OVB Allfinanz


Společnost OVB je přední poradenskou společností v oblasti finančních služeb v Evropě již od roku 1970. V současnosti působíme ve 14 zemích Evropy a staráme se o více než 3 miliony privátních i korporátních klientů. Poskytujeme profesionální finanční služby, které umožňují zvýšení životní úrovně širokému spektru lidí. Klademe přitom důraz na individuální přístup, který je základem pro budování dlouhodobých a kvalitních vztahů.

S pomocí více než 100 produktových partnerů z řad prvotřídních evropských a světových finančních institucí jsme, v rámci skupiny, klientům z celé Evropy schopni nabídnout jakoukoli strategii v oblasti investic a finančního zabezpečení (výhodné financování bydlení, investování peněz, spořicí plány i nejrůznější pojištění). Naším posláním je plnit lidem jejich cíle a přání, přinášet jim optimální řešení na základě detailní analýzy potřeb.

Od roku 2006 jsme úspěšně kótováni na Frankfurtské burze jako jediná opravdu nezávislá finančně poradenská společnost v Evropě.

Na českém trhu vám svoje služby nabízíme od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době se staráme o více než 1 milion klientů a spravujeme více než 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celoregionální síť kvalifikovaných finančních poradců.

Legislativa:

 • Pojišťovací agent dle zákona 38/2004 Sb. – č. 005622PA
 • Investiční zprostředkovatel dle zákona 256/2004 Sb.

Fakta a čísla o nás

 • Založení: 1992
 • Jméno: OVB Allfinanz, a.s.
 • Sídlo: Praha, Česká republika
 • Právní forma: od 1. 1. 2005 akciová společnost
 • Obchodní rejstřík: OR MS v Praze B/9697
 • Obchodní činnost: Zprostředkování stavebního spoření, pojištění, kapitálových vkladů a hypotečních úvěrů
 • Základní kapitál: 16,5 mil. Kč
 • Z toho kmenové akcie: 16,5 mil. Kč
 • Akcionář: OVB Holding AG
 • Představenstvo: Miroslav Řezník - předseda, Benedikt Fronc - člen, Mario Freis - člen
 • Prokura: Ing. Richard Beneš
 • Dozorčí rada: Oskar Heitz, Ralf Klobschinsky, Mgr. Blanka Doležalová
 • Počet zaměstnanců: 70
 • Počet externích aktivních spolupracovníků: cca 5 000
 • Počet klientů: více než 1 milion

V současné společnosti mají peníze, finance a zajištění stále vyšší význam. Jsou nedílnou součástí života každého člověka. Na trhu existuje nepřeberné množství finančních institucí a produktů, v němž se běžný občan jen těžko orientuje. Usnadnit orientaci a poskytovat komplexní finanční poradenství byl hlavní impulz ke vzniku společnosti OVB Allfinanz, a.s. Posláním společnosti OVB Allfinanz je rodinné finanční poradenství.

Deset společných let nad hypotečními úvěry
Předpokladem dobré spolupráce s partnerem jsou nejen dobré smluvní podmínky na úrovni centrál, produkty, procesy, provize, školicí materiály apod. Stejně důležité je budování vztahů přímo s lidmi v terénu, dobrý a dosažitelný servis pro každého poradce a určitá pokora k jeho práci. A přesně tak to již deset let funguje mezi Raiffeisenbank a OVB. Číst celý článek...


Moje kariéra v OVB a jak to vidím dál

Oblastní ředitel Ing. Jiří Hák (LD Martin Zoubek) - S OVB jsem se potkal již před více než šesti lety během mých studií na Vysoké škole ekonomické v Praze. Tehdy, v letním semestru 3.ročníku národohospodářské fakulty, kdy jsem se usilovně připravoval na roli ,,národohospodáře", ideálně ve státních službách, jsem zažil, dnes již můžu říci, osudové setkání s mým získatelem Pavlem Molnárem, který již v té době působil v OVB po několik měsíců a připravoval se na pozici GST. Moje tehdejší otevřenost čemukoliv novému způsobila, že jsem se nechal poměrně snadno přesvědčit, že práce finančního poradce nebo konzultanta může být zajímavou životní zkušeností, i když jsem si svoji budoucnost zcela určitě představoval úplně v jiném oboru.

Aplikace OVB již i na chytrých telefonech

Jen dva týdny poté, co společnost OVB Allfinanz představila své aplikace pro mobilní zařízení, dosáhla již jednoho tisíce stažení. Kromě iPadů budou moci Finanční test národa, zábavný test finančních pojmů doplněný o videa s odpověďmi respondentů z ulice, nově využívat také majitelé iPhonů, čímž dojde k rozšíření cílové skupiny v České republice o dalších zhruba 300 tisíc majitelů těchto chytrých telefonů. Aplikace je ke stažení zdarma. Číst celý článek...

Experti: Na penzi spořit, ale nepovinně, euro časem přijmout

Stát by měl vedle veřejného důchodového pilíře občany spíše jen motivovat k dobrovolnému spoření v soukromých fondech, než je nutit k povinnému spoření. Eurozóna současnou krizi přežije a Česká republika by euro měla přijmout, i když ne hned. Takové jsou názory většiny respondentů aktuálního průzkumu ohledně očekávaného vývoje české i evropské ekonomiky. Průzkum provedly v druhé polovině ledna agentury Donath Business & Media a Factum Invenio v rámci příprav na Forecasting Dinner 2011, výročního setkání členů a hostů Czech CFA Society s předními domácími a zahraničními ekonomy pod záštitou Miroslava Singera, guvernéra České národní banky.

„Asi nejpřekvapivějším zjištěním je, že navzdory současné pověsti společné evropské měny je velká většina respondentů pro přijetí eura, avšak nikoliv v bezprostředním časovém horizontu,“ říká Jan Herzmann, Managing Partner společnosti Factum Invenio. „Nesouhlas s přijetím eura nejčastěji vyjádřili odborně vysoce kvalifikovaní členové a kandidáti Czech CFA Society a spolu s nimi i poslanci a senátoři. Ale i mezi nimi příznivci přijetí eura převažují,“ dodal Herzmann. Číst celý článek...


Finanční poradce OVB Allfinanz jako pravá ruka každé rodiny

Otázky bydlení, spoření a zajištění budoucnosti jsou na denním pořádku každého nás. Chcete-li si být „jistí v kramflecích“, požádejte o konzultaci OVB finančního poradce.

OVB Allfinanz, a.s. je nezávislá finančně poradenská společnost v ČR již 17 let. Tým profesionálních poradců se zaměřuje na poradenství v oblasti rodinných financí a pomáhá svým klientům dosáhnout finanční nezávislosti.

S čím vám můžeme pomoci

OVB poskytuje komplexní služby v oblasti finančního zajištění, ať už se jedná o životní, investiční, zdravotní či majetkové. OVB tým poradců pomůže také v otázkách týkajících se bydlení. Na základě vašich potřeb a možností vám může stát pravou rukou i v případě založení stavebního spoření, vyjednání a doporučení hypotéčních úvěrů, ostatních investičních produktů či bankovních účtů.

OVB Allfinanz poskytne radu také v otázce zajištění na stáří a výběru produktů penzijních fondů apod. Číst celý článek...


Jak zpracovat rodinný rozpočet? Poraďte se s odborníky OVB Allfinanz

Nejste si úplně jistí, zda si na otázku nastavení rodinného rozpočtu dokážete zodpovědět sami? Nechte si poradit od finančního poradce OVB.

Na trhu existuje široké spektrum společností, které se poradenstvím zabývají. Jen na vás, komu svěříte důvěru do rukou. Na co byste však při výběru měli určitě myslet, je kvalifikace poradce. OVB finanční poradci jsou ve svém oboru profesionály, o čemž svědčí i stovky spokojených klientů. Každý finanční poradce společnosti OVB Allfinanz je na takové úkoly školen, disponuje několikaletou praxí a zná všechny zákonitosti a souvislosti tvorby rodinné finanční analýzy.

S OVB poradcem si nejprve určíte dvě roviny rozpočtu. Příjmy a vaše výdaje. Do příjmů se zahrnují čisté zisky ze zaměstnání, reálné příjmy z dalších pravidelných činností (např. podnikatelských), očekávané bonusy a výnosy, např. z investic či nemovitostí, stejně tak veškeré sociální dávky všech výdělečně činných členů vaší rodiny. Na straně výdajů pak stojí náklady rodiny na bydlení, případné půjčky, pojištění, finance vynaložené na provoz domácnosti, náklady na stravování a ošacení, dokonce i náklady spojené s chovem domácích mazlíčků. Číst celý článek...


Nejste expert na finance? Nechte si poradit, třeba od OVB

Termín „finanční gramotnost“ se dá velmi obecně definovat jako schopnost rozumět financím a hlavně zacházet s nimi. Aby však byl člověk finančně gramotný, nemusí být odborníkem na všechno. Základní okolností je uvědomit si odpovědnost za vlastní finance. Konkrétní návrhy a řešení pak může dodat finanční poradce. Kdo se tedy necítí být expertem na finance, měl by využít služeb nezávislého finančního poradce. V současnosti se jich na trhu pohybuje celá řada. Zastupují konkrétní banky, pojišťovny, penzijní fondy, stavební spořitelny. Nezávislým finančním poradcem je však jen ten, kdo nepracuje výhradně pro jednu finanční instituci. Je to odborník, který má k dispozici širokou škálu produktů od různých společností, umí je vzájemně optimálně zkombinovat a plně využít v zájmu zákazníka. Příkladem je přední poradenská společnost OVB. Číst celý článek...


OVB Allfinanz – generální partner projektu OVB Vstřícná banka

V březnu letošního roku vznikl nový a zároveň jedinečný projekt hodnocení českých bank. Generálním partnerem je poradenská společnosti OVB Allfinanz. Stránky projektu jsou www.vstricnabanka.cz. Nad hodnocením bank převzali záštitu Hospodářská komora ČR a Finanční arbitr ČR. Partnery této aktivity jsou Bankovní institut vysoká škola a Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR.

Jedná se o první komplexní projekt ratingu bank v Česku. Cílem projektu je podat komplexní, odborné, nezávislé a úplné informace o stavu, pozici a kvalitě nabídky retailových bank. Projektu se účastní 12 bank, které splnily závazné podmínky účasti. Hodnocení se mohly zúčastnit banky komerční, retailové, s celostátní působností a se základní nabídkou bankovních služeb. Číst celý článek...


OVB radí: Jistota v čase budoucím? Myslet na ni musíte už teď

OVB poradci radí čtenářům:

Tomáš Ptáček měl několik měsíců před odchodem do penze, a proto začal zvažovat, jaké strasti a jaké radosti mu přinese začátek této nové životní etapy. Uvědomoval si, že pokles příjmů bude citelný, vždyť v penzi byla už také jeho manželka.  To, že jednou neodvratně přijde i důchodový věk, si uvědomoval již léta. Navíc, svého času, když se obě děti osamostatnily a zbývalo mu relativně větší množství volných finančních prostředků, přijal i správné rozhodnutí týkající se zabezpečení na stáří.  Za tímto účelem uzavřel před 17 lety životní pojištění pro případ smrti nebo dožití, přičemž platnost smlouvy končil právě s plánovaným odchodem do penze. Číst celý článek...


OVB radí: Ústní dohody jsou těžko prokazatelné. Chtějte písemné

David Přikryl se rozhodl, že si koupí starší automobil od soukromé osoby. Po prohlídce a zkušební jízdě byl s automobilem spokojen a rovněž navrhovaná cena se mu zdála přijatelná a akceptovatelná. S majitelem proto sepsali kupní smlouvu.
Ústně se s ním rovněž domluvil na okamžitém zaslání technického průkazu, jakmile budou provedeny nutné administrativní kroky. Prodávajícímu David Přikryl zaplatil celou kupní cenu najednou a s automobilem odjel. Číst celý článek...