Новини

Шановні батьки!
Запис до закладів дошкільної освіти міста Києва здійснюється через систему електронного запису дітей на сайті за посиланням: https://osvita.kyivcity.gov.ua


УВАГА!

Увага!
Розпорядження "Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Печерського району міста Києва території обслуговування"  

Розпорядження "Про внесення змін до розпорядження Печерської районної в місті Києві державної адміністрації  від 03 березня 2018 року № 149 "Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Печерського району міста Києва території обслуговування""
Інформація про стан організації харчування учнів  у загальноосвітніх навчальних закладах Печерського району
20 квітня 2018 року
в школі І-ІІІ ступенів №78 відбулось урочисте святкування 80-ї річниці з дня заснування закладу.
Привітати педагогічний колектив та дітей зі святом завітали голова Печерської райдержадміністрації Сергій Мартинчук, перший заступник голови Печерської райдержадміністрації Дмитро Загуменний, начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей, екс-прем'єр-міністр України Валерій Пустовойтенко, начальник відділу загальної середньої освіти та інклюзивного навчання Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА Олена Батечко, начальник Служби у справах дітей
та сім’ї КМДА Валерій Танцюра, в.о.начальника управління освіти та інноваційного розвитку Печерської райдержадміністрації Крістіна Базильчук, голова Печерської районної у місті Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Баклан, колишні працівники, які протягом багатьох років віддавали дітям тепло своїх душ і сердець, а також випускники школи. Сердечних привітань, подарунків та щирих побажань було дуже багато.
Директор навчального закладу Світлана Гаєва висловила подяку всім учителям і працівникам школи, ветеранам педагогічної справи, батькам,
партнерам та меценатам.
А потім було неперевершене дійство юних талантів, яке гармонійно поєднувалося з виступами випускників минулих років та презентацією історії школи. Незабутнім початком концертної програми став «Вальс поколінь», який зворушив до глибини душі всіх присутніх. Упродовж усього свята панувала атмосфера любові, світла, добра, світлої пам’яті і незгасної надії на подальше процвітання рідної школи.
Також гості мали можливість відвідати музей історії навчального закладу, прогулятися його святково прикрашеними класами і переглянути виставку - інсталяцію, виконану талановитими учнями.«Вітаємо переможців Міжнародної олімпіади з комп’ютерних проектів INFOMATRIX-ASIA 2018» !!!
       З 11 квітня до 16 квітня 2018 р. в м. Алмати (Казахстан) відбулася Міжнародна олімпіада з комп’ютерних проектів INFOMATRIX-ASIA 2018.
    В олімпіаді брали участь близько 500 учасників із багатьох країн світу: України, Австралії, Тайваню, В'єтнаму, Польщі, Гонконгу, Іраку, Азербайджану, Туркменістану тощо. Конкурсними категоріями були: «Програмування», «Робототехніка», «Комп’ютерна графіка та дизайн», «Апаратні комп’ютерні системи», «Короткометражний фільм».
    Учні Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району представили Міжнародному журі два наукових проекти. 
    Науковий проект «The system of automated conducting of experiments using a USB-microscope» (автори проекту - учні 10-А класу Віктор Товарних, Владислав Кучеровський, керівники: Ломаковська Г.В., Пороховніченко І.А.) отримав Золоту
медаль
у категорії «Апаратні комп’ютерні системи», а один із авторів - Віктор Товарних, був нагороджений Гран-прі за перше місце серед проектів усіх категорій на Олімпіаді! 
    Автори другого проекту «Development of the intellectual system for the determination and monitoring of psychologically unstable and crisis conditions of students» Євген Михайлюк (10-А клас) та Артем Мартинюк (9-А клас) отримали Срібну медаль у категорії «Програмування» (керівники: Пороховніченко І.А., психолог Демура О.О.). 
    Учні з радістю поділилися враженням від Олімпіади: 
    Товарних В.: «На Олімпіаді відчувався високий рівень конкуренції, значна кількість конкурсних завдань. Розуміючи всю відповідальність, ми захищали
честь рідного Ліцею, хотіли стати гідним прикладом для інших, адже наша держава має надзвичайно високий науковий потенціал». 
    Михайлюк Є.: «Атмосфера на Олімпіаді була дружньою. Аби зменшити напругу та хвилювання, ми підтримували одне одного. Ця поїздка дала нам можливість знайти нових друзів, з якими ми і надалі будемо ділитися своїми успіхами та ідеями». 
    Бажаємо юним програмістам захопливої творчої праці та нових здобутків у царині інформаційних технологій!  12.04.2018 року на сцені Київського Палацу дітей та юнацтва відбувся фестиваль дитячої творчості «Ми - таланти твої, Україно!» серед дітей закладів дошкільної освіти Печерського району міста Києва, який перетворився у справжнє свято для дітей та дорослих. 
  Фестиваль проведений за ініціативи управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації та підтримки Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.
   У фестивалі взяли участь 155 дітей з дев’ятнадцяти закладів дошкільної освіти району, а саме: № 1, № 46, № 107, № 143, № 152, № 171, № 205,      № 241,  № 265,  № 273, № 298, № 377, № 378, № 457, №  458, № 498, № 632,  № 653, № 731, які представили свої вірші, танці, хореографічні композиції, та гуморески. Тут все: і щира любов до славного Печерська, захопленість красою української землі, і ніжне слово про материнську ласку, про святу нашу  мову - одну з наймелодійніших мов світу, що дає нам можливість відкрити для себе різнобарвний світ дитячих вражень. 
  З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернувся Дмитро Загуменний – Перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, теплі слова пролунали від  начальника управління освіти та інноваційного розвитку Печерської райдержадміністрації Тетяни Копил.
  Учасники фестивалю створили святкову атмосферу та викликали яскраві емоції у всіх присутніх. "Він у співі, як птах у польоті!" - саме таке говорили про Дмитра Гнатюка його сучасники! 
4 квітня 2018 року у школі І-ІІІ ступенів № 134 ім. Ю.Гагаріна відбулося урочисте відкриття пам'ятного стенду великому митцю, видатному оперному співаку, режисеру, педагогу, народному артисту України - ДМИТРОВІ ГНАТЮКУ
У заході брали участь: син відомого митця - Андрій Гнатюк та представники адміністрації Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, котрі вручили пам'ятні подарунки і Подяку від ректора трудовому колективу за популяризацію академічного співу серед учнівської молоді. Закінчилося свято спільним виконанням Гімну нашого міста "Мій Київ", першим виконавцем якого був саме Дмитро Михайлович Гнатюк.

 28.03.2018 року  у центрі "АРТ" Печерського району
для відвідувачів курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса  Грінченка (куратор курсу - кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри методики і психології дошкільної та початкової освіти Коробка Т.С.) було проведено  відкритий урок  з вокально-хорової майстерності народного художнього колективу дитячого хору "Веснянка". Урок провела керівник хору, відмінник освіти України Ткаченко Оксана Валентинівна.

З 26 по 28 березня 2018 р.
в місті Одесі проходили урочисті заходи, присвячені Дню незалежності Греції. Діти з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Мелітополя, Маріуполя та інших населених пунктів Приазов’я пройшли урочистим маршем центральними вулицями Одеси.
На Грецькій площі відбувся урочистий мітинг, на якому був присутній мер міста Геннадій Труханов, співробітники дипломатичних представництв, керівництво благодійної організації «Фонд Бумбураса», з ініціативи якої відповідні заходи організовано в Одесі. Присутні поклали квіти до підніжжя пам'ятника борцям за незалежність Греції від Османської імперії «Клятва засновників «Філікі Етерія».
Школярів Києва представляли кращі учні  спеціалізованої школи № 94 «Еллада», які впродовж багатьох років вивчають новогрецьку мову. Також діти охоче давали інтерв'ю не лише місцевому телебаченню, а й репортерам з Греції. Погода не могла зіпсувати піднесеного настрою, який супроводжувався грецькими піснями й танцями. Після офіційної частини діти мали змогу ознайомитися з Одесою та подихати морським повітрям. 
З 26 до 31 березня в Ліцеї інформаційних технологій № 79 Печерського району пройшов Міжнародний фестиваль «Співдружність», у якому взяли участь деле
гації Гімназії № 34 м. Мінська (Білорусь) та Гімназії Хааберсті м. Таллінна (Естонія).
Метою фестивалю є розвиток молодіжного співробітництва, розширення міжнародних зв’язків, ознайомлення молоді з історією, культурою та освітою європейських країн.
На урочистому відкритті фестивалю його учасників вітали перший заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Загуменний Д.М., начальник Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської РДА Копил Т.В., заступник голови Піклувальної Ради Ліцею Щербань Ю.Ю..
Протягом тижня учні з Естонії, Білорусі та України відвідували музеї, театри, брали активну участь у спортивних іграх та змаганнях, долучилися до літературно-
музичного вернісажу «Ліна Костенко» з поезіями видатної української поетеси естонською та білоруською мовами.
Під час Фестивалю пройшла презентація спільного міжнародного проекту «Дигіміст культур», метою якого є популяризація в освітньому інтернет-просторі національної спадщини, розвиток інтересу учнів до культури, історії та архітектури рідного міста. Проект Ліцею на прикладі м. Києва представили учні 8-Б класу (Іващенко Я., Ковіка Д., Демчук Є., Токар М., Запорожець К., Самборська А., Думич О., Гросс Д.), а учні Гімназії Хааберсті заочно познайомили нас із архітектурними перлинками Таллінна.
Розуміючи важливість розширення міжнародної співпраці в галузі освіти, зміцнення зв’язків і форм співробітництва педагогів та учнів різних країн, проведення наступних фестивалів заплановано в Мінську (травень 2018 року) та Таллінні (жовтень 2018 року).
Міжнародний фестиваль «Співдружність» створив атмосферу дружби і взаєморозуміння, презентував Україну як гостинну європейську державу.

21 березня 2018 року в приміщенні школи І-Ш ступенів № 90 був проведений районний етап міського конкурсу-фестивалю «Діалог держав: партнерство в освіті» під гаслом « Україна - це Європа».
 Кожного року команди - учасниці конкурсу презентують обрану європейську країну в оригінальному та несподіваному стилі, знаходять цікаві перлинки - сторінки в історії, культурі, звичаях і традиціях обраної країни. Завдяки гарній підготовці учасники конкурсу показали свої артистичні та творчі здібності. 
Команда Предславинської гімназії № 56 майстерно представила Італію.
 Учні гімназії № 117 презентували свою участь у Міжнародному проекті - 2017 у Польщі. З гумором та вигадкою учні спеціалізованої школи № 181
побачили Норвегію. Команди-учасниці презентували сценічні виступи, які продемонстрували знання учнями історії й культурних традицій обраних ними країн.
 Багато цікавого почерпнули глядачі із виступів конкурсантів, здійснивши віртуальні мандрівки до Іспанії, Індії, Бразилії та Ірландії.
 Переможцями конкурсу стали: 
1 місце - команда Предславинської гімназії № 56 
2 місце - команда гімназії № 117 ім.Лесі Українки 
3 місце - команда спеціалізованої школи № 181 
Вітаємо переможців та учасників конкурсу!

 


26 березня 2018 р. відбулось чергове тренінгове заняття для вчителів, які проходять навчання відповідно до програми концепції «Нова українська школа». Темою зустрічі були психофізіологічні особливості дітей 6-7 – річного віку, особливості їх емоційного стану в зв’язку зі вступом до школи, особливості психологічного супроводу навчального процесу в умовах зміни концепції навчання.
Психологічна культура є важливою складовою професіональної компетентності учителя. Вона виражається в умінні бачити за поведінкою дитини її душевний стан, рівень розвитку, особливості емоційно-вольової сфери, її рис характеру; в умінні орієнтуватися в складних педагогічних ситуаціях, обираючи найбільш ефективні стратегії, способи спілкування з дитиною, її батьками.
Відповідно до завдань навчальної програми, учасники відпрацьовували питання нових підходів до навчання учнів перших класів.

20 березня
на базі Ліцею інформаційних технологій № 79 відбувся районний семінар учителів математики, тематикою якого став один з основних освітніх трендів - STEM-освіта. Акцент семінару ставився на якісне впровадження STEM-освіти; інноваційні методи, засоби та форми організації навчального процесу відповідно до Концепції "Нової української школи".
Учителі кафедри математики Ліцею презентували власний досвід реалізації STEM-освіти шляхом впровадження інтегрованого, міжпредметного та проектного підходу до навчання. До уваги учасників семінару були представлені учнівські проекти "Трикутник в українській вишивці" та унікальний проект випускників "Система тестування опорних фактів геометрії шляхом обробки природньої мови з використанням нейромереж" (учні 11-А кл. Жариков О., Байло В., Зауткін В., керівники: Хоменко В.І., Ломаковська Г.В.).
Даний проект став стартовою розробкою програмного забезпечення до виданого вчителями кафедри "Збірника опорних фактів геометрії та завдань з математики", що викликало живий інтерес учителів, адже проект ставив собі за мету прискорення перевірки багатовекторних теоретичних знань шкільного курсу. Збірник подано на розгляд комісії науково-методичної ради з питань освіти МОН України для отримання грифу «Рекомендовано для використання».
Семінар багатогранно висвітив можливості компетентнісного підходу в освітньому процесі та його результативність.

13 березня в спеціалізованій школі №47 відбувся науково-практичний семінар, присвячений 130-ій річниці з дня народження А.С.Макаренка, який у своїй діяльності органічно поєднав теорію і практику виховання, створив оригінальну систему корекції і розвитку особистості. Вступне слово на заході виголосила
директор спеціалізованої школи Нетецька С.М.
Великий інтерес слухачів викликав виступ кандидата історичних наук Єрмакова І.Г. «Невідомий Макаренко». З непідробною цікавістю присутні здійснили віртуальну екскурсію до музею А.С. Макаренка, переглянули уривки з кінофільму «Педагогічна поема», послухали «Цікаву хроніку», яку підготувала вчитель української мови та літератури Зайцева К.В. Учні школи, які презентували сценки з «Педагогічної поеми», приємно вразили присутніх своєю акторською майстерністю, щирістю, переконливістю. Безсумнівно, цей захід допоможе глибше осмислити сучасні проблеми виховання молоді, сприятиме подальшому пошуку ефективних форм і методів виховання, розширить кордони сприйняття спадщини великого Педагога.

22 березня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи відбувся семінар для практичних психологів та соціальних педагогів середніх загальноосвітніх закладів Печерського району за темою:«Невротичні діти». Із фахівцями працювала клінічний психолог Науменко Наталія Олександрівна. Психологи мали можливість дізнатися про особливості розвитку невротичних дітей та специфіку їх реакцій, причини невротизації у дітей і підлітків, про особливості психологічної допомоги дітям із особистісною невротизацією. Було надано рекомендації щодо особливостей психолого-педагогічного супроводу невротичних дітей.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання:
"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ" КОПИЛОВІЙ Ліані Валентинівні — учительці фізкультури Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Печерського району міста Києва.


ВІТАЄМО!

Любі жінки!

Приход весни сповнює нас світлими надіями, чистими помислами, радісними очікуваннями, ніжністю й красою.
Нехай у Ваших серцях завжди квітують любов, ласка й тепло, які Ви так щедро даруєте дітям!
Нехай не міліє джерело Вашої наснаги, оптимізму, впевненості у правильності обраного шляху!
Нехай не прокрадається сум у Ваші добрі очі, не зазирне тривога у Ваші щирі душі!
На Вас покладено високу місію – виховання майбутніх поколінь. Натхнення, сили й завзяття Вам у цій почесній справі! Ви - обличчя освіти Печерська: ніжні, чуйні, турботливі й усміхнені. Зичу Вам успіху у всіх починаннях!
Кохайте й будьте коханими! Будьте щасливими й ощасливлюйте! Радійте й даруйте радість іншим!
 Зі святом Вас!

З повагою Тетяна Копил,
начальник управління освіти
та інноваційного розвитку

 
Учні 10-го класу Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району м. Києва Кучеровський В. та Товарних В. посіли 2 місце у ІІ етапі XVII Всеукраїнського чемпіонату інформаційних технологій “Екософт 2018” у категорії “Програмування”
. Всього у фіналі конкурсу взяли участь 142 учасники з різних міст України, представивши 132 авторських проекти.

Учні Ліцею представили науковий проект “Мобільний додаток для аналізу результатів дослідницьких експериментів із визначення якості продуктів харчування” (керівники Ломаковська Г. В., Пороховніченко І. А.).

Ліцеїсти та керівники наукового проекту номіновані дипломами та подяками Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.

У перший день весни в управлінні освіти та інноваційного розвитку проведено районний конкурс авторського дизайну «Інноваційно-розвивальне середовище в закладі дошкільної освтіи». Учасники конкурсу ділились своїми ідеями, творчими задумами та зігрівали атмосферу своїм весняним настроєм.
Участь в конкурсі взяли педагогічні колективи ЗДО № 1, № 46, № 171, № 265, № 273, № 731, які презентували авторські дизайн-проекти, що носять соціально-культурний характер, спрямовані на розвиток та удосконалення предметно-пізнавального середовища, ландшафтного будівництва, елементів садово – паркового мистецтва взакладах дошкільної освіти.
Учасники конкурсу презентували авторські дизайни дитячого комфорту, в яких переплітався стиль, гармонія і технологічність. Нестандартні рішення, відхід від традиційних ідей, використання різних підходів відрізняє авторський дизайн від звичайних інтер’єрів, а саме: оснащення та облаштування інноваційних, розвивальних, дослідницьких, пізнавальних осередків закладу освіти.


  
 Команда Ліцею міжнародних відносин №51 представила Печерський район на ХІХ Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО  18-21 лютого 2018 року у рамках ХІХ Всеукраїнської конференції для учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні відбулась сесія імітаційної рольової гри «Модель ЮНЕСКО» «Сталий туризм задля розвитку: на шляху до гарантованого споживку, справедливого суспільства, надійного збереження планети», яка була присвячена підсумкам оголошеного ООН Міжнародного року сталого туризму задля розвитку. Гру «Модель ЮНЕСКО» організовано під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО/ 
.
Команда Ліцею міжнародних відносин №51 представила Печерський район на грі «Модель ЮНЕСКО» - 2018. Варто зазначити, що брати участь у конференції мали змогу лише команди-переможці відбіркового етапу гри, а це 18 команд з 69 шкіл - учасниць проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО» в Україні. У відбірковому етапі, що проводився на базі МДЦ «Артек» в Пущі Водиці, конкурсанти повинні були розробити проект на тему «Пропиши свій рідний край на туристичній мапі світу!», відзняти короткий відеофільм «Моя школа – туристичний об’єкт: мандруймо, насолоджуймося, поважаймо» та викласти роботи на сторінці Facebook, виконати велику кількість інших завдань. Учні ліцею працювали під керівництвом заступника директора Байкової С.Ю. та вчителя географії, керівника Клубу ЮНЕСКО ліцею Власюк О.В. Програма конференції була надзвичайно насичена та цікава. Майбутні дипломати пройшли інтелектуальний квест, дотримувалися дрес-коду, демонстрували ораторські здібності та лідерські якості. Учасники імітаційної гри проводили наради, дискусії, створювали коаліції. Учні набули безцінного досвіду офіційного спілкування та ведення переговорів. Юні дипломати були залучені до конструктивної дискусії щодо економіки та екології сталого туризму, знайшли нових друзів, отримали незабутні враження.

15 та 20 лютого 2018 на базі Гімназії № 117 імені Лесі Українки Печерського району та 27 і 28 лютого на базі школи І-ІІІ ступенів № 90
почали працювати тренінгові групи для вчителів початкової школи, які у 2018 навчальному році будуть набирати перші класи. Очні заняття проводять тренери, які проходять курси підготовки в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка за програмою, яка розроблена і затверджена Міністерством освіти і науки України і має на меті надати вчителям можливість збагачення власних можливостей щодо роботи з учнями відповідно до концептуальних засад Нової Української школи. Під час тренінгів відбуваються  творчі дискусії,  інтерактивні обговорення з питань організації освітнього середовища в умовах Нової української школи.

Дружна родина учнів та вчителів школи І-ІІІ ступенів №84 26 лютого 2018 року, затамувавши подих, насолоджувалася високим поетичним Словом Д.В. Павличка, який завітав до закладу за сприяння голови Київської спілки письменників В.Г. Даниленка. В авторському виконанні прозвучала поезія і проза, щемкі спогади поета. Діти та педагоги причастилися цілющим рідним Словом, наснажилися справжньою Духовністю, Світлом високих помислів. За вікнами тріщав мороз, а в ошатній залі школи І-ІІІ ступенів №84 панувала атмосфера гармонії, краси, світла, добра. А натхненне слово Поета зігрівало серця і душі, вселяло віру й надію на мирне, щасливе майбутнє.
Щирі оплески, квіти, сувеніри й автографи поета увінчали цю незабутню зустріч.
ДО ВІДОМА ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ: 
КУРСИ, ТВОРЧІ ІГРИ ТА КОНКУРСИ

"Sunflower" (докладніше)
"Соняшник-учитель"  (докладніше)
"Критичне мислення для світян" /онлайн-курс/ (докладніше)

Тиждень англійської мови – це завжди цікаво, пізнавально та захопливо. Протягом предметного тижня в Ліцеї інформаційних технологій № 79
пройшли заходи: · виставка стіннівок «English peaking countries» (5-11 кл.);  конкурс «The cleverest» (6-А кл.); · вікторина «Brain Ring» (8-Б кл.); · виставка hand-made Валентинок (1-11 кл.); · свято «Love blooms in spring» (1-11 кл.); · урок творчості (3-А кл.); · презентація «Art in my life» (11-А кл.);  виставка малюнків «We love English» (1-4 кл.). 

У рамках Тижня англійської мови учні 6-Б класу разом зі своїми вчителями англійською мовою інсценізували казку братів Грімм «Гензель і Гретель». Юні актори приємно вразили глядачів своєю грою. Наші герої довели, що розум, винахідливість і віддана дружба завжди допомагають людям здобути благополуччя в житті.

Під час гри в учнів удосконалюються навички говоріння та аудіювання, розширюється лексичний запас, розвиваються творчі здібності та підвищується інтерес до вивчення англійської мови.

Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Вони стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи. (Докладніше).


    22 лютого 2018 року на базі закладу дошкільної освіти № 457 для педагогів району проведено методичний семінар з елементами квесту: «Просторами української дитячої книги, або що читати сучасним дошкільникам»

    Учасники семінару отримали методичні матеріали та корисну інформацію для роботи з батьками та дітьми дошкільного віку щодо виховання в дошкільнят читацької культури, любові до художнього слова, інтересу до книжки. 

    Модератор семінару Людмила Іванівна Меленець, методист науково-методичного центру дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук.

 

21 лютого в школі І-ІІІ ступенів №133 урочисто відзначено Міжнародний день рідної мови. Головною метою цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національ-них меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур. 
Свято розпочалося диктантом єдності «Не бійтесь заглядати у словник». Протягом дня учні залюбки брали участь у різноманітних мовних вікторинах та квестах. Були проведені виховні години «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті», «Мова – ім’я народу, візитівка нації». 
Завершилося свято загальним флешмобом «Мово рідна моя, не мовчи». 
Мова – це історія народу, його світогляду, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без рідної мови, своєї самобутньої культури нема народу. 


Конкурс «Учитель року»

Протягом грудня відбувся районний етап конкурсу «Учитель року» в номінаціях «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізична культура», у якому взяли участь 9 учителів закладів загальної середньої освіти району – креативних, сучасних, сміливих, упевнених. Кожен етап конкурсу засвідчував, що учасники володіють сучасними технологіями, люблять дітей і працю, якій присвятили своє життя. Конкурсанти продемонстрували педагогічну майстерність у таких випробуваннях, як «Методичний практикум», та «Навчальний проект». Та все ж основним випробуванням для них став урок у незнайомому класі. Усі педагоги показали високий рівень методики викладання свого предмета. Дітям з новими для них учителями було цікаво і комфортно співпрацювати.

Переможцями районного етапу конкурсу стали вчитель Кловського ліцею №77 Музиченко Н.І. (номінація «Українська мова та література»), вчитель Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Руда Г.О. (номінація «Фізична культура») та вчитель Предславинської гімназії №56 Герасимчук Н.В. (номінація «Німецька мова»). Вони взяли участь у міському етапі конкурсу, учитель фізкультури Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Руда Галина Олександрівна виборола  ІІІ місце у міському етапі конкурсу.

Сердечно вітаємо переможців конкурсу. Щиро дякуємо усім учасникам. Творчої невичерпності, фахової неповторності, підкорення нових професійних вершин вам, шановні колеги!  


Департамент освіти і науки, молоді та спорту з 01 березня по 06 квітня 2018 року проводить щорічний загальноміський конкурс проектів на отримання грантів Київського міського голови за напрямами «Здорова дитина», «Чуйне серце», «Заклад з ідеєю», «Перспектива освіти». (Докладніше)

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання:
"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ" СТОЛЯРОВУ Юрію Олександровичу — заступникові директора Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер" Печерського району міста Києва.

З 1 вересня 2017 року 1-В клас спеціалізованої школи № 88 навчається за експериментальною програмою «Початкова школа: освіта для життя». Першокласники отримують навчальні посібники нового типу. В них можна писати і малювати, вирізати та розфарбовувати, вклеювати фотографії! Кожен посібник присвячено вивченню однієї теми, з якою першокласники знайомляться протягом 2-3 тижнів. Навчання за проектом побудоване на засадах “Нової української школи”, у центрі роботи якої стоїть дитина. Головна перлинка експерименту - це дослідно-інтегроване тематично-проектне навчання, у ході якого діти разом з вчителем працюють над розв’язуванням якоїсь проблемної ситуації. Спостереження, досліди, пошукові та практичні завдання допомагають учням успішно опановувати програму і відчувати себе щасливими. Результатом роботи є створення спільного продукту. Це може бути макет, власна книжечка, колаж, карта руху транспорту або інсценізація казки чи вірша. Не батьки, дідусі та бабусі вдома – а самостійно і всі разом, під керівництвом вчителя. 
Школа має бути комфортною для дитини і саме дорослі повинні реалізувати прагнення учнів до навчання, яке приносить дітям задоволення .
Адаптація першокласників минула швидко та без особливих ускладнень, учні більш розкуті та вільні, в класі доброзичлива та захоплююча атмосфера. Школярики працюють у команді, аналізують проблеми і толерантно ставляться до різних поглядів. Підвищується рівень емпатії, бо діти мають змогу порозпитувати інших та розповісти про себе. На запитання “що ви робили в школі?” діти натхненно, з сяючими очима розповідають про свої справи.
Чи важко так працювати? Можна сказати – непросто: роботи значно більше, ніж раніше, підготовка до навчального дня вимагає додаткових зусиль, пошуку матеріалу. Нема жодних “методичок” – кожен вчитель створює її щодня сам. Довелось змінити свідомість, перебудувати сприйняття навчального матеріалу, виготовляти велику кількість роздаткового матеріалу . Навчитись бачити “незвичне” у буденних речах. Вчитель проекту педагогічно незалежний, вільний у доборі методів та прийомів, які допоможуть досягти кінцевої мети дня. Така робота стимулює творчий потенціал та підштовхує до подальших досягнень.
Ось так працюють, граються, живуть та радіють у просторі нової української школи наші першачки.В загальноосвітніх навчальних закладах району 27-29 січня пройшли заходи під гаслом “За волю України. Полеглим синам в бою під Крутами присвячується».
29 січня учні загальноосвітніх навчальних закладів району, вшановуючи пам'ять загиблих, поклали квіти до пам’ятника гімназистам і студентам, які загинули в бою під Крутами в січні 1918 року (біля церкви-ротонди Святого Аскольда-Миколая поряд з Аскольдовою могилою).
В січні 2018 року в спеціалізованій школі №89 пройшли заходи до 100-річчя вшанування пам’яті Героїв Крут. В бібліотеці були оформлені тематичні виставки присвячені знаменній даті, відбулись виховні години на теми «Подвиг Героїв Крут: погляд із сьогодення»


«Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» -
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти!»

29 січня виповнилося 100 років з того дня, коли студенти, юні захисники Української Народної Республіки, власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Вони стримали наступ ворога на Київ у бою під Крутами, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.
З метою формування національної ідентичності на кращих прикладах мужності, боротьби героїв за незалежність і цілісність держави, у Ліцеї міжнародних відносин № 51 Печерського району 29 січня традиційно проведено Урок-реквієм для учнів старших класів «Крути – символ
національної честі», зустрічі із представниками громадської організації «Школа героїв», дебати, уроки мужності, на яких пам'ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Перегляд документального фільму «Лист без конверта», мультимедійних презентацій з фотографіями та відеофільмами із історії Ліцею минулих років створювали особливий емоційний настрій.
Щороку учні та вчителі Ліцею міжнародних відносин № 51 у цей день вшановують пам’ять героїв, які віддали своє життя за високу мету - Незалежність України.29 січня День вшанування пам'яті Героїв Крут
Методичні рекомендації щодо проведення загальноміського уроку "Героїзм юних українців в обороні Батьківщини. 1918. Крути"


Конкурс для вчителів «Моя школа майбутнього» в рамках Українсько-німецького року мов!
Команда вчителів, яка представить найкращу розробку проекту чи проектну документацію отримає можливість поїхати до Німеччини з метою познайомитися з інноваційними закладами та формами роботи в рамках шкільної освіти Німеччини. Команди, які посядуть 2 та 3 призові місця, отримають цінні призи. Десять найкращих наборів проектної документації представлять в червні 2018 року на Освітньому конгресі, який стане завершенням Українсько-німецького року мов 2017/2018, та будуть опубліковані на вебсторінці Goethe-Institut в Україні, як кращі приклади належної практики.

Інформація: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/ver/nus.html

ДО ВІДОМА ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ: 

VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу (лист МОН України № 1/9-708 від 22.12.2017). Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України та Інститутом модернізації змісту освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації. Реєстрація та подача заявок на участь триває до 09 лютого 2018 року. Детальну інформацію про умови участі, анкету та зразки документів можна знайти за посиланням: http://inau.ua/proekty/viii-vseukrayinskyy-konkurs-na-krashchyy-veb-sayt-zakladu-osvity

16 грудня, в спеціалізованій школі №88 
відбувся районний етап олімпіади з російської мови та літературиПопередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися. Апеляційна комісія відбудеться 12 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 15-30.10 грудня, в школі І-ІІІ ступенів №78 відбувся районний етап олімпіади з образотворчого мистецтва. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.


В п'ятницю, 8 грудня, в спеціалізованій школі №94 "Еллада" відбувся районний етап олімпіади з зарубіжної літератури. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
Апеляційна комісія відбудеться 17 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 15-00.


23 грудня 
відбувся районний етап олімпіади з WEB-дизайнуПопередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися. Апеляційна комісія відбудеться 16 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 16-30.
В суботу, 25 листопада, в Новопечерській школі відбувся районний етап олімпіади з фізкультури та спорту. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.В п'ятницю, 15 грудня, в Ліцеї міжнародних відносин  №51 відбувся районний етап олімпіади з екології. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.
В неділю, 19 листопада, в школі І-ІІІ ступенів №78 (технічні види праці) та в школі І-ІІІ ступенів №133 (обслуговуючі види праці) відбувся районний етап олімпіади з трудового навчання. Результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.

В п'ятницю, 1 грудня,
в Українському гуманітарному ліцеї відбувся 
районний етап олімпіади з економіки. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися.17 грудня в Українському гуманітарному ліцеї відбувся районний етап олімпіади з правознавства.
Участь взяли 158 школярів. Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитисяАпеляційна комісія відбудеться 16 січня 2018 року в Центрі інноваційного розвитку та методичної роботи, початок о 15-00.17 грудня
відбувся районний етап олімпіади з комп'ютерної графіки.
Участь взяли 111 школярів.
Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитися
Апеляційна комісія відбудеться 23 грудня в Ліцеї інформаційних технологій № 79, початок о 11-30.
В неділю, 10 грудня
в Ліцеї інформаційних технологій № 79 відбувся 
районний етап олімпіади з інформаційних (офісних) технологій. Участь взяли 49 школярів.
Попередні результати направлені  до навчальних закладів, де бажаючі можуть з ними ознайомитисяАпеляційна комісія відбудеться 23 грудня в Ліцеї інформаційних технологій № 79, початок о 11-00.

15 грудня в школі І-ІІІ ступенів №133 відбулася музично-літературна 
академія «Кожна зірка має свій час» до 80-річчя від дня народження Василя Стуса - українського поета, перекладача, прозаїка, літер
атурознавця, правозахисника.
На заході учні декламували поезію Василя Стуса, глядачі були зачаровані піснями на  його слова. Присутні відкрили для себе світ Великого поета, який поєднує в собі силу волі та надзвичайну ніжність, любов до рідної землі і палку ненависть до чужинців,  крилату мрію і самозречення.
Читаючи вірші Стуса, можна зрозуміти душу людини, яка боролася за свободу своєї країни.


12 грудня
2017 року у школі І-ІІІ ступеня № 84 відбулась доброчинна акція «Святий Миколай єднає» для дітей м. Красногорівка Донецької області, під час якої учні, батьки та  учителі приносили подарунки для діток з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Загальними зусиллями вдалося зібрати дитячі іграшки, цукерки, розвиваючі ігри, конструктори, яскраві кольорові олівці, фломастери, канцтовари для творчості, одяг. Школярі та педагоги школи мають надію, що всі подарунки  посприяють створенню новорічного настрою красногорівським дітям.З метою вивчення народних обрядів та звичаїв учні 6 класу Ліцею інформаційних технологій № 79 показав «Українські  вечорниці», які колись за звичаєм збирали всю молодь на зимові забави.
         Ніби розсунулись рамки часу,  і всі присутні поринули у старі добрі часи.
       Під час заходу учні майстерно відтворювали українські традиції вечорниць, танцювали, грали в ігри. Це було свято народної мудрості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без них – милих, веселих,
дорогих нам з дитинства українських народних пісень: “А мій милий вареничків хоче”, “Ой на горі два дубки”, “Розпрягайте, хлопці, коней”.
       Зимові вечорниці нікого не залишили байдужими. Веселі сценки, танці, смачні вареники та пахучі паляниці - усе дарувало радість присутнім на святі.

Гей, на наших вечорницях 
І сумний розвеселиться! 
Жарти, танці, небилиці — 
Гарні були вечорниці!