Nationell nätverksträff - "lär med lärplattor"

Fredagen den 7 december
Följ oss under dagen här:
TWITTER: tag #paddagogik 
BAMBUSER

Dagens agenda:
8.00   Registrering och kaffe
9.00   Inledning i Nackasalen
9.30   The Grid - vi sätter dagens agenda
10.00 - 10.45 Pass 1 (45 min)
11.00 - 11.45 Pass 2 (45 min)
11.45 Långlunch på egen hand. Passa på att knyta kontakter!
13.30 - 14:15 Pass 3 (45 min)
14.30 - 15:00 Pass 4 (30 min)
15.00 - 15:30 Mingel och kaffe
15:30 Sammanfattning
16:00 Hej då! SLUT!

Mat och lunch (ingår inte, du betalar)



Arrangörer:
Nacka kommunala skolor:
Lena Gällhagen, skolutvecklare
Gunbritt Seffer, skolutvecklare
Lisen Bolander, lärare Myrsjöskolan
Stockholm stad, Medioteket:
Carola Rehn-Lindberg Nahal Hillerström Mikael Fallmo
Patrik Glad, Göteborg
Hasse Göransson, Förskolan Otto

Kontakt:

Se filmklipp från förra nätverksmötet 10 februari

by courosa @Flickr
Av courosa @ Flickr


Underordnade sidor (1): Om nätverktträff 20 feb 2012
Comments