Symbole Stopni Zodiaku

AAAA alias ALTERNATYWNE AUDYTORIUM AUDYTYWNEJ AUTODYDAKTYKI 

Klik na TYTUŁ ściąga spakowany program na Twój komputer.ISBN 83-910-3367-8
Cena 39,99 PLN


Planeta wędrując przez kolejny znak zodiaku, przywołuje znaczenia związane z tym znakiem. Cały krąg dwunastu znaków zodiaku ma 360 stopni, a jeden znak ma ich 30.
Słońce każdego dnia zmienia swoje położenie i przemierza Zodiak z szybkością 1 stopnia na jeden dzień. Jeden cykl słoneczny obejmuje jeden rok.

Każdy dzień jest inny.
Ciekawe, co niesie dzień następny?

Symboliczne znaczenia 360 stopni koła zodiaku, czyli symbole monomeryczne, określane były także sabiańskimi być może dlatego, że wywodziły się z wiedzy dostępnej tylko mędrcom.

Program Symbole Stopni Zodiaku jest zestawieniem czterech całkowicie odmiennych zbiorów interpretacji. Symbole sabiańskie M. E. Jonesa w interpretacji Dane Rudhyara - jedyną dostępną dotychczas w języku polskim kolekcję - można porównać z opisami stopni angielskiego jasnowidza Charubela, treściami Kalendarza Tebańskiego sprzed tysięcy lat i sławnej Volasfery -

WSZYSTKO PO POLSKU!

Forma elektroniczna ułatwia szybkie znalezienie wszystkich interpretacji dla odpowiedniego znaku i stopnia. Dokładna analiza tekstów i obrazów w stosunku do punktów horoskopu pobudza wyobraźnię astrologa i pomaga w ustaleniu dokładnej godziny urodzenia.

Program przydatny dla każdego, kto pragnie zasięgnąć porady wyroczni na własną rękę. Zawiera moduł do losowego wybierania stopni zodiaku i służy także do wróżb określających jakość chwili lub sens oraz wynik zdarzeń w życiu.

Gdy nie wiesz, co robić,
albo jak najlepiej postąpić
w obecnej sytuacji,
zapytaj...

Jedyny przetłumaczony na język polski zbiór opisów symboli autorstwa Marca E. Jonesa i Elsie Wheeler o tytule Symbole Sabiańskie, powstał w 1925 r., jednak znaczenie każdego ze stopni koła zodiakalnego intrygowało ludzi od wieków.

Już w czasach XIX dynastii (1320 - 1200 p.n.e.) tabele astronomiczne wykorzystywano także w celach wróżebnych, a najwcześniejszą znaną wersją interpretacji stopni zodiaku jest Kalendarz Tebański.

Zainteresowanie symboliką stopni zodiaku wzrosło w końcu XIX w. Z tej epoki pochodzi najczęściej używany przez astrologów świata anglo- i hiszpańskojęzycznego, zbiór symboli walijskiego jasnowidza Johna Thomasa o pseudonimie Charubel. Ten zbiór zadziwia precyzją swoich określeń. Z kolei ogólnie znana z tytułu Volasfera - zbiór symboli opublikowany przez Sephariala, była rozszerzoną wersją tłumaczenia manuskryptu włoskiego jasnowidza Antonio Borelliego (Bonelli?).

Program Symbole stopni zodiaku jest niezwykłym narzędziem, które umożliwia dotarcie i wizualizację głębszych znaczeń zawartych w horoskopie. Obecnie należy do rutynowej części analizy astrologicznej, bo kojarzenie tekstów i obrazów z punktami horoskopu pobudza intuicję i pomaga np. w ustaleniu dokładnej godziny urodzenia.

Ale zastosowanie obrazów słownych opisujących każdy ze stopni zodiaku znacznie wykracza poza obręb astrologii. Cztery zestawy obrazów zawarte w programie stanowią samodzielną wyrocznię podobną do Tarota, Run, lub chińskiej Księgi Przemian, bo symbole wyrażone są słowami, jednak wywołane słowami obrazy pobudzają wyobraźnię i ułatwiają kontakt z podświadomością.

Z programu mogą korzystać zarówno astrolodzy, jak i osoby z astrologią nie związane, bo wystarczy tylko połączyć treść wylosowanego Symbolu z sytuacją, której dotyczyło pytanie, a odpowiedź stanie się jasna.

Jeśli temat Cię zainteresował, przeczytaj jeszcze o praktycznym zastosowaniu zbioru symboli Charubela.

Programy free, to link do francuskiej strony ze zbiorem wszystkich, albo prawie wszystkich dostępnych na świecie darmowych programów astrologicznych. Są lepsze od komercyjnych, bo nie trzeba za nie płacić i można używać bez wyrzutów sumienia.