Události 2016

Vánoční koleda od divadla Osada

přidáno: 21. 12. 2016 5:44, autor: Divadlo Osada

A už je tu opět konec roku. 

Pro Divadlo Osada to byl rok plný krásných, nejen divadelních zážitků. Všechny si je můžete prohlédnout v archivu našich příspěvků, kam si je poctivě lepíme 

Asi poslední příspěvek pro letošní rok je tradiční vánoční koleda.

Nalaďte se při ní na vánoce, nezapomeňte si v pátek k Mladá Sada dojít pro Betlémské světlo a svařák a konec roku si užijte. 

Těšíme se v novém sedmičkovém roce 2017 

Divadlo Osada


Premiéra Osaďáčku

přidáno: 21. 12. 2016 5:40, autor: Divadlo Osada

Obnovený Osaďáček má za sebou velkou událost - vůbec první oficiální divadelní představení. Nová pohádka našich nejmenších měla premiéru v sobotu 26. listopadu 2016 v Manětíně v rámci tamní každoroční divadelní přehlídky. 

Vzhledem k brzkému rannímu času nebylo hlediště úplně plné, ale alespoň nebyly děti při své premiéře příliš nervózní. Všechno zvládly na výbornou a podle reakcí malých i velkých diváků se pohádka moc líbila.

Domácí (ale i jiní) diváci mají možnost tuto novinku shlédnout v sobotu 10. prosince od 15. hodin v Horní Bříze v divadle umístěném v místní základní škole. 

Těšíme se na vás.

Noc divadel v Horní Bříze

přidáno: 16. 11. 2016 15:02, autor: Divadlo Osada

https://www.facebook.com/events/1792942074257829/


Je to tak - i v Horní Bříze se chystáme na Noc divadel!

Pokud ještě nemáte rezervovanou vstupenku na Manželské etudy - Sofranza Plzeň, neváhejte, ještě pár vstupenek je k mání.

Kromě příjemného večera s divadelním představením vám rádi poodhalíme i zákulisí divadelní činnosti. 

Klidně si můžete na prknech, které znamenají svět vyzkoušet svojí oblíbenou divadelní repliku a pokud budete dobří, třeba si vás rovnou necháme :-)

V neposlední řadě se můžete pochlubit i knírem, a můžete přispět našemu #Movember týmu - http://moteam.co/divadlo-osada-horni-briza 

Těšíme se o sobotní divadelní noci!

Komedie po prázdninách

přidáno: 3. 10. 2016 5:07, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 3. 10. 2016 5:09 ]

Po mírně prodloužených divadelních prázdninách jsme oživili oblíbenou komedii A je to v pytli! a  zahájili s ní tak divadelní sezónu. Tuto hru jsme uvedli v sobotu 1. října v Mýtě u Rokycan jako první představení přehlídky Mýtský divadelní podzim.

Komedie po prázdninách  Po mírně prodloužených divadelních prázdninách jsme oživili oblíbenou komedii A je to v pytli! a zahájili s ní tak divadelní sezónu. Tuto hru jsme uvedli v sobotu 1. října v Mýtě u Rokycan jako první představení přehlídky Mýtský divadelní podzim.  I přes to, že se jednalo o 14. reprízu této hry a měli bychom mít vše dostatečně zažité, udělali jsme si v týdnu zkoušku, abychom hru tak říkajíc oprášili. A bylo to dobře. Po několika měsících přeci jen některé věci v hlavě zapadly hlouběji než by bylo milé, tak se opět díky zkoušce dostaly hezky na povrch a při samotném představení bylo již na rozdíl od zkoušky vše v naprostém pořádku. Dle ohlasů se představení divákům líbilo a spolu s herci si ho náležitě užili.  Zajímavostí celého večera bylo to, když naši dodávku při zpáteční cestě zastavila policejní hlídka. Když nám svítil policista do oken dodávky baterkou, aby se přesvědčil, kdo že to v noci takto cestuje, tak samozřejmě úryvky ze hry, kde vystupují ilegální uprchlíci, na sebe nenechaly dlouho čekat. Jen jsme doufali, aby se zvídavý policista nechtěl podívat i do přívěsného vozíku, kde by se na něj mohly vysypat rekvizity - zafáčované části lidského těla. Naštěstí vše dobře dopadlo, nikdo nebyl zatčen a před půlnocí jsme v pořádku všichni dorazili domů.  Už teď se všichni těšíme na příští sobotu, kdy zahrajeme v oblíbeném Spáleném Poříčí.

I přes to, že se jednalo o 14. reprízu této hry a měli bychom mít vše dostatečně zažité, udělali jsme si v týdnu zkoušku, abychom hru tak říkajíc oprášili. A bylo to dobře. Po několika měsících přeci jen některé věci v hlavě zapadly hlouběji než by bylo milé, tak se opět díky zkoušce dostaly hezky na povrch a při samotném představení bylo již na rozdíl od zkoušky vše v naprostém pořádku. Dle ohlasů se představení divákům líbilo a spolu s herci si ho náležitě užili.

Zajímavostí celého večera bylo to, když naši dodávku při zpáteční cestě zastavila policejní hlídka. Když nám svítil policista do oken dodávky baterkou, aby se přesvědčil, kdo že to v noci takto cestuje, tak samozřejmě úryvky ze hry, kde vystupují ilegální uprchlíci, na sebe nenechaly dlouho čekat. Jen jsme doufali, aby se zvídavý policista nechtěl podívat i do přívěsného vozíku, kde by se na něj mohly vysypat rekvizity - zafáčované části lidského těla. Naštěstí vše dobře dopadlo, nikdo nebyl zatčen a před půlnocí jsme v pořádku všichni dorazili domů.    

Už teď se všichni těšíme na příští sobotu, kdy zahrajeme v oblíbeném Spáleném Poříčí.


Začínáme s Vendelínem

přidáno: 7. 9. 2016 4:41, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 7. 9. 2016 4:44 ]

Včera společně vyrazily do plzeňských ulic desítky umělců a fanoušků kultury, aby spolu s patronem plzeňských divadelníků, Vendelínem, otevřeli novou kulturní sezónu. Pochopitelně zde nemohli chybět ani zástupci našeho divadelního spolku, konkrétně toho nejmladšího souboru, Osaďáčku. Naše nové mladé herecké kolegyně zde nasávaly tu pravou divadelní atmosféru a před svou dnešní vůbec první divadelní zkoušku v životě jim snad štěstí přinese i setkání s významnou osobností plzeňského divadla, Pavlem Kikinčukem.

Přejeme novému Osaďáčku mnoho zdaru ve svých prvních divadelních krůčkách po prknech co znamenají svět!

https://plus.google.com/+DivadloOsada/posts/8rmbTaQ15nf

Osaďáček v2.0

přidáno: 13. 5. 2016 5:15, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 13. 5. 2016 5:47 ]

Celkem přirozeně se naše děti už od malička motají kolem divadla. Občas se ukážou na zkoušce, občas jedou na představení, jezdí s námi na přehlídky a dokonce si již zahráli v jednom ročníku Cisterciáckých nocí s Osadou. Divadlo se jim takto nenásilně dostává pod kůži a my věříme, že i oni v budoucnu budou chtít rozdávat lidem radost prostřednictvím divadla. 

Tak proč jim to neumožnit!

S tímto nápadem přišla poprvé někdy v roce 2008 Eva Zajícová. Její dcera Evča a její kamarádi projevili zájem hrát divadlo, a tak v rámci divadelního spolku Osada vznikl dětský soubor Osaďáček. Pohádky, které takto vznikaly byly divácky velmi úspěšné a daly základy nové generaci hornobřízských divadelníků, kteří jsou dnes oporami celé Osady a kulturního dění v Horní Bříze vůbec. Leč Osaďáček jim již byl spolu s přibývajícími roky těsný a postupem času se dětský Osaďáček přeměnil ve “studentský” soubor - Mladá Sada, který dnes úspěšně objíždí divadelní přehlídky a dělá čest Osadě i celé Horní Bříze.
Osaďáček tak na pár let usnul a čekal na svou příležitost, čekal na nový osadní dorost. A jeho chvíle přišla právě dnes.

Rozhodli jsme se využít - pro Osadu typický, oblíbený pátek třináctého - a oficiálně oznámit radostnou událost. V Osadě je již opět dost malých divadelníků, kteří by rádi vyrazili po stopách svých rodičů a zkusili štěstí na prknech, která znamenají svět. Vězte tedy, Osaďáček znovu ožívá a někdy na podzim se můžete těšit na zbrusu novou pohádku.

Jedna z prvních fotografií

Mladá Sada nebo DJKT?

přidáno: 18. 4. 2016 1:54, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 18. 4. 2016 2:00 ]

Mladá Sada a DJKT Plzeň nabízejí svoje verze Shakespearovy hry Romea Julie ke srovnání v rámci Prkna Neprkna festivalu umění. 

Již tuto středu 20.4. můžete zjistit, která verze je vám bližší. 
DJKT Plzeň svého Romea hraje v 16:15 hodin 
Mladá Sada svojí Julii doplní ve 21:40 hodin.


Víkendový dvoják

přidáno: 13. 4. 2016 14:53, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 13. 4. 2016 15:00 ]

O uplynulém víkendu jsme měli v plánu hned dvě představení komedie A je to v pytli!

V sobotu jsme opět zavítali do naší oblíbené Hromnice. Podle statistik jsme sem přijeli v historii Osady již po osmé. Naposledy jsme zde hráli Monsieura Amédéeho v listopadu 2013, tak jsme se těšili, co je zde po více než dvou letech nového. Hned po příjezdu jsme však zjistili, že téměř nic. To ale samozřejmě není žádná výtka nebo něco podobného. Naopak! Hromničtí totiž již před několika lety provedli docela rozsáhlou rekonstrukci kulturního domu a proto stále patří k nejhezčím z okolí. Také se sem velmi rádi vracíme a většinou nás čeká pěkně zaplněné hlediště. Stejně tomu bylo i nyní. Diváci byli příjemně naladěni a s přibývajícími minutami hry se stále více osmělovali a dávali volný průchod svým emocím. Naštěstí pro nás se jednalo zejména o smích. My herci (a technici) si musíme přiznat, že se v představení vyskytlo několik drobných chybiček, ale naštěstí máme hru již tak zažitou, že jsme vždy dokázali vybruslit tak, aby to divák nikterak nepoznal. Děkujeme za pozvání a těšíme se do Hromnice zase příště.

Oproti sobotě bylo nedělní představení docela jiné. Na častá přání našich známých a kamarádů jsme zavítali také do Plzně. Bohužel jsme kvůli prostorovým nárokům aktuální hry nemohli využít obvyklé scény, jako je divadlo Dialog nebo divadélko Jonáš. To by prostě nebyl ten pravý divadelní zážitek pro diváka a vlastně ani pro nás. Rozhodli jsme se tedy si opožděně nadělit dárek k uplynulým dvacetinám a rozhodli jsme se zahrát si v „opravdovém, velkém“ divadle. Původně jsme měli záměr uspořádat toto představení na alternativní (menší) scéně Nového divadla a ukázat divákům jednak naši hru v Plzni, ale i prostory této divadelní budovy, kam mnozí ještě neměli možnost zavítat. Zde jsme bohužel i po několika jednáních nedokázali dosáhnout dohody, proto jsme se rozhodli soustředit se na další krásnou divadelní budovu, divadlo Alfa. Zde byla domluva naprosto bezproblémová a formou běžného pronájmu jsme měli prakticky celé divadlo Alfa k dispozici. Musíme říci, že pro nás, pro herce, to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Jenom to, že jsme po příjezdu kulisy vykládali přímo na zadní plošinový výtah, který nám vše dovezl přímo na jeviště, že jsme měli k dispozici profesionální technické zázemí a vůbec, zahrát si na takovém krásném jevišti, to prostě divadelník – ochotník opravdu nezažívá každý den. Naštěstí ale ten nezapomenutelný zážitek měli i diváci! Musím neskromně uvést, že tato repríza se nám opravdu hodně povedla. Díky té krásné atmosféře, díky tomu, že jsme byli rozehraní ze soboty z Hromnice a také díky skvělým divákům bylo představené nesmírně uvolněné a vše vycházelo minimálně tak, jak mělo. Pochopitelně došlo i na nějaké vtípky a narážky a dostalo se i na propagaci městské hromadné dopravy jako poděkování za pomoc s propagací tohoto představení.

Bohužel i přes masivní kampaň diváků nedorazilo tolik, kolik jsme očekávali. Ale nemáme se prý bát. Příště určitě přijdou….       

 

A je to v pytli! - 10.dubna 2016 v Divadle Alfa v Plzni

přidáno: 26. 3. 2016 10:26, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 26. 3. 2016 11:14 ]

Fanoušci a přátelé divadla Osada,
konečně se nám podařilo najít v Plzni sál, který vyhovuje našim prostorovým a technickým nárokům.
Doufáme, že stejně tak bude vyhovovat i vám :-)

http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/prehled-akci/title/13004-a-je-to-v-pytli

Jubilejní 13. reprízu naší aktuální hry A je to v pytli! odehrajeme v Plzni symbolicky skoro na den přesně od premiéry 13. dubna 2015.


Vy kteří víte, jak si na čísle 13 zakládáme si tohle představení jistě nenecháte ujít.

Srdečně vás tedy zveme

v neděli 10. dubna 2016 od 18:00 hodin
do Divadla Alfa v Plzni.


Předprodej vstupenek zajišťuje 

Plzeňská vstupenka: 

Vstupenku na naše představení můžete hodinu před a hodinu po představení využít jako lístek na MHD.

http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/prehled-akci/title/13004-a-je-to-v-pytli


Těšíme se na vás 10. dubna v Divadle Alfa a nebojte se pozvat známé, v divadle je místa dost!
Ještě pár slov ke hře:

Hra se v originále jmenuje Tom, Dick a Harry, ale my ji uvádíme pod názvem podle nás výstižnějším - A je to v pytli!
Ray Cooney tuto šílenou komedii napsal společně se svým synem Michaelem, který se více než úspěšně vydal
ve šlépějích svého otce a v současné době je úspěšným scénáristou a autorem divadelních her.
Myslím si, že právě on je tím pachatelem nezvyklé dynamiky, kterou zápletka tak oplývá.
Hlavním tématem hry je adopce dítěte po kterém manželé Linda a Tom velmi touží.
Vše musí klapnout. To si samozřejmě uvědomují Tomovi bratři a rozhodně nehodlají ponechat nic náhodě!
Avšak jejich geniální nápady začínají situaci kupodivu komplikovat.
A jak to ve správné frašce bývá, smůla se lepí na paty čím dál více. Snad nemůže být hůř.

Že ne? Ale ano, může!

Mrtvola na zahradě, ilegální běženci v autě, za dveřmi mafie, a úřednice pro adopci dětí je tu!
Jak si poradili M & R Cooneyovi s těmito starostmi?
Nechte se překvapit.
---------------------------------------------------------------------------------
Divadlo se s hrou A je to v pytli! úspěšně zúčastnila oblastní přehlídky Žlutické divadelní léto, kde kromě mnoha individuálních cen získala i doporučení na celostátní přehlídku amatérského divadla do Vysokého nad Jizerou.
podrobnější info k přehlídce: https://sites.google.com/site/osadahb/Dom/udalosti-2014/vysledky-zlutickho-divadelniho-leta-2015

Křimická jedenáctka

přidáno: 23. 3. 2016 8:42, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 23. 3. 2016 8:43 ]


Ač by se tak na první pohled mohlo zdát, tento článek není o žádném nově vzniklém pivovaru nebo o novém druhu piva. Toto spojení docela dobře charakterizuje naši zatím poslední reprízu komedie A je to v pytli!

V sobotu 19. března jsme zavítali do dalšího místa, kde jsme před tím dosud nikdy divadlo nehráli. Přijali jsme pozvání do sokolovny v Plzni - Křimicích, kam nás pořadatelům doporučila sama tajemnice západočeské organizace Svazu českých divadelních ochotníků paní Hana Šiková. Po takovém doporučení jsme pochopitelně byli natěšeni a čekali příjemnou divadelní atmosféru.

Velice nás překvapilo docela velké jeviště. To bylo opravdu příjemná změna oproti některým scénám, na kterých se pohybujeme a dokonce jsme tak po delší době využili všechny části scény, které jsme si s sebou přivezli. Nemile nás naopak zaskočila nedobrá akustika sálu, kde se každé slovo s ozvěnou vracelo zpět.

Zajímavým poznatkem a lekcí z efektivity byl způsob usazování příchozích diváků. Pořadatelé předem do hlediště připravili pouze několik málo židlí a po jejich zaplnění si pak každý další divák po zakoupení vstupenky nafasoval svou židli a odnesl si ji do hlediště na místo, které mu vyhovovalo. Bohužel jsem již nezaznamenal, zda si diváci museli židle po představení i odnést. Ostatně nakonec této diskontní úrovni služeb bylo nejspíš přizpůsobeno i vstupné, které bylo stanoveno na pouhých 50 Kč.
Samotná úroveň představení, mimochodem bylo s hrou A je to v pytli! jedenácté, byla jako to pomyslné pivo „Křimická jedenáctka“. Nebyla to v žádném případě žádná výčepní lahvová desítka, ale bohužel ani vychlazený orosený dvanáctistupňový ležák. Prostě něco mezi. K tomu, abychom místo jedenáctky uvařili dvanáctku, chyběla asi lepší akustika v sále a také lepší pořadatelská organizace, což by se jistě projevilo i ve vyšší divácké účasti a nás by to více motivovalo k lepším výkonům. Naproti tomu musím subjektivně zhodnotit, že jsme se postupně osmělili a zejména ve druhé polovině hry podali velice dobrý divadelní výkon.

Těšíme se na další představení, to už bude dvanácté, tak doufejme, že se nám spolu s pořadateli tentokráte ten „ležák“ podaří uvařit. 

Na shledanou 9. dubna v Hromnici.

1-10 of 23