Gram na skrzypeczkach

I play violin 


AAAA alias ALTERNATYWNE AUDYTORIUM AUDYTYWNEJ AUTODYDAKTYKI

Klik na TYTUŁ ściąga spakowany program na Twój komputer. Ze względu na dużą objętość plików, najlepiej użyć stałego łącza np. w szkole lub kafejce internetowej.

Minimalne wymagania sprzętowe:
Pentium II 300 MHz
pamięć RAM 32 MB
WINDOWS 9X, ME, 2000, XP
16-bitowa karta dźwiękowa
mysz i głośniki lub słuchawki

Gram na skrzypeczkach - I play violin cz. Ia (program) 13,1 MB

Gram na skrzypeczkach - I play violin cz. Ib (nuty) 3,7 MB

ISBN 83-910-3365-1
Cena kompletu 99,99 PLN

Komputerowy program do nauki gry na skrzypcach dla początkujących zawiera materiał I klasy podstawowej szkoły muzycznej. Polskojęzyczny, dostosowany do obowiązujących u nas wymagań dydaktycznych - zarówno dla tych, którzy uczą się pod kierunkiem pedagoga, jak i dla tych, którzy próbują nauczyć się gry na skrzypcach sami.

Bogato ilustrowany przykładami muzycznymi, umożliwia grę z akompaniamentem komputera zamiast pianisty. Ułatwia samodzielną pracę ucznia w domu, kształci dyscyplinę rytmiczną, uczy właściwej intonacji. Umożliwia samodzielną naukę także młodzieży i osobom dorosłym.

W odróżnieniu od innych podręczników do nauki gry na skrzypcach z dołączoną płytą CD, program pozwala dowolnie ustawić tempo granego utworu, wyłączyć lub włączyć w tle odtwarzanie głównej melodii, powtarzać ćwiczenia na tle zapętlonego nagrania. System „posłuchaj i zagraj” pozwala także dokładnie zrozumieć różnice intonacyjne między czystym i fałszywym dźwiękiem. Opracowanie nutowe na skrzypce zawiera tabulaturę skrzypcową, co w dużym stopniu ułatwia opanowanie techniki gry lewej ręki.

Technika wspólnej gry z komputerem jest (na wczesnym zwłaszcza etapie nauki gry na skrzypcach) bardzo przydatna, gdyż kontroluje intonację i prawidłową realizację wykonywanych ćwiczeń. Autorski akompaniament podnosi atrakcyjność i zachęca do dalszego, bardziej starannego ćwiczenia.

Duża ilość wskazówek praktycznych zawartych na stronach programu oraz rozwinięta część teoretyczna w pewnym stopniu odciąża nauczyciela od czasochłonnego wprowadzania ucznia w podstawy teorii muzyki.

Profesjonalne nagrania utworów na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu pełnią rolę wzorców interpretacyjnych na poszczególnych etapach nauczania. Program umożliwia manipulowanie odtwarzanym materiałem muzycznym: powtarzanie ćwiczeń na instrumencie na tle zapętlonego nagrania, wprowadzanie zmian głośności, zmian tempa, wyłączanie akompaniamentu lub partii skrzypiec itp.

Komputerowy podręcznik zawiera 2 zeszyty do samodzielnego wydruku w formacie A4:
Opracowanie na skrzypce solo, ilość stron 56
Opracowanie na skrzypce z fortepianem (akompaniament), ilość stron 38

Fragmenty recenzji dr Jana Oleszkowicza:

„...Podręcznik może się stać atrakcyjną pomocą naukową, uzupełniającą lekcje nauki gry na skrzypcach pod kierunkiem pedagoga. Może również zachęcić amatorów gry skrzypcowej do podejmowania prób samokształcenia.

Samodzielna nauka gry na skrzypcach w oparciu o niniejszy podręcznik jest możliwa, ponieważ adept może korzystać ze zintegrowanej z programem komputerowym strony internetowej paganiniclub, z internetowej grupy dyskusyjnej oraz z porad doświadczonego skrzypka-pedagoga, jakim jest autorka podręcznika.

Do niewątpliwych zalet podręcznika należą:
  • 1. Oparcie na "solidnej" i sprawdzonej metodzie nauczania gry na skrzypcach opracowanej przez takich autorów, jak Z.Feliński, E. Górski i J. Powroźniak.
  • 2. Baza teoretyczna pozwalająca na szybkie przyswojenie podstawowych, a zarazem istotnych wiadomości dotyczących budowy skrzypiec, aparatu gry i zasad muzyki.
  • 3. Bogata oferta przykładów, ćwiczeń, akompaniamentów w formie plików muzycznych oraz nut do wydrukowania.
  • 4. Możliwość wydrukowania tylko niektórych lub wszystkich zamieszczonych w podręczniku materiałów nutowych.
  • 5. Wzory interpretacji utworów nagranych przez profesjonalnych artystów.
  • 6. Możliwość odtwarzania ćwiczeń i utworów w różnym tempie, w różnych tonacjach, z akompaniamentem lub solo.
  • 7. Rady i wskazówki dotyczące sposobu ćwiczenia, słuchania, interpretacji utworów itd.
  • 8. Uatrakcyjnienie nauki własnej interesującymi ćwiczeniami, często w formie zabawy.
  • 9. Możliwość nauki na odległość, bez konieczności fizycznej obecności nauczyciela...”

Internetowa Szkoła Muzyczna jest próbą pomocy Wszystkim Miłośnikom Muzyki, umożliwia naukę gry przez Internet, nawiązanie dyskusji i wymiany opinii w gronie zainteresowanych odbiorców. Jest to Forum dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów również szkół muzycznych.

Zapraszamy tych, co grają, chcieliby grać na wymarzonym instrumencie, albo tylko słuchają, podziwiają i zazdroszczą, jak grają inni.

Dołącz do użytkowników strefy PAGANINICLUB już teraz!