משחקי חשיבה


 •  ג’יקומפרי  - ג’יקומפרי היא חבילת תוכנות חינוכיות המציעה  מגוון פעילויות שונות לילדים מגיל שנתיים עד עשר. חלק מהפעילויות הן משחקים וחלקן לא, אולם כולן חינוכיות ומלמדות. הפעילויות מחולקות לכמה תחומים (דוגמאות לפעילויות בכל תחום):
   
  הכרת המחשב: מקלדת, עכבר, יכולות עכבר שונות... 
   * 
  חשבון: חיבור, חיסור, ספירה, לוח הכפל... 
  מדע: מחזור המים, סכר, צוללת, מעגל חשמלי... 
  גיאוגרפיה: מקם את המדינה על המפה 
  משחקים: שחמט, זיכרון, 4 בשורה, סודוקו... 
  קריאה: תרגול קריאה בצורות שונות 
  שונות: לימוד שעון, פאזלים של ציורים מפורסמים, ציור צורות, ציור אנימציה... 
  ג’יקומפרי מכילה יותר מ-100 פעילויות שונות. 
  ג’יקומפרי היא תוכנה חופשית (קוד פתוח), כלומר: אפשר להתאים אותה לצרכים שונים, לשפר אותה, והכי חשוב - לחלוק אותה עם ילדים מכל העולם.

 •  מערבולת הצורות משחק נפלא לפיתוח ההבחנה החזותית. במשחק מופיעה צורה במשושה השמאלי. אנו צריכים ללחוץ על הצורה הזהה לה שמופיעה בעיגול הלבן. ככל שמתקדמים המשחק נעשה קשה יותר. 

 •  סדרת צורות כדי להתחיל לשחק לחצו לחיצה כפולה על הנחש. במשחק עליכם לגרור את הצורות שמונחות על הדשא ולשים אותן על הפרח האחרון כך שתיווצר סידרה, והפרח יגדל.

 •  זיכרון מוזיקלי עם צב -  משחק בסגנון סיימון. ניתן לבחור מבין 3 רמות קושי. במשחק מופיע צב ועליו 13 צבעים. המטרה היא לחזור על רצף הצבעים והקולות שמופיעים, כדי שהצב יוכל להגיע לקו הסיום. אם טועים, הצב חוזר אחורה.

 •  משחק זיכרון עם ציפורים אתר שבו מופיע משחק בסגנון סיימון. במסך מופיעות 4 ציפורים בצבעים שונים המטרה היא לחזור על הרצף המוזיקלי והצבעים. כדי לשחק מחדש לחצו על רענן.

 •  טנגרם - במשחק מופיעים 7 חלקים בגדלים שונים. מטרת המשחק היא להרכיב מהחלקים את הצורה. ניתן לסובב את החלקים, להחליף צורה, ולקבל רמזים. 

 •  סט - משחק מצוין לפיתוח החשיבה. במשחק מופיעים 12 קלפים ולהם 4 תכונות: צבע, צורה, מספר ומילוי. מטרת המשחק היא ללחוץ על 3 קלפים שבהם התכונות משותפות או שונות. כדי לסיים את המשחק צריך למצוא את ששת הסטים.

 •  אריזת רובוטים    6  5  4  3  2  1  - במשחק עליכם לארוז רובוטים בצורות שונות לתוך מזוודה, כדי שהם יגיעו לביתם החדש. במשחק יש 6
  רמות ובכל רמה 6 שלבים. בחרו אחת מהרמות כדי להתחיל לשחק 
  ניתן לסובב ולהפוך את הרובוטים, כדי שכולם יכנסו למזוודה.  לאחר שסיימתם לשים את כל הרובוטים לחצו על Check.

 •  משחקי זיכרון תוכנה נהדרת ליצירת משחקי זיכרון. אחרי ההתקנה יווצר קיצור דרך לתוכנה בתפריט התחל בתיקיית אשנב לחינוך. כדי לפתוח את המשחקים שקיימים בתוכנה לחצו על open. ניתן לקבוע את כמות השורות והטורים ע"י לחיצה על המשולש הקטן ליד המילה reset. בתוכנה יש מספר משחקים (את משחק האותיות אני הכנתי) כללי, אוכל, אותיות, חיות, פרחים וקלפים.

 •  לגו - תוכנה לבניה חופשית מחלקי לגו. יש בתוכנה שפע של חלקים, ניתן לבחור צבע לכל חלק ולסובב את היצירה שהרכבתם. המתקדמים יכולים לשמור את היצירה ולהדפיס.

 •  ציור עם טוקס הפינגווין - תוכנה לציור וצביעה עם אפקטים קוליים. ניתן להוריד את התוכנה העיקרית וניתן להוסיף עוד חותמות למאגר החותמות של התוכנה. לאחר ההורדה מומלץ להוריד חותמות נוספות לתוכנה. לחצו כאן להורדת החותמות