Новини


Телефони аварійних служб

101 - пожежна;
102 - поліція;
103 - швидка допомога;
104 - аварійна служба газуУВАГА! COVID-19!
-------------------------------------------

Достовірну інформацію про захворювання, викликане новим коронавірусом, можна знайти на офіційних сайтах

УВАГА!

Інформаційні матеріали для інформування громадян про превентивні заходи щодо унеможливлення потрапляння та поширення гострої распіраторної хвороби, спричиненої вірусом Covid – 2019 (коронавірус)  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 30 КВІТНЯ

https://mon.gov.ua/ua/tag/vseukrayinska-shkola-onlajn

Шановні батьки! 

На виконання п.5, п.9 Протоколу №5 від 07.02.2020 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо заходів по запобіганню занесенню і поширенню на території міста Києва гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом Covid-19 управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації інформує про тимчасове призупинення прийому громадян з питань влаштування дітей в заклади дошкільної освіти та реєстрації, перереєстрації, підтвердження пільгових категорій в системі електронного запису дітей до закладів дошкільної освіти.

Запис до закладів дошкільної освіти міста Києва здійснюється через систему електронного запису дітей на сайті за посиланням: https://osvita.kyivcity.gov.ua

Пріоритетне зарахування дітей, що зареєстровані в м. Київ

З третього січня 2019 року ви маєте можливість перевірити інформацію про реєстрацію дитини. Інформація підтверджується у міському Реєстрі територіальної громади міста Києва.
Функція перевірки доступна у "Кабінеті батьків", оберіть Вашу заявку та натисніть "Перевірити".
З питань реєстрації дітей, будь ласка, зверніться до найближчого центру надання адміністративних послуг.
Адреси та контакти центрів ви можете знайти на офіційному сайті адміністративних послуг http://ac.dozvil-kiev.gov.ua
Нагадуємо, що діють пільги зарахування дітей працівників садочку та для рідних братів, сестер. Ці пільги не потребують звернення до РУОІР, встановлюється в кабінеті батьків особисто.


Увага!
Розпорядження "Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Печерського району міста Києва території обслуговування" (2021-2022)

Розпорядження про встановдення у 2021 році розміру батьківсткої плати за харчування дітей у комунальних ЗДО Печерського району міста Києва

Графік прийому громадян для видачі направлень щодо зарахування дітей з особливими освітніми потребами до спеціальних класів ЗЗСО:
          • понеділок з 14.00 до 17.30
          • четвер з 10.00 до 16.30
кабінет №5
Відповідальна особа: Мєшкова Т. В.Прилетів на крилах весни синьоокий березень, напоїв блакиттю небо, умив свіжим дощиком сонечко, послав на землю-матінку тепле, лагідне проміння, дзвінку мелодію весняних струмочків, подарував нам усім радість оновлення життя і заспівав осанну Жінці, Матері, Трудівниці, Берегині роду людського.
З весною вас усіх, дорогі мої, шановні  колежанки! З величним святом Жінки, Краси, Любові, Світла, Доброти!  Здоров’я міцного вам і вашим рідним та близьким. Нехай життя кожної з вас, шановні жінки, наповнюється гармонією помислів та почуттів, вірою, надією на найкращі зміни в суспільстві. Хай зростає добробут, збільшуються успіхи, кожен день дарує хвилини радості, піднесення, захоплення, а ваші очі щодня сяють від щастя і любові.  Хай рідна домівка завжди буде надійним прихистком, сповненим злагоди, родинного тепла  і взаєморозуміння. Будьте щасливі у праці й творчості, у сімейному житті, у взаєминах із друзями й колегами, у своїх захопленнях і здобутках. Залишайтеся такими ж прекрасними, вишуканими, неповторними, якими ви насправді є. 
Хай прихильною буде Доля до кожної з вас, мої любі колежанки!
З повагою
Начальник управління освіти та інноваційного розвитку                                  Тетяна КОПИЛ-ФІЛАТОВА

20210225-100306.jpg25.02.2021 в рамках організації профілактичної роботи в закладах освіти Печерського районну щодо вживання підлітками психоактивних речовин (ПАР), відбувся онлайн семінар для практичних психологів, соціальних педагогів, учителів, заступників директорів  з виховної роботи закладів загальної середньої освіти і педагогів-організаторів за участю фахівця РЦСССДМ Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Запольської М.І., капітана Патрульної поліції міста Києва, старшого інспектора зв’язків з громадськістю Занюк Л.Б.,  майора поліції та інспектора відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції м. Києва Нечаюка О.П. На семінарі були розглянуті питання поширення тенденцій та причини початку вживання  ПАР серед підлітків, види психоактивних речовин, які викликають залежність, соціально-психологічні та фізичні фактори ризику вживання психоактивних речовин. Фахівців закладів освіти зорієнтували, як помічати ознаки вживання дитиною наркотичних речовин, які зміни в її поведінці можуть бути ознаками проблеми. У ході семінару  освітянськими партнерами з РЦСССДМ (керівник центру Янчук О.П.) та офіцерами патрульної поліції міста надано методичну допомогу щодо підвищення обізнаності педагогічних працівників із зазначеної тематики зустрічі та консультації з правових питань проблеми.

 

Учні шкіл Печерського району отримують баготопрофільне меню в одній тарілці. Це   новий різновид мультипрофільного харчування, адаптований до карантинних умов.
Особлива увага при складанні меню приділена здоровому харчуванню, з дотриманням норм HАССP. В меню – кілька видів парових овочів, цільнозерновий хліб, щоденні фрукти. імуностимулюючі та вітамінізовані чаї, мед в індивідуальній упаковці замість цукру. 
При загострення епідеміологічної ситуації – харчуємо дітей у класах, в індивідуальних упаковках.
24 лютого 2021 року відбулося засідання журі районного конкурсу читців поезії Лесі Українки, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки, у якому взяли участь 78 учнів із 17 закладів загальної середньої освіти Печерського району. Також до конкурсу приєднались два заклади освіти району приватної форми власності. Членами журі розглянуто всі 76 робіт та прийнято одноголосне рішення щодо визначення призових місць. 
Оголошення результатів відбудеться 26 лютого 2021 року о 12:00 на сторінці Палацу дітей та юнацтва Печерського району у Facebook. І щиро промовленим словом моїм
Збуджу огонь я у серці чиїм…
(Леся Українка)

Історія життя Лесі Українки могла б стати основою для величної драми, але могла б прислужитися й найсвітлішій поезії во славу міці людського духу.
Леся була справді великою: силою духу, силою таланту та силою любові до України.
Дотичність до «храму життя» цієї жінки, пізнання її земного шляху допомагає складати власну життєву програму, дає критерії для виміру вчинків свого життя. А найголовніше – Леся дарує слово Любові. Любові до людей, життя та України…
Сьогодні, у 150-ту річницю від дня народження поетеси, представники самоврядування ДРУГ гімназії №117 імені Лесі Українки віддали шану великій письменниці, поклавши квіти до її пам'ятника у Маріїнському парку.
Вітаємо зі 150-річчям від дня народження Великої Жінки!Вічно юна, завше Одержима,
Оповита крилами пісень…


Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка сьогодні вшанував 150-літній ювілей Лесі Українки – безсмертної Поетеси, української Кассандри, невмирущої Мавки.
Силі Духу, багатогранності Таланту величної Лесі сьогодні були присвячені урочиста імпреза «Хто вам сказав, що я слабка?..» та інсталяція «Я в серці маю те, що не вмирає», конкурси на кращу презентацію про життя та діяльність Лесі Українки «Моя неповторна Леся», авторських учнівських посвят постаті Лесі Українки (поезії, оповідання, новели).
Використовуючи можливості Картинної галереї ліцею (скульптури Лесі Українки Миколи Обезюка, Івана Гончара), були проведені уроки мистецтва «Пам’ятники Лесі Українки в Україні та закордоном».
І на завершення з глибокою шаною до висоти й філософічної польотності Лесиного Слова ліцеїсти поклали квіти до пам’ятника Поетеси та поділилися своїми враженнямивід святкування ювілею Лесі Українки з телеканалом «Інтер». Пишаємося творчістю великої співвітчизниці і переосмислюємо багатогранну спадщину Поетеси:
Посестро, звертаємось до тебе
Крізь віки, крізь болі і жалі,
Прометея донька невмируща,
Мавка української землі...
Вічно юна, завше Одержима,
Оповита крилами пісень,
Лірику натхненно ми читаєм
В цей святковий, ювілейний день.
Голос невмирущої Кассандри
Долітає з драматичних сцен -
Українка, рідна наша Леся,
Гордість, Дух українських Атен!
Ірина Головай, учитель Українського гуманітарного ліцею КНУ імені Тараса ШевченкаМи живемо в епоху оновлення світогляду, а нове розуміння світової системи обов’язково приводить до нової моралі та психології. Новій торуємо шлях новій людині.
Леся Українка.

IMG-7c14148e392f2746981f4dcdc376d35b-V.jpgТворчість Лесі Українки – великий скарб не лише вітчизняної, а й усієї світової культури. 2021 рік оголошений роком ЛЕСІ УКРАЇНКИ з нагоди 150-річчя від дня народження.
Гімназія № 32 «Успіх» активно долучилася до святкування визначної дати: гімназисти випустили номер газети «Молодіжка» присвячений Л.Українці, проведено фотоквест «Стежками Лесі Українки», конкурс читців поезії видатної поетеси та конкурс ілюстрацій до творів  Лесі Українки, літературну вікторину «Кращий знавець творчості Лесі Українки», написано диктанти та перекази про письменницю, цикл бесід про Лесю Українку «Як я умру, на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень».Творчість Лесі Українки – великий скарб не лише вітчизняної, а й усієї світової культури. 
Сьогодні, 24 лютого, за ініціативи Ліцею № 1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського Житомирської області відбувся онлайн-форум  шкіл, що носять ім'я Лесі Українки "Нас об'єднало Лесине ім'я".
Мета заходу – об’єднати заклади освіти України та закордону, що носять ім’я Лесі Українки, в Асоціацію шкіл імені Лесі Українки з нагоди 150-річного ювілею відомої поетеси. 
Серед учасників онлайн форуму школи, ліцеї і гімназії нашої країни,                яким присвоєно ім’я Лесі Українки - зі Львова, Запоріжжя, Дрогобича 
Львівської області, Ковеля Волинської області, Гадяча Полтавської області, Косіщини Сумської області, Жовтих Вод Дніпропетровської області та зарубіжні школи з м.Хашурі (Грузія), м.Оттава (Канада) і м.Мельбурн (Австралія).
Місто Київ на форумі представляла гімназія № 117 імені Лесі Українки Печерського району м.Києва. Вітальне слово від Печерського району пролунало від очільниці Управління освіта та інноваційного розвитку Тетяни Копил-Філатової. Представники гімназії № 117 м.Києва -  учні 7-Б зі своїм класним керівником Світланою Цивун -  презентували на форумі фрагменти вистави "Лісова пісня", а також поезію із циклу "Сім струн" у виконанні Єви Шевченко під звуки сопілки.

У зворушливій атмосфері учні 6-класів Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» провели свято читців «Поетичний водограй Лесі Українки» під девізом: «Ти себе Українкою звала, І чи краще знайти ім’я…»
Вихованці ліцею продемонстрували свою шану пам’яті великої Поетеси.  З любов’ю декламували вірші різних років, познайомилися ближче з творчим доробком Лесі Українки. 
2021-02-18-10-09-26.pngТоргівля людьми – це форма сучасного рабства, яка є порушенням прав людини. На жаль проблема, від якої страждають чоловіки, жінки і діти не  втратила актуальності і в наш час. Вона  залишається невирішеною для всіх країн світу, у тому числі і для  України. 18.02.2021  відбувся  масштабний семінар  для закладів дошкільної та загальної середньої освіти району за участю координаторів з превентивної діяльності міжнародної громадської організації  «А21 Україна» Катерини Яковенко та Валерії Павлюк. У семінарі взяли участь керівники освітніх установ, заступники директорів з виховної роботи закладів освіти, учителі, вихователі, медичні сестри, фахівці психологічних служб – практичні психологи та соціальні педагоги.
 У фокусі уваги учасників семінару були теоретичні та практичні аспекти проблеми. Були розглянуті питання потенційно небезпечних ситуацій сучасного життя, особливостей вразливих категорій та груп ризику, у тому числі вікових особливостей, методи втягнення молоді до ситуацій торгівлі людьми, існуючі форми експлуатації, методи вербування, основні правила безпечного спілкування online, ризики потрапляння у складні ситуації у випадках навчання або роботи за кордоном. У практичній частині проведено обговорення ситуацій з учасниками семінару, виконано практичні вправи для закріплення отриманої інформації. Завдяки зусиллям тренерів організації «А21 Україна» та педагогічних працівників закладів освіти учасники тренінгу усвідомили для себе, наскільки важливим є навчати дітей та молодь відповідальному ставленню до свого життя. І це є більш ефективним, ніж розбиратись з наслідками, які можуть зруйнувати особистість і її життя та долю.
 Педагогічні та психологічні працівники закладів освіти району дуже вдячні нашим партнерам за надання матеріалів і посібників для практичної роботи. Об’єднуючи наші зусилля, ми можемо зробити набагато більше у вирішенні питань протидії торгівлі людьми. Хочеться, щоб у нашому суспільстві було більше радості, щастя, здійснених мрій наших дітей.1.jpg14 лютого відбувся чемпіонат міста Києва з боротьби самбо серед чоловіків та жінок. Змагання пройшли в трьох видах виступів - спортивному та бойовому розділі серед чоловіків, а також спортивному серед жінок. Представники ДЮСШ №1 показали чудові результати у своїх вагових категоріях: Горбань Артем, Іващенко Герман, Токар Данило, Хмелюк Анатолій та Галака Олексій здобули перемогу у боротьбі за І місце, Жебчук Дмитро виборов срібну перемогу. Станілога Артем, Дембровський Богдан, Сьомик Сергій, Ковальчук Максим  посіли у змаганнях ІІІ місце. Вдалий виступ на дорослому чемпіонаті юніорів спортивної школи свідчить про успішну зміну поколінь спортсменів Київської федерації самбо.
Вітаємо спортсменів, тренерів-викладачів, батьків вихованців ДЮСШ № 1. Бажаємо спортсменам і всій збірній команді міста Києва на чолі з тренерами перемог у подальшому! Зичимо кожному спортсмену  показати на килимі всю свою майстерність та вибороти перемоги на чемпіонаті України, що невдовзі відбудеться в Луцьку. 15 лютого всі школи та садочки Печерського району відновили роботу у звичайному режимі. Територія закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти очищена від снігу. Організовано роботу по очищенню покрівель від бурульок, снігу та накрижень. Для цього були задіяні снігоприбиральні машини, які закуплено управлінням освіти та інноваційного розвитку- 21 для закладів дошкільної освіти та 11 – для закладів загальної середньої освіти. Небезпечні ділянки, на яких можливе падіння снігу, бурульок огороджені сигнальними стрічками. Температурний режим у приміщеннях закладів освіти Печерського району відповідає нормамУ найближчі два дні погодні умови в Києві погіршаться, кількість опадів збільшиться. У зв’язку з цим столична влада ухвалила рішення про закриття садочків та шкіл 11 та 12 лютого. Також керівництво столиці звернулося до керівників приватних компаній та державних установ поставитись із розумінням до цієї ситуації та врахувати батькам вимушену відсутність на робочому місці як дистанційну роботу.

«Останні дні техніка та комунальники працюють на межі можливостей, але негода не відступає і, на жаль, прогноз на найближчі дні – невтішний. Ми ухвалили оперативне рішення, що дасть змогу максимально розвантажити транспортні шляхи та мінімізувати паркування вздовж доріг, щоб дорожники могли без перешкод прибирати сніг. Тільки в столиці на сьогодні загальна кількість педагогічного персоналу разом із дітьми – майже 500 тисяч осіб. А це й логістика до місць навчання та роботи, і велике навантаження на транспортну систему міста. Тому припинення очного навчання на два дні стане реальним розвантаженням столичних автошляхів», – заявив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

У Департаменті освіти та науки зазначили, що всі педагогічні колективи готові на найближчі два дні організувати навчання в дистанційному режимі.

Шкільне харчування обов’язково має бути якісним, здоровим та безпечним, особливо в умовах карантину, а також під час тимчасово встановлених правил та обмежень.
«Організація якісного, здорового та безпечного шкільного харчування залежить від ефективної взаємодії центральних органів виконавчої влади, учасників освітнього процесу, постачальників продуктів харчування та послуг з організації харчування, засновників закладів освіти, органів управління у сфері освіти та у сфері охорони здоров’я, територіальних органів Держпродспоживслужби», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 
Управління освіти та інноваційного розвитку, спільно з закладами освіти району та працівниками КП «Шкільне» робить все для того, щоб учні отримували якісну та здорову їжу. Цільнозерновий хліб, максимальний набір сезонних фруктів, свіжі овочі – ось те, що пропонується нашим дітям щоденно.
7.jpgПротягом багатьох років управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації та громадську організацію «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» (виконавчий директор Журавель Тетяна) пов’язує плідна співпраця. Центр неодноразово надавав методичну допомогу у вигляді методичних розробок, буклетів, посібників, літератури з актуальних питань психопрофілактичної та соціально-педагогічної допомоги та організовував проведення навчальних семінарів. Завдяки партнерським зв’язкам фахівці психологічних служб закладів освіти району, зокрема практичні психологи та соціальні педагоги, протягом 2020 року отримали для роботи профілактичну гру «Стоп насильство», навчально-методичний посібник для фахівців «Будуємо майбутнє разом». У лютому 2021 року скарбничка методичної літератури фахівців психологічних служб доповнилась матеріалами «Про БУЛІНГ для дітей», «Подолання сексуального насильства щодо дитини», «Батьківськи навички», ігровою картковою методикою «Створюй коло без насильства», яка допомагає засвоїти дітям такі поняття, як «Дитина і булінг», «Дитина і насильство в Інтернет-мережі», «Дитина і домашнє насильство», «Дитина і незнайомець». В ігровій формі методика дозволяє сформувати у дітей систему знань та уявлень щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання. Фахівці психологічних служб закладів загальної середньої та дошкільної освіти, які отримали цікаві матеріали для роботи, вдячні громадській організації «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за зусилля, партнерство та співпрацю, таку важливу для психологів допомогу.

.

До уваги батьків та педагогів!

За інформацією  Українського гідрометеорологічного центру цього тижня на території міста Києва очікуються потенційно небезпечні погодні умови: пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, снігові замети, налипання мокрого снігу, ожеледь. (https://meteo.gov.ua/ua/33345/storms)
Шановні батьки!
Звертаємо вашу увагу, що, незважаючи на складні погодні умови, освітній процес не зупиняється. Школи готові організувати навчання  як в очному, так і змішаному/дистанційному режимах. Через погіршення погодних умов (снігопад, зниження температури, ожеледь тощо) пропонуємо, за можливості, залишити дітей вдома.
Шановні педагоги!
У зв’язку з погіршенням погодних умов у столиці, рекомендуємо педагогічним колективам прийняти рішення та організувати освітній процес для учнів 1-5 класів в очному/змішаному форматах; для учнів 6-11 класів - змішаному/дистанційному, поінформувавши про це батьків та учнів.
Бережімо здоров’я дітей!


9 лютого 2021 року до Дня Безпечного Інтернету до анонсованого онлайн семінару «ІР культура в Інтернеті: повага до прав інтелектуальної власності» долучились учні середніх та старших класів і вчителі з 14 закладів освіти Печерського району.
Захід був організований Національним навчальним центром інтелектуальної власності IP Аcademy Українського інституту інтелектуальної  власності». Під час зустрічі розглядались питання прав та обов’язків користувачів мережі  Інтернет, роль інтелектуальної власності при створенні і розміщені контенту в онлайн мережі та основні способи охорони прав творців, обговорювались поняття -  камкординг, плагіат та інші. Учні  мали можливість дізнатися про те, яких правил слід дотримуватися, щоб уникнути порушення прав інтелектуальної власності. Спікером зустрічі була Олександра Падучак -   професіонал з інтелектуальної власності відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент). Дякуємо колегам за партнерство та співпрацю.
АНОНС
9 лютого 2021 року у світі відзначається День Безпечного Інтернету. З цієї нагоди заклади загальної середньої освіти долучаються до онлайн семінару «ІР культура в Інтернеті: повага до прав інтелектуальної власності». Захід запропонований «Українським інститутом інтелектуальної власності». 
До ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ була проведена  робоча зустріч старшого інспектора відділу зв'язків з громадскістю патрульної поліції міста Києва, капітана патрульної поліціїї Занюк Л.Б. зі старшим  інспектором  відділу інформаційних зв'язків та комунікацій управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в м. Києві державної адміністрації  щодо планування подальшої співпраці в межах програми "Школа і поліція" в карантинних умовах онлайн – навчання.

З 24 грудня 2020 року по 5 лютого2021року в Ліцеї інформаційних технологій №79 Печерського району м.Києва в online форматі проходив ХІХ Міжнародний фестиваль «Співдружність», який цьогоріч проходив під гаслом: «Подорож у Різдво!».
У фестивалі взяли участь делегації гімназії Хааберсті м. Таллінна (Естонія), Гімназії № 34 м. Мінська (Білорусь) та Ліцею.

Мета фестивалю - розвиток молодіжної співпраці, розширення міжнародних зв’язків, ознайомлення молоді з історією, культурою та освітою європейських країн.
Спілкування делегацій проводилосяв Zoom конференціях. Директор Ліцею Ганна Ломаковська - засновник Міжнародного фестивалю «Співдружність» - закликала підтримувати традиції проведення фестивалю, розвиток дружніх відносин між нашими країнами. Учасники фестивалю презентували себе та ознайомили з традиціями та звичаями Різдва у своїх країнах. Представники команди Ліцею інформаційних технологій № 79 у прямому ефірі демонстрували відеофільм, створений ліцеїстами, щодо традицій святкування Різдва в Україні.
Спілкування було дуже насиченим та емоційним. Всі учасники отримали величезний заряд позитивних емоцій.28.01.2021 відбувся онлайн семінар з питань профілактики виникнення шкідливих звичок у дітей та молоді у рамках співпраці з Київським міським центром громадського здоров’я за участю Завідувача відділу санітарно-просвітницької роботи центру Стойка Отто Олександровича. Під час семінару були розглянуті актуальні питання профілактичної роботи, у тому числі, вплив куріння на здоров’я, організм, головний мозок; поширеність вживання алкоголю, вплив алкоголю на фізичний та психічний розвиток дітей та підлітків. Під час семінару були розглянуті медико-соціальні аспекти профілактики зловживання, причини схильності до алкоголізму, наслідки вживання та альтернативи вживання, шляхи формування здорового способу життя. Представники закладів освіти та управління освіти висловлюють  свою подяку Отто Олександровичу, керівнику центру Лукашевич Олені Володимирівні за методичну допомогу та можливість підвищення кваліфікації, обізнаності з питань причин формування негативних звичок та шляхів профілактики їх виникнення, а також за можливість подальшої співпраці.День Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Загальним гаслом відзначення у 2021 році Дня Соборності України є вислів: "У єдності сила".
21.01.2021 року відбувся онлайн семінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району за темою «Позитивна психотерапія в шкільному середовищі» за участю практичного психолога спеціалізованої школи № 47 імені А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов Мігалуш А.О., яка познайомила учасників заходу із можливостями застосування підходів позитивної терапії в індивідуальній та групової роботі в школі, у тому числі, у випадках конфліктів та складних життєвих ситуацій. На семінарі обговорювалися теоретичні та практичні аспекти теми. У руслі теорії методу розглядались принципи надії, балансу, базові поняття методу, базові здатності і умови їх розвитку, концепція особистості в руслі позитивної психотерапії Н. Пезешкіана, модель конфліктів, діагностичний інструмент. Були представлені випадки із практики роботи та продемонстровані шляхи вирішення проблем в руслі позитум-підходу з використанням кроскультурного підходу, метафор, притч, позитивної реінтерпретації.Шановні колеги!
З прийдешнім Новим 2021 роком вас та з Різдвом Христовим!

Насамперед подякуймо 2020 за зміцнення духу, досвід долати труднощі. Дуже складним він був, непередбачуваним, сповненим важких випробувань, але все це ми пройшли гідно.
Хай 2021 стане роком зцілення людей, їхніх стосунків, відносин між державами, зціленням усіх галузей нашої життєдіяльності. Щиро бажаю, аби до Паски ми всі й назавжди зняли маски! Хай до кожної домівки завітають здоров’я, щастя, любов, добробут, радість, злагода, успіхи, удача і незрадливо залишаться з вами назавжди! У новорічну ніч повірте в диво, загадайте бажання – і нехай обов’язково все здійсниться!

З Новим роком вас, люди!
Нехай все у вас добре буде.
Хай буде щедро даровано
Надію для розчарованих,
Житло, хто його не має,
Музику тим, хто співає,
Барви для тих, хто малює,
Ритми тим, хто танцює,
Мудрості сильним світу,
Аби все на краще змінити!
Хай уладнають усі суперечки
Дорослі і діти малі
І буде повік утверджено
Мир, благодать на Землі!

З Новим роком та Різдвом Христовим, дорогі друзі!

З повагою
Начальник управління освіти та інноваційного розвитку                                  Тетяна КОПИЛ-ФІЛАТОВА

10 правил, як безпечно провести новорічні та різдвяні заходи в закладах освіти