מאמרים‏ > ‏

ההבדל בין ייעוץ עסקי לאימון עסקי והשילוב ביניהם

לצערנו , לעיתים קרובות אנו שומעים בחדשות על תאונות קטלניות , ואז הפרשנים מנסים למצוא את הגורם לתאונה ומפרידים בין תנאי השטח לבין הגורם האנושי.
גם כאשר אנו מנהלים עסק אנו נדרשים לגלות מיומנות גבוהה בשני הפרמטרים הללו :
כאשר בהקבלה העסקית תנאי השטח הן תנאי השוק והפעילות העסקית:מיתון,צמיחה,לקוחות,מתחרים,ניהול פיננסי נכון של תזרים מזומנים ועוד.
והגורם האנושי הוא כישורי הניהול של בעל העסק הכוללים בתוכם :ניהול זמן, יחסים עם הלקוחות והעובדים ,מיקוד, סדרי עדיפות , דרך קבלת החלטות ועוד.

ככל שהמיומנות בשני הפרמטרים הנ"ל פעילות עסקית וכישורי ניהול עצמי  יהיו גבוהים יותר כך נוכל לממש את פוטנציאל הרווחיות של העסק שלנו בצורה טובה ויעילה יותר.

בעוד ייעוץ  עסקי מתרכז בתנאי השוק החיצוניים ובנתוני העסק :הכנסות,הוצאות,שיווק,פיננסים,מלאי וכו' 
מתמקד אימון עסקי בדפוסי הניהול והארגון של העסק ושל בעל העסק: ניהול זמן ,מיקוד, סדרי עדיפות ,האצלת סמכויות, קבלת החלטות וביצוע  ובעיקר ביכולת להשתנות בהתאם לשינויים החיצוניים.
 
מנסיוני העשיר למדתי כי ברוב העסקים התמקדות בתחום אחד בלבד תקדם את העסק אך לא בצורה הטובה ביותר , פעמים רבות הבעיה הנראית לעין מקורה בדפוס התנהלות שגוי במקום אחר לדוגמא:
אנו מבינים את הצורך במעקב צמוד על תזרים המזומנים של העסק אך לרוב בשל מחסור בזמן פנוי לא נפנה למעקב את הזמן הנדרש , נגרר לסחרחרה של התנהלות משברית מול הבנקים ונעצים את הבעיה.
יועץ עסקי מקצועי יוכל לעזור לנו בהתנהלות מול הבנק ואולי אף יפתור לנו באופן זמני את המשבר התזרימי אך אם לא נבצע שינוי בדפוסי ניהול הזמן שלנו ובסדרי העדיפות אנו עלולים למצוא את עצמנו לאחר זמן לא רב במשבר נוסף .
האימון העסקי משלים את הייעוץ העסקי בכך שתורם לנו כלים להתנהלות עתידית  נכונה ומסייע לנו להטמיע אותם.
 
בעוד הייעוץ העסקי עוזר לנו לצאת מהבור בכביש שאליו נכנסנו ,
 האימון העסקי ילמד אותנו להמנע מליפול בו בשנית!

 

 
 

 

 

Comments