Ogłoszenia parafialne

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        

15 lipca 2018

  

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi. Dziękuję za ofiary  złożone w dniu dzisiejszym, które przeznaczone są, na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2.W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „ kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

W środę wspominamy św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

3. W najbliższym tygodniu Msze święte rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Bóg zapłać kolejnym rodzinom za posprzątanie naszej świątyni. W tym tygodniu bardzo proszę do sprzątania rodziny: Tarasek, Gniadek.  

5. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci starszych i młodszych i Mały Gość Niedzielny. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

6. Wszystkim gościom życzymy miłego wypoczynku, a solenizantom i jubilatom, błogosławieństwa Bożego i życzliwości od najbliższych.