פרקט בגבעתיים

פרקט בגבעתיים

 

מהו פרקט?

 

פרקט הוא סוג של ריצוף העשוי מעץ או מחומר דמוי עץ. פרקט מתאים לריצוף של כמעט כל חלל, גדול או קטן, פרטי או ציבורי. לפרקט יתרונות רבים שהופכים אותו לשימושי ויעיל, יש לו מראה נעים לעין, ניתן להשיג אותו בצבעים שונים והוא מגיע גם בטווח מחירים גדול, החל מסוגי פרקט טבעי יקרים מאד ועד לסוגי פרקט מלאכותי שהם זולים. ניתן להשיג פרקט בגבעתיים דרך חברתנו, פרקט ושטיח ישיר.

 

סוגי פרקט

 

ישנם שני סוגים עיקריים של פרקט. הסוג הראשון הוא פרקט מעץ טבעי. סוג זה של פרקט הוא איכותי במיוחד, וגם יקר בהתאם. יתרונו הוא בכך שהוא עמיד מאד, גם לעשרים שנה ויותר, ואם הוא נשחק ניתן לשייף את השכבה העליונה שלו ולקבל מראה חדש. ניתן לצבוע פרקט עץ בצבעים שונים וכך להתאים אותו לעיצובים השונים בבית. פרקט מעץ טבעי יש להתקין רק באמצעות מתקין מומחה. הסוג השני הוא פרקט למינציה, כלומר פרקט סינטטי. פרקט למינציה נראה כמעט זהה לפרקט מעץ טבעי, ורק חדי עין עשויים לזהות את ההבדל. הוא נשחק פחות, והוא קל מאד להרכבה, עד כדי כך שאין צורך במתקין מיוחד, אלא כל אחד יכול להרכיב את הריצוף בעצמו. פרקט למינציה גם זול משמעותית מפרקט טבעי. גם פרקט למינציה מגיע במגוון רחב של צבעים.

 

פרקט בגבעתיים וגם בתל אביב – יתרונות

 

לפרקט יתרונות רבים מאד. לפרקט מראה חם ומזמין מצד אחד, ויוקרתי מצד שני. פירוש הדבר הוא שפרקט יכול להתאים לריצוף של כל מקום, החל מבית פרטי ועד למשרד יוקרתי, כמו גם חנויות, חדרי כושר ועוד. המראה של הפרקט משדר יוקרה לצד ביתיות, וכך גם במשרדי יוקרה מרגיש המבקר בנוח, כבן בית. יתרון נוסף של הפרקט הוא קלות ההרכבה וקלות השינויים שניתן לערוך בו. פרקט מתאים מאד לריצוף של מדרגות פנימיות, למשל, ומאפשר הוספה של תאורה במדרגות, ארון מתחת למדרגות ועוד. בנוסף, פרקט הוא קל מאד לתחזוקה וניקוי. לרוב טאטוא של הפרקט מספיק לשם התחזוקה שלו. הפרקט אינו סובל רטיבות, ולכן הניקוי היסודי שלו מסתכם בהעברת מטלית לחה. קל ופשוט. עוד יתרון גדול של הפרקט הוא שהוא רך מאד, במיוחד פרקט למינציה שמורכב על גבי שכבת ספוג. ילד שנופל על פרקט כמעט שאינו נחבל, ואפילו כלי זכוכית שנופלים עליו לרוב אינם נשברים. לכן פרקט מתאים לבית עם ילדים, לחדרי כושר, לבתים שיש בהם חפצי נוי שבירים מרובים או לחנויות.

 

פרקט בגבעתיים – חסרונות

 

החיסרון העיקרי וכמעט היחיד של הפרקט הוא שהוא אינו עמיד בפני מים. רטיבות בפרקט עלולה לגרום לו לנזק בלתי הפיך. פירוש הדבר הוא שיש לספוג מיד כל נוזל שנשפך עליו. מאותה סיבה פרקט אינו מתאים לריצוף של חדרי אמבטיה או מטבחים.

Comments