AktualityObčianske združenie
OCHRANA ZDRAVIA A ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA


Cieľom združenia je podpora turistiky a zviditeľnenie rekreačnej oblasti Modra – Harmónia prostredníctvom Modranského banského náučného chodníka a sprístupnenie Bartolomej štôlne zo 17. storočia v dĺžke viac ako 350m verejnosti.


Tajomné a tmavé brány do podzemia, ktoré sa končia v prázdnote, mnohých ľudí fascinovali oddávna. Veď kto by pri pohľade na ne nepopustil uzdu svojej fantázii a nepredstavil si, čo všetko sa tam dole môže skrývať? Väčšina z nás si predstaví najmä jaskynné priestory, avšak nemenej zaujímavé sú staré opustené bane.Malé Karpaty – Modra, Harmónia, Piesok lákajú turistov a cyklistov nielen prekrásnou prírodu, značenými chodníkmi, rozhľadňou, kvalitným vínom ale aj výhodnou polohou a dostupnosťou z Bratislavy a Trnavy. Harmónia je známa turistikou, ale doposiaľ neznáma baníckou históriou, ktorej zaujímavosti vyrovnajú, ba aj prekonajú doposiaľ navštevované miesta.

Chceme Vás zaviesť do srdca Malých Karpát, priamo do jeho útrob, do pamätníka ťažkej ľudskej práce pri hľadaní bohatstva.


Vyhlásenie na 2% nájdete v časti

"na stiahnutie"

Ďakujeme!