İlk ve en önemli GERÇEK: Gerçek HASTA DEĞİLSİNİZ !
Her ne olduysa mutsuz olmuşsunuz. Bu da beyindeki serotonin (mutluluk hormonu) seviyesini düşürüyor.. böylece kaygılarımız , vücutta sıkıntı  ve gerçek ağrılar yaratıyor.  bu sıkıntı ve ağrılar çoğalınca "bana bir şeyler oluyor" korkusuyla beyin hızla adrenalin salgılıyor. nefes düzensizleşiyor..  kalp atışını hızlanıyor..  kandaki oksijen karbondioksit dengesi bozulunca, bizim de dengemiz bozuluyor.. sanki herşey bitiyor gibi.. kısaca bize hiç bir zararı olmaycak zararsız adrenalin bizi haşat ediyor.. Bu korkular : Her türlü baş ağrısı,dönmesi karın ağrısı.. kalp ağrısı ,uyuşma.. kafada yanma çınlama seyirme titreme denge bozukluğu öfke vs.. vb... ne ararsan vücutta oluyor kısaca.. 
Çare  Bunun Eninde Sonunda biteceğini ve bize hiç bir zarar vermeyeceğini  Beyninize defalarca her gün kazımak... hepsi bu.. çözüm mutluluk..  Aşk ve İş hayatınız güzel olsun...

 dr. ibrahim bilgen"in bu videosunu http://www.youtube.com/watch?v=Drj-hnS8ues  bunu defalarca izleyin.. beyniniz bu video ile yıkansın..

Anksiyetenizin(kaygınızın) , panik ataklarınızın, fobilerinizin ve obsesyonlarınızın sebebi zihinsel ya da fiziksel hastalık değil! yaşadığınız rahatsızlığın hastalıkla hiçbir alakasının olmadığını ve hızlı bir şekilde iyileşebileceğinizi bilin . Hap kullanarak veya hapsız da eninde sonunda iyileşeceksiniz... ASLINDA HAPLAR BİLE GEREKLİ DEĞİL!     1-Doğru nefes al 2-Korkmak yok 3-Her sorun çözülür.. Heran neşeli ol...gülümseyin... Bu kabus bitiyor.

 

Sızıların geçmesi için ilaç ve biraz zaman. Söylemesi kolay . Eşiniz veya en yakınınız bile sizi anlamayacaktır. Anlamalarını da beklemeyin.  Bunları gerçekten çeken bilir. . iyileşince neden böyle yaptım. niye bunları boşuna yaşadım diyeceksiniz. Gerçekten de bu ağrılar ,sızılar, korkular ,panikler kısaca çektiğiniz her neyse bunlar beyne oynattığımız bir oyun. Senaryo bize ait. Bu oyun öyle veya böyle bitiyor. Siz yarın iyileşmeyince bu İLLET hiç bitmeyecek sanmayın. Kesinlikle bitiyor. Panik yok... Doktorların bile çoğu panik atak konusunda yeterli değil. Acil servisler dahil.  Aşağıdaki yazıları ve yandaki linkleri defalarca okuyun...

İyi bir pisikolog veya psikiyatrist kontrolünde ilaç da kullanın. Yeni versiyon ilaçlar zaten zararsız ve yan etkisi yok ..cipralex,cipram,paxil gibi bunlar 15 gün yarım başlanır..yanında 15 gün sabah akşam .5mg xanax yarısı kullanın.   15. günden sonra  5 gün akşam yarım, sabah çeyrek kullanın. sonraki 5 gün akşam çeyrek sabah çeyrek son 5 gün akşam çeyrek sabah yok. Bir ay içinde  xanaxı kesin.. ama sıkışırsanız çok moralinizi bozacak bir şey olduysa yarım veya bir adet .5 xanax tan zarar gelmez....yatmadan önce xanax iyi uyutur. (xanax bağlılık yapabilir..)