піднесення ролі вчителя фізичної культури в суспільстві, підтримка ініціативних педагогів, розвиток шкільного футболу та популяризація здорового способу життя.
Конкурсанти проводили два конкурсні уроки – урок з елементами футболу та інноваційний урок фізичної культури.
За підсумками Конкурсу журі визначило переможців у загальному заліку та окремо – у номінаціях «Інноваційний урок фізичної культури» та «Урок фізичної культури з елементами футболу». Абсолютним переможцем ІІ (міського) туру стала Вєдєрнікова Світлана Сергіївна, учитель Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер», яка застосовувала інноваційні методики навчання та використала під час проведення уроку степ-платформи.
21 березня на урочистому закритті всі лауреати та переможці конкурсу були нагороджені Грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Грамотами та подарунками Федерації футболу України, Грамотами Федерації футболу міста Києва.
Вітаємо Світлану Сергіївну та побажаємо нових перемог на відбірковому фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу « Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу».З 20 по 24 березня -  єдиний День інформування з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 роківЗ 20 по 24 березня - єдиний День інформування з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 роківДень інформування проводиться на виконання Указу Президента України № 17/2016 від 22.01.2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» та на виконання Плану заходів щодо підготовки та проведення заходів з відзначення у м. Києві 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років для всіх структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації та районних в місті Києві державних адміністрацій, трудових колективів підприємств, установ та організацій.

Довідково

Указом Президента України від 22 січня 2016 року № 17/2016 2017 рік проголошено роком Української революції 1917–1921 років. Цим указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років.


14 березня в школі І-ІІІ ступенів №133
було відзначено День українського добровольця – свято всіх, хто першим за покликом серця відправилися захищати країну на Схід.
На зустріч з учнями в школу були запрошені воїни АТО - бійці 25 батальйону «Київська Русь»: офіцер батальйону Шпачук Віктор Миколайович (позивний «Капітан»), командир розрахунку Маляренко Станіслав Григорович, старшина роти вогневої підтримки Іванов Сергій Володимирович (позивний «Руский») та військовий капелан Отець Михайло. Вони воюють на Сході, захищаючи Незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Захисники розповіли старшокласникам про бойові будні, про воїнську честь, побратимство, взаємопідтримку та фронтову дружбу.
День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців.

УВАГА! ДО ВІДОМА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ!
З метою сприяння розвитку україномовного розділу "Вікіпедії" навчальним закладам району пропонується ознайомитися та взяти участь у заходах ГО «Вікімедіа України» - фотоконкурсах  вільних зображень  «Вікі любить пам'ятки» та «Вікі любить Землю», проведення вівішкіл з метою вивчення інструментарію редагування Вікіпедії та інших проектів Вікімедіа, а, також, сприяти активному використанню україномовного розділу багатомовної мережевої енциклопедії «Вікіпедія» у навчально-виховному процесі шляхом застосовування (у т.ч. у вигляді практичних завдань для учнів) текстів, документів, ілюстрацій та іншого медіаконтенту з україномовного розділу Вікіпедії та інших споріднених (сестринських) з Вікіпедією вікіпроектів.

З 08 по 12 березня 2017 року команда учнів 10-11 класів гімназії №117 ім. Лесі Українки з поглибленим вивченням іноземних мов Печерського району м. Києва у складі 9 осіб під керівництвом заступника директора Токар Н.О. й учителя англійської мови Тихонової Г.П. вже другий рік поспіль узяла участь у міжнародній молодіжній конференції старшокласників «Модель ООН – 2017» на тему: «Цілі сталого розвитку», що проводилась у місті Будапешт, Угорщина. 
Учень Федорчук Ярослав мав честь виступити в ролі посла Китаю з англомовною промовою на урочистому відкритті Генеральної Асамблеї ООН у приміщенні угорського Парламенту. 
Гімназисти виступали в ролі дипломатів, представляючи різні країни та беручи участь в обговоренні світових проблем. 
Слід зазначити, що в конференції взяли участь представники європейських держав (Німеччини, Словаччини, Польщі, Угорщини та Греції). Гімназисти вкотре зуміли продемонструвати високий рівень володіння іноземною мовою, адже робочою мовою конференції була лише англійська. 
Модель ООН – це чудова нагода відшліфувати мовленнєві вміння, набути досвід ведення справжніх дебатів, «приміряти» на себе роль світових лідерів та краще зрозуміти, як працює найбільша світова політична організація. 
Після завершення не лише гімназія № 117, а й кожен з учасників були нагороджені відповідними сертифікатами. 
Пишаємося нашими гімназистами!!! 

Напередодні 8 Березня - свята батьків та дітей, свята краси, наполегливості, витривалості, свята здоров’я, пройшли спортивні змагання родин учнів 1-го класу Ліцею інформаційних технологій № 79 - «Тато, мама, я – спортивна сім’я!», під час яких команди показали свою силу, спритність, кмітливість, увагу та винахідливість. Батьки першокласників брали активну участь у спортивних естафетах, конкурсах, проявили справжній приклад єднання та взаємовиручки.
Подібні заходи дуже згуртовують родини, надають багато позитивних емоцій та гарного настрою. Упродовж усього спортивного свята панувала чудова змагальна та дружня атмосфера, «підігріта» вболівальниками, які підтримували свої команди гучними оплесками. Учасники команд отримали грамоти та солодкі призи.6 березня
до гімназії №117 ім. Лесі Українки завітала справжня Весна – натхненна, барвиста, життєдайна! До чотирьохріччя роботи гуртка «Чарівна мозаїка» у вестибюлі закладу відкрилася виставка робіт гуртківців. Черговий звіт засвідчив творче зростання юних майстрів-мозаїстів. Приємно бачити, як рік у рік гуртківці вдосконалюють свою майстерність, їх роботи вражають яскравою палітрою кольорів та розмаїтістю тематики.

2 березня 2017 року
в Адміністрації Президента відбулася церемонія нагородження учасників проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін», серед яких була присутня заступник директора з іноземних мов, вчитель англійської мови гімназії №117 ім. Лесі Українки, Токар Наталія Олександрівна.
Президент України Петро Порошенко передав сертифікат Благодійного Фонду Петра Порошенка на виплату стипендій учителям – учасникам проекту, які в рамках національної кампанії «Україна Speaking» провели навчальні тренінги для вчителів з підвищення рівня викладання англійської мови в загальноосвітніх навчальних закладах.
Під час церемонії Президент наголосив, що сьогоднішня подія – це яскраве свідчення того, що ініціатива зробити 2016 рік «Роком англійської мови» дала можливість побачити найкращих фахівців – агентів змін.
«Сьогодні англійська мова – це як повітря, складова саморозвитку. Без неї просто не уявляєш собі повноцінного життя, доступу до нової інформації. Власне кажучи, це дуже потужний інструмент для нашого руху в Європу», - сказав Президент.

З 22 по 27 лютого у м. Бухарест (Румунія) відбулася 9 міжнародна математична олімпіада “Romanian masters of mathematics 2017”. Збірна команда України вже вшосте долучилася до участі у цьому престижному змаганні. У цьогорічних змаганнях взяли участь більш ста учасників, 9 з яких представляло нашу країну. До складу збірної України входили і учні Природничо-науковиого ліцею № 145 Арсеній Ніколаєв та Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер» Всеволод Решетніков.
Вітаємо наших учнів Всеволода Решетнікова, який виборов бронзову медаль та Арсенія Ніколаєва, якого нагороджено відзнакою-заохоченням.Спеціалізована школа №80
в рамках співпраці із Центром бізнес-освіти Київської Торгово-Промислової Палати та Службою старших експертів (SES, Бонн, Німеччина) з 21 лютого по 10 березня 2017р. приймає експерта Барбару Хеллінге.
Барбара-Марія Хеллінге - кваліфікований педагог з великим професійним досвідом та знаннями в різних областях: від педагогічного консультування та обслуговування освітніх проектів, до стратегічного поліпшення якості освіти і розробки учбових концепцій. Працює як експерт з якості освіти, конфлікт-менеджер, застосовуючи при цьому нові методичні і дидактичні розробки, проведення майстер-класів, тренінгів тощо. Працювала в різних
університетах Німеччини, брала активну участь у провадженні Болонського процесу, роботі колегії ректорів університетів Євросоюзу, регіональних та інтернаціональних проектах.
Серед основних завдань німецького SES- експерта :
- допомога у створенні єдиної Концепції освітнього простору навчального закладу з урахуванням сучасних освітніх тенденцій;
- сприяння розвитку міжнародних контактів з школами Німеччини, у тому числі для обміну школярами та викладачами;
- проведення воркшопів з викладачами школи;
- залучення додаткових проектних коштів на розвиток школи;
- консультування та допомога у створенні більш гармонійного, динамічнішого простору для розвитку дитини з використанням екологічних матеріалів, сучасного дизайну, системи енергозбереження;
- навчання персоналу коучинговим технологіям.
Спільний проект зі школою направлений на удосконалення педагогічної та концептуальної методології закладу, проведення спільних заходів; семінарів з вчителями, учнями, батьками; пошук контактів та програм обміну з навчальними закладами Німеччини. Мова проекту: англійська, німецька. Переклад під час перебування експерту в школі забезпечують вчителі іноземної мови школи (керівник: заступник директора з іноземних мов Делікатна Н.М.), студенти-практиканти НУБіПу (німецька мова, керівник - Кулик Л.І.) та представники батьківської громади.


28.02.2017 року на сцені Палацу дітей та юнацтва відбувся 2-й районний фестиваль “Hello English”. У фестивалі взяли участь 90 дітей з одинадцяти дошкільних навчальних закладів району, а саме: ДНЗ №№ 1, 46, 107, 143, 152, 171, 377, 458, 498, 653, 728.
Фестиваль відбувся за ініціативи та підтримки Голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергія Олександровича Мартинчука та проводився з метою активізації роботи щодо залучення дітей старшого дошкільного віку до вивчення англійської мови, а також формування соціокультурної компетенції.
З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернувся Перший заступник голови Печерської районної в місті Києві д
е
ржавної адміністрації Загуменний Дмитро Миколайович та начальник управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Копил Тетяна Василівна.
УВАГА!
1 березня
у Київському Палаці дітей та юнацтва відбудеться майстер-клас "Як презентувати свій стартап" від Олексія Струцинського, керівника проектів і програм бізнес-аналітика, ментора і викладача в стартап-школі "Sicorsky Challenge".
На майстер-класі будуть розглянуті основні етапи, принципи та особливості створення та проведення презентації власного стартапу.
Майстер-клас проводиться для усіх бажаючих (учнівської молоді та педагогів) незалежно від того чи плануєтєе Ви в подальшому брати участь у Першому київському фестивалі стартапів "Class ідея", чи просто більше хочете дізнатись про стартап.

Реєстрація на майстер-клас для учнів та педагогів:
https://goo.gl/forms/oXrqE1sQAFQErpfq1

Вартість: БЕЗКОШТОВНО
Місце проведення: Київський Палац дітей та юнацтва
Дата проведення: 1 березня (середа)
Початок о 16:0025 лютого
на базі Ліцею міжнародних відносин №51 відбулися відбіркові змагання Чемпіонату міста Києва з сімейного спорту Печерського району. Змагання проводилися з метою визначення найспортивнішої родини Печерського району та виявлення 2-х команд, які будуть представляти район у СУПЕРФІНАЛІ, який відбудеться 27 травня на Хрещатику.
За результатами змагань призові місця та путівки до Суперфіналу вибороли команди «Пряники», родина Праник, яка посіла 1 місце, і команда «Стронг», родина Голікових, яка посіла 2 місце.
Вітаємо переможців та бажаємо їм успіху у фінальних змаганнях 27 травня на Хрещатику.

22 лютого 2017 року
у приміщені Кловського ліцею № 77 проведено розширену нараду керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів та батьківської громади Печерська щодо освоєння видатків та стан робіт з виконання загальноміських програм за 2016 рік. У роботі наради взяв участь перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Загуменний Д.М. та представники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м.Києва.
Начальник управління освіти та інноваційного розвитку Копил Т.В.,
інформувала педагогічних працівників та батьківську громаду щодо коштів, витрачених управлінням у 2016 році. Згідно з рейтингом освоєння коштів управління освіти та інноваційного розвитку Печерського району посіло 4 місце по освоєнню коштів у 2016 році серед інших районів.
У листопаді 2016 року Київської міською владою вперше виділено кошти на побутові потреби для садочків та шкіл, які були спрямовані на придбання господарських та канцелярських товарів таких як граблі, лопати відра оцинковані, тример для трави, диспенсери для рідкого мила, змішувачі, замки, вимикачі, калькулятори, папір, папки, раковини, пакети для сміття та інше.
Також на розширеній нараді педагогічними працівниками та батьківською громадою району обговорювалося питання попередження небезпечних явищ у підлітковому середовищі. У обговоренні взяв участь заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у м.Києві Парвов Д.В.

  Учні та педагогічний колектив Ліцею інформаційних технологій № 79 вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Три роки тому, холодними лютневими днями поклик душі згуртував небайдужих та сміливих людей до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. 
  Учні віддали шану героям Революції Гідності на Алеї Героїв Небесної Сотні, поклали квіти біля пам’ятних місць, де проливалась кров, де йшли трагічні події, де кращі сини та доньки України поклали своє життя за наше майбутнє. У юних душах ліцеїстів зміцнилась надія, що пам'ять про усіх нещадно вбитих об'єднає живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

У спеціалізованій школі №80 у рамках Міжнародного дня рідної мови проведена ціла низка заходів пізнавально-навчального спрямування, а саме: аудіодиктант з української мови, виховний захід «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті», вікторина «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», усний журнал «Моя мова у фразеологізмах» класні години на тему: «Рідне слово, материнська мово», тематична книжкова виставка «Наша мова - солов’їна». Протягом навчального тижня проведені заходи дали можливість охочим школярам взяти участь у конкурсах на кращого знавця рідної мови, виявити власні творчі обдарування. 

20 лютого учні школи І-ІІІ ступенів № 90  вшанували подвиг учасників Революції гідності та  поклали квіти на Алеї Героїв Небесної сотні.
Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у школі І-ІІІ ступенів №133 проведено низку заходів. Для молодших школярів було проведено свято «Мова моя калинова», для учнів середніх класів – квест «Знавці української мови», а старшокласники взяли участь у музично-літературній композиції «Так і мови нема без народу, І народу без мови нема...».
Це свято дало можливість кожному учаснику ще раз долучитися до найкращої, найсвятішої, найріднішої материнської мови, відчути свою належність до рідної нації, усвідомити себе часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.  Учні та вчителі спеціалізованої школи № 94 "Еллада" на вшанування пам’яті  Героїв Небесної Сотні провели урок мужності за участі представників добровольчого корпусу "Азов" та випускників школи, які обрали професію захисника Вітчизни. Серед почесних гостей уроку мужності був особливий гість - відомий японський журналіст, шеф-кореспондент представництва інформаційного агентства "Кіодо Цусін" пан Сасакі Кен, який у буремні часи Майдану висвітлював трагічні події Революції Гідності. Під час уроку учні продемонструвати уміння та навички з допризовної підготовки.

  Після уроку, у актовій залі учні презентували перфоманс, присвячений оборонцям Майдану та героям АТО. Читці поезії українських митців (як класиків, так і сучасників) створили камерну атмосферу, що зворушила всіх присутніх і засвідчила повагу та шану Героям.
  Закінчився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на вулиці Інститутській.

СЛАВА УКРАЇНІ – ГЕРОЯМ СЛАВА!


Вітаємо учнів Житника Дмитра Олександровича (ліцей № 145) та Фільцева Ігора Миколайовича (гімназія № 109), вихованців відділень технічних наук, хімії та біології Київської МАН з командним проектом на тему: «Технологія очищення повітря приміщень від радіоактивного радону та його дочірніх продуктів розпаду», які посіли ІІІ місце у категорії «Екологічна інженерія» у ІІ (очному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Intel Еко-Україна 2017» – національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2017 (International Science and Engineering Fair), який відбувався у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді.
11 лютого 2017 року народний художній колектив дитячий хор "Веснянка" центру "АРТ" Печерського району взяв участь у всеукраїнському ТРЦ шоу - "Битва хорів", який пройшов в приміщенні ТРЦ Караван та здобув Гран-прі та сертифікат на 5000 гривень (категорія "Юнацький хор") та І місце (категорія "Молодший хор")

Вітаємо вихованців центру "АРТ та керівників хору Оксану Ткаченко, Валентину Рогожу, Ніну Сушко, Діану Хацько та акомпаніатора Максима Іванова.


В День вшанування учасників бойових дій на території інших держав учні Ліцею міжнародних відносин № 51 поклали квіти до пам'ятника воїнам-афганцям.6 лютого, о 10:00 стартує реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яка триватиме до 17 березня.

Щоб взяти участь у ЗНО, необхідно сформувати та подати комплект реєстраційних документів:
- копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по-батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ;
- дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
- реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на сайті Українського центру оцінювання якості освіти або звернувшись до пункту реєстрації.
Випускники минулих років, учні професійно-технічних та вищих навчальних закладів також мають подати копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в січні – серпні 2017 року повної загальної середньої освіти (для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів.
Основну сесію ЗНО буде проведено з 23 травня до 16 червня.
Також відбудеться додаткова сесія з 3 до 12 липня, на яку можна буде зареєструватися з 3 до 20 травня.
Докладнішу інформацію про реєстрацію на ЗНО можна дізнатися на сайті УЦОЯО http://testportal.gov.ua/


Директорам загальноосвітніх навчальних закладів

На виконання листа Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 10.01.2017 № 063-161, управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації надсилає наказ Міністерства освіти і науки України від 19.12.2016 № 1564 «Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів» для використання в роботі.


Наказ Міністерства освіти і науки України від 19.12.2016 № 1564 «Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів»


27.01.2017 у Київському Будинку вчителя відбулося Свято духовності, словесності, українського ораторського мистецтва «Сад благословенного красномовства», яке ініціював Український гуманітарний ліцей Київського університету імені Тараса Шевченка. Ліцеїсти продемонстрували високий рівень громадянської та етичної культури, заглибившись у духовно-онтологічні скарби сучасної риторичної науки, презентуючи 10-ти томник доктора педагогічних наук, професора Г.М.Сагач. Неперевершеними та майстерними були епізоди про Г.С. Сковороду (Ілля Гончаров) та спудеїв (Микита Крижанівський, Ярослав Рожков, Данило Сільченко, Олекса Бойчук, Михайло Сташук), а Молодий Оратор (Антон Криштопа) зачарував присутніх артистизмом та акторським талантом. Сад благословенного красномовства неможливо уявити без Каліопи та її прекрасних муз (Вікторія Рудницька, Олександра Хижняк, Юлія Кришевич, Анастасія Сербін, Анна Гурняк, Анастасія Костенко, Софія Бугрій, Варвара Петер, Вероніка Паруботченко, Дарина Кощенко, Карина Гапонова), які своєю риторикою, молодою енергією запалили в душах присутніх любов до Слова.
Окрасою риторичного дійства стали виступи Героя України, народної артистки Ніни Матвієнко, артистів мистецьких закладів м. Києва.


 У січні 2017 року з метою створення кращих навчальних посібників для дітей дошкільного віку, розвитку творчості педагогів, виявлення та поширення педагогічного досвіду, підвищення їх професійного рівня проведено конкурс авторської гри серед педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів району, у якому взяли участь педагоги ДНЗ №№ 46, 107, 152, 171, 205, 265, 273, 298, 325, 457, 424, 632, 653,720, 731.

Більше інформації з фотографіями за посиланням - переглянутиФормування основ економічної грамотності - невід’ємна складова соціалізації сучасної дитини. Важливий показник якості освіти – здатність дітей орієнтуватись у реаліях життя та досягати успіху. Сучасній людині не обійтися без навичок соціальної взаємодії та розумного користування фінансами й іншими ресурсами.
У листопаді 2015 року підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України і Міжнародною фундацією «Aflatoun International» з метою впровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку в навчально-виховний процес.
Мета проектної діяльності - формування у дітей самосвідомості, навичок соціальної взаємодії, підприємництва, управління фінансами та ощадливого використання ресурсів.
До Всеукраїнського проекту залучено два дошкільні навчальні заклади Перського району: ДНЗ № 424 (бул. Дружби Народів, 32-а) та ДНЗ № 653 (адреса: Гусовського, 2-а).


16 березня 2017 р. – ІІ етап математичного конкурсу “Кенгуру”

До уваги учасників та координаторів Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»
Розпочато реєстрацію математичного конкурсу “Кенгуру”
  1. Заявки та квитанції від навчальних закладів на участь у конкурсі приймаються до 12 лютого 2017 р. електронним листом на адресу gelena7@ukr.net
  2. Міжнародний етап проводиться для учнів 2-11 класів.
  3. Конкурс відбудеться 16 березня 2017 р..
  4. Перевірити стан реєстрації на ІІ етап Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру” можна за посиланням: Кенгуру_ІІ етап
У Ліцеї міжнародних відносин №51 відбулося заняття правового лекторію у форматі круглого столу на тему «Право і ми».  В правовому лекторії  у якості експертів брали участь  представники Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Кравецька Н.Н. та  Гурська Г.А. та учні 9, 10 та 11 класів, лідери учнівського самоврядування.1 лютого Ліцей інформаційних технологій № 79 Печерського району  м. Києва відвідала делегація Міністерства освіти і науки Естонії з метою  ознайомлення  з організацією профільної освіти в навчальному закладі на основі сучасних підходів та нових педагогічних методик.
Раднику Методологічного освітнього центру INNOVE  Kaile Piiskop, проектному координатору з питань розвитку та співпраці Посольства Естонії в Києві Анастасії Михайловій, директору Департаменту професійної освіти МОН України Миколі Кучинському та головному спеціалісту відділу науки, прогнозування та аналізу цільових програм Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту КМДА Ірині Піщанській були представлені досягнення учнів та педагогічного колективу Ліцею на міжнародному рівні, методичні посібники, підручники та робочі зошити вчителів Ліцею, презентації інноваційних освітніх матеріалів та науково-методичних проектів у сфері ІТ-Освіти.
Зарубіжні колеги та гості були ознайомлені з моделлю сучасного випускника Ліцею, яка формує новітні предметні, соціальні та особистісні компетентності учнів.
Учасники зустрічі були позитивно налаштовані щодо подальшої співпраці, обміну досвідом та  участі у спільних інноваційних освітніх проектах.

Для мешканців Авдіївки учні і батьки школи І-ІІІ ступенів №84 зібрали та передали найнеобхідніше: продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, медикаменти та інше.

Ніхто не залишився байдужим!


ДО ВІДОМА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ!
Департамент освіти і науки, молоді та спорту проводить конкурс методичних розробок педагогічних працівників навчальних закладів м. Києва з української (рідної) мови у 2016-2017 навчальному році


Департамент освіти і науки, молоді та спорту проводить конкурс методичних розробок педагогічних працівників навчальних закладів м. Києва у 2016-2017 навчальному році з формування культури гендеру в навчально-виховному середовищі.

Про проведення вебінарів до Дня безпечного інтернету

Повідомляємо, що 7 лютого 2017 року у світі буде відзначатися День безпечного Інтернету (Safe Internet Day).
З метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки компанії ТОВ Майкрософт Україна 8 лютого 2017 року проводить Всеукраїнські вебінари:
• з 10.00 до 10.30 для учнів старших класів «Як зробити Інтернет безпечним»;
• з 11.00 до 11.30 для учителів та батьків «Безпечний Інтернет».
Лист МОН України: http://www.moippo.mk.ua/attachments/article/4154/1_9-40.pdf
Посилання: https://join.microsoft.com/meet/a-romanr/R362Z3D1

16-18 березня 2017 року
відбудеться головна подія освітньої галузі України – Восьма міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та П'ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13)

6-8 квітня 2017 року
у Києві у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва "Український дім" (вул. Хрещатик, 2) відбудуться: щорічна міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2017» та виставка закордонних навчальних закладів «Освіта за кордоном».ДО ВІДОМА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ!
Звертаємо увагу на лист  Міністерства освіти і науки України "Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дітей"

ДОПОМОЖЕМО АВДІЇВЦІ!

У зв’язку з трагічними подіями в Авдіївці зараз організовується збір та доставка гуманітарної допомоги:
• теплий одяг;
• ковдри;
• продукти харчування тривалого зберігання, фасування 1-2 кг (згущене молоко, консерви, крупи, макаронні вироби, олія, цукор, кава, печиво та ін.);
• засоби гігієни (памперси для дорослих та дітей).

Допомогу можливо направити як самостійно, так і централізовано.

ПЕЧЕРСЬКА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ОГОЛОШУЄ ЗБІР ГУМАНІТАРНОГО ВАНТАЖУ. ДОЛУЧИТИСЯ МОЖЕТЕ І ВИ.

Місце збору: вул.Омельяновича-Павленка (колишня Суворова), буд. 15, І поверх


Згідно з наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 19.10.2016 № 842, з урахуванням Концепції "Нова школа. Простір освітніх можливостей" та з метою виявлення кращих стартапів (проектів на стадії ідеї), що вирішують конкретні проблеми, відповідають на актуальний запит суспільства , спрямовані на покращення громадського життя, 20 квітня 2017 року буде проведений Фестиваль стартапів "Klass ідея" серед учнівської молоді на базі ККПНЗ "Київський Палац дітей та юнацтва".
Реєстрація для участі з 13 лютого 2017 року по 4 квітня 2017 року.

Любіть Україну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі, як Герої…

З метою вшанування пам’яті Героїв Крут у Ліцеї міжнародних відносин №51 протягом тижня організовано низку заходів. Учні 10 класів поклали квіти на місці захоронення Героїв Крут, відбулася акція «Запали свічку пам’яті героям Крут», проведено виховні години на тему «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину…». 27 січня 2017 року в актовій залі Ліцею Героям Крут була присвячена година - реквієм «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». На заході були присутні Юрій Сиротюк, депутат Київської міської ради, Марія Петрова, заступник голови Національної Ради жінок України», батьки, учні 9-11 класів, вчителі Ліцею.

27 січня 2017 року, до 99-й річниці пам’яті Героїв Крут, у спеціалізованій школі №89 було представлено історико-літературну композицію «Тобі, Україно моя, і перший подих і подих останній тобі» та відбулось покладання квітів до пам’ятника «Героям Крут».З метою формування в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до історичних надбань та героїчного  минулого українського народу учні школи І-ІІІ ступенів № 90 27 січня 2017 року поклали квіти на місці поховання Героїв Крут (біля церкви-ротонди Святого Аскольда-Миколая поряд з Аскольдовою могилою).
У школі І-ІІІ ступенів № 133 до Дня Соборності України
відбулася низка заходів, що сприяють вихованню національної свідомості і людської гідності, формуванню рис громадянина Української держави. Організовано тематичну книжкову виставку «22 січня – День Соборності України». Проводилися виховні години «Ми діти твої, Україно», «Україна - соборна держава», «Соборна мати – Україна одна на всіх, як оберіг» з переглядом документального фільму «Акт злуки. Відтворення історичної правди». 
Старшокласники  підготували літературну композицію «Незалежність держави, соборність та єдність». Кульмінацією заходу став флеш-моб  учнів «Ланцюг єдності України».


Щиро вітаємо
учительку історії Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Гребенюк Людмилу Іванівну  з присвоєнням почесного звання «Заслужений вчитель України» за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю (Указ Президента України № 10/2017 від 2101.2017 року)!

У суботу, 17 грудня, у гімназії "Консул" №86 відбулася районна олімпіада з хімії за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.
Участь взяли  251 школяр.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія буде працювати 17 січня з 15.00 у Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи.

У неділю, 11 грудня, відбулася районна олімпіада комп'ютерної анімації
Участь взяли  29 школярів.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.

У п'ятницю, 16 грудня відбулася районна олімпіада з зарубіжної літератури за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка. 
Участь взяли  190 школярів.

Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.У неділю, 
11 грудня відбулася районна олімпіада з російської мови та літератури за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.
Участь взяли  61 школяр.
Результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.Відзначаючи День Соборності України учні школи І-ІІІ ступенів № 90 вшанували пам'ять героя небесної сотні С.Шаповала який боровся за незалежну соборну Україну і відав своє життя під час революції гідності.


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Переможцями І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» стали:


Захарова Маргарита Олегівна, учитель  гімназії № 32 «Успіх»  у  номінації "Початкова освіта"
Шеремет Тетяна Григорівна, учитель Українського гуманітарного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка у номінації "Біологія"


Данилова Алла Євгенівна, учитель Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» у номінації "Інформатика"
Дейлик Богдана Петрівна, учитель Кловського ліцею № 77 у номінації "Музичне мистецтво"

У суботу, 10 грудня відбулася районна олімпіада з трудового навчання.

Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.ДО ВІДОМА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ!

Лист Міністерства світи і науки України про проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2017»


Лист Міністерства світи і науки України про проведення Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище»
16-18 березня 2017 року відбудеться Восьма міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та П'ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи,13).


24 грудня 2016 року відбулась районна олімпіада з комп'ютерної графіки. Результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.


20 грудня
представники учнівського самоврядування Ліцею інформаційних технологій № 79 відвідали бійців АТО, які після поранення знаходяться на лікуванні у військовому шпиталі м. Ірпеня Київської області.
За рішенням Ради Ліцею кошти, зібрані під час благодійного ярмарку, що проходив під гаслом: «Святий Миколай – воїнам АТО» передані одному із поранених, який потребує складного лікування. До участі у благодійній акції активно долучилися родини ліцеїстів, які передали для хірургічного та неврологічного відділень речі першої необхідності, засоби особистої гігієни, білизну тощо.
Учні Ліцею пригостили домашніми смаколиками кожного захисника, привітали з Новорічними та Різдвяними святами, побажали здоров’я, щастя та миру!
Начальник військово-медичного клінічного Центру особового складу ЗСУ Кіх А.Ю. та заступник начальника з виховної роботи Яремчук І.Г. вручили ліцеїстам Подяку за те, що у цей нелегкий для України час вони підтримують поранених бійців, піклуються про їхнє здоров’я та моральний дух.

19 грудня
в Ліцеї інформаційних технологій № 79 відбувся традиційний День солодкоїжки під гаслом «Святий Миколай – воїнам АТО».
У благодійному ярмарку взяли участь учні 1-11-х класів.
За рішенням Ради Ліцею кошти, зібрані під час благодійного марафону будуть передані одному із поранених бійців Ірпінського військового шпиталю, який потребує складного лікування. Також кожному пораненому травматологічного та неврологічного відділень діти приготували солодкі набори.
Ми сподіваємося, що ця благодійна акція допоможе українським бійцям відчути частинку нашого тепла, домашнього затишку, якого їм зараз так не вистачає.


18 грудня відбулась районна олімпіада з Web-дизайну за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.
Участь взяли  62 школярі.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.

10 грудня відбулась олімпіада з правознавства  за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.
Участь взяли 187 школярів.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія буде працювати 22 грудня з 15.00 у Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи.


27 листопада відбулась олімпіада з лінгвістики за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.
Участь взяли 56 школярів.
Результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.

9 грудня
відбулась олімпіада з
екології  за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.

Результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися


26 листопада відбулась олімпіада з фізкультури і спорту  за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка.
Участь взяли 13 школярів.
Результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися

На цьому тижні відбулись районні змагання з шахів "Кришталева тура" серед шкіл Печерського району. Півфінальна частина змагань проходила 13 грудня у Кловському ліцеї № 77 у трьох вікових групах: 1-4, 5-9 та 10-11 класи. За підсумками п’яти турів, які проводилися за швейцарською системою, півфінальні змагання виявили переможців у командному заліку і фіналістів індивідуального заліку. Шаховий турнір проводили тренери - викладачі Кловського ліцею №77 та Новопечерської школи.

У командному заліку місця розподілились наступним чином:
1-4 класи
1 місце - Олександрійська гімназія
2 місце – гімназія № 109
3 місце - Новопечерська школа

5-9 класи

1 місце – Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»
2 місце – Природничо-науковий ліцей № 145
3 місце - Новопечерська школа

10-11 класи
1 місце – Кловський ліцей № 77
2 місце - Новопечерська школа
3 місце - Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»


27 листопада відбулась олімпіада з географії  за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка. 
Участь взяли 245 школярів.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія буде працювати 20 грудня з 15.00 у Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи.


 


«Мій улюблений світ  -
Без насильства,
Без жорстокості, болі і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова»...
Ірина Супрун
З 25 листопада по 9 грудня в Ліцеї інформаційних технологій № 79 проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У рамках акції для учнів 1-4-х класів були проведені виховні бесіди за темою: «Незнайомі люди. Правила поведінки» та тематичні класні години для учнів 5-11-х класів «Право дитини на захист від насильства» із демонстрацією мультимедійних презентацій.
Лідери учнівського самоврядування Ліцею поширили серед ліцеїстів буклети за темою: «Дитинство проти насильства», які створили гуртківці на заняттях з інформаційних технологій.
У творчому конкурсі «Наші долоні проти насильства» взяли участь найменші

учні Ліцею, протистоявши таким чином насиллю.
Психолог Ліцею Демура О.О. провела майстер-клас для учнів 5-8-х класів «Як розпізнати насильство в школі», з метою розпізнати, не допустити та вміти захиститись.
З лекцією «Попередження насильства» до Ліцею завітали представники УПП УПП у м. Києві ДПП лейтенанти поліції Корецька Т.О. та Бошко О.А., які розповіли учням про правові та організаційні основи попередження насильства.

Для учнів 10-11-х класів представники Центру соціальної служби Печерського району провели тренінг з питань проведення акції «16 днів проти насильства», у ході якого за допомогою медіазасобів учні мали змогу побачити альтернативні шляхи виходу з кризових ситуацій та усвідомити, що кожен із нас сам відповідальний за своє життя.

«Мій улюблений світ – без насильства,
Де немає страждання й війни,
Де розквітла калина барвиста,
Й голосінь не почуєш сумних»


3 грудня відбулась олімпіада з англійської мови  за завданнями Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка. 
Участь взяли 706 школярів.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія буде працювати 15 грудня з 15.00 у Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи.


Завершено районний етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка з української мови, в якому взяли участь 287 учнів 5-11 класів.

Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.

1 грудня 2016 року
в актовій залі спеціалізованої школи № 94 «Еллада» відбувся незвичайний літературно-художній вечір, що мав форму діалогу між учнями старших класів і класиками української та світової літератури. До вибору назви підійшли по-філософськи: «-Як не любов, то що це може бути? –А як любов, то що таке вона?». Юні артисти переконливо довели, що кохання і любов – то істини одвічні.
Автором ідеї та постановником є вчитель зарубіжної літератури Клименко Ніна Володимирівна. Музичний супровід забезпечила Петрова Лариса Олегівна.
Також до діалогу приєднались директор школи Кузьменко Вікторія Євгенівна та вчитель трудового навчання Карачун Олена Миколаївна, вони виконали чудові романси про кохання.
Гості та глядачі отримали велике задоволення та покинули стіни залу із світлим почуттям, яке може дати лише поєднання надії та любові…7 грудня у Спеціалізовані школі № 88 Печерського району відбулась вистава до річниці з дня народження відомої української художниці Катерини Білокур "Я хочу вчитися". Виставу підготували учні 5-б класу. Сценарист, художній керівник, режисер - Наталія Іванівна Ноженко.


2 грудня
колектив гімназії №32 «Успіх» відсвяткував своє 90-річчя..
Серед почесних гостей були: Мартинчук О.С. - голова Печерської районної у місті Києві державної адміністрації, Очеретна Н.С. - головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва, Копил Т.В. - начальник управління освіти та інноваційного розвитку ПРДА, Баклан О.І. - голова Печерської районної в м. Києві організації профспілки працівників освіти та науки, які вручили почесні нагороди колективу гімназії “Успіх” за плідну багаторічну працю, педагогам - за особливі досягнення у навчанні та вихованні молоді; колишні випускники школи - заступник міністра юстиції Д.В.Чернишов, десятикратна чемпіонка України з гірськолижного спорту, генеральний секретар федерації лижного
спорту України Ю.Сипаренко, актриса театру і кіно А.Зюркалова; представниці родин, три покоління яких навчалися у школі - Голуб Н. А. та Чернишова О.О.
Директор гімназії Чумак С.В. тепло привітала всю родину «Успіху»: учнів, педагогів, учителів-ветеранів, батьків та усіх присутніх.
Багато привітань із теплими словами вдячності надіслали колишні учні, які не змогли бути присутніми особисто. Серед них Олімпійська чемпіонка з академічного веслування Довгодько Н.В., Надзвичайний і Повноважний посол України в Італійській Республіці та Республіці Мальта і Республіці Сан - Марино Перелигін Є.Ю., заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішнього переміщення осіб України Тука Г.Б.
Музичні вітання на святі дарували солістка Київського національного театру опери та балету імені Т.Г.Шевченка Ольга Матушенко, володар багатьох гран-прі міжнародних і вітчизняних конкурсів Олексій Шпортько, інструментальний ансамбль «Кремона» під керівництвом Баранової К.Є., дитяча хореографічна школа при Національному заслуженому ансамблі танцю України імені П.Вірського, випускники всіх років та їх батьки.


У неділю, 4 грудня відбулася районна олімпіада з  інформаційних технологій. Участь взяли 40 школярів.
Попередні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
У неділю, 13 листопада відбулася районна олімпіада з  інформатики. Участь взяли 66 школярів.
Остаточні результати виступу команд направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.


У листопаді 2016 року  розпочався районний етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року". Свою педагогічну майстерність учасники конкурсу демонструють на базі шкіл району. Номінації: біологія, музичне мистецтво (І (районний) етап проводиться на базі Ліцею міжнародних відносин №51, інформатика (І (районний) етап проводиться на базі Ліцею інформаційних технологій №79), початкова освіта (І (районний) етап проводиться на базі гімназії №117 ім.  Л. Українки). Фотозвіт

Бажаємо успіхів конкурсантам!Графік захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів МАН І (районний) етапу 2016-2017 н.р.У рамках відзначення Міжнародного Дня прав людини 5 грудня 2016 р. в школі І-ІІІ ступенів №134 ім. Ю.О. Гагаріна був проведений відкритий мультимедійний урок з правознавства в 9-А класі на тему: "Права і свободи людини", на якому учні ознайомились з міжнародними документами з прав людини, аналізували статті Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини, висловлювали власні судження про значення прав людини і громадянина в Україні. 
Цікавими формами проведення правового тижня у школі стали конкурс малюнків за темою: "Стоп- насильству» та  просвітницькі бесіди психолога в початковій школі «Хай світом править доброта».