Новини

Шановні батьки! 
Запис до закладів дошкільної освіти міста Києва здійснюється через систему електронного запису дітей на сайті за посиланням: https://osvita.kyivcity.gov.ua


Увага!
Розпорядження "Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Печерського району міста Києва території обслуговування"  

Розпорядження "Про внесення змін до розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації  від 03 березня 2018 року № 149 "Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Печерського району міста Києва території обслуговування""


У День української писемності та мови громада гімназії № 117 ім. Лесі Українки долучилася до написання ХVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Учні отримали запрошення від UA: Українське радіо для написання радіодиктанту в знаковій для м.Києва локації – аудиторії ім. М. Максимовича в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У гімназії підтримали цей флешмоб учні та вчителі. 
Відбулися в гімназії також і мовні квести «Народ скаже, як зав`яже», «Мандри лексикологією», різноманітні ігри, конкурси.
09.11.2018 удесяте була проведена акція «Подаруй людині слово», учні 7 класів вітали киян і гостей з Днем писемності та української мови. Акція «Подаруй людині слово» - сюрпризи, усміхнені обличчя, спілкування, враження. Організатори акції отримали цікавий досвід спілкування не лише українською, а й англійською та німецькою мовами!

11 листопада 2018 року відбудуться районні олімпіади з географії, педагогіки та психології, комп'ютерної анімації

      


10 листопада 2018 року відбудеться районна олімпіада з української мови та літератури.

До дня української писемності  та мови в Ліцеї міжнародних відносин №51 проведено низку заходів. Серед них тематичний урок для учнів 8-11 класів, який  складався з двох частин: міні-конференції «Минуле і сучасне української мови» та літературної вітальні  «Мово рідна моя, не мовчи!». Учні підготували змістовні виступи - презентації, творчі роботи,  натхненно  звучало з їх уст українське поетичне слово. 
Учні ліцею взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності «Крила України». 

9 листопада
Україна відзначає День української писемності та мови. Мова українського народу – основа єдності всієї держави, невичерпна духовна скарбниця всіх поколінь.
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 9 листопада об 11 годині Українським радіо проводиться ХVІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Запрошуємо учнів, педагогів, батьків брати активну участь у написанні радіодиктанту.
Цьогоріч 9 листопада на Сумщині та в усіх навчальних закладах України стартує ХІХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Шановні добродії! Плекаймо рідну мову, утверджуймо її в усіх сферах життєдіяльності, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

1 листопада 2018 року на Печерську, на вулиці В. Тютюнника, 5а, за участю голови Печерської райдержадміністрації Сергія Мартинчука відбулося урочисте відкриття відновленого закладу дошкільної освіти №48. При підготовці до відкриття було проведено відновлювальні та ремонтні роботи (ремонт всіх внутрішніх приміщень, заміна вікон, ремонт та утеплення фасаду, улаштування внутрішніх інженерних мереж (ЦО, ГВП, ХВП, вентиляція, каналізація, освітлення, електромережі), здійснено капітальні придбання (кухонне обладнання, комп'ютерна техніка, телевізори, килими тощо), Садочок оснащено новими меблями, м’яким інвентарем, посудом та розвиваючими іграшками. Також здійснено облаштування благоустрою території, зокрема, улаштування тіньових навісів та паркану.


24 жовтня в спеціалізованій школі 94 "Еллада " побувала група експертів освіти з Чехії. Гості поцікавилися навчанням першачків в Новій Українській Школі, станом інклюзивної освіти та іншими нагальними питаннями.
.

Делегація учнів Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району м. Києва разом із делегацією Гімназії № 34 м. Мінська (Білорусь) взяли участь у ХVІ Міжнародному фестивалі «Співдружність», який проходив у м. Таллінн (Естонія) з 06 по 13 жовтня 2018 року.
Мета фестивалю - розвиток молодіжної співпраці, розширення міжнародних зв’язків, ознайомлення молоді з історією, культурою та освітою європейських

країн. Фестиваль був присвячений національній спадщині країн-учасниць – України, Білорусі та Естонії. Протягом тижня учні Ліцею інформаційних технологій, білоруської гімназії та естонської гімназії Хааберсті відвідували екскурсії, музеї, театри. 
Програма фестивалю була насиченою та різноплановою. Особливий інтерес у всіх учасників викликали майстер-класи з робототехніки й 3Д-моделювання, а також відвідання Науково-пізнавального центру «Аххаа», Інтерактивного музею «Легенди Таллінна». А якими цікавими та змістовними були оглядові
екскурсії визначними місцями Таллінна, огляд експозицій Морського музею в Льотній гавані міста, екскурсія «За лаштунками» Національного театру опери та балету Естонії. Справжнє захоплення в учнів викликали майстер-класи з виготовлення морозива на молокозаводі в с. Імавере. 
Дні, проведені в Таллінні, залишили теплі, світлі спогади. Усі учасники фестивалю отримали великий заряд позитивних емоцій, ознайомившись з освітою, культурою, традиціями естонського народу.

18 жовтня
в гімназії №32 "Успіх" відбувся мітинг-реквієм, присвячений урочистому відкриттю меморіальної дошки випускникові гімназії 2003р., лейтенанту міліції Бєлошицькому Ігорю Анатолійовичу, який загинув 12 грудня 2014 року під м. Маріуполем, захищаючи суверенітет, цілісність та незалежність нашої держави.
За мужність та патріотизм Ігоря Бєлошицького було відзначено державними нагородами: нагрудним знаком "За відвагу в службі", орденом "За мужність ІІІ ступеня", медалями "Захисник Маріуполя" та "Честь. Слава. Держава".
На заході виступили начальник управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в м. Києві державної адміністрації Копил Тетяна Василівна, мама Бєлошицька Тетяна Миколаївна, друг та однокласник Ігоря Юрченко Олександр Миколайович, побратим полку "Азов" Коренок Владислав Володимирович.
Право відкрити меморіальну дошку надали мамі Бєлошицькій Т.М. та однокласникові Юрченку О.М.
Теплі поетичні рядки, світла музика, проникливі виступи учасників мітингу до глибини душі зворушили всіх присутніх. Старшокласники запалили свічки пам'яті, поклали квіти до меморіальної дошки.
Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам'ять Ігоря Бєлошицького, усіх полеглих воїнів, які віддали своє життя за рідну землю.

До дня Захисника України 11 жовтня у Ліцеї міжнародних відносин № 51 проведено благодійну акцію “Смаколики для поранених”. У той же день подарунки та привітання від учнів 2-11 класів були передані всім бійцям, що лікуються у Головному військовому клінічному госпіталі. Волонтерська група учнів Ліцею з 10-11-х класів, лідери самоврядування, особисто відвідали поранених, що лікуються у 9 відділеннях: травматології, отоларинголоії, хірургії, неврології, терапії, кардіології та ін. Військові, що лікуються у госпіталі, відчули нескінченний потік доброти та позитивні емоції і були вдячні ліцеїстам за увагу. Дякуємо всім за участь! Вітаємо з Днем захисника України!


У День захисника України педагоги та учні школи І-ІІІ ступенів  №90 вшанували пам'ять випускника, Героя України Сергія Шаповалова. Живі квіти біля меморіальної дошки засвідчили глибоку повагу і вдячність колективу школи Герою за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності. Заходи, присвячені пам’яті героїв, полеглих за рідну землю, стали доброю, світлою традицією в освітньому закладі.
Колектив учителів, учні та батьки Ліцею міжнародних відносин № 51 Печерського району взяли участь у зборі гуманітарної допомоги постраждалим на Чернігівщині від пожежі, що сталася вночі 9 жовтня в смт. Дружба Ічнянського району. Висловлюємо своє співчуття родинам, що опинилися у такому скрутному становищі.Вітаємо учителя географії Київського військового ліцею імені Івана Богуна Фатєєву Ольгу Наумівну, яку нагороджено орденом княнині Ольги  ІІІ ступеня.
Вітаємо учителів Київського військового ліцею імені Івана Богуна Алісову Світлану Володимирівну (учителя біології), Сивашенко Світлану Михайлівнуучителя фізики), Котомкіна  Олександра Миколайовича (учителя фізкультури), учителя Природничо-наукового ліцею №145 Махоткіну Наталію Станіславівну (учителя хімії), учителя Ліцею міжнародних відносин №51 Торутько Ольгу Олексіївну (учителя англійської мови), яким присвоєно почесне звання "Заслужений вчитель України".

   
 Указ Президента України № 300/2018 від 04.10.2018

Вітаємо учителя фізкультури Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер" Лазебного-Чоловського Дмитра Миколайовича, який став переможцем всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2018" та Указом Президента України № 299/2018 від 04.10.2018 йому присвоюється почесне звання "Заслужений вчитель України".

Вітаємо авторський колектив Українського гуманітарного ліцею (Гольденберг Я.М., Нестеренко Н.В., Сазоненко Г.С., Скорофатова А.О.) у зв“язку з присудженням Державної премії України в галузі освіти 2018 року у номінації «Загальна середня освіта» за роботу «Науково-методичні засади та освітні технології розвитку ключових компетентностей в авторській школі «Акмеологічний ліцей»

(Указ Президента України №301/2018 від 04.10.2018

Дорогі колеги!

   Коли природа буяє пишним різнобарв’ям, до нас приходить красиве, яскраве, величне свято людей, які обрали найкращу у світі професію – День працівників освіти. Щиро вітаю вас, шановні колеги! Ваша сумлінна праця творить майбутнє України. Нехай вона завжди буде гідно поцінована державою, запитана й потрібна людям. Нехай вашою духовною міццю, талантами й колосальним трудолюбством утверджується УКРАЇНСЬКА ШКОЛА, розвивається, збагачується, звеличується. Певне, це й буде найвищою винагородою за вашу подвижницьку працю, найпереконливішим свідченням її ефективності. Хай кожен день приносить вам щастя творчості, усвідомлення сумлінно виконаного обов’язку, задоволення від спілкування з учнями. Нових вам перемог і здобутків, успішності, окриленості, творчої невичерпності, сонця в душі, витримки й віри! Божого благословення в усіх ваших починаннях, здійснення планів, задумів, мрій! Добробуту, радості, щастя й миру вашим родинам!

Начальник управління освіти та інноваційного розвитку 
Печерської районної в місті Києві державної адміністрації 
Копил.Т.В 

29-30 серпня 2018 року
з метою вшанування пам’яті В.О. Сухомлинського та з нагоди 100-річчя з дня його народження група освітян Печерського району відвідала педагогічно-меморіальний музей Великого Педагога, Ученого, Просвітителя, Гуманіста, Добротворця. До столітнього ювілею Василя Олександровича приміщення музею відремонтовано, оновлено експозиції. З непідробною любов’ю, глибокою шаною до Великого Педагога створювали й оновлювали музей учителі-земляки та родина Сухомлинських. Зі щемким хвилюванням переглянули печеряни унікальні експонати: сімейну бібліотеку, особисті речі В. Сухомлинського, фотографії, праці педагога, рукописи… З особливим трепетом ознайомилися з документацією школи того
часу, коли директором її був Василь Олександрович – планами роботи Павлиської середньої школи, книгами запису відвіданих уроків, щоденними планами роботи директора школи.
Органічною складовою музею є меморіальна частина – квартира, де жила родина Сухомлинських.
Представлені в музеї матеріали засвідчують, що самобутні педагогічні ідеї, які реалізувалися в роботі школи часів Сухомлинського, моделювання педагогічного процесу керівником-науковцем, не підвладні часові. Ідеї В.О. Сухомлинського лягли в основу Нової української школи, що впроваджується в Україні.
Наснажені мудрістю і майстерністю Великого Педагога, окрилені, сповнені нових планів і задумів поверталися печеряни до Києва.

З 24 по 29 вересня 2018 року з метою вшанування постаті Януша Корчака в Києві, на базі Кловського ліцею № 77 відбулися заходи, присвячені вшануванню пам’яті Януша Корчака – всесвітньо відомого польського педагога, лікаря та письменника, який загинув у газовій камері разом зі своїми вихованцями, відмовившись врятувати своє життя. У програмі заходів проходили спектаклі («Спектакль на завтра», «Молитви тих, хто не молиться», «Крила», за участю учнів ліцею, випускників, гостей та вчителів), виставки малюнків у Кловській галереї, екскурсії музеєм Януша Корчака, перегляд фільмів режисерів Семена Винокура та Анджея Вайди про Я.Корчака, покладання квітів до меморіальної дошки Янушу Корчаку,
презентація учнівського проекту перекладу з англійської мови книги спогадів про Януша Корчака його вихованців «Скульптор дитячих душ» Марсії Талмейдж Шнайдер та багато цікавого (живе спілкування та неповторна атмосфера творчості та любові до дітей).27 вересня
Міністр освіти і науки України Гриневич Л. М. відвідала Ліцей міжнародних відносин № 51. Повну готовність впровадження проекту «Нова Українська школа» (НУШ) продемонстрували вчителі перших класів Марина Таран, Тетяна Супрун та Ганна Матіос.
Цікаво пройшли інтегровані уроки в 1-А класі «Я досліджую світ. Органи зору», у 1-В класі «Українська мова. Закріплення вмінь писати вивчені елементи букв: великі і малі півовали та овали. Аплікація мишки», у 1-Б класі під час уроку «Свято осені» учні виконували малюнки на тему «Весела осінь», залюбки пригощали один одного та гостей запашними яблуками і
дарували свої посмішки.
Сьогодні ми стоїмо на порозі грандіозних перетворень в освіті, які мають на меті забезпечити сучасну методику викладання, новий освітній простір та рівний доступ до освіти. Головна мета НУШ – давати учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті. Основною новацією, яка входить у практику діяльності перших класів ліцею, є структурування змісту початкової освіти на засадах інтегрованого підходу в навчанні.
За державної програмою НУШ ліцей отримав нові меблі для учнів та вчителів (90 одномісних парт та три письмові столи), візки для дидактичного
матеріалу, оргтехніку (три телевізори, три ноутбуки, три принтери), облаштування для зон відпочинку (боулінг, пуфи, килимки–пазли, спортивні мати), розвивальні ігри «Лего», набори вимірювального приладдя, набори геометричних моделей, канцелярське приладдя, пробкові дошки, дидактичні матеріали (українська абетка, роздатковий матеріал для учнів), ляльковий театр, ігровий проектор, тощо.
Педагогічний колектив доклав багато зусиль для створення освітнього простору, де навчання цікаве й різноманітне, де панує повага до дитини та педагогіка партнерства.                    ФОТОЗВІТ

Популяризуючи здоровий спосіб життя серед освітян району, управління освіти та інноваційного розвитку за сприяння відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Печерської районної в місті Києві державної адміністрації 22 вересня 2018 року на базі Новопечерської школи провело традиційну вже спартакіаду працівників освіти, у якій узяли участь близько 50 педагогів. Змагання відбулися із семи видів спорту – футболу, настільного тенісу, легкої атлетики (стрибки в довжину, біг на короткі дистанції (30 м), шахів (шашок), дартсу, волейболу, петанку. Завзято, дружно, весело й натхненно
захищали честь своїх команд учасники спартакіади. Неповторна атмосфера, яка панувала на заході, окрилювала спортсменів. Почуття радості, щастя, емоційного піднесення і задоволення переповнювали всіх учасників змагань. Представники Печерської районної в місті Києві державної адміністрації нагородили переможців та призерів Спартакіади у командному та індивідуальному заліках грамотами й цінними подарунками.
До освітян закладу дошкільної освіти № 171 завітала Лариса Зайцева, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету, яка провела майстер-клас з дітьми старшого дошкільного віку для педагогів району за авторською технологією «Формування елементарної математичної компетентності в дітей дошкільного віку».

Педагог запросила дітей в захопливу математичну мандрівку.
У реалізації технології допомагають навчально-методичні посібники та робочі зошити, які забезпечують системний підхід у формуванні елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку, допомагають розвивати пізнавальний інтерес до математики, формувати знання про цифри й числа, величину предметів, форму, час, простір.
Педагоги почерпнули новий досвід, збагатили методичну скарбничку ще однією авторською технологією, творчо опрацювавши її.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня
Шевцову Світлану Михайлівну директора Ліцею міжнародних відносин № 51 Печерського району міста Києва.


ВІТАЄМО!

У зв’язку з порушенням термінів друку підручників МОН повністю змінить процедуру експертизи та закупівлі підручників, а також реорганізує установу, відповідальну за цей напрям


28 серпня
в приміщенні Спеціалізованої школи №47 ім.А.С.Макаренка відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Печерського району «Заклад, дружній до дитини: концептуальні засади та кроки реалізації». Освітяни жваво і зацікавлено обговорювали проблеми Нової української школи, ділилися першим досвідом, накреслили перспективи розвитку сучасної школи. Учасників конференції тепло і сердечно привітали з початком нового навчального року перший заступник голови Печерської райдержадміністрації Загуменний Д.М. та заступник директора Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Шкурова Т.І. Отож з любов ю, вірою і надією до нових, світлих обріїв на освітянській ниві.


  Наказ 923 Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу у Новій українській школі

Методичні рекомендації щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу


ДО ВІДОМА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ РАЙОНУ
Лист та методичні рекомендації Інституту модернізації змісту освіти щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2018 році.


У Празі (Чехія) закінчилася 10-та Міжнародна учнівська олімпіада з лінгвістики, у якій взяли участь 192 учні з 29 країн світу. Українські школярі здобули дві медалі::  бронзові та срібну.  нагороди

Вітаємо ученицю Новопечерської школи Печерського району Петрусенко Владу, яка виборола срібну медаль. 
У Тегерані закінчилася 29-та Міжнародна учнівська олімпіада з біології, у якій взяли участь близько 300 школярів із 71 країни світу. Українські школярі здобули три медалі: дві бронзові та одну срібну.

Вітаємо ученицю гімназії № 109 імені Т.Г. Шевченка Печерського району Ісакову Ладу, яка отримала срібну медаль.
Дорогі випускники!

Щиро і сердечно вітаю вас зі світлим і щемким святом – випускним балом.
Нехай школа залишиться у вашому житті теплим спогадом, який зігріватиме вас завжди. За роки навчання ви перетворилися зі зворушливих маленьких пташенят у справжніх птахів, готових летіти стрімко і гордо, розправивши міцні крила. Попереду довге і цікаве життя, і я бажаю знайти кожному свою дорогу. І нехай стелеться вона крилато, буде рівною, як струна, і чистою, як світанкова роса. Щодня відкривайте для себе нове, наповнюйте кожен день яскравими подіями, рясними здобутками. Кожен свій крок робіть з любов’ю до людини і рідної землі. Хай затишно і надійно буде вам у дорослому житті. Ми віримо у вас і ваше майбутнє. Мирного неба вам і світлої долі!

Начальник управління освіти та
інноваційного розвитку
Т. Копил

З 3 по 14 липня в м. Клуж-Напока (Румунія) відбулася 59 Міжнародна математична олімпіада. Шестеро українських старшокласників здобули 4 золоті та 2 срібні медалі. У загальному рейтингу українська команда посіла 4 місце з понад 100 країн світу, після США, Росії і Китаю.
Олімпіада проходить у два тури. У кожному з них учасники розв’язували по три задачі з різних напрямів шкільної математики - геометрії, теорії чисел, алгебри і комбінаторики.
Серед переможців є учень Природничо-наукового ліцею №145 Печерського району - Арсеній Ніколаєв, який виборов срібну медаль.
Це вже друга срібна медаль Арсенія. А першу він виборов у лютому на Х Міжнародній математичній олімпіаді “Romanian master of mathematics 2018”.
Вітаємо з перемогою!


З 9 по 15 квітня вже всьоме у Флоренції (Італія) відбулась Європейська математична олімпіада для дівчат (EGMO 2018), на якій змагались 145 дівчат з 51 країни світу. Серед них і 4 представниці України. Вітаємо ученицю Природничо-наукового ліцею №145 Печерського району Горох Катерину, яка виборола срібну медаль.

Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист від 03.07.2018 № 1/9-415 "Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальому році"Документ: rekomendacii_2018.zip


Усі перші класи в Україні, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, безкоштовно отримають набори LEGO, які допоможуть впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation.
Конструкторіи з Данії  вже прибули до України . Перші класи Печерського району отримали набори "LEGO Play Box" на кожен клас.З метою забезпечення підручниками у 2018-2019 навчальному році учнів 1-х, 5-х та 10-х класів закладів загальної середньої освіти вчителі Печерського району зробили замовлення проектів підручників з кожної назви, які були схвалені на засіданнях педагогічних рад закладів освіти.


З 22 травня по 16 червня
проведено тренінги з метою підвищення кваліфікації учителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Печерського району, які будуть навчати учнів перших класів у 2018-2019 навчальному році за Новим державним стандартом. У першій групі навчання проходили 21 учитель англійської мови, а у другій – 20.
Тренінги проводилися на базі гімназії № 117 імені Лесі Українки за програмою Британської Ради. Підготовка відбувалася в очно-заочному форматі: спочатку вчителі пройшли тренінгове очне навчання, після якого отримали доступ до онлайн-платформи, створеної спільно Британською Радою і Кембриджським університетом. (На цій платформі вчителі
отримують практичні матеріали щодо методик викладання та безпосередньо матеріали для навчання: ігри, відео, завдання, які можна буде використовувати на уроках). Токар Наталія Олександрівна, яка є тренером проекту “Вчителі англійської мови – агенти змін”, створила на курсах атмосферу англомовного середовища, взаємної підтримки та бажання ділитися досвідом.
Під час навчання особливу увагу було приділено розвитку розумової діяльності молодших школярів, особливостям навчання граматики та лексики у початковій школі, вивчення мови через гру, ролі та якості інструкцій вчителя, ролі оцінювання у початковій школі, основам
інклюзивної освіти та плануванням уроків по новому.
Сподіваємось, що це навчання стане потужним кроком уперед на шляху до Нової української школи.

З 13 червня з метою підвищення професійної компетентності щодо реалізації Державного стандарту початкової освіти та якісної підготовки до роботи в умовах Нової української школи, розпочалося навчання заступників директорів з початкової школи закладів загальної середньої освіти.

З 31 травня по 4 червня у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зміна» (Київська область, Бородянський район, село Пилиповичі) відбувався (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Дві команди Печерського району, які посіли у районних змаганнях І та ІІ місце, а саме – команда «Печерські козаки» Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» та команда «Нащадки Орлика» Ліцею міжнародних відносин № 51 змагалися у інтелектуальних та спортивних випробуваннях, а саме у конкурсі «Перетягування линви»; конкурсі строю та пісні «Впоряд»; туристсько-спортивній смузі перешкод; інтелектуальній грі-вікторині 

«Відун»; творчо-мистецькому звіті «Ватра»; інтелектуально-творчому квесті «Пластун»; тактичній грі на місцевості «Теренова гра»; Хортинг-фехтуванні; стрільбі; конкурсі звітів про Добре діло; історичному практикумі «Славетні епохи України».
З участь у змаганнях учні закладів освіти району отримали нагороди, а саме: члени команди «Печерські козаки» Шаров Віктор у номінації «розбірка автомата» - 1 місце, а у номінації «розбірка та збірка автомата» - 2 місце; Сулейманова Діана у номінації «Стрільба» посіла ІІ місце а Скорняков Віктор, Шевченко Олексій та Лутченко Олександр вибороли ІІ місце в інтелектуальній грі-вікторині «Відун».                     ФОТОЗВІТ

7 червня до Ліцею інформаційних технологій № 79
завітав відомий мандрівник, ведучий проекту «Світ навиворіт», випускник ліцею - Дмитро Комаров. Він пройшовся кабінетами рідної школи, відвідав Музей історії Ліцею, зустрівся з учителями, які його навчали, пригадав своє шкільне життя та однокласників.
У дуже теплій родинній атмосфері пройшла зустріч Дмитра з учнями та вчителями Ліцею, під час якої він відкривав приголомшливі і маловідомі факти про країни, в яких побував, про те, як зважувався на різні надзвичайні випробування, що були, практично, на межі можливого. Занурюючись у неймовірні історії Дмитра Комарова, всі відчули наживо пульс планети – «Світ навиворіт».
Учні та педагоги Ліцею дізналися, як розпочиналася робота ведучого над благодійним проектом «Чашка кави», завдяки якому важко хворі діти мають змогу доторкнутися до своєї мрії та розпочати складне лікування.
Бесіда була дуже захопливою, учні та вчителі задавали мандрівнику багато цікавих запитань. Зворушливою для всіх була мить, коли телеведучий заспівав разом із ліцеїстами Гімн Ліцею, який досі пам’ятає.
Директор Ліцею Ганна Ломаковська вручила Дмитру Комарову Сертифікат № 8 Члена клубу «ЕЛІТ@ Ліцею» та бонет, який символізує наш Ліцей.
На згадку про цю неймовірну зустріч всі отримали автографи та мали можливість сфотографуватися з Дмитром Комаровим.

Цікавий відпочинок. Літо – 2018. Пришкільний дитячий табір "Дитяча планета" на
базі гімназії ім. Лесі Українки №117


Швидко спливає час. Завершився ще один навчальний рік Ось і настало довгоочікуване літо - час здійснення дитячих мрій та відпочинку.. 
1 червня у Міжнародний день захисту дітей на базі закладів загальної середньої освіти Печерського району  розпочали роботу 5 таборів відпочинку з денним перебуванням дітей, у яких відпочиватимуть 287 учнів закладів загальної середньої освіти району. Табори відпочинку працюватимуть протягом 18 робочих днів до 25 червня включно.
Вартість путівки до табору відпочинку з денним перебуванням дітей на базі закладу загальної середньої освіти становить 923,76 грн. за весь період перебування. З них на один день на харчування – 44,32 грн.

Дитячі табори відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти Печерського району:

 №

ЗЗСО

Назва табору відпочинку

Кількість дітей

Адреса

1.

Ліцей міжнародних відносин № 51

«Берізка»

56

вул. Пилипа Орлика, 13

2.

Школа І-ІІІ ступенів № 78

«Веселка»

52

вул.

Шота Руставелі, 47

3.

Гімназія № 109 ім. Т. Г. Шевченка

«Сонечко»

60

вул. П.Мирного, 24

4.

 

Гімназія № 117 ім. Лесі Українки

«Дитяча планета»

46

вул. Лютеранська,10

5.

Спеціалізована школа № 181 ім. Івана Кудрі

«Сонечко»

73

Вул. Івана Кудрі, 22-а


Всього перебуває в таборах  287 дітей молодших класів (учні 1-4 класів). З них пільгової категорії 3 дітей (2 учнів - із числа дітей із сімей учасників антитерористичної операції, 1 учень - із числа дітей-інвалідів) отримують відпочинок на безоплатній основі.
Окрім того, на базі загальноосвітніх навчальних закладів працюють мовні школи, в яких хлопчики й дівчатка опановують англійську, французьку.
Педагоги таборів організують різноманітні спортивні заходи: ранкова гімнастика, «Веселі старти», відвідування музеїв, парків відпочинку, роботу бібліотек, гуртків художньо-естетичного та спортивного спрямування, тощо.У школі І – ІІІ ступенів № 78 гостинно розпочав роботу пришкільний оздоровчий табір із денним перебуванням «Веселка».
У таборі організовано повноцінне збалансоване харчування, створені умови для денного сну.
Щоб у дітей не було жодної хвилини для нудьги, у школі працюють різноманітні гуртки. Графік їх роботи складено таким чином, щоб чергувалися різні види діяльності: спорт, художня праця, музика, конструювання, хореографія та ін.. Щодня працює гурток англійської мови,
діти мають змогу відвідувати шкільний басейн.
Для вихованців табору проводяться екскурсії. Вони вже побували у Ботанічному саду, відвідали меморіальний куточок М.М Гришка, побачили Іонінський монастир, познайомилися з колекцією трав’янистих багаторічників, насолодилися красою та ароматом квітів у розарію.
Завітали до музею «Київська фортеця». Мандрували величезними земляними укріпленнями, милувалися кам’яними баштами, оборонними мурами із вежами.
Також учні були запрошені до відділення «ПРИВАТБАНКУ». Для дітей провели ігрове практичне заняття, під час якого ознайомили з роботою та структурою відділення, розказали про обов’язки працівників банку, вчили відрізняти справжню купюру від фальшивої, формували навички раціонального використання грошей.


З 16 по 18 травня 2018
у Печерському районі пройшли триденні змагання районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») відповідно до затвердженого регламенту (наказ управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації № 235 від 08.05.2018 «Про проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
У районних змаганнях, які проходили у номінаціях «Козацька звитяга»,
«Козацькі забави» та «Козацький гарт». рої взяли участь збірні команди 19 закладів загальної середньої освіти району (№№ 5, 47, 51, 56, 77, 78, 79, 80, 84, 86, 88, 89, 90, 94, 117, 133, 134, 171, 181).
Після підведення підсумків маємо результати:
І місце посіла команда Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» «Козацько-Печерський курінь».
ІІ місце виборола команда Ліцею міжнародних відносин № 51 «Нащадки Орлика».
                                                                      ІІІ місце поділили команди Предславинської гімназії № 56 «Печерські котики»та школи І-ІІІ ступенів № 84 «Комета».
Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів!

25 травня 2018 року спеціалізована школа №94 «Еллада» святкувала 25 років з початку вивчення новогрецької мови в закладі.
На великій сцені Київського Палацу дітей та юнацтва усі присутні мали змогу побачити феєричне дійство у виконанні наших талановитих учнів: сцени з вистав грецьких класиків, запальні грецькі танці, чудовий спів шкільного хору тощо. Вітали учнів та вчителів з ювілеєм Генеральний консул Посольства Греції в Україні пан Олександрос Будуріс, перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Загуменний Дмитро Миколайович, начальник управління освіти та інноваційного 

розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Копил Тетяна Василівна, директор інституту педагогіки Академії педагогічних наук України Топузов Олег Михайлович, голова товариства греко-сербсько-української дружби протоієрей пан Сотіріс Коскоріс, ректор КНТЕУ, колишній випускник школи Мазаракі Анатолій Антонович, голови грецьких товариств Києва та інші поважні гості.
5-8 травня 2018 на базі Києво-Печерського ліцею "Лідер" № 171 пройшов XVII Міжнародний фізико - математичний фестиваль. У фестивалі взяли участь 170 учасників із Київа, Львова, Дніпра, Вінниці, Харькова та Тбілісі.

В програмі фестивалю проведенно:

-- Математична карусель та усна математична олімпіада;
-- Письмова олімпіади з математики, яку готували фахівці Інституту математики НАН України під керівництвом доктора фізико-математичних 
наук Дороговцева А.А;

 
-- Командна та індивідуальна олімпіади з фізики, які готували фахівці Фізико- технічного інституту НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та вчителі фізики Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер»;
-- Математичний експрес;
-- Квест Печерськом, математична гра "Математико", інтелектуальна гра "Що?Де?Коли?".
"Лабораторія вчителя НУШ". Під такою назвою на базі школи І-ІІІ ступенів №5 20 та 25 квітня 2018 року відбувся практикум учителів 1 класів НУШ
.  Говорили про  важливі підходи до організації шкільного життя в нових умовах,  про горизонтальну та вертикальну інтеграцію; про  ідеї щодо залучення всіх учнів школи до цікавої та творчої роботи, де кожен вчиться і кожен навчає; про збереження пізнавального інтересу та розвиток здібностей і  талантів кожної дитини. 
Педагоги займалися складною працею -  училися гратися навчаючись та навчатися граючись! 
 Учителі школи №5 розкрили для всіх секрети 6 цеглинок Лего і показали методики роботи з ними. 
Загадкові палички Кюізенера - «числа в кольорах», "кольорові числа" - багатофункціональний математичний посібник, який дозволяє "через руки" дитини формувати поняття послідовності, складу числа, відповідностей.
Велике зацікавлення у вчителів викликали логічні блоки угорського математика та психолога Золтана Дьєнеша, наприклад,  набір 48 геометричних фігур. Усі вони відрізняються за властивостями: формою, кольором, розміром, товщиною... Невичерпне поле діяльності, яке об"єднує дорослих та дітей у спільній діяльності. Порівняння, класифікація, узагальнення, розвиток логічних дій. Три варіанти складності! 
Математичний планшет. Це краще за звичний гаджет, бо сприяє дослідницькій діяльності, розвиває сенсорні та моторні навички, а також творчі здібності й уяву. Таким чином, у дітей чудово працює дрібна моторика рук, включається диференційоване сприйняття інформації, тренується пам'ять і увага, засвоюються узагальнені знання та способи дій. 
Танграм - «сім дощечок майстерності» — головоломка, яка складається з семи частинок, танів. Завдання — створити задану форму (на підставі лише обрису силуету) з використанням усіх семи танів, які заборонено накладати один на один. Китайський психолог назвав танграм «найдавнішим психологічним тестом світу», хоч і створеним для розваги, а не для аналізу.
Несекретні матеріали, надважливі уроки для дорослих, Дрім-команда!
25 квітня було  продовжено роботу семінару, Учителі-новатори школи №5 запросили колег району ознайомитися з методиками навчання (у фрагментах уроків у 1 - 2 класах).
Лепбук за темою "Тварини" у 2 класі з груповою роботою учнів (учитель – Ганна Петрушко), як працюють "шість цеглинок" на уроці української мови у 2 класі? (учитель - Олена Циба) математика та групове дослідження природи у 1 класі  (учитель – Зоя Неклюдова); індивідуальна робота на інтегрованому уроці читання (учитель – Тетяна Елвайєр).
Щиро вдячні всім організаторам семінару-практикуму, творчим учителям та адміністрації пілотної школи за інтерес та активну участь у підвищенні кваліфікації учителів закладів освіти району. 
Наповнюйте простір Освіти свіжим вітром безцінних ідей! 

 24 квітня 2018 року  в парку Слави відбулась десята ювілейна першість зі спортивного орієнтування
серед учнівської молоді закладів освіти Печерського району.
  У змаганнях взяли участь близько 300 учасників з 16  закладів загальної середньої освіти, які представляли 14 вікових категорій: хлопчики та дівчата з п’ятого по одинадцятий класи. 
Результати показали, що рівень спортивної майстерності молоді зростає: представники 12 шкіл посіли місця на подіумі. У командному заліку перемогу здобула команда Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер», набравши 399 балів. Команда школи І-ІІІ ступенів №90 виборола ІІ місце, із загальною кількістю 363 балів, а команда Українського гуманітарного ліцею посіла ІІІ місце із 342 балами.

  27 квітня 2018 року за ініціативи голови Печерської райдержадміністрації Сергія Мартинчука відбулася гра «Клуб Веселих та Кмітливих» серед лідерів учнівського самоврядування Печерського району з метою забезпечення корисного дозвілля дітей у позашкільний час.
  Протягом двох годин свої акторські та режисерські здібності в гумористичному жанрі проявляли 6 команд, загальна тема гри – «Одного разу на Печерську…».
  Виступи учасників оцінювало поважне журі у складі: голови Печерської райдержадміністрації Сергія Мартинчука, першого заступника голови Печерської РДА Дмитра Загуменного, відомого українського шоумена Андрія Джеджули, начальника управління освіти та інноваційного розвитку Тетяни Копил, директора Печерського районного в м. Києві центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Олени Янчук та директора Палацу творчості дітей та юнацтва Печерського району Олени Компанець.
  Під час заходу учасники гри за допомогою влучних жартів та побудови оригінальних постановок з мініатюр представляли свої команди й вміло розкривали тему завдання у трьох конкурсах: «Візитка», «Музична розминка» і «Музичне домашнє завдання».На завершення гри «Клуб Веселих та Кмітливих» очільник Печерського району Сергій Мартинчук відзначив всі команди кубками та подарунками, а також нагородив подяками лідерів учнівського самоврядування району за активну участь у заході.

  Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, у період з 24 по 27 квітня в школі І-ІІІ ступенів № 90 проходив тиждень безпеки життєдіяльності.
  Впродовж тижня у цікавій та змістовній формі класні керівники розповідали дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті та під час подорожі до лісу, про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».
  Протягом тижня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків; ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.
  26 квітня відбувся завершальний етап заходів - евакуація школи, під час якої учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.
  День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання можуть стати у нагоді в повсякденному житті.

  25 квітня 2018 року в спеціалізованій школі №94 "Еллада" учні 8-а класу провели захід «Дзвони Чорнобиля», присвячений 32 роковинам чорнобильської трагедії. На заході був присутній Анатолій Петрович Матвіїв, який у 1986 році разом з товаришами ліквідовував наслідки аварії. Він розповів учням 5-8 класів про ті важкі дні та героїчну працю ліквідаторів. 26 квітня учні школи поклали квіти до пам'ятника героям - пожежним, ушановуючи пам'ять героїв Чорнобиля, які загинули, захищаючи світ від радіаційного лиха.
Фотозвіт


20 квітня 2018 року до Всеукраїнського Дня психолога та 26-річчя існування психологічної служби системи освіти
фахівці соціально-психологічних служб закладів дошкільної та загальної середньої освіти Печерського району за підтримки Печерської районної організації профспілки працівників освіти і науки відвідали Мистецький центр «Шоколадний будинок». Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти району здійснили подорож у часі, побачили таємниці старовинної садиби, почули захоплюючу розповідь екскурсовода про долю одного з найцікавіших будинків Печерська та зігрілися чашкою гарячого, ароматного шоколаду. Наприкінці заходу відбулось нагородження подяками та грамотами управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за творчу і сумлінну працю.

20 квітня 2018 року
в школі І-ІІІ ступенів №78 відбулось урочисте святкування 80-ї річниці з дня заснування закладу.
Привітати педагогічний колектив та дітей зі святом завітали голова Печерської райдержадміністрації Сергій Мартинчук, перший заступник голови Печерської райдержадміністрації Дмитро Загуменний, начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей, екс-прем'єр-міністр України Валерій Пустовойтенко, начальник відділу загальної середньої освіти та інклюзивного навчання Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА Олена Батечко, начальник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Валерій Танцюра, в.о.начальника управління освіти та інноваційного розвитку Печерської райдержадміністрації Крістіна Базильчук, голова Печерської районної у місті Києві організації Профспілки
працівників освіти і науки України Олександра Баклан, колишні працівники, які протягом багатьох років віддавали дітям тепло своїх душ і сердець, а також випускники школи. Сердечних привітань, подарунків та щирих побажань було дуже багато.
Директор навчального закладу Світлана Гаєва висловила подяку всім учителям і працівникам школи, ветеранам педагогічної справи, батькам, партнерам та меценатам.
А потім було неперевершене дійство юних талантів, яке гармонійно поєднувалося з виступами випускників минулих років та презентацією історії школи. Незабутнім 
початком концертної програми став «Вальс поколінь», який зворушив до глибини душі всіх присутніх. Упродовж усього свята панувала атмосфера любові, світла, добра, світлої пам’яті і незгасної надії на подальше процвітання рідної школи.
Також гості мали можливість відвідати музей історії навчального закладу, прогулятися його святково прикрашеними класами і переглянути виставку - інсталяцію, виконану талановитими учнями.«Вітаємо переможців Міжнародної олімпіади з комп’ютерних проектів INFOMATRIX-ASIA 2018» !!!
       З 11 квітня до 16 квітня 2018 р. в м. Алмати (Казахстан) відбулася Міжнародна олімпіада з комп’ютерних проектів INFOMATRIX-ASIA 2018.
    В олімпіаді брали участь близько 500 учасників із багатьох країн світу: України, Австралії, Тайваню, В'єтнаму, Польщі, Гонконгу, Іраку, Азербайджану, Туркменістану тощо. Конкурсними категоріями були: «Програмування», «Робототехніка», «Комп’ютерна графіка та дизайн», «Апаратні комп’ютерні системи», «Короткометражний фільм».
    Учні Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району представили Міжнародному журі два наукових проекти. 
    Науковий проект «The system of automated conducting of experiments using a USB-microscope» (автори проекту - учні 10-А класу Віктор Товарних, Владислав Кучеровський, керівники: Ломаковська Г.В., Пороховніченко І.А.) отримав Золоту
медаль
у категорії «Апаратні комп’ютерні системи», а один із авторів - Віктор Товарних, був нагороджений Гран-прі за перше місце серед проектів усіх категорій на Олімпіаді! 
    Автори другого проекту «Development of the intellectual system for the determination and monitoring of psychologically unstable and crisis conditions of students» Євген Михайлюк (10-А клас) та Артем Мартинюк (9-А клас) отримали Срібну медаль у категорії «Програмування» (керівники: Пороховніченко І.А., психолог Демура О.О.). 
    Учні з радістю поділилися враженням від Олімпіади: 
    Товарних В.: «На Олімпіаді відчувався високий рівень конкуренції, значна кількість конкурсних завдань. Розуміючи всю відповідальність, ми захищали
честь рідного Ліцею, хотіли стати гідним прикладом для інших, адже наша держава має надзвичайно високий науковий потенціал». 
    Михайлюк Є.: «Атмосфера на Олімпіаді була дружньою. Аби зменшити напругу та хвилювання, ми підтримували одне одного. Ця поїздка дала нам можливість знайти нових друзів, з якими ми і надалі будемо ділитися своїми успіхами та ідеями». 
    Бажаємо юним програмістам захопливої творчої праці та нових здобутків у царині інформаційних технологій!  12.04.2018 року на сцені Київського Палацу дітей та юнацтва відбувся фестиваль дитячої творчості «Ми - таланти твої, Україно!» серед дітей закладів дошкільної освіти Печерського району міста Києва, який перетворився у справжнє свято для дітей та дорослих. 
  Фестиваль проведений за ініціативи управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації та підтримки Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.
   У фестивалі взяли участь 155 дітей з дев’ятнадцяти закладів дошкільної освіти району, а саме: № 1, № 46, № 107, № 143, № 152, № 171, № 205,      № 241,  № 265,  № 273, № 298, № 377, № 378, № 457, №  458, № 498, № 632,  № 653, № 731, які представили свої вірші, танці, хореографічні композиції, та гуморески. Тут все: і щира любов до славного Печерська, захопленість красою української землі, і ніжне слово про материнську ласку, про святу нашу  мову - одну з наймелодійніших мов світу, що дає нам можливість відкрити для себе різнобарвний світ дитячих вражень. 
  З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернувся Дмитро Загуменний – Перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, теплі слова пролунали від  начальника управління освіти та інноваційного розвитку Печерської райдержадміністрації Тетяни Копил.
  Учасники фестивалю створили святкову атмосферу та викликали яскраві емоції у всіх присутніх. "Він у співі, як птах у польоті!" - саме таке говорили про Дмитра Гнатюка його сучасники! 
4 квітня 2018 року у школі І-ІІІ ступенів № 134 ім. Ю.Гагаріна відбулося урочисте відкриття пам'ятного стенду великому митцю, видатному оперному співаку, режисеру, педагогу, народному артисту України - ДМИТРОВІ ГНАТЮКУ
У заході брали участь: син відомого митця - Андрій Гнатюк та представники адміністрації Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, котрі вручили пам'ятні подарунки і Подяку від ректора трудовому колективу за популяризацію академічного співу серед учнівської молоді. Закінчилося свято спільним виконанням Гімну нашого міста "Мій Київ", першим виконавцем якого був саме Дмитро Михайлович Гнатюк.

 28.03.2018 року  у центрі "АРТ" Печерського району
для відвідувачів курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса  Грінченка (куратор курсу - кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри методики і психології дошкільної та початкової освіти Коробка Т.С.) було проведено  відкритий урок  з вокально-хорової майстерності народного художнього колективу дитячого хору "Веснянка". Урок провела керівник хору, відмінник освіти України Ткаченко Оксана Валентинівна.

З 26 по 28 березня 2018 р.
в місті Одесі проходили урочисті заходи, присвячені Дню незалежності Греції. Діти з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Мелітополя, Маріуполя та інших населених пунктів Приазов’я пройшли урочистим маршем центральними вулицями Одеси.
На Грецькій площі відбувся урочистий мітинг, на якому був присутній мер міста Геннадій Труханов, співробітники дипломатичних представництв, керівництво благодійної організації «Фонд Бумбураса», з ініціативи якої відповідні заходи організовано в Одесі. Присутні поклали квіти до підніжжя пам'ятника борцям за незалежність Греції від Османської імперії «Клятва засновників «Філікі Етерія».
Школярів Києва представляли кращі учні  спеціалізованої школи № 94 «Еллада», які впродовж багатьох років вивчають новогрецьку мову. Також діти охоче давали інтерв'ю не лише місцевому телебаченню, а й репортерам з Греції. Погода не могла зіпсувати піднесеного настрою, який супроводжувався грецькими піснями й танцями. Після офіційної частини діти мали змогу ознайомитися з Одесою та подихати морським повітрям. 
З 26 до 31 березня в Ліцеї інформаційних технологій № 79 Печерського району пройшов Міжнародний фестиваль «Співдружність», у якому взяли участь деле
гації Гімназії № 34 м. Мінська (Білорусь) та Гімназії Хааберсті м. Таллінна (Естонія).
Метою фестивалю є розвиток молодіжного співробітництва, розширення міжнародних зв’язків, ознайомлення молоді з історією, культурою та освітою європейських країн.
На урочистому відкритті фестивалю його учасників вітали перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Загуменний Д.М., начальник Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської РДА Копил Т.В., заступник голови Піклувальної Ради Ліцею Щербань Ю.Ю..
Протягом тижня учні з Естонії, Білорусі та України відвідували музеї, театри, брали активну участь у спортивних іграх та змаганнях, долучилися до літературно-
музичного вернісажу «Ліна Костенко» з поезіями видатної української поетеси естонською та білоруською мовами.
Під час Фестивалю пройшла презентація спільного міжнародного проекту «Дигіміст культур», метою якого є популяризація в освітньому інтернет-просторі національної спадщини, розвиток інтересу учнів до культури, історії та архітектури рідного міста. Проект Ліцею на прикладі м. Києва представили учні 8-Б класу (Іващенко Я., Ковіка Д., Демчук Є., Токар М., Запорожець К., Самборська А., Думич О., Гросс Д.), а учні Гімназії Хааберсті заочно познайомили нас із архітектурними перлинками Таллінна.
Розуміючи важливість розширення міжнародної співпраці в галузі освіти, зміцнення зв’язків і форм співробітництва педагогів та учнів різних країн, проведення наступних фестивалів заплановано в Мінську (травень 2018 року) та Таллінні (жовтень 2018 року).
Міжнародний фестиваль «Співдружність» створив атмосферу дружби і взаєморозуміння, презентував Україну як гостинну європейську державу.

21 березня 2018 року в приміщенні школи І-Ш ступенів № 90 був проведений районний етап міського конкурсу-фестивалю «Діалог держав: партнерство в освіті» під гаслом « Україна - це Європа».
 Кожного року команди - учасниці конкурсу презентують обрану європейську країну в оригінальному та несподіваному стилі, знаходять цікаві перлинки - сторінки в історії, культурі, звичаях і традиціях обраної країни. Завдяки гарній підготовці учасники конкурсу показали свої артистичні та творчі здібності. 
Команда Предславинської гімназії № 56 майстерно представила Італію.
 Учні гімназії № 117 презентували свою участь у Міжнародному проекті - 2017 у Польщі. З гумором та вигадкою учні спеціалізованої школи № 181
побачили Норвегію. Команди-учасниці презентували сценічні виступи, які продемонстрували знання учнями історії й культурних традицій обраних ними країн.
 Багато цікавого почерпнули глядачі із виступів конкурсантів, здійснивши віртуальні мандрівки до Іспанії, Індії, Бразилії та Ірландії.
 Переможцями конкурсу стали: 
1 місце - команда Предславинської гімназії № 56 
2 місце - команда гімназії № 117 ім.Лесі Українки 
3 місце - команда спеціалізованої школи № 181 
Вітаємо переможців та учасників конкурсу!

 


26 березня 2018 р. відбулось чергове тренінгове заняття для вчителів, які проходять навчання відповідно до програми концепції «Нова українська школа». Темою зустрічі були психофізіологічні особливості дітей 6-7 – річного віку, особливості їх емоційного стану в зв’язку зі вступом до школи, особливості психологічного супроводу навчального процесу в умовах зміни концепції навчання.
Психологічна культура є важливою складовою професіональної компетентності учителя. Вона виражається в умінні бачити за поведінкою дитини її душевний стан, рівень розвитку, особливості емоційно-вольової сфери, її рис характеру; в умінні орієнтуватися в складних педагогічних ситуаціях, обираючи найбільш ефективні стратегії, способи спілкування з дитиною, її батьками.
Відповідно до завдань навчальної програми, учасники відпрацьовували питання нових підходів до навчання учнів перших класів.

20 березня
на базі Ліцею інформаційних технологій № 79 відбувся районний семінар учителів математики, тематикою якого став один з основних освітніх трендів - STEM-освіта. Акцент семінару ставився на якісне впровадження STEM-освіти; інноваційні методи, засоби та форми організації навчального процесу відповідно до Концепції "Нової української школи".
Учителі кафедри математики Ліцею презентували власний досвід реалізації STEM-освіти шляхом впровадження інтегрованого, міжпредметного та проектного підходу до навчання. До уваги учасників семінару були представлені учнівські проекти "Трикутник в українській вишивці" та унікальний проект випускників "Система тестування опорних фактів геометрії шляхом обробки природньої мови з використанням нейромереж" (учні 11-А кл. Жариков О., Байло В., Зауткін В., керівники: Хоменко В.І., Ломаковська Г.В.).
Даний проект став стартовою розробкою програмного забезпечення до виданого вчителями кафедри "Збірника опорних фактів геометрії та завдань з математики", що викликало живий інтерес учителів, адже проект ставив собі за мету прискорення перевірки багатовекторних теоретичних знань шкільного курсу. Збірник подано на розгляд комісії науково-методичної ради з питань освіти МОН України для отримання грифу «Рекомендовано для використання».
Семінар багатогранно висвітив можливості компетентнісного підходу в освітньому процесі та його результативність.

13 березня в спеціалізованій школі №47 відбувся науково-практичний семінар, присвячений 130-ій річниці з дня народження А.С.Макаренка, який у своїй діяльності органічно поєднав теорію і практику виховання, створив оригінальну систему корекції і розвитку особистості. Вступне слово на заході виголосила
директор спеціалізованої школи Нетецька С.М.
Великий інтерес слухачів викликав виступ кандидата історичних наук Єрмакова І.Г. «Невідомий Макаренко». З непідробною цікавістю присутні здійснили віртуальну екскурсію до музею А.С. Макаренка, переглянули уривки з кінофільму «Педагогічна поема», послухали «Цікаву хроніку», яку підготувала вчитель української мови та літератури Зайцева К.В. Учні школи, які презентували сценки з «Педагогічної поеми», приємно вразили присутніх своєю акторською майстерністю, щирістю, переконливістю. Безсумнівно, цей захід допоможе глибше осмислити сучасні проблеми виховання молоді, сприятиме подальшому пошуку ефективних форм і методів виховання, розширить кордони сприйняття спадщини великого Педагога.

22 березня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи відбувся семінар для практичних психологів та соціальних педагогів середніх загальноосвітніх закладів Печерського району за темою:«Невротичні діти». Із фахівцями працювала клінічний психолог Науменко Наталія Олександрівна. Психологи мали можливість дізнатися про особливості розвитку невротичних дітей та специфіку їх реакцій, причини невротизації у дітей і підлітків, про особливості психологічної допомоги дітям із особистісною невротизацією. Було надано рекомендації щодо особливостей психолого-педагогічного супроводу невротичних дітей.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання:
"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ" КОПИЛОВІЙ Ліані Валентинівні — учительці фізкультури Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Печерського району міста Києва.


ВІТАЄМО!

Любі жінки!

Приход весни сповнює нас світлими надіями, чистими помислами, радісними очікуваннями, ніжністю й красою.
Нехай у Ваших серцях завжди квітують любов, ласка й тепло, які Ви так щедро даруєте дітям!
Нехай не міліє джерело Вашої наснаги, оптимізму, впевненості у правильності обраного шляху!
Нехай не прокрадається сум у Ваші добрі очі, не зазирне тривога у Ваші щирі душі!
На Вас покладено високу місію – виховання майбутніх поколінь. Натхнення, сили й завзяття Вам у цій почесній справі! Ви - обличчя освіти Печерська: ніжні, чуйні, турботливі й усміхнені. Зичу Вам успіху у всіх починаннях!
Кохайте й будьте коханими! Будьте щасливими й ощасливлюйте! Радійте й даруйте радість іншим!
 Зі святом Вас!

З повагою Тетяна Копил,
начальник управління освіти
та інноваційного розвитку

 
Учні 10-го класу Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району м. Києва Кучеровський В. та Товарних В. посіли 2 місце у ІІ етапі XVII Всеукраїнського чемпіонату інформаційних технологій “Екософт 2018” у категорії “Програмування”
. Всього у фіналі конкурсу взяли участь 142 учасники з різних міст України, представивши 132 авторських проекти.

Учні Ліцею представили науковий проект “Мобільний додаток для аналізу результатів дослідницьких експериментів із визначення якості продуктів харчування” (керівники Ломаковська Г. В., Пороховніченко І. А.).

Ліцеїсти та керівники наукового проекту номіновані дипломами та подяками Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.

У перший день весни в управлінні освіти та інноваційного розвитку проведено районний конкурс авторського дизайну «Інноваційно-розвивальне середовище в закладі дошкільної освтіи». Учасники конкурсу ділились своїми ідеями, творчими задумами та зігрівали атмосферу своїм весняним настроєм.
Участь в конкурсі взяли педагогічні колективи ЗДО № 1, № 46, № 171, № 265, № 273, № 731, які презентували авторські дизайн-проекти, що носять соціально-культурний характер, спрямовані на розвиток та удосконалення предметно-пізнавального середовища, ландшафтного будівництва, елементів садово – паркового мистецтва взакладах дошкільної освіти.
Учасники конкурсу презентували авторські дизайни дитячого комфорту, в яких переплітався стиль, гармонія і технологічність. Нестандартні рішення, відхід від традиційних ідей, використання різних підходів відрізняє авторський дизайн від звичайних інтер’єрів, а саме: оснащення та облаштування інноваційних, розвивальних, дослідницьких, пізнавальних осередків закладу освіти.


  
 Команда Ліцею міжнародних відносин №51 представила Печерський район на ХІХ Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО  18-21 лютого 2018 року у рамках ХІХ Всеукраїнської конференції для учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні відбулась сесія імітаційної рольової гри «Модель ЮНЕСКО» «Сталий туризм задля розвитку: на шляху до гарантованого споживку, справедливого суспільства, надійного збереження планети», яка була присвячена підсумкам оголошеного ООН Міжнародного року сталого туризму задля розвитку. Гру «Модель ЮНЕСКО» організовано під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО/ 
.
Команда Ліцею міжнародних відносин №51 представила Печерський район на грі «Модель ЮНЕСКО» - 2018. Варто зазначити, що брати участь у конференції мали змогу лише команди-переможці відбіркового етапу гри, а це 18 команд з 69 шкіл - учасниць проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО» в Україні. У відбірковому етапі, що проводився на базі МДЦ «Артек» в Пущі Водиці, конкурсанти повинні були розробити проект на тему «Пропиши свій рідний край на туристичній мапі світу!», відзняти короткий відеофільм «Моя школа – туристичний об’єкт: мандруймо, насолоджуймося, поважаймо» та викласти роботи на сторінці Facebook, виконати велику кількість інших завдань. Учні ліцею працювали під керівництвом заступника директора Байкової С.Ю. та вчителя географії, керівника Клубу ЮНЕСКО ліцею Власюк О.В. Програма конференції була надзвичайно насичена та цікава. Майбутні дипломати пройшли інтелектуальний квест, дотримувалися дрес-коду, демонстрували ораторські здібності та лідерські якості. Учасники імітаційної гри проводили наради, дискусії, створювали коаліції. Учні набули безцінного досвіду офіційного спілкування та ведення переговорів. Юні дипломати були залучені до конструктивної дискусії щодо економіки та екології сталого туризму, знайшли нових друзів, отримали незабутні враження.

15 та 20 лютого 2018 на базі Гімназії № 117 імені Лесі Українки Печерського району та 27 і 28 лютого на базі школи І-ІІІ ступенів № 90
почали працювати тренінгові групи для вчителів початкової школи, які у 2018 навчальному році будуть набирати перші класи. Очні заняття проводять тренери, які проходять курси підготовки в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка за програмою, яка розроблена і затверджена Міністерством освіти і науки України і має на меті надати вчителям можливість збагачення власних можливостей щодо роботи з учнями відповідно до концептуальних засад Нової Української школи. Під час тренінгів відбуваються  творчі дискусії,  інтерактивні обговорення з питань організації освітнього середовища в умовах Нової української школи.

Дружна родина учнів та вчителів школи І-ІІІ ступенів №84 26 лютого 2018 року, затамувавши подих, насолоджувалася високим поетичним Словом Д.В. Павличка, який завітав до закладу за сприяння голови Київської спілки письменників В.Г. Даниленка. В авторському виконанні прозвучала поезія і проза, щемкі спогади поета. Діти та педагоги причастилися цілющим рідним Словом, наснажилися справжньою Духовністю, Світлом високих помислів. За вікнами тріщав мороз, а в ошатній залі школи І-ІІІ ступенів №84 панувала атмосфера гармонії, краси, світла, добра. А натхненне слово Поета зігрівало серця і душі, вселяло віру й надію на мирне, щасливе майбутнє.
Щирі оплески, квіти, сувеніри й автографи поета увінчали цю незабутню зустріч.
ДО ВІДОМА ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ: 
КУРСИ, ТВОРЧІ ІГРИ ТА КОНКУРСИ

"Sunflower" (докладніше)
"Соняшник-учитель"  (докладніше)
"Критичне мислення для світян" /онлайн-курс/ (докладніше)

Тиждень англійської мови – це завжди цікаво, пізнавально та захопливо. Протягом предметного тижня в Ліцеї інформаційних технологій № 79
пройшли заходи: · виставка стіннівок «English peaking countries» (5-11 кл.);  конкурс «The cleverest» (6-А кл.); · вікторина «Brain Ring» (8-Б кл.); · виставка hand-made Валентинок (1-11 кл.); · свято «Love blooms in spring» (1-11 кл.); · урок творчості (3-А кл.); · презентація «Art in my life» (11-А кл.);  виставка малюнків «We love English» (1-4 кл.). 

У рамках Тижня англійської мови учні 6-Б класу разом зі своїми вчителями англійською мовою інсценізували казку братів Грімм «Гензель і Гретель». Юні актори приємно вразили глядачів своєю грою. Наші герої довели, що розум, винахідливість і віддана дружба завжди допомагають людям здобути благополуччя в житті.

Під час гри в учнів удосконалюються навички говоріння та аудіювання, розширюється лексичний запас, розвиваються творчі здібності та підвищується інтерес до вивчення англійської мови.

Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Вони стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи. (Докладніше).


    22 лютого 2018 року на базі закладу дошкільної освіти № 457 для педагогів району проведено методичний семінар з елементами квесту: «Просторами української дитячої книги, або що читати сучасним дошкільникам»

    Учасники семінару отримали методичні матеріали та корисну інформацію для роботи з батьками та дітьми дошкільного віку щодо виховання в дошкільнят читацької культури, любові до художнього слова, інтересу до книжки. 

    Модератор семінару Людмила Іванівна Меленець, методист науково-методичного центру дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук.

 

21 лютого в школі І-ІІІ ступенів №133 урочисто відзначено Міжнародний день рідної мови. Головною метою цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національ-них меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур. 
Свято розпочалося диктантом єдності «Не бійтесь заглядати у словник». Протягом дня учні залюбки брали участь у різноманітних мовних вікторинах та квестах. Були проведені виховні години «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті», «Мова – ім’я народу, візитівка нації». 
Завершилося свято загальним флешмобом «Мово рідна моя, не мовчи». 
Мова – це історія народу, його світогляду, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без рідної мови, своєї самобутньої культури нема народу. 


Конкурс «Учитель року»

Протягом грудня відбувся районний етап конкурсу «Учитель року» в номінаціях «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізична культура», у якому взяли участь 9 учителів закладів загальної середньої освіти району – креативних, сучасних, сміливих, упевнених. Кожен етап конкурсу засвідчував, що учасники володіють сучасними технологіями, люблять дітей і працю, якій присвятили своє життя. Конкурсанти продемонстрували педагогічну майстерність у таких випробуваннях, як «Методичний практикум», та «Навчальний проект». Та все ж основним випробуванням для них став урок у незнайомому класі. Усі педагоги показали високий рівень методики викладання свого предмета. Дітям з новими для них учителями було цікаво і комфортно співпрацювати.

Переможцями районного етапу конкурсу стали вчитель Кловського ліцею №77 Музиченко Н.І. (номінація «Українська мова та література»), вчитель Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Руда Г.О. (номінація «Фізична культура») та вчитель Предславинської гімназії №56 Герасимчук Н.В. (номінація «Німецька мова»). Вони взяли участь у міському етапі конкурсу, учитель фізкультури Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Руда Галина Олександрівна виборола  ІІІ місце у міському етапі конкурсу.

Сердечно вітаємо переможців конкурсу. Щиро дякуємо усім учасникам. Творчої невичерпності, фахової неповторності, підкорення нових професійних вершин вам, шановні колеги!  


Департамент освіти і науки, молоді та спорту з 01 березня по 06 квітня 2018 року проводить щорічний загальноміський конкурс проектів на отримання грантів Київського міського голови за напрямами «Здорова дитина», «Чуйне серце», «Заклад з ідеєю», «Перспектива освіти». (Докладніше)

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання:
"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ" СТОЛЯРОВУ Юрію Олександровичу — заступникові директора Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер" Печерського району міста Києва.

З 1 вересня 2017 року 1-В клас спеціалізованої школи № 88 навчається за експериментальною програмою «Початкова школа: освіта для життя». Першокласники отримують навчальні посібники нового типу. В них можна писати і малювати, вирізати та розфарбовувати, вклеювати фотографії! Кожен посібник присвячено вивченню однієї теми, з якою першокласники знайомляться протягом 2-3 тижнів. Навчання за проектом побудоване на засадах “Нової української школи”, у центрі роботи якої стоїть дитина. Головна перлинка експерименту - це дослідно-інтегроване тематично-проектне навчання, у ході якого діти разом з вчителем працюють над розв’язуванням якоїсь проблемної ситуації. Спостереження, досліди, пошукові та практичні завдання допомагають учням успішно опановувати програму і відчувати себе щасливими. Результатом роботи є створення спільного продукту. Це може бути макет, власна книжечка, колаж, карта руху транспорту або інсценізація казки чи вірша. Не батьки, дідусі та бабусі вдома – а самостійно і всі разом, під керівництвом вчителя. 
Школа має бути комфортною для дитини і саме дорослі повинні реалізувати прагнення учнів до навчання, яке приносить дітям задоволення .
Адаптація першокласників минула швидко та без особливих ускладнень, учні більш розкуті та вільні, в класі доброзичлива та захоплююча атмосфера. Школярики працюють у команді, аналізують проблеми і толерантно ставляться до різних поглядів. Підвищується рівень емпатії, бо діти мають змогу порозпитувати інших та розповісти про себе. На запитання “що ви робили в школі?” діти натхненно, з сяючими очима розповідають про свої справи.
Чи важко так працювати? Можна сказати – непросто: роботи значно більше, ніж раніше, підготовка до навчального дня вимагає додаткових зусиль, пошуку матеріалу. Нема жодних “методичок” – кожен вчитель створює її щодня сам. Довелось змінити свідомість, перебудувати сприйняття навчального матеріалу, виготовляти велику кількість роздаткового матеріалу . Навчитись бачити “незвичне” у буденних речах. Вчитель проекту педагогічно незалежний, вільний у доборі методів та прийомів, які допоможуть досягти кінцевої мети дня. Така робота стимулює творчий потенціал та підштовхує до подальших досягнень.
Ось так працюють, граються, живуть та радіють у просторі нової української школи наші першачки.В загальноосвітніх навчальних закладах району 27-29 січня пройшли заходи під гаслом “За волю України. Полеглим синам в бою під Крутами присвячується».
29 січня учні загальноосвітніх навчальних закладів району, вшановуючи пам'ять загиблих, поклали квіти до пам’ятника гімназистам і студентам, які загинули в бою під Крутами в січні 1918 року (біля церкви-ротонди Святого Аскольда-Миколая поряд з Аскольдовою могилою).
В січні 2018 року в спеціалізованій школі №89 пройшли заходи до 100-річчя вшанування пам’яті Героїв Крут. В бібліотеці були оформлені тематичні виставки присвячені знаменній даті, відбулись виховні години на теми «Подвиг Героїв Крут: погляд із сьогодення»


«Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» -
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти!»

29 січня виповнилося 100 років з того дня, коли студенти, юні захисники Української Народної Республіки, власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Вони стримали наступ ворога на Київ у бою під Крутами, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.
З метою формування національної ідентичності на кращих прикладах мужності, боротьби героїв за незалежність і цілісність держави, у Ліцеї міжнародних відносин № 51 Печерського району 29 січня традиційно проведено Урок-реквієм для учнів старших класів «Крути – символ
національної честі», зустрічі із представниками громадської організації «Школа героїв», дебати, уроки мужності, на яких пам'ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Перегляд документального фільму «Лист без конверта», мультимедійних презентацій з фотографіями та відеофільмами із історії Ліцею минулих років створювали особливий емоційний настрій.
Щороку учні та вчителі Ліцею міжнародних відносин № 51 у цей день вшановують пам’ять героїв, які віддали своє життя за високу мету - Незалежність України.29 січня День вшанування пам'яті Героїв Крут
Методичні рекомендації щодо проведення загальноміського уроку "Героїзм юних українців в обороні Батьківщини. 1918. Крути"


Конкурс для вчителів «Моя школа майбутнього» в рамках Українсько-німецького року мов!
Команда вчителів, яка представить найкращу розробку проекту чи проектну документацію отримає можливість поїхати до Німеччини з метою познайомитися з інноваційними закладами та формами роботи в рамках шкільної освіти Німеччини. Команди, які посядуть 2 та 3 призові місця, отримають цінні призи. Десять найкращих наборів проектної документації представлять в червні 2018 року на Освітньому конгресі, який стане завершенням Українсько-німецького року мов 2017/2018, та будуть опубліковані на вебсторінці Goethe-Institut в Україні, як кращі приклади належної практики.

Інформація: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/ver/nus.html

ДО ВІДОМА ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ: 

VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу (лист МОН України № 1/9-708 від 22.12.2017). Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України та Інститутом модернізації змісту освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації. Реєстрація та подача заявок на участь триває до 09 лютого 2018 року. Детальну інформацію про умови участі, анкету та зразки документів можна знайти за посиланням: http://inau.ua/proekty/viii-vseukrayinskyy-konkurs-na-krashchyy-veb-sayt-zakladu-osvity

16 грудня, в спеціалізованій школі №88 
відбувся районний етап олімпіади з російської мови та літературиПопередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися. Апеляційна комісія відбудеться 12 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 15-30.10 грудня, в школі І-ІІІ ступенів №78 відбувся районний етап олімпіади з образотворчого мистецтва. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.


В п'ятницю, 8 грудня, в спеціалізованій школі №94 "Еллада" відбувся районний етап олімпіади з зарубіжної літератури. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія відбудеться 17 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 15-00.


23 грудня 
відбувся районний етап олімпіади з WEB-дизайнуПопередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися. Апеляційна комісія відбудеться 16 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 16-30.
В суботу, 25 листопада, в Новопечерській школі відбувся районний етап олімпіади з фізкультури та спорту. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.В п'ятницю, 15 грудня, в Ліцеї міжнародних відносин  №51 відбувся районний етап олімпіади з екології. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
В неділю, 19 листопада, в школі І-ІІІ ступенів №78 (технічні види праці) та в школі І-ІІІ ступенів №133 (обслуговуючі види праці) відбувся районний етап олімпіади з трудового навчання. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.

В п'ятницю, 1 грудня,
в Українському гуманітарному ліцеї відбувся 
районний етап олімпіади з економіки. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.17 грудня в Українському гуманітарному ліцеї відбувся районний етап олімпіади з правознавства.
Участь взяли 158 школярів. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитисяАпеляційна комісія відбудеться 16 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 15-00.17 грудня
відбувся районний етап олімпіади з комп'ютерної графіки.
Участь взяли 111 школярів.
Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися
Апеляційна комісія відбудеться 23 грудня в Ліцеї інформаційних технологій № 79, початок о 11-30.
В неділю, 10 грудня
в Ліцеї інформаційних технологій № 79 відбувся 
районний етап олімпіади з інформаційних (офісних) технологій. Участь взяли 49 школярів.
Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитисяАпеляційна комісія відбудеться 23 грудня в Ліцеї інформаційних технологій № 79, початок о 11-00.

15 грудня в школі І-ІІІ ступенів №133 відбулася музично-літературна 
академія «Кожна зірка має свій час» до 80-річчя від дня народження Василя Стуса - українського поета, перекладача, прозаїка, літер
атурознавця, правозахисника.
На заході учні декламували поезію Василя Стуса, глядачі були зачаровані піснями на  його слова. Присутні відкрили для себе світ Великого поета, який поєднує в собі силу волі та надзвичайну ніжність, любов до рідної землі і палку ненависть до чужинців,  крилату мрію і самозречення.
Читаючи вірші Стуса, можна зрозуміти душу людини, яка боролася за свободу своєї країни.


12 грудня
2017 року у школі І-ІІІ ступеня № 84 відбулась доброчинна акція «Святий Миколай єднає» для дітей м. Красногорівка Донецької області, під час якої учні, батьки та  учителі приносили подарунки для діток з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Загальними зусиллями вдалося зібрати дитячі іграшки, цукерки, розвиваючі ігри, конструктори, яскраві кольорові олівці, фломастери, канцтовари для творчості, одяг. Школярі та педагоги школи мають надію, що всі подарунки  посприяють створенню новорічного настрою красногорівським дітям.З метою вивчення народних обрядів та звичаїв учні 6 класу Ліцею інформаційних технологій № 79 показав «Українські  вечорниці», які колись за звичаєм збирали всю молодь на зимові забави.
         Ніби розсунулись рамки часу,  і всі присутні поринули у старі добрі часи.
       Під час заходу учні майстерно відтворювали українські традиції вечорниць, танцювали, грали в ігри. Це було свято народної мудрості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без них – милих, веселих,
дорогих нам з дитинства українських народних пісень: “А мій милий вареничків хоче”, “Ой на горі два дубки”, “Розпрягайте, хлопці, коней”.
       Зимові вечорниці нікого не залишили байдужими. Веселі сценки, танці, смачні вареники та пахучі паляниці - усе дарувало радість присутнім на святі.

Гей, на наших вечорницях 
І сумний розвеселиться! 
Жарти, танці, небилиці — 
Гарні були вечорниці!