Události 2015


Osada slavila už před Vánoci

přidáno: 21. 12. 2015 5:49, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 21. 12. 2015 5:53 ]

Přání k narozeninám #20letOSADY

Závěr roku 2015 měla Osada skutečně nabitý. Před týdnem jsme využili pozvání kaznějovských divadelních kolegů a zahráli v jejich útulném divadélku další reprízu komedie A je to v pytli! a tento víkend jsme si ji zopakovali ještě jednou. Tato poslední letošní repríza byla ovšem poněkud netradiční, uspořádali jsme ji totiž k významnému jubileu, které Osada v těchto dnech prožívá. Osadě bylo 14. prosince přesně 20 let.

Představení jsme odehráli v divadélku v budově základní školy a bylo již dlouho dopředu beznadějně vyprodané. Celý večer byl tak trochu slavnostní, zahájili ho krátkým proslovem tři zakládající členové spolku, kteří se dosud divadlu aktivně věnují a na dálku také zakladatel divadla Jiří Vynáhlovský. Tento uvolněný úvod nejspíš z herců sňal poslední zbytky nervozity a následné představení bylo pak velice vydařené, často přerušované smíchem i potleskem diváků. V publiku sedělo dokonce i několik bývalých hereckých kolegů, tak možná i proto jsme se my, stále aktivní, ještě o to více snažili. Diváci od nás jako dárek dostali krásnou brožuru, kterou jsme si k tomuto kulatému výročí vytvořili a která shrnuje všechny naše dosud nastudované hry.


Po představení večer ještě zdaleka nekončil.  Pro diváky jsme měli připraveno malé pohoštění a výstavu fotek a informací z naší herecké historie a také jsme divákům umožnili nahlédnout do hereckého zákulisí. Strávili jsme tak příjemné chvíle v družném rozhovoru a nechali jsme ještě nějakou dobu na nás všechny působit tu předvánoční divadelní atmosféru. Následně jsme se dokonce i spolu s některými diváky přesunuli do hospůdky, kde jsme příjemný večer jaksi neformálně ukončili.

Děkujeme za přízeň všem divákům, nejenom těm, kteří nás tento večer přišli podpořit. Těm, kteří se do hlediště tentokráte nevešli, se omlouváme, ale věříme, že se na nás přijdou podívat na některou jinou reprízu anebo na některou jinou hru, kterou máme či budeme mít v repertoáru. Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků, hlavně pevné zdraví a úspěšný rok 2016.          


 

Opět na přehlídce

přidáno: 30. 11. 2015 6:15, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 30. 11. 2015 6:15 ]

Po náročném minulém víkendu, který jsme celý strávili v Manětíně na divadelní přehlídce, jsme si nedali ani chvilku oddych a tento víkend jsme opět hráli naši oblíbenou komedii A je to v pytli! A opět na přehlídce. Zatímco manětínskou přehlídku jsme minulý pátek svým představením zahajovali, tuto sobotu jsme naopak jednu přehlídku končili. Vystupovali jsme totiž jako poslední spolek na 43. ročníku Radnické divadelní přehlídky.  

Představení se tradičně konalo v sále kulturního domu U růže, který má tu zajímavost, že se nachází v prvním patře, tudíž se do něj chodí po schodech. To je pro naše těžké kulisy a slabé a líné členy Osady téměř neřešitelná situace. Naštěstí jsme již měli sebou obdobný trénink z Újezdu u Svatého Kříže a navíc jsme s sebou měli tentokrát i nějaké ty známé (rozuměj kulisáky), tak to nebylo tak strašné. Dokonce jsme měli scénu postavenou v rekordním čase a mohli jsme tak ušetřený čas před představením věnovat potřebné relaxaci a soustředění.

Hlediště bylo velice slušně zaplněno a dle reakcí můžeme soudit, že se líbilo. Zvláštností této a minulé manětínské štace bylo to, že roli mafiána Borise ztvárnil za stále v zahraničí pobývajícího Michala Trejbala sám pan režisér Pavel Palán. Zatímco v Manětíně se pravděpodobně ještě do role dostával a trochu rozehříval, nyní nás všechny překvapil svou razancí. Někteří z nás na scéně nemuseli tentokrát svůj strach hrát, ale zažili ho opravdový.

Po představení jsme byli odměněni gulášem a vzhledem k pozdní hodině jsme byli nuceni odmítnout pozvání na společenský večer, který se při příležitosti zakončení přehlídky konal a vyrazili jsme do noci vstříc nesčetným železničním přejezdům.

Děkujeme pořadatelům za pozvání, divákům za návštěvu a už teď se těšíme na další štace. Do vánoc stihneme ještě dvě, konkrétně 12. prosince v Kaznějově a 19. prosince na domácím jevišti v Horní Bříze.  Přijďte se pobavit, těšíme se na Vás.  

Speciální ročník Manětínské přehlídky

přidáno: 17. 11. 2015 14:08, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 18. 11. 2015 0:16 ]

Manětín je pro Osadu vždy tak trochu svátek. Ale letošní ročník bude pro nás obzvlášť speciální, slavíme letos totiž 20 let od založení. 
Manětínská přehlídka bude prvním veřejným místem, kde budou probíhat oslavy. 
Speciální bude i repríza naší aktuální hry, kterou letošní přehlídku zahajujeme. 
Po dlouhé době přivítáme v hereckých řadách našeho skvělého režiséra Pavla Palána. 
Dnes jsme s panem režisérem měli první zkoušku a myslíme, že si představení s naší "celebritou" užijeme jak my tak i vy  - diváci. 
Tak Pavle -  zlom vaz!


 

Rodinné klany

přidáno: 9. 11. 2015 6:05, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 9. 11. 2015 6:13 ]

Rodinné klany (aneb Těšíte se do Manětína na Bulvárek?)
Oprašovací zkouška na Dobříč


"Z dříve přátelské, všem otevřené a velkorysé Osady se v poslední době stává místo špinavých intrik a mafiánských praktik. Největším problémem je všudypřítomný alibismus a protěžování spřízněných členů. 

„Je to otevřená válka klanů“ nechává se slyšet jeden z původních členů Osady, který z obavy o další role nechce být jmenován a který má tu smůlu, že nemá ve spolku žádné další rodinné příslušníky. 

Opravdu je to tak špatné? Ovládly Osadu rodinné klany? 

Bohužel, je to tak. Tenhle trend začal již před mnoha lety, plíživě, tak, že si toho vlastně ostatní ani nevšimli. Nevině se tvářící Osaďáček lze s odstupem let označit pouze jako líheň a přípravku budoucích požíračů rolí. Až teď některým dochází, proč Eva Zajícová starší založila tuto nevinně vypadající frakci a proč to ředitelka spolku Renáta Michálková tak vehementně podporovala. Samozřejmě šlo pouze o to, aby si zde vychovali své všehoschopné potomky a společně tak vybudují rodinné impérium a nebude síla, která by jim pak dokázala vzdorovat. 

Dalším jasným příkladem mafiánského spolčení jsou dříve oblíbené Cisterciácké noci. Pročpak je celý program plný různých Šimůnků, Zajíců, Vodiců nebo Michálků? Kde jsou ta tradiční jména jako Voráček, Mainzer, Nágr nebo třeba Koza? Krčí se někde u své z milosti ponechané roličky s obavou, kam toto povede dál?


Tak v takové atmosféře teď probíhá všudypřítomný boj o moc, který již jak známá chobotnice pronikl do všech struktur Osady, a který svými chapadly obepíná veškeré dění.

Vrchol tohoto klientelismu nastal minulou sobotu 6. listopadu, kdy jsme měli naplánovanou další reprízu rádoby komedie A je to v pytli! Drzost těchto rodinných uskupení už opravdu dosáhla vrcholu. To, že vyštípali představitele role Borise a donutili ho odjet pro jistotu pěkně daleko, až do Estonska, to jsme ještě skousli. Že náhradníka za něj, samotného režiséra této hry Pavla Palána, donutili kvapem odjet za kanál LaManche, to už byl tvrdší kalibr. Proč další náhradník Petr Koza náhle změnil názor a odepsal SMS (čí prsty asi text do telefonu naťukaly?), že za Borise zaskočit nemůže? 

Teď už je to jasné. Parádní roli mafiána uzmul poslušný syneček klanu Šimůnků, Karel. To se pak panečku hraje. Z 9 herců na jevišti plnou jednu třetinu tvoří členové zmíněné rodiny Šimůnků! Vedle jmenovaného Karla všemu vévodí (dona) Lenka, které neméně úspěšně sekunduje zdárná dcera Hana. Druhým klanem, který obsadil téměř druhou třetinu všech rolí (kolik jich asi zbývá pro ostatní, že?), je rod Michálků. 

Zde si paní ředitelka Renáta vzorně vychovala a v Osaďáčku i Mladé Sadě vypiplala synáčka Jana. A aby byla zajištěna rovnováha těchto rodin, bez jakýchkoli skrupulí přispěchal na pomoc (maskován za kulisáka) sám otec rodiny Michálků (don) Josef."

Zase jen po silnici

přidáno: 19. 10. 2015 15:01, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 19. 10. 2015 15:02 ]

V sobotu 17. října jsme zahájili podzimní divadelní turné s naší komedií A je to v pytli!

Tentokrát jsme zavítali do malé vesničky na Rokycansku, která nese zvláštní jméno, Újezd u Svatého Kříže. Většina z nás o této vísce dosud neslyšela, o to víc nás zaujala skutečnost, že právě zde trávil své mládí a „léta prázdnin“ u babičky sám Karel Gott.

Velice rádi jsme využili pozvání místních a přijeli zahrát do této malebné obce.

Původně jsme uvažovali o tom, že bychom zvolili cestu přes říční přívoz Darová a měli tak také jednu štaci, na kterou bychom se dopravili lodí, ale nakonec jsme si vhledem k velikosti mikrobusu a přípojného vleku na to netroufli. Místo na lodi jsme si tak alespoň chvílemi připadali jako na železnici, a to vzhledem k počtu železničních přejezdů na cestě, ale bohužel bylo to také jen zdání, jeli jsme opravdu zase jen po silnici. 

Kulturní dům se nachází v samém srdci vesnice (ostatně jako všechno ostatní) a nevím, jestli to je nějaká oblastní specialita, ale i tento kulturní stánek má jednu zajímavou vlastnost. Stejně jako v nedalekých Radnicích se sál nachází v patře. Vzhledem k naší výpravné scéně a těžkým kulisám to není úplně ideální, ale to je holt těžký úděl ochotníků. Kulisáci se opět nedostavili, tak to bylo zase všechno na nás. Každopádně jsme to i po schodech zvládli a už teď se těšíme na 28. listopad, kdy si to hezky zopakujeme v Radnicích.

Příprava na představení proběhla i po prodloužené prázdninové pauze překvapivě rychle, sami jsme byli překvapeni, jak nám to šlo. Dovolím si tvrdit, že i samotné představení proběhlo velice dobře, v dobrém tempu a podle reakcí během i po představení se divákům opravdu líbilo. Třešničkou na dortu byla žádost místních dívek o společné fotografování, kterému Kamil s Pavlem rádi vyhověli (to se opravdu nestává každý den). Asi jediným negativem celého večera bylo to, že Pavel bezprostředně po představení (dílem z již probíhajícího nachlazení, dílem z velkého hereckého nasazení) ztratil nadobro hlas. A i to, že se jednalo o negativní jev, je velice diskutabilní.   

Ještě jednou děkujeme pořadatelům za milé pozvání, divákům za účast a těšíme se na pokračování podzimního turné. Už 7. listopadu v České Bříze.      

Fotografická soutěž - Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty

přidáno: 9. 10. 2015 5:52, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 9. 10. 2015 5:52 ]

Fotografická soutěž - Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty vstoupila včerejší slavnostní vernisáží do finále. Všech 12 finálových fotografií si můžete prohlédnout v Galerii Masarykovy základní školy, kde je doplňují fotografie folklóního souboru Úsměv. 

Samotná vernisáž proběhla za účasti zástupců všech hornobřízských spolků a organizací, které se na této akci podíleli, zástupců města i školy. Ocenění a zároveň i ceny od partnerů akce si převzali autoři prvních tří nejlépe hodnocených fotografií. 

Za Osadu doufáme, že s oceněnými se uvidíme co nejčastěji, jako výherci od nás totiž dostali abonentku na celou sezónu divadla Horní Bříza. V ideálním případě je tudíž uvidíme už tuto sobotu, kdy divadelní sezóna 2015/2016 začíná.
Divadelní sezóna 2015/2016 začíná

přidáno: 8. 10. 2015 3:27, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 8. 10. 2015 7:30 ]

Divadelní sezóna se už pár let pro divadlo Osada rozděluje na dvě části.

Divadlo Horní Bříza

První část se odehrává v "našem" divadle Horní Bříza, kam již třetím rokem zveme divadelní spolky z blízkého i vzdálenějšího okolí a snažíme se trefit do vkusu divadelní komunitě, která se za ty tři roky kolem divadla vytvořila. Děkujeme jim za přízeň a doufáme, že i v sezóně 2015/2016 nám zůstanou věrni.
První zkouška této věrnosti bude již tuto sobotu 10. října, kdy se na hornobřízských prknech představí divadelní spolek Ervínovci.
Naši hosté jsou až z dalekého Přerova, kde je na svých cestách objevila naše dorostenecká frakce Mladá Sada a jelikož k nám váží dlouhou cestu, představí nám během jednoho večera hned dvě jejich díla:

České nebe
kdy: so 10. října 2015, 19:00
spolek: DS Ervínovci (z Bystřice pod Hostýnem)
vstupné: 70 Kč
žánr: cimrmanovská komedie
popis: Dramatický kšaft - neboli poslední hra - z rukou geniálního českého multigénia Járy da Cimrmana. Čechy nejsou utlačované mocným Rakouskem pouze na zemi, nýbrž i v nebi, kde náš stát spravuje Česká nebeská komise v čele s patronem sv. Václavem. To a mnoho jiného - například, jak to vlastně ve skutečnosti bylo s volbou prvního prezidenta Masaříka - se už dozvíte v této Cimrmanově životní derniéře.

Muži za pultem
kdy: so 10. října 2015, 21:00
spolek: DS Ervínovci (z Bystřice pod Hostýnem)
vstupné: 70 Kč
žánr: komedie
popis: Trafika spojená s videopůjčovnou - místo, kde se setkávají lidé různých povah, tužeb a v případě této hry i v rozdílných košatostech svého vulgárního slovníku. Celá hra je komedií o mladých lidech převážně pro mladé lidi. Upozorňujeme však, že vzhledem k občasným extrémnostem ve slovním vyjadřování není tato hra určení pro děti a mladistvé do 15 let a slabší povahy.
poznámka: Nevhodné pro děti do 15 let!

Všechny následující představení najdete v programu.

Divadlo Osada

Druhá část divadelní sezóny jsou naše zájezdní představení, kde aktuálně hrajeme komedii A je to v pytli!
S touto hrou nám sezóna začíná o týden později tedy 17. října 2015. První podzimní reprízu této hry budou hostit v Újezdě u Svatého kříže.
Do konce roku nás kromě tohoto představení můžete vidět ještě:
 • v České Bříze - v sobotu 7. listopadu
 • v Manětíně - v pátek 20. listopadu
 • v Radnicích - v sobotu 28. listopadu
 • v Kaznějově - v sobotu 12.prosince
 • v Horní Bříze - v sobotu 19. prosínce

Velké finále 20. let divadelního spolku Osada

První polovina divadelní sezóny 2015/2016 vyvrcholí prolnutím obou částí, tedy jak domácích, tak zájezdních představení. V sobotu 19. prosince v divadle Horní Bříza sehrajeme na naší domácí scéně speciální předvánoční představení. Představení bude zároveň i začátkem oslavy 20. narozenin divadelního spolku Osada. Bude to totiž skoro na den přesně 20 let, od prvních Osadních krůčků.

Do nové sezóny Vám i nám přejeme - zlomte vaz!

Fotosoutěž - Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty - výsledky

přidáno: 24. 6. 2015 13:33, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 24. 6. 2015 13:39 ]

Vážení přátelé, výsledky soutěže!

Děkujeme všem fotografům za účast, děkujeme všem hodnotitelům, gratulujeme autorům dvanácti nejlepších snímků a těšíme se na další ročník fotosoutěže.
Hodnotící komise ve složení:


 • Zdeňka Štěpánová (členka HB Photo Club Horní Bříza)
 • Bc. Zdeněk Procházka (zastupitel města Horní Bříza)
 • MUDr. Monika Kepková (členka Folklórního souboru Úsměv Horní Bříza)
 • Eva Zajícová ml. (členka Divadelního spolku Osada Horní Bříza)

vybrala 12 nejlepších snímků:

1. místo: Zrcadlení, autor: Robert Trnka
1. místo: Zrcadlení, autor: Robert Trnka Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

2. místo: Těžba tvoří krajinu, autor: Jan Trnka
2. místo: Těžba tvoří krajinu, autor: Jan Trnka Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

3. místo: Pauza, autorka: Dagmar Nesvadbová¨
3. místo: Pauza, autorka: Dagmar Nesvadbová Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

4. místo: Šlechtična v dešti, autor: Josef Fiala
4. místo: Šlechtična v dešti, autor: Josef Fiala Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

5. místo: Sedmitečné Kříšení: posed v poli pod Jámou za východu slunce, autor: Jiří Štekl
5. místo: Sedmitečné Kříšení: posed v poli pod Jámou za východu slunce, autor: Jiří Štekl Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

6. místo: Masopust, autor: Josef Fiala
6. místo: Masopust, autor: Josef Fiala Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

7.-8. místo: Hornobřízská poušť, autor: Robert Trnka
7.-8. místo: Hornobřízská poušť, autor: Robert Trnka Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

7.-8. místo: ..., autorka: Eliška Irová
7.-8. místo: ..., autor: Robert Trnka Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

9. místo: Úsměv prosím ..., autor: Josef Fiala
9. místo: Úsměv prosím ..., autor: Josef Fiala Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

10. místo: Tři maliňáci, autorka: Michaela Dlouhá
10. místo: Tři maliňáci, autorka: Michaela Dlouhá Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

11. místo: Kvočny, autorka: Dagmar Nesvadbová
12. místo: Větrná elektrárna, autorka: Dagmar Nesvadbová Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

12. místo: Větrná elektrárna, autorka: Dagmar Nesvadbová
1. místo: Zrcadlení, autor: Robert Trnka Fotosoutěž Horní Bříza - kulturní a přírodní hodnoty více na webu: http://fotosoutez-hb.webnode.cz/

Další informace:

Ladislav Vrchovský hodnotí Žlutice

přidáno: 3. 6. 2015 2:42, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 3. 6. 2015 2:43 ]

Letošní porota při práci - František Hromada, Máša Caltová, Ladislav Vrchovský
Oblastní přehlídka venkovských divadelních souborů Žlutické divadelní léto 2015 proběhla ve dnech 29. - 31. 5. 2015 a měla na programu pět soutěžních inscenací. Tím byl naplněn požadavek na počet umožňující nominaci do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2015. Mezi jednotlivými inscenacemi byly dvě vystavěné na základě původních autorských textů členů souborů, dále pak jedna nabízející bulvární komedii, jedno české realistické drama, a jedna současná ruská dramatika. Takto pestrá dramaturgie přehlídky byla v kontextu ostatních postupových přehlídek zcela výjimečná. 

Odborná porota pracující ve složení Máša Caltová, František Hromada a Ladislav Vrchovský (předseda) doporučila do programu Krakonošova divadelního podzimu 2015 inscenaci hry Raye a Michaela Cooneyho A je to v pytli! v provedení Divadelního souboru OSADA Horní Bříza.

Odborná porota dále nominovala do programu Krakonošova divadelního podzimu 2015 inscenaci hry Vasilije Sigareva Ruské loto v provedení Divadelního souboru při MKZ Horšovský Týn.

Zdůvodnění doporučení k postupu na KDP:

Inscenace hry A je to v pytli autorů R. a M. Cooneyových v provedení Divadelního souboru Osada Horní Bříza přinesla dobře režijně vystavěnou komedii s dobrými, místy až nadprůměrnými výkony hlavních představitelů trojice bratrů Kernwoodových (Pavel Mainzer, Kamil Voráček, Michal Nágr), kterým se herecky vyrovnala i představitelka hlavní ženské role Lindy Kernwoodové (Lenka Šimůnková). Představení splňuje nároky kladené na kvalitní a vkusné zábavné divadlo. 

Zdůvodnění nominace na KDP:

Inscenace hry Vasilije Sigareva Ruské loto v provedení Divadelního souboru při MKZ Horšovský Týn přinesla objevnou dramaturgii v provedení výběru i úpravy textu předního představitele současné ruské dramatiky a předního reprezentanta specifického ruského divadelního žánru, nazývaného „černucha“. Dramaturgicko-režijní záměr obsažený v posunu děje do roviny snu hlavních představitelů navíc umocňuje hlavní téma hry. Herecké výkony hlavních představitelů, manželů Nikolaje a Galiny (Michal Pivoňka a Andrea Dufková) byly vysoce nadprůměrné. Ucelený divadelní tvar, který v této podobě nabízí Sigarevova černá komedie  (úprava textu a režie: Hana Žáková) patří k tomu nejlepšímu, co letošní sezóna venkovských divadelních souborů v ČR obsahuje.

Za porotu

Ladislav Vrchovský

Protokol Žlutického divadelního léta 2015

Na návrh odborné poroty udělili pořadatelé následující ocenění:

Čestná uznání za herecké výkony


 • Jana Konopíková za roli Oly v inscenaci Komunita Divadelního souboru Žlutičan Žlutice
 • Ivana Bradáčová  za roli  Rut v inscenaci Komunita Divadelního souboru Žlutičan Žlutice
 • Jaroslav Vojta  za roli  Uda  v inscenaci Komunita Divadelního souboru Žlutičan Žlutice
 • Lenka Šimůnková za roli Lindy v inscenaci A je to v pytli! Divadelního souboru Osada Horní Bříza
 • Michal Nágr za roli Harryho v inscenaci A je to v pytli! Divadelního souboru Osada Horní Bříza
 • Pavel Mainzer za roli Toma Hernwooda v inscenaci A je to v pytli! Divadelního souboru Osada Horní Bříza
 • Josef Buchanec za roli Filipa Dubského v inscenaci Naši furianti Divadelního spolku divadelních ochotníků v Radnicích
 • Vojtěch Filip st. za roli Josefa Habršperka v inscenaci Naši furianti Spolku divadelních ochotníků v Radnicích
 • Pavel Souček za roli Vědce Drahoslava v inscenaci Sauna Divadelního souboru Kolofantí Koloveč
 • Anna Behenská za roli Valérie v inscenaci Sauna Divadelního souboru Kolofantí Koloveč

Čestná uznání


 • Jaromír Břehový za text hry Komunita 
 • Hana Žáková za dramaturgický výběr a úpravu textu hry Ruské loto 
 • Divadelní soubor Kolofantí Koloveč za scénu k inscenaci Sauna 

Ceny za herecké výkony


 • Jiřina Kopplerová za roli Dity v inscenaci Komunita Divadelního souboru Žlutičan Žlutice
 • Kamil Voráček za roli Dicka v inscenaci A je to v pytli! Divadelního souboru Osada Horní Bříza
 • Andrea Dufková za roli Galiny v inscenaci Ruské loto Divadelního souboru při MKZ Horšovský Týn
 • Michal Pivoňka za roli Nikolaje v inscenaci Ruské loto Divadelního souboru při MKZ Horšovský Týn

Ceny

 • Pavel Palán za režii inscenace A je to v pytli! Divadelního souboru Osada Horní Bříza
 • Hana Žáková za režii inscenace Ruské loto Divadelního souboru při MKZ Horšovský Týn

Hlavní cena


Divadelní soubor při MKZ Horšovský Týn za inscenaci Ruské loto


Na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim 2015 ve Vysokém nad Jizerou byla nominována inscenace

 • Vasilija Sigareva Ruské loto Divadelního souboru při MKZ Horšovský Týn

doporučena inscenace

 • Raye a Michaela Cooneyových A je to v pytli! Divadelního souboru Osada Horní Bříza


Doplnění: 


Ze Žlutic

přidáno: 1. 6. 2015 5:40, autor: Divadlo Osada   [ aktualizováno 1. 6. 2015 6:00 ]

Naše ocenění - Čestné uznání pro Lenku Šimůnkovou za roli Lindy - Čestné uznání pro Michala Nágra za roli Harryho - Čestné uznání pro Pavla Mainzera za roli Toma - Cena pro Kamila Voráčka za roli Dicka - Cena za režii inscenace A je to v pytli! pro Pavla Palána a to nejlepší nakonec - doporučení na celonárodní přehlídku Krakonošův divadelní podzim do Vysokého nad Jizerou. ‪#‎divadlo‬ #Žlutice
Vrchol sezóny v podobě účasti na oblastní přehlídce ochotnických souborů Žlutické divadelní léto máme za sebou. A musím říct, že docela úspěšně!

Teprve druhá repríza komedie A je to v pytli! proběhla tak, jak jsme si představovali. Nenechali jsme se znervóznět odbornou porotou a jí i divákům, kteří i přes „nedivadelní“ čas představení v sobotu dopoledne přišli v pěkném počtu, jsme ukázali poctivou a dobrou situační komedii. Divácké ohlasy byly velice pozitivní a i následné hodnocení odborné poroty spíš pozitivně směřovalo k hledání prostoru pro další vyšperkování některých situací než ke hledání chyb či nedostatků.

Po odehraném představení z nás spadly poslední zbytky nervozity a jako čtyři zástupci Osady jsme si užili krásný přehlídkový víkend. Navštívili jsme další představení, prohlédli jsme si krásné starobylé město Žlutice a večer jsme s kolegy z ostatních spolků strávili příjemný večer při přátelské diskuzi a taneční zábavě.        

V neděli na slavnostním vyhlášení výsledků přehlídky nás velice potěšila individuální ocenění, která jsme získali, včetně doporučení naší hry k postupu do národního kola. Toto doporučení nám sice nezaručuje přímý postup, nicméně jsme rádi, že zpracování a kvalita naší komedie je na úrovni nejlepších inscenací amatérských souborů naší republiky. Velice si toho vážíme a bereme to jako ocenění poctivé dlouhodobé práce celého spolku.     


Viděli jste hru?

Pomozte nám dělat divadlo lepší - vyplňte nám krátký fomulář ke hře...


1-10 of 20