Лікування подагри: правильне харчування білковою їжею

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Скачко Борис
Лікування подагри: правильне харчування білковою їжею.
Основа в лікуванні подагри, профілактики обмінно-дистрофічних змін суглобів - правильне харчування, правильне вживання білкової їжі. Оскільки без білкової їжі (білкових продуктів тваринного і рослинного походження) людина довго і якісно прожити не може.
Тому навіть при схильності до подагри необхідно забезпечити правильне харчування, раціональне вживання білкових продуктів.
Щодня необхідно забезпечувати оптимальне, що задовольняє покриття потреб організму в білках. Тобто при схильності до такого специфічного порушення обміну речовин, як подагра необхідно забезпечити правильне вживання білкової їжі. Білки - невід'ємний компонент правильного харчування. Білки - це будівельний матеріал для всіх ферментів в організмі людини. А ферменти є двигунами всіх обмінних процесів в організмі. Без білків жоден процес в організмі не може відбуватися.
І в цьому - основна суть і потреба для вживання білкової їжі!
Правильне харчування білковою їжею - потреба в білках.
Добова потреба в білках для дорослої людини складає приблизно 1 г білка на 1 кг маси тіла. Враховуючи середній вміст білків у продуктах тваринного походження близько 20%, людині масою в 60 кг за добу можна вжити не більше 300 г м'яса, риби або птиці. У перерахунку на вихідну сировину. Найчастіше цю норму щодо вживання білкових продуктів значно перевищують.
І розплачуються розвитком клінічної картини подагри.
Потреба в білках і білкових продуктах збільшується під час активного росту у дітей, при вагітності, годуванні груддю, при регулярних інтенсивних фізичних навантаженнях (спорт, фітнес), в період реабілітації після перенесених запальних захворювань.
Потреба в білках і білкових продуктах зменшується з віком, в літній період року, вимагає обмеження при деяких захворюваннях нирок (гломерулонефрит).
Два основні шляхи вирішення проблеми правильного харчування білковою їжею.
Коли вже є ознаки подагри (подагричний артрит, пієлонефрит, сечокам'яна хвороба). Або є генетична схильність до подагри, коли діагноз "подагра" поставлено Вашим кровним родичам, можна поступити двояко. Або значно обмежити вживання білкової їжі кількісно. Або змінити якість вживаної білкової їжі.
При цьому кожна людина має право вибору, право йти своїм шляхом.
Якщо Ви йдете шляхом кількісного обмеження білкової їжі, то без шкоди для здоров'я можна приблизно в 3 рази зменшити вживання білків (до 0,33 г/1кг маси тіла).
Що становить приблизно 150г пісного м'яса, риби або птиці в добу пі масі тіла в 60 кг.
Але при лікуванні подагри шляхом обмеження в раціоні кількості білкової їжі не можна без шкоди для здоров'я займатися важкою фізичною працею, спортом, фітнесом. Оскільки подагра частіше виникає у жінок, то у них зникає можливість вагітності, годування грудьми. Також необхідно виявити і усунути всі джерела інтоксикації (раціонально ставитися до сучасної екології, усувати джерело інтоксикації з кишечника у вигляді дисбактеріозу, гельмінтів та паразитів), тому що в цих випадках збільшується розпад білків в організмі. А також при обмеженні в раціоні харчування білкової їжі необхідно контролювати стан нервової системи, надмірна активність якої істотно збільшує потребу в білкової їжі. Якщо обмежувати вживання білкової їжі безконтрольно, можна потрапити в іншу крайність - білкову дистрофію, спровокувати або підсилити імунодефіцит.
Що в сучасних екологічних умовах небажано.
Як поліпшити якість вживаних білкових продуктів.
Якщо при лікуванні подагри йти іншим шляхом, то первинно змінюють якість вживаних джерел білка. Разом з білковою їжею тваринного походження зазвичай надходять і досить токсичні продукти розпаду білка або т.зв. «Трупні отрути». Про це болі в суглобах нагадують про себе кожному, кому вже поставлено діагноз «подагра».
І необхідно всіма доступними засобами і методами зменшувати потрапляння продуктів білкового обміну в організм.
Першим кроком у цьому напрямі при лікуванні подагри є повне виключення червоного м'яса або риби. А також риби, у якої погано розвинена луска. У таких видах м'яса або риби більше накопичується продуктів життєдіяльності, трупних отрут. І в разі вживання при лікуванні подагри це знизить ефективність лікування. А в стані ремісії може призвести до загострення подагри. Оскільки продукти обміну білків перевантажують можливості нирок виводити з організму.
У результаті чого вони накопичуються в навколосуглобових тканинах.
Основний спосіб видалення з білкової їжі тваринного походження токсинів - їх попередньо відварюють, часто кілька разів міняючи воду. При лікуванні подагри легкого ступеня допустимо гасіння з овочами (овочі пов'язують частина білкових токсинів і будуть утримувати їх в кишечнику).
Або показано приготування продуктів тваринного походження на грилі, коли відбувається видалення соку.
І абсолютно протипоказано при значному порушенні обміну білків смажити або запікати. В останніх випадках білкові токсини залишаються у продукті.
Заборонено при лікуванні подагри використовувати в їжу першу бульйон.
З раціону повністю виключаються субпродукти печінка, нирки, легені, мозок, серце, тобто органи, в яких обмін речовин відбувається найбільш активно.
А також ковбаси, твердий сир і т.п., у яких білкові токсини також знаходяться в концентрованому вигляді.
Що робити, якщо приготовані білкові продукти втрачають смак.
Дуже хочеться смачно поїсти, але частіше всього один продукт тваринного походження відрізняється від іншого за унікальному набору трупних отрут, накопичених у ньому тваринам за все його життя. І для пацієнта з подагрою такі гастрономічні надмірності не тільки порушують якість життя (через посилення болю в суглобах), але і стають небезпечними для власне життя. Оскільки ослаблена видільна система не здатна повноцінно виводити власні продукти життєдіяльності. А в такому разі нирки змушені виводити ще й чужі продукти обміну білків.
Тому, якщо хочете їсти смачні страви, що містять білкові продукти - використовуйте прянощі.
Як правильно контролювати динаміку змін при подагрі.
Якщо за зміною конфігурації суглобів, посиленням явищ деформуючого артриту легко спостерігати. А черговий напад болю в суглобах при загостренні подагричного артриту непоміченим не пройде. Те більш важливий для життєдіяльності організму орган - бруньки на ранніх стадіях розвитку подагри страждають мовчки. А саме від працездатності нирок залежить прогноз при подагрі. Оскільки
саме нирки - важливий і обов'язковий етап видалення кінцевих продуктів обміну білків з організму.

Хронічний пієлонефрит з сечокам'яною хворобою і нирковою недостатністю в перспективі - дуже грізне ускладнення подагри. Причому як у статичному стані, коли не загострюється, в стадії ремісії подагри. Так і в динамічному, коли камінь починає рух з балії нирки по сечоводу. З нападом ниркової коліки, мало відрізняється за інтенсивністю від родової діяльності.
Або загостренням хронічного пієлонефриту з усіма витікаючими негативними наслідками і нирковою недостатністю на горизонті.

Враховуючи вищевикладене, при лікуванні подагри необхідно більше уваги приділяти в раціоні харчування продуктів з низьким вмістом білкових шлаків. Це яйця і молочні продукти.
У більшості людей вони добре перетравлюються, легко засвоюються і в меншій мірі впливають на стан суглобів і нирок.

Можна в їжу частіше вживати бобові, горіхи, насіння соняшнику, гарбуза. Проте далеко не у всіх білкова їжа рослинного походження повноцінно перетравлюється, викликаючи здуття живота. Тобто провокуючи посилення активності патогенної мікрофлори в кишечнику і активуючи процес гниття білка. З інтенсивним всмоктуванням в кров, перевантаженням нирок білковими токсинами. При цьому основна мета вживання білкової їжі (доставка клітинам нових амінокислот для заміни відпрацьованих білків) не досягається. Оскільки амінокислоти дістаються патогенних мікроорганізмів у кишечнику. А ось потрапляння у кров продуктів розпаду білка відповідає кількості прийнятої білкової їжі. Причому додатково потрапляють і продукти життєдіяльності патогенної мікрофлори. І починають здавати позиції не тільки суглоби, але і нирки.
І подагра прогресує.
Міцного Вам здоров'я.
І розумного до нього відношення.

Лікар Борис Скачко, фітотерапевт, дієтолог, автор 20 опублікованих книг і брошюр, більше 40 наукових, більш як 300 популярних статей по темах: фітотерапія, валеологія, правильне, здорове харчування, здоровий спосіб життя.
 
 
Другие статьи на тему "СОЛЕВОЙ ДИАТЕЗ":
 •  
  «Формула здоровья доктора Скачко №8» - проверенный временем и в клинических условиях рецепт народной медицины. Он позволяет активировать кровообращение в почках, чем и обеспечивает очищение крови от разнообразных солей (ураты, оксалаты, соли мочевой кислоты, фосфаты, карбонаты и их сочетаний), других продуктов жизнедеятельности. Благодаря этому способствует не только уменьшению симптомов солевого диатеза, но и предупреждает развитие воспалительного процесса в почках (хронический пиелонефрит, цистопиелит), уменьшает степень выраженности и отдаляет проявления почечной недостаточности. Благодаря рациональному сочетанию лекарственных растений позволяет проводить эффективное лечение разнообразных нарушений работы почек. Формула №8 - №1 в лечении почек. Попробуйте и убедитесь сами!
   
   
   
  Статьи доктора Бориса Скачко на сайте: 
  Запись на индивидуальную консультацию по тел.:
  +38-094-927-89-20
  +38-067-992-40-62
  +38-044-383-19-20
  free counters
  Comments